Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

Mam pytanie odnośnie obrony przed obrażeniami. Jak dokładnie to wygląda? Na karcie są pokazane np. 4 kości bez symboli o tym samym rozmiarze. Czy to oznacza że trzeba wyrzucić na czterech kościach ten sam symbol?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled

Post autor: Rykas »

Nie, to jest pokazane iloma kościami rzucasz, a efekt obrony masz napisany niżej. Np. Barbarzyńca ma 3 kości o tym samym rozmiarze czyli w obronie rzuca 3 kośćmi (tylko raz) i poniżej jest napisane ulecz dwa życia za każde wyrzucone serce spośród tych trzech kości.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled

Post autor: PerezSaj »

Rykas pisze: 15 gru 2021, 11:18 Nie, to jest pokazane iloma kościami rzucasz, a efekt obrony masz napisany niżej. Np. Barbarzyńca ma 3 kości o tym samym rozmiarze czyli w obronie rzuca 3 kośćmi (tylko raz) i poniżej jest napisane ulecz dwa życia za każde wyrzucone serce spośród tych trzech kości.
Czyli wychodzi na to, że niektóre postaci nie mają możliwości uniknąć obrażeń, a zamiast tego mogą same zadać obrażenia wykonując rzut obronny?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Tak
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

Rzut na obronę wykonuję tylko dla zwyczajnych obrażeń?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Tak, tabelka strona 10.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

W instrukcji jest napisane że warianty wieloosobowe są opisane na stronie wydawcy. Nie mogę tego tam znaleźć, czy ktoś wie gdzie to się znajduje?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Lucky duck poinformowało że pliki dostali później i jeszcze nie jest przetłumaczone, będą informować gdy będzie gotowe.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: meDarq »

Mam pytanie do karty Nie tym razem. Czy jeśli zagrywam Barbarzyńcom Brawurę II i otrzymuję 5 obrazem w zamian (+1 od Księżycowej Elfki z obrony), to czy mogę zagrać kartę Nie tym razem?l i obronić się przed 5 obrażeniami? Nadchodzące obrażenia to takie, które ma zostać zadane graczowi, nie ma tu mowy o stricte ataku przeciwnika?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

meDarq pisze: 19 gru 2021, 22:02 Mam pytanie do karty Nie tym razem. Czy jeśli zagrywam Barbarzyńcom Brawurę II i otrzymuję 5 obrazem w zamian (+1 od Księżycowej Elfki z obrony), to czy mogę zagrać kartę Nie tym razem?l i obronić się przed 5 obrażeniami? Nadchodzące obrażenia to takie, które ma zostać zadane graczowi, nie ma tu mowy o stricte ataku przeciwnika?
Nie pamiętam dokładnie nazw a nie mam gry pod ręką więc nie jestem pewien czy o to chodzi.
Ale brawura II zadaje tobie 5 obrażeń a jak elfka w obronie wyrzuciła dodatkowy 1 obrażeń to masz łącznie 6. Karta nie tym razem zmniejsza 6 obrażeń czyli barbazynca nie dostaje żadnych obrażeń i tych że swojej umiejętności i z obrony elfki.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: meDarq »

Rykas pisze: 19 gru 2021, 22:18
meDarq pisze: 19 gru 2021, 22:02 Mam pytanie do karty Nie tym razem. Czy jeśli zagrywam Barbarzyńcom Brawurę II i otrzymuję 5 obrazem w zamian (+1 od Księżycowej Elfki z obrony), to czy mogę zagrać kartę Nie tym razem?l i obronić się przed 5 obrażeniami? Nadchodzące obrażenia to takie, które ma zostać zadane graczowi, nie ma tu mowy o stricte ataku przeciwnika?
Nie pamiętam dokładnie nazw a nie mam gry pod ręką więc nie jestem pewien czy o to chodzi.
Ale brawura II zadaje tobie 5 obrażeń a jak elfka w obronie wyrzuciła dodatkowy 1 obrażeń to masz łącznie 6. Karta nie tym razem zmniejsza 6 obrażeń czyli barbazynca nie dostaje żadnych obrażeń i tych że swojej umiejętności i z obrony elfki.
Ok, ekstra, dzięki! Bo zastanawiałem się, czy nie pominąłem w instrukcji jakichś innych opisów nadchodzących obrażeń, lub czy wprost nie było opisanej podobnej sytuacji. Dzięki! :)
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Str. 14 ostateczna suma obrażeń najlepiej opisuje w jaki sposób liczy się obrażenia. Nie wiem czemu jest to opisane jako dla graczy zaawansowanych/turniejowych. Ja za pierwszym razem tego nie przeczytałem i już w pierwszej rozgrywce były problemy, jak dla mnie obowiązkowy rozdział.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: meDarq »

Ah, no to jasne, pominąłem tą część, bo stwierdziłem, że na początek ani zasady zaawansowane, ani turniejowe mi nie będą potrzebne. W takim razie faktycznie, warto przeczytać od razu.
Memotoshi
Posty: 24
Rejestracja: 09 kwie 2015, 10:38

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Memotoshi »

Podczas rzutu obrony jak zadajemy obrażenia to jakiego typu one są?
Pytam ponieważ w instrukcji na czerwono obrażenia mają dopisek rodzaju, a zwykłe są czarne.
Przy obronie znaczek jest na czerwono ale bez dopisku.

Jak je traktować?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Są to tak jakby obrażenia nieuchronne, ponieważ nie ma po nich rzutu na obronę ale można ich uniknąć żetonami i modyfikować kartami.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

Memotoshi pisze: 28 gru 2021, 12:47 Podczas rzutu obrony jak zadajemy obrażenia to jakiego typu one są?
Pytam ponieważ w instrukcji na czerwono obrażenia mają dopisek rodzaju, a zwykłe są czarne.
Przy obronie znaczek jest na czerwono ale bez dopisku.

Jak je traktować?
Jeżeli na czerwono bez dopisku to w instrukcji jest napisane że są to obrażenia specjalne. Nie do obrony, nie do uniknięcia.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

PerezSaj pisze: 28 gru 2021, 14:25
Memotoshi pisze: 28 gru 2021, 12:47 Podczas rzutu obrony jak zadajemy obrażenia to jakiego typu one są?
Pytam ponieważ w instrukcji na czerwono obrażenia mają dopisek rodzaju, a zwykłe są czarne.
Przy obronie znaczek jest na czerwono ale bez dopisku.

Jak je traktować?
Jeżeli na czerwono bez dopisku to w instrukcji jest napisane że są to obrażenia specjalne. Nie do obrony, nie do uniknięcia.
No nie, ponieważ obrażenia specjalne są to obrażenia tylko i wyłącznie wynikające z umiejętności specjalnej.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: parasite »

cześć,
mam kilka pytań:

1. piromantka w swoim def rzucie bierze "kunszt ognia" po czym w swojej nastepnej "fazie uttrzymania" ma oddać zeton kunsztu ognia - jaki jest sens pobierania go, skoro nie można go wykorzystać?
2. mroczny złodziej odpalając umiejętność "ręka obfitości" pobiera jedną kartę, czy jedną kartę za każdy symbol karty na kościach?
3. nie rozumiem też działania żetonu "cienie" u mrocznego złodzieja; co to znaczy, że "atak uznaje się za udany i mogą zaistnieć inne efekty"?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: addekk »

parasite pisze: 29 gru 2021, 11:02 cześć,
mam kilka pytań:

1. piromantka w swoim def rzucie bierze "kunszt ognia" po czym w swojej nastepnej "fazie uttrzymania" ma oddać zeton kunsztu ognia - jaki jest sens pobierania go, skoro nie można go wykorzystać?
Weź pod uwagę sytuację że masz już 1 żeton. Tak spadłby ten jeden który masz, a tak zaczniesz rundę z 1 żetonem. Swoją drogą przy grze 2vs2 3vs3 etc możesz mieć więcej niż jeden rzut defensywny.
Weźże chodźże grać BGG
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

parasite pisze: 29 gru 2021, 11:02 cześć,
mam kilka pytań:

1. piromantka w swoim def rzucie bierze "kunszt ognia" po czym w swojej nastepnej "fazie uttrzymania" ma oddać zeton kunsztu ognia - jaki jest sens pobierania go, skoro nie można go wykorzystać?
2. mroczny złodziej odpalając umiejętność "ręka obfitości" pobiera jedną kartę, czy jedną kartę za każdy symbol karty na kościach?
3. nie rozumiem też działania żetonu "cienie" u mrocznego złodzieja; co to znaczy, że "atak uznaje się za udany i mogą zaistnieć inne efekty"?
1. Dokładnie jak napisano wyżej możesz mieć wcześniej już jakieś żetony.
2. Jedną karta za każdy symbol do aktywacji są potrzebne 2 więc conajmniej dwie karty dociągnie a max 5.
3. nie dostajesz obrażeń ale możesz dostać np. Negatywne zetony efektów.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: tomwro »

Czy przy ataku defensywnym gdy mam np 3PW to mogę najpierw rzucić kosciami, a później użyć jeden karty za 1PW a późnej drugiej karty za 2PW, i ogólnie tak robić dopóki nie stać? Czy albo rzuć obronny kością, albo jedna/kilka kart? Który wariant obrony jest poprawny?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Możesz jeżeli karty możesz używać podczas rzutu ogranicza cie tylko ilosc pw
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: tomwro »

Czyli przy rozpatrywaniu obrony, dla obrażeń zwykłych rzut obronny plus karty, dla nieuchronnych/czystych/obszarowych tylko karty, a od obrażeń specjalnych nie da się bronić.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Obrażenia specjalne można zmienić tylko zmiana kości przeciwnika. Ale twoje rozumowanie jest poprawne można też bronić się żetonami.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

Hej, mam pewne dylematy:
1.Czy żeton paladyna niwelujący połowe obrażeń oraz zadający połowe ataku przeciwnika zadziała także w fazie obrony oponenta żeby oddać mu lub się zmniejszyć obrażenia za jego obrażenia z tej obrony?
2.Jak działa pobieranie żetonu np. Chi gdy już ich mam parę? Przykład: odpaliłem zdolność specjalną mnicha mając 5 żetonów Chi. Czy mogę więc najpierw te 5 żetonów wydać do wzmocnienia tego ataku i następnie dobrać 6 żetonów Chi czy przepadają i dostaje tylko 1?
3. Czy oczyszczenie u Mnicha przydaje się po coś jak przeciwnik nie rzuca negatywnych efektów? :D Bo trochę dziwi mnie zestawienie w pudełku mnicha z paladynem, który ma same pozytywne efekty żetonów i na co by mi była z nim ta zdolność oczyszczenia? Trochę odniosłem wrażenie że mnich ma słaby matchup na paladyna przez to co właśnie zaskakuje skoro są umieszczeni w jednym pudełku :P
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
ODPOWIEDZ