Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 252
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 71 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Montesque »

efcik-k pisze: 12 sie 2022, 13:37 Witam mam takie głupie pytanie co znaczy na karcie barbarzyńcy rzuć 3 kostkami: ulecz 1+2 x❤️
Leczysz minimum jedno obrażenie + 2 obrażenia za każde wyrzucone serce.
paulina315
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2021, 18:44

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: paulina315 »

Pomocy! Czy ktoś z was mógłby wytłumaczyć mi łopatologicznie jak działa instytucja żetonów efektów? :roll: Niby w instrukcji jest informacja, że są te limity stosów, że efekty pozytywne idą do mnie, negatywne na przeciwnika, ale jakoś dla mnie nic z tego nie wynika.
Przykładowo (piszę teraz z pamięci):
1. Jak mamy Paladyna, jeden z żetonów efektów pozwala zadać połowę obrażeń, które my dostaliśmy, atakującemu. W tym momencie kładę ten żeton na planszy przeciwnika i co dalej? Działa on tylko teraz czy za każdym razem jak przeciwnik mnie atakuje?
2. W przypadku mnicha w fazie rzutu, czy z karty, zdobędę żetony Chi to kładę je wtedy na swojej planszy gracza? I jak zużywam do odkładam? Czy trafiają wtedy na kartę informacyjną? I'm lost :oops:
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

paulina315 pisze: 24 sie 2022, 16:46 Pomocy! Czy ktoś z was mógłby wytłumaczyć mi łopatologicznie jak działa instytucja żetonów efektów? :roll: Niby w instrukcji jest informacja, że są te limity stosów, że efekty pozytywne idą do mnie, negatywne na przeciwnika, ale jakoś dla mnie nic z tego nie wynika.
Przykładowo (piszę teraz z pamięci):
1. Jak mamy Paladyna, jeden z żetonów efektów pozwala zadać połowę obrażeń, które my dostaliśmy, atakującemu. W tym momencie kładę ten żeton na planszy przeciwnika i co dalej? Działa on tylko teraz czy za każdym razem jak przeciwnik mnie atakuje?
2. W przypadku mnicha w fazie rzutu, czy z karty, zdobędę żetony Chi to kładę je wtedy na swojej planszy gracza? I jak zużywam do odkładam? Czy trafiają wtedy na kartę informacyjną? I'm lost :oops:
1. Przecież to efekt pozytywny więc idzie do ciebie, jak chcesz go użyć to rozpatrujesz efekt i odkładasz.

2. Z zetonami którym można zwiększyć limit stosu najlepiej robić tak, że na planszetce informacyjnej ułożyć tyle żetonów jaki jest aktualny limit resztę na bok. Gdy bierzesz zeton to z planszetki informacyjnej na plansze gracza, a gdy użyjesz odkładasz na z powrotem na miejsce. Gdy zwiększasz limit stosu dokładasz zeton leżący gdzieś na stole na planszetke informacyjną.
MowMiStefan
Posty: 616
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: MowMiStefan »

paulina315 pisze: 24 sie 2022, 16:46 Pomocy! Czy ktoś z was mógłby wytłumaczyć mi łopatologicznie jak działa instytucja żetonów efektów? :roll: Niby w instrukcji jest informacja, że są te limity stosów, że efekty pozytywne idą do mnie, negatywne na przeciwnika, ale jakoś dla mnie nic z tego nie wynika.
Przykładowo (piszę teraz z pamięci):
1. Jak mamy Paladyna, jeden z żetonów efektów pozwala zadać połowę obrażeń, które my dostaliśmy, atakującemu. W tym momencie kładę ten żeton na planszy przeciwnika i co dalej? Działa on tylko teraz czy za każdym razem jak przeciwnik mnie atakuje?
2. W przypadku mnicha w fazie rzutu, czy z karty, zdobędę żetony Chi to kładę je wtedy na swojej planszy gracza? I jak zużywam do odkładam? Czy trafiają wtedy na kartę informacyjną? I'm lost :oops:
Z wersji angielskiej, wiec musisz wziąć poprawkę na nazewnictwo.

W przypadku paladyna jeden z jego żetonów (pierwszy) to Retribution. Żeby w ogóle UŻYĆ efektu wcześniej ten żeton musisz pozyskać (musi trafić na Twoją kartę postaci). Tak więc masz "dwa etapy" użycia żetonu - najpierw jego NABYCIE (zabierasz z karty żetonow i kładziesz na postaci) a potem jego ZUŻYCIE. Jak NABYĆ - np. umiejętność RETALIATE (Odwet? lewa strona, prawa górna umiejętność) - jeśi jej użyjesz to wybrana przez Ciebie postać NABYWA żeton (możesz wybrać siebie) - i dzieki temu masz jakby buffa. I teraz dopiero możesz ZUŻYĆ wg warunków żetonu - a jak przeczytasz akcję żetonu to jest: jak jesteś atakowany, to po rzucie przeciwnika użyj żeton, aby zadać mu połowę tego co on Tobie - wtedy ZUŻYWASZ żeton i wraca on na kartę.

Co do mnicha - dokładnie tak - jak NABYWASZ - kładziesz na karcie, jak ZUŻYWASZ (na bonus obrażeń lub na obronę) - to z karty postaci na kartę żetonów. Przy mnichu pamietaj, że Chi nie można ZUŻYC w tej samej turze co się NABYŁO na +obrażenia (ale można na obronę).

Stack limit: Retruibution Paladyna ma 1 - więc możesz mieć MAX 1 taki żeton na swojej postaci. Ale np. Paladyn może raz użyć umiejętności RETALIATE i dać żeton sobie, a drugi raz po jej użyciu swojemu Partnerowi (w grze 2v2) - każdy może mieć po 1. Dla Monka limit Chi to 5 - tzn. może mieć na karcie maksymalnie 5 takich żetonów - jakiekolwiek ekstra przepadają.

I teraz co ważne - wszystkie te efekty, które wynikają z żetonów można KASOWAC/KRAŚĆ/PRZENOSIĆ kartami - tzn. np. przeciwnik Paladyna może zagrać kartę pozwalającą na przeniesienie żetonu(żetonów) efektu - tak może "ukraść" Retribution paladynowi - i użyć go samemu, jak Paladyn go zaatakuje.

Mam nadzieję, że to rozjaśnia trochę?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
KajmanxD
Posty: 44
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: KajmanxD »

Mam pytanie odnośnie zdolności specjalnej.

W każdej postaci jest napisane że można zapobiec zdolności jedynie poprzez zmianę wartości na kościach (a żeby to zrobić trzeba użyć karty). W instrukcji z kolei jest napisane „obrażeń i efektów zdolności specjalnej nie można uniknąć, zmniejszyć ani przerwać przez żadne działania m.in. z kart.

Z tego wynika że obie te rzeczy się wykluczają.

Inny temat
Karta Bliźniaczki

Zmień wartość 1 ze swoich kości na taka sama jak innej swojej kości.( rzuconej w tej samej fazie i z tego samego powodu).

Jak nam rozumieć informację w nawiasie ?
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Możesz zapobiec przez zmianę kości, czyli zanim ona wejdzie w życie, ale jak już wejdzie to w żaden sposób nie możesz jej zmniejszyć uniknąć itp.

Co do drugiego pytania. To wydaje mi się, że sformułowanie z tego samego powodu dotyczy sytuacji, gdzie umiejętność nakazuje nam rzucić ponownie kością, żeby sprawdzić jaki będzie bonus i wtedy powód rzutu się zmienia.
KajmanxD
Posty: 44
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: KajmanxD »

Mamy dyskusje z Żoną, co jest poprawne ?

Czy używając karty „Jeszcze jedna szansa” która oznacza „wybrany gracz może wykonać dodatkowa próbę rzutu na Maks 5 swoimi kośćmi w swojej Fazie rzutu ofensywnego” to tyczy się dodatkowego rzutu do naszych 3 podstawowych rzutów żeby wybrać umiejetność czy również można tej karty użyć do np. W danej umiejętności mnicha nawałnica rzucamy 3 koścmi i jeśli nam wynik nie pasuje to możemy tej karty użyć również do tego przerzutu ?
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

KajmanxD pisze: 14 lis 2022, 19:38 Mamy dyskusje z Żoną, co jest poprawne ?

Czy używając karty „Jeszcze jedna szansa” która oznacza „wybrany gracz może wykonać dodatkowa próbę rzutu na Maks 5 swoimi kośćmi w swojej Fazie rzutu ofensywnego” to tyczy się dodatkowego rzutu do naszych 3 podstawowych rzutów żeby wybrać umiejetność czy również można tej karty użyć do np. W danej umiejętności mnicha nawałnica rzucamy 3 koścmi i jeśli nam wynik nie pasuje to możemy tej karty użyć również do tego przerzutu ?
Slowniczek w instrukcji na koncu mówi, że próba rzutu to rzutu kośćmi w celu aktywowania zdolności ofensywnej lub defensywnej. Więc według mnie nie możemy użyć jej do tego przerzutu, ponieważ już aktywowaliśmy zdolność a teraz sprawdzamy tylko jej rezultat.
KajmanxD
Posty: 44
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: KajmanxD »

Jeżeli przy rozpatrywaniu umiejętności mam „rzuć np. 3 kośćmi” to po rzucie tych kości możemy modyfikować zmianę wyniku kości kartami ?
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

KajmanxD pisze: 27 lis 2022, 21:13 Jeżeli przy rozpatrywaniu umiejętności mam „rzuć np. 3 kośćmi” to po rzucie tych kości możemy modyfikować zmianę wyniku kości kartami ?
To zależy jaka karta. Są karty, których nie można(tak jak te dwie opisane wyżej) i są takie którymi można zmieniać wynik.
Cataegis
Posty: 14
Rejestracja: 03 sty 2013, 19:01

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Cataegis »

Hej, mam pytanie o "światło z nieba" Palladyna przyjmijmy, że rzucam 5 <3 i aktywuje zdolność "światło z nieba". Pierwsze zdanie mówi "ulecz 1x<3 i rzuć 2k6. Czy leczę tylko 2 bo taki jest koszt zdolności czy biorę pod uwagę wszystkie wyrzucone kości podczas płacenia kosztu tj. 5? Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi xd dzięki za odpowiedź
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Wszystkie wyrzucone kości.
Łukasz83
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2019, 09:47
Has thanked: 6 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Łukasz83 »

Mam pytanie odnośnie aktywowanej zdolności "cienie" u złodzieja. Czy one niwelują do zera wszelkie obrażenia, a więc także te obszarowe? Bo tak prawdopodobnie wynika z dołączonego do gry FAQ. Natomiast obrażenia specjalne, czyli z ataku specjalnego, zadają złodziejowi z cieniami obrażenia? W instrukcji jest przykład ataku specjalnego Piromantki:
Weź 3 Kunszty ognia. Zagraj Powalenie i Poparzenie. Zadaj 12 obr.
Dodatkowo zadaj po obszarowe 2 obr. wszystkim przeciwnikom.
W takim przypadku złodziej z cieniami otrzymuje 12 + 2 obszarowe?
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Tak otrzymuje łącznie 14 obrażeń
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

Łukasz83 pisze: 12 mar 2023, 18:54 Mam pytanie odnośnie aktywowanej zdolności "cienie" u złodzieja. Czy one niwelują do zera wszelkie obrażenia, a więc także te obszarowe? Bo tak prawdopodobnie wynika z dołączonego do gry FAQ. Natomiast obrażenia specjalne, czyli z ataku specjalnego, zadają złodziejowi z cieniami obrażenia? W instrukcji jest przykład ataku specjalnego Piromantki:
Weź 3 Kunszty ognia. Zagraj Powalenie i Poparzenie. Zadaj 12 obr.
Dodatkowo zadaj po obszarowe 2 obr. wszystkim przeciwnikom.
W takim przypadku złodziej z cieniami otrzymuje 12 + 2 obszarowe?
Wg mnie nie, w instrukcji jest jasno opisane że nieuchronne oraz obszarowe są do uniknięcia np. przez żetony. Więc Cienie zablokują i te nieuchronne i te obszarowe. Natomiast spcecjalne nawet cienie nie blokują, dostaniesz cały dmg z wszelkimi dopałkami do niej.
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

To jest część obrażeń specjalnych nazwane obszarowymi dlatego że zadają obrażenia też innym
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

Rykas pisze: 13 mar 2023, 14:05 To jest część obrażeń specjalnych nazwane obszarowymi dlatego że zadają obrażenia też innym
Sorry zwracam honor, mój błąd. Nie zauważyłem że on pyta o zdolność specjalną piromantki, tylko o obszarowe. Skojarzyłem to z inną jej zdolnością i pomyślałem o nieuchronnych+obszarowych. Masz w 100% rację w takim razie :)
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Pejczu
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2022, 00:00
Has thanked: 3 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Pejczu »

Takie małe pytanie bo mam wątpliwości, czy jeśli gracz X rzuca na negatywny status Y (np. oślepienie) i wyrzuci dla siebie niekorzystny wynik, może go dalej usunąć kartą/innym żetonem? Czy jednak w takim przypadku jak już mamy rzut to z automatu musi zajść jego efekt? imo jak już rzuciliśmy kostką to żeton rozpatrujemy do końca. A nie że: "a rzucę jak sie uda, to się uda, jak się nie uda to usunę go kartą". z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Pejczu pisze: 14 mar 2023, 07:13 Takie małe pytanie bo mam wątpliwości, czy jeśli gracz X rzuca na negatywny status Y (np. oślepienie) i wyrzuci dla siebie niekorzystny wynik, może go dalej usunąć kartą/innym żetonem? Czy jednak w takim przypadku jak już mamy rzut to z automatu musi zajść jego efekt? imo jak już rzuciliśmy kostką to żeton rozpatrujemy do końca. A nie że: "a rzucę jak sie uda, to się uda, jak się nie uda to usunę go kartą". z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Zgadzam się nie można go usunąć karta jak już zacznie się rozpatrywać efekt, ale można zmienić wynik rzutu.
KajmanxD
Posty: 44
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: KajmanxD »

Witam,

Mam pytanie do kart z usuwaniem żetonów z planszy graczy. Usunięte żetony wracają do puli gracza czy już nie ?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

Wracają do puli gracza.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

Pytanie o piromantkę (i w sumie wojownika też). Posiada ona zdolność rzucenia na nas oszołomienia. Nie ma jak zdjąć tego żetonu chyba że mamy kartę natychmiastową albo żeton. Czy w związku z tym zdolność oszołomienie mogła by sprawić że Piromantka by cały czas atakowała czy jest limit że tylko raz może przeprowadzić dodatkowy atak i nawet gdyby w tym ataku znowu miała możliwość położenia oszołomienia to tego nie robi? Bo trochę wygląda mi to w skrajnych przypadkach na chore combo, zwłaszcza jak Piromantka ulepszy zdolność Meteoryt i może z trzech szóstek wyrzucać nawet to oszołomienie.
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 252
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 71 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Montesque »

podejrzany pisze: 19 mar 2023, 09:57 Pytanie o piromantkę (i w sumie wojownika też). Posiada ona zdolność rzucenia na nas oszołomienia. Nie ma jak zdjąć tego żetonu chyba że mamy kartę natychmiastową albo żeton. Czy w związku z tym zdolność oszołomienie mogła by sprawić że Piromantka by cały czas atakowała czy jest limit że tylko raz może przeprowadzić dodatkowy atak i nawet gdyby w tym ataku znowu miała możliwość położenia oszołomienia to tego nie robi? Bo trochę wygląda mi to w skrajnych przypadkach na chore combo, zwłaszcza jak Piromantka ulepszy zdolność Meteoryt i może z trzech szóstek wyrzucać nawet to oszołomienie.
Nie ma ograniczenia, a to chore combo to właśnie cała radość z rzucenia oszołomienia.
Nic nie stoi na przeszkodzie, byście wprowadzili jakiś home rule, ale trzy szóstki to nie w kij dmuchał ;)
Wilczysko84
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2020, 23:15
Has thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Wilczysko84 »

To ja mam zagwostkę odnośnie limitu stosu a mianowicie każda postać ma swój limit stosu a żetonów zazwyczaj jest więcej niż ten limit wynosi więc po cholerę są te dodatkowe żetony ponad limit ? Kiedy korzystać z dodatkowych i w jaki sposób ?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: kurdzio »

Wilczysko84 pisze: 30 mar 2023, 10:19 To ja mam zagwostkę odnośnie limitu stosu a mianowicie każda postać ma swój limit stosu a żetonów zazwyczaj jest więcej niż ten limit wynosi więc po cholerę są te dodatkowe żetony ponad limit ? Kiedy korzystać z dodatkowych i w jaki sposób ?
O ile dobrze pamiętam niektóre postaci mają umiejętności pozwalające zabierać żetony przeciwnika dla siebie, stąd większa ich liczba.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ