Etherfields - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

sin pisze: 12 sty 2022, 10:13
gabens29 pisze: 12 sty 2022, 09:38 Czy gra n powie kiedy możemy wziąć kartę postaci? W sensie w talii kostuchy jest jakaś karta która prowadzi do skryptu. Kiedy można ją zdobyć, ?
Pytanie wydaje się być mało precyzyjne, ale jeśli masz na myśli kartę pierwszych wspomnień to jakoś zaraz po jednym z początkowych snów, zdaję się że z
Spoiler:
To nie jest spoiler - kartę pierwszych wspomnień dostajesz już po tutorialu :P
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Muleq »

Jeżeli podczas drzemki chcemy skorzystać z talii wybawienia to wybieramy kartę, którą chcemy użyć czy ją losujemy??
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Void »

Muleq pisze: 15 sty 2022, 08:56 Jeżeli podczas drzemki chcemy skorzystać z talii wybawienia to wybieramy kartę, którą chcemy użyć czy ją losujemy??
Na poprzedniej stronie w spoilerze wyjaśnione.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: ixi24 »

Znaki
Spoiler:
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

ixi24 pisze: 16 sty 2022, 17:18 Znaki
Spoiler:
Spoiler:
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Nidhogg »

sin pisze: 16 sty 2022, 18:17
ixi24 pisze: 16 sty 2022, 17:18 Znaki
Spoiler:
Spoiler:
Pytanie:
Spoiler:
grzeslaw90 pisze: 10 sty 2022, 17:40
Hardkor pisze: 10 sty 2022, 17:36 Pierwsze wspomnienie specjalisty: dobrze rozumiem, że mam mieć wyłożone 4 karty zielonego zamiaru przed sobą (wyłożone czyli pod postacią bohatera, a nie zagrane) tak?
Tak
Napewno? Według mnie odpowiedź na pytanie kolegi to: nie.
Spoiler:
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Nidhogg pisze: 23 sty 2022, 08:09
sin pisze: 16 sty 2022, 18:17
ixi24 pisze: 16 sty 2022, 17:18 Znaki
Spoiler:
Spoiler:
Pytanie:
Spoiler:
Spoiler:
Nidhogg pisze: 23 sty 2022, 08:09
grzeslaw90 pisze: 10 sty 2022, 17:40
Hardkor pisze: 10 sty 2022, 17:36 Pierwsze wspomnienie specjalisty: dobrze rozumiem, że mam mieć wyłożone 4 karty zielonego zamiaru przed sobą (wyłożone czyli pod postacią bohatera, a nie zagrane) tak?
Tak
Napewno? Według mnie odpowiedź na pytanie kolegi to: nie.
Spoiler:
Tutaj co do zasady masz rację, warunkiem jest posiadanie wyłożonych (rozwiniętych) czterech kart rozwoju sprytu (zielonych), chociaż wydaję mi się, że chłopaki też to tak zinterpretowali. :-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: grzeslaw90 »

Nidhogg pisze: 23 sty 2022, 08:09 .
No to dokładnie to samo co pisze Hardkor i to potwierdziłem :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4455
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Hardkor »

grzeslaw90 pisze: 23 sty 2022, 10:49
Nidhogg pisze: 23 sty 2022, 08:09 .
No to dokładnie to samo co pisze Hardkor i to potwierdziłem :)
I nie warto było, bo do dupy to wspomnienie było!!! A się z 3 sny męczyłem, by mieć te karty wyłożone XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Zdobywanie nowych masek:
Spoiler:
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Paskuder »

Teoretyczna sytuacja na sąsiednim polu mam akcję na której muszę wydać dwa żółte zamiary. Czy mogę odrzucić z ręki kartę z trzema żółtymi zamiarami przejść o jedno pole i wykonać tą akcję czy jest to traktowane jako dwie osobne akcję w związku z czym wydaje 1 żółty zamiar na ruch a pozostałe przepadają zanim zdążę wykonać akcje planszy?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Paskuder pisze: 28 sty 2022, 13:33 Teoretyczna sytuacja na sąsiednim polu mam akcję na której muszę wydać dwa żółte zamiary. Czy mogę odrzucić z ręki kartę z trzema żółtymi zamiarami przejść o jedno pole i wykonać tą akcję czy jest to traktowane jako dwie osobne akcję w związku z czym wydaje 1 żółty zamiar na ruch a pozostałe przepadają zanim zdążę wykonać akcje planszy?
To są oddzielne akcje, więc musisz wydać zamiary osobno.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: SickMind »

Siema.
Pytanka szybkie bo widze że każdy ma. inny system.
Jedni nie robią drzemek, inni robią zdięciani i tak zapisują gre itp.
1.Czy po każdym śnie wracam na pole 'przepudzenie' na mapie świata snów?
2.Czy może zaczynam dalej podróż po tej mapie, od bramy wejścia do właśnie zakończonego (poprzedniego) snu?
3. Co w wypadku gdy robiłem tzw. save i wykonałem trzy pierwsze kroki z karty przebudzenia, wracam do lokacji przebudzenie pomimo, że zakończyłem w innej lokacji mapy snów?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

SickMind pisze: 29 sty 2022, 06:40 1.Czy po każdym śnie wracam na pole 'przepudzenie' na mapie świata snów?
2.Czy może zaczynam dalej podróż po tej mapie, od bramy wejścia do właśnie zakończonego (poprzedniego) snu?
Opcja 2, standardowo po zakończeniu snu na mapie kontynuujesz od pola z bramą snu, ewentualnie zdarza się, że skrypt kończący sen pozwala/nakazuje przenieść się do innej lokacji.
SickMind pisze: 29 sty 2022, 06:40 3. Co w wypadku gdy robiłem tzw. save i wykonałem trzy pierwsze kroki z karty przebudzenia, wracam do lokacji przebudzenie pomimo, że zakończyłem w innej lokacji mapy snów?
Tak, rozpatrzenie karty przebudzenia (niezależnie od tego czy w ramach zapisu czy nie) powoduje, między innymi, przeniesienie się do lokacji przebudzenie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Shodan »

Pytanie o korzystanie z kolei.
Spoiler:
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Shodan pisze: 30 sty 2022, 09:28 Pytanie o korzystanie z kolei.
Spoiler:
Spoiler:
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4455
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Hardkor »

Jak dokładnie działa talia wybawienia? Wiem, że można zagrywać z niej karty, aby wybawiać istoty z drzemek, ale widzimy całą talie i używamy tych kart? Po użyciu permanentnie wypadają z gry? Jak to jest? Moge w ogóle przeglądać te karty?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Shodan »

Hardkor pisze: 31 sty 2022, 00:22 Jak dokładnie działa talia wybawienia? Wiem, że można zagrywać z niej karty, aby wybawiać istoty z drzemek, ale widzimy całą talie i używamy tych kart? Po użyciu permanentnie wypadają z gry? Jak to jest? Moge w ogóle przeglądać te karty?
Możesz dowolnie przeglądać tę talię. Po prostu wybierasz, którą kartę chcesz zagrać jeśli jesteś w stanie spełnić podane na niej warunki. Karty są wielokrotnego użytku.
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Bysztel »

Ponawiam moje pytanie sprzed przeszło miesiąca:
Bysztel pisze: 31 gru 2021, 13:09 Pytanie ogólne dotyczące snu nr 17 "szczęście na kawałku papieru".
Spoiler:
Ktoś coś? Gra u mnie leży od miesiąca na stole, w tym czasie robiłem kilka podejść do próby zrozumienia zasad, ale odkryłem tylko jedno: ktoś tu jest idiotą, który nie powinien więcej zbliżać się do żadnej gry. Albo jestem to ja, albo jest to osoba, która przelewała na papier zasady tego snu.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Muleq »

Najwyraźniej jesteś za bardzo do przodu :wink: .
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Bysztel pisze: 05 lut 2022, 17:37 Ponawiam moje pytanie sprzed przeszło miesiąca:
Bysztel pisze: 31 gru 2021, 13:09 Pytanie ogólne dotyczące snu nr 17 "szczęście na kawałku papieru".
Spoiler:
Ktoś coś? Gra u mnie leży od miesiąca na stole, w tym czasie robiłem kilka podejść do próby zrozumienia zasad, ale odkryłem tylko jedno: ktoś tu jest idiotą, który nie powinien więcej zbliżać się do żadnej gry. Albo jestem to ja, albo jest to osoba, która przelewała na papier zasady tego snu.
Spoiler:
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Mulczas »

Witam wszystkich.
Jestem po 2 snie i chyba coś mi umknęło. Jeśli na kafelku jest symbol księżyca. Mam puyanie, w jaki sposub umieścić tam symbol słońca ?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Mulczas pisze: 07 lut 2022, 18:31 Witam wszystkich.
Jestem po 2 snie i chyba coś mi umknęło. Jeśli na kafelku jest symbol księżyca. Mam puyanie, w jaki sposub umieścić tam symbol słońca ?
Za pomocą kart, które na to pozwalają, jest to zapisane wprost w opisie ich działania. Zdaję się, że w początkowej talii wpływu każda postać ma jeden egzemplarz takiej karty, później dochodzą dodatkowe karty wpływu czy przedmiotów.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Xam123
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2021, 14:21
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Xam123 »

#śmierć

Umarlismy w drugim wątku no i …
Spoiler:
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: sin »

Xam123 pisze: 09 lut 2022, 22:41 #śmierć

Umarlismy w drugim wątku no i …
Spoiler:
Spoiler:
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ODPOWIEDZ