(Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Hardkor »

Wiadomo cokolwiek w kwestii Tiletum? Zagrałem w ANG wersję i bardzo czekam, a widzę na ich stronie tylko informacja, że będzie w 2023.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Tringa »

Hej,

Coś wiadomo o dodruku dodatku do Alchemików: Królewski Golem?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
MaciekK5454
Posty: 354
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: MaciekK5454 »

A może jakiś fan Trelebele czy jakiejś innej planszowej rebelii podpytałby się, czy Rebel nie zechciałby może wznowić tutaj swojej aktywności?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: REBEL.pl »

Rok wydawniczy 2022 powoli dobiega końca. Niestety na chwilę obecną wygląda na to, że będzie on ostatnim rokiem, w którym wydawnictwo Rebel aktywnie będzie w stanie prowadzić kampanię informacyjną na forum gry-planszowe.
Rebel cały czas rośnie, rośnie również liczba zapowiadanych gier, a forum nie jest najwygodniejszą formą do tego typu zapowiedzi z uwagi na projektowanie ich z linkowaniem. Nawet pisząc tę wiadomość, pod tym krótkim wpisem jest lawina kodów do obrazków, której przygotowanie jest bardzo czasochłonnym zajęciem.
Forum jest także w zasadzie kopią zapowiedzi na naszej stronie wydawniczej, a wnikliwi obserwatorzy mogą zauważyć, że tam znacznie częściej zaczęły pojawiać się coraz bardziej dokładne daty, które są skutkiem wielu zmian wprowadzonych w Rebelu wewnętrznie, pomagających nam w coraz bardziej precyzyjnym planowaniu premier. Duplikowanie tych informacji na forum zaczyna mijać się z celem, zwłaszcza, gdy daty na stronie wydawnictwa są "żywe" i się zmieniają, a tutaj na forum raz wpisane znikają z radaru, ukryte pod innymi wpisami. Dodatkowo daty wpisane "na sztywno" sprawiają, że musieliśmy borykać się z różnymi terminami funkcjonującymi równolegle w świadomości klientów. Wolimy przekierować ruch w miejsce, w którym będą one najbardziej aktualne.

W ostatnim czasie rozwijaliśmy naszą komunikację na innych kanałach, takich jak:
Facebook - @REBELpl
Facebook - Grupa Planszowa Rebelia
Facebook - Grupa Erpegowa Rebelia
Facebook - Grupa Modelarska Rebelia
Instagram - Rebel_pl
YouTube - @rebelpl
TikTok - @rebel.pl
Twitter - @PL_Rebel


do odwiedzania których serdecznie zachęcamy.

W kwestii premier i planów wydawniczych najlepszym odniesieniem nadal będzie nasza strona wydawnictwa Rebel.
Wszelkie pytania dotyczące działalności firmy można dalej zgłaszać mailowo do wydawnictwa albo do biura obsługi klienta - wydawnictwo@rebel.pl | sklep@rebel.pl

Poniżej zrobimy zwyczajowe podsumowanie tego co zostało wydane w 2022 roku nakładem wydawnictwa Rebel, a pod obrazkami produktów odpowiemy na zaległe pytania. Wątek pozostawimy otwarty, do końca roku można się z nami kontaktować jeszcze przez Prywatną Wiadomość, zachęcamy jednak by tego nie robić i kierować zapytania na powyższe adresy mailowe.

W imieniu firmy Rebel bardzo dziękuję za wszystkie lata wymiany informacji przez forum. Była to dla mnie prawdziwa przyjemność i chociaż moje obowiązki rozmijają się obecnie z planowaniem premier, a Rebel ma osobny zespół powołany w tym celu, to nadal bacznie obserwuję zapowiedzi wydawnictwa Rebel i mam nadzieję, że Wy również nie przestaniecie - Hubert Bartos

Produkty wydane przez Rebela w 2022 roku, ułożone w porządku chronologicznym (od wydanych najwcześniej do tych najpóźniej).

Chętnie dowiemy się które z gier wydanych przez Rebela w tym roku, prezentowane poniżej, były dla Was najciekawsze? Które najmniej? Co trafiło do kolekcji? Co było zaskoczeniem?
Wasze wrażenia trafią zbiorczo w wewnętrzny obieg informacji w firmie, nie zostawiajcie więc na nich suchej nitki i obsypujcie kwiatami, jeśli coś szczególnie trafiło w Wasze gusta.
Z góry dziękujemy za wszystkie odpowiedzi :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
autopaga pisze: 22 sie 2022, 13:07 Czy wydacie po polsku dodatek do Origins od b&d? Mam dwie podstawki polską i angielską i czekam na waszą decyzję :D
ZXCV pisze: 22 sie 2022, 13:31 Dzień dobry! Ponieważ pojawił się niedawno zbiór mini-dodatków (po niemiecku) do Eclipse - Neue Gefahren - chciałbym się zapytać, czy wciąż planujecie ściągnięcie tych rozszerzeń? Osobno, jako "Neue Gefahren" czy może nawet jako "Nowe niebezpieczeństwa"? I jeśli tak, to kiedy można by się ich spodziewać?
Spoiler:
To pytanie najlepiej zadać bezpośrednio do sklepu: sklep@rebel.pl

Tringa pisze: 04 wrz 2022, 22:55 Cześć,
Planujecie może wydanie kolejnych dodatków do Odjechanych Jednorożców? Mam na myśli Christmas (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... nsion-pack) oraz Nightmares (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... nsion-pack) :) Jeśli tak to pytanie o SZACUNKOWY termin (I połowa 2023, II połowa 2023, 2024, itp.) :)
Będziemy wydawać wszystkie dostępne do lokalizacji dodatki do Jednorożców. Te dwa na chwilę obecną nie są dostępne do lokalizacji.

Tringa pisze: 05 wrz 2022, 15:10 Cześć Rebel,
A jest szansa na ten minidodatek do Abyssa? Nawet w wersji angielskiej (jest niezależny językowo). Trochę nie ma go skąd ściągnąć :(
https://boardgamegeek.com/boardgame/180 ... anglerfish
To promka z Plato Magazine. Nie jest dla nas dostępna.

skibo pisze: 05 wrz 2022, 15:20 Hello Rebel, czy planujecie wydanie dodatków do gry Montana Lacerty ? ( nie widziałem/nie zauważyłem takiej wzmianki na forum )
Dodatek Małe faktorie np posiadam , a co tymi dwoma dodatkami większymi ?
3mka
Nie planujemy ich wydania.

Nosiadbt1100 pisze: 06 wrz 2022, 09:37 Drogi Rebelu, czy możecie wyjawić kiedy pojawi się polska wersja pnp solowej kampanii do Zaginionej Wyspy Arnak? Widzę że w apce web na stronie CGE już można grać po polsku, ale co karta na stole to karta :) bo ani nie smiem marzyć że będzie możliwość zakupu już wydrukowanych kart :)
szymuss pisze: 10 wrz 2022, 17:38 Rebelu pod ponad roku proszę ( i nie tylko ja) o przetłumaczenie na język Polski faq z Everdell. Czy naprawdę nie macie w firmie praktykantów /stażystów z językiem angielskim b2/c1 żeby to przetłumaczyli? Nawet jeśli nie posiadacie tego rodzajów pracowników to dla osoby z biegłym angielskim jest to roboty na 8-116godzin? Czyli 2 dni pracy ? Proszę o jakiś komentarz do tego:) i kiedy można się spodziewać faq po Polsku.. pozdrawiam
W obu tematach mailujcie bezpośrednio do wydawnictwo@rebel.pl Maile z wirtualnymi pochodniami powinny zrobić odpowiednie wrażenie ;)

bourbon pisze: 19 wrz 2022, 12:31 hej, czy Rebel wyda Great Western Trail: Rails to the North (Druga edycja) w PL wersji jezykowej?
diaanaa20 pisze: 13 lis 2022, 09:15 Szukałam ale nie znalazłam - czy wiadomo coś o dacie premiery Great Western Trail druga edycja oraz dodatków Argentyna oraz Koleje Północy? Jeszcze w tym roku czy już raczej nie?
Rebel najpierw wydrukuje podstawkę oraz Argentynę. W kwestii dodatku to się zobaczy, ale biorąc pod uwagę fakt, że GWT jest solidną pozycją i Lacerta także trochę jej sprzedała na polskim rynku to szanse są bardzo duże. Nie mamy tej pozycji w planach na 2023 natomiast, przynajmniej na chwilę obecną.

Breakfan pisze: 15 wrz 2022, 19:35 Jak tam z najnowszym setem Keyforge? Na gamefound kampania idzie nieźle, pękł stretch goal z językiem polskim i kilkoma innymi, a wspierający mogą dostać talie w naszym języku. Ghost Galaxy zaznaczyło jednak, że jeśli chodzi o retail to wszystko wciąż zależy od wydawców na dany rynek, chociaż oczywiście fakt wyjścia jakichkolwiek decków w danym języku już sporo ułatwia sprawę.
Nie jest podjęta żadna decyzja, a rozmowy są w toku. Rozstrzygnięcia najpewniej będą zapadać w lutym na targach w Norymberdze.

Breakfan pisze: 03 paź 2022, 11:48 Czy wrócą jeszcze albumy firmy Gamegenic? Chodzi mi dokładnie o Gamegenic: Casual Album 18-Pocket w różnych kolorach. Praktycznie tego nie idzie kupić, nie tylko w Polsce a były bardzo fajne. Z tego co wiem to Rebel je dystrybuuje w Polsce.
Wracają regularnie co 1,5 - 2 miesiące. Obecnie takie wzory są dostępne: https://www.rebel.pl/site/search?phrase ... +18-Pocket

ave.crux pisze: 02 lis 2022, 12:35 Rebel, kiedy będzie dodatek do Betrayal 3ed?
Nie ma go w planach na 2023 rok w chwili obecnej.

HorribleNick pisze: 18 lis 2022, 17:55 Rebelu, pytanie.
W ramach serii Eksplodujących Kotków wyszło sporo, natomiast w języku polskim nie wyszło jeszcze Zombie Kittens. Czy są jakieś plany na wydanie tego?
Do Eksplodujących Kotków będziemy wydawać wszystko co będzie dostępne do lokalizacji, gdy tylko stanie się dostępne. Także prędzej czy później Zombie Kittens także wykopie się spod ziemi.

emka pisze: 30 lis 2022, 14:52 Czy planowany jest dodruk Tytanów - dodatku do Cyklad?
Na ten moment nie jest planowany dodruk Cyklad, ale on pojawia się co roku. Więc odpowiedź brzmi: nie jest zaplanowany, ale zostanie zlecony gdy tylko będzie taka możliwość.

roadrunner pisze: 06 gru 2022, 00:42Kiedy wleci ( :mrgreen: ) nowy dodatek do Na skrzydłach?
Powinien powoli lądować, jest rozsyłany do sklepów od wtorku 13.12.2022.

Tetsurio pisze: 07 gru 2022, 18:36 Rebel tu jeszcze zagląda? Pytanie do źródła, albo posiadaczy, czy poprawione zostały karty w odjechanych jednorożcach, czy dalej tylko kup i tłumacz każdemu, że ta karta działa inaczej, niż jest napisane, albo czy ktoś przygotował poprawne karty gotowe do druku i można to jakoś ogarnąć?
Jest dostępna errata: https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... orozce.pdf

Tringa pisze: 12 gru 2022, 21:13 Hej,
Coś wiadomo o dodruku dodatku do Alchemików: Królewski Golem?
Żadnych konkretów, ale podrzuciliśmy ideę do działu kupieckiego, że już go tak dawno nie było, a podstawka cały czas się sprzedaje, że grzechem jest jego nie dodrukowanie.

Hardkor pisze: 10 gru 2022, 17:41 Wiadomo cokolwiek w kwestii Tiletum? Zagrałem w ANG wersję i bardzo czekam, a widzę na ich stronie tylko informacja, że będzie w 2023.
Na chwilę obecną szacujemy pierwszy kwartał 2023 roku. Ale nie mamy jeszcze żadnych dokładniejszych informacji.

eveni pisze: 10 wrz 2022, 19:34 Jak jesteśmy w temacie Everdell - drogie Wydawnictwo REBEL.pl czy wiadomo coś nowego o dodatkach? Czy będą w I kwartale?
Najlepiej zapytać wydawnictwo bezpośrednio wydawnictwo@rebel.pl
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 09:16 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: eveni »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Właśnie zobaczyłam że byliście (byłeś) na forum 14 lat... :(
MaciekK5454
Posty: 354
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: MaciekK5454 »

Również dziękuję za odpowiedzi i otwarte wyjaśnienie powodów waszej rezygnacji z forum. Faktycznie mam wrażenie, że strona z zapowiedziami na stronie wydawnictwa nieco się ożywiła ostatnio.

Co do dodatku do GWT - duży smuteczek :(
Jdn
Posty: 285
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Jdn »

No cóż Rebel wasz wybór. Ja przestałem wchodzić na strony wydawnictw co moment bo forum jest wygodniejsze. Nie mam Facebooka czy instagrama. Na youtube czasem widzę wasze gry ale tak 50% tego co wydajecie. W zeszłym roku kupiłem 2 wasze gry i w forum i youtube się do tego przyczyniły. Szkoda bo z raz w miesiącu by ktoś mógł wrzucić coś i odp na pytania i też było by spoko.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: litk »

Rebel najpierw wydrukuje podstawkę oraz Argentynę. W kwestii dodatku to się zobaczy, ale biorąc pod uwagę fakt, że GWT jest solidną pozycją i Lacerta także trochę jej sprzedała na polskim rynku to szanse są bardzo duże. Nie mamy tej pozycji w planach na 2023 natomiast, przynajmniej na chwilę obecną.
Co do dodatku do GWT - duży smuteczek :(
Dlatego ja się zaopatrzyłem w wersję angielską i coraz więcej gier mi się takich w kolekcji u mnie pojawia, właśnie przez brak informacji ze strony wydawnictw jakie mają zamiary. Ja również jestem zawiedziony, że REBEL rezygnuje z forum i nie zastąpią tych informacji żadne inne kanały. Proponujecie pisać na maila, owszem pisałem i otrzymywałem to samo bezwartościowe stwierdzenie, co zawsze, że mam śledzić stronę z aktualnościami. A poza tym, po co marnować czas i wklejać te grafiki?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: rastula »

Czyli komunikację zastępują heheszki, memy i pozowane zdjęcia. O tempora, o mores. Z drugiej strony patrząc na profil wydawniczy czyli wydawanie gier na poziomie Czarnego Piotrusia to w sumie o czym pisać?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: garg »

REBEL.pl pisze: 14 gru 2022, 23:30 [...] W ostatnim czasie rozwijaliśmy naszą komunikację na innych kanałach, takich jak:
Facebook - @REBELpl
Facebook - Grupa Planszowa Rebelia
Facebook - Grupa Erpegowa Rebelia
Facebook - Grupa Modelarska Rebelia
Instagram - Rebel_pl
YouTube - @rebelpl
TikTok - @rebel.pl
Twitter - @PL_Rebel

do odwiedzania których serdecznie zachęcamy. [...]
Moja pierwsza reakcja była: :shock:

Facebooka nie używam, Instagramu nie używam, Tiktoka nie używam, Twittera nie używam, jedynie na Youtube wchodzę, ale też nie po to, żeby obejrzeć godzinny film o wszystkich grach wydawnictwa, tylko żeby wysłuchać jakiś wykład albo publicystykę. Widać, że nie pasuję do profilu wydawnictwa i trochę mi smutno.

Ale potem przyszła mi do głowy druga myśl: przecież ja i tak nie śledzę premier. Jeśli ktoś napisał na forum, że coś wyszło, to czasem się zainteresowałem, ale moim głównym źródłem wieści o nowościach są po prostu nowozakładane wątki. Więc w sumie nie robi mi różnicy, że Rebel nie będzie tu pisał o swoich premierach.

Natomiast bardzo szkoda mi czegoś innego - że forum przestaje być atrakcyjnym miejscem dla mainstreamowych wydawców. Bo nie widzę alternatywnego zakątka sieci, gdzie mógłbym w uporządkowany sposób porozmawiać o grach. A obecność wydawców pomagała uzupełniać perspektywę w dyskusjach. I ten brak jest dla mnie smutny :( .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Lamper
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2021, 17:32
Has thanked: 47 times
Been thanked: 9 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Lamper »

Fora w ogólnym zamyśle już dawno zostały wyparte przez FB, Instagramy i takie inne stwory, to forum jest naprawdę ewenementem bo są tu same dinozaury, które nie mają FB itp :)) Niestety wszyscy wola FB, a grypy tam to porażka np poczta planszówkowa na grupie FB to porażka, ciągle trzeba szukać postów go gdzieś giną, bo algorytm uważa inaczej niż Ty. Sam mam nadzieję że fora będą żyć wiecznie a zwłaszcza to. Szkoda bo rebel zamiast wrzucać masę niepotrzebnych obrazków mógłby tylko wpaść odpowiedzieć na pytania i tyle.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Curiosity »

Zaraz, zaraz. Z tego co Pan Rebel napisał, to nie oznacza, że całkowicie znikają z forum. Możliwe, że nadal zostaną i nadal będą odpowiadać na pytania, tylko zamiast obszernych postów z zapowiedziami/premierami, będzie po prostu link do fanpejdża. Dobre i to.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: konradstpn »

Rebel i wszystko gra. Zawsze można pisać priv do forumowego weterana Windziarza :lol:
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: rastula »

Lamper pisze: 15 gru 2022, 09:42 Fora w ogólnym zamyśle już dawno zostały wyparte przez FB, Instagramy i takie inne stwory, to forum jest naprawdę ewenementem bo są tu same dinozaury, które nie mają FB itp :)) Niestety wszyscy wola FB, a grypy tam to porażka np poczta planszówkowa na grupie FB to porażka, ciągle trzeba szukać postów go gdzieś giną, bo algorytm uważa inaczej niż Ty. Sam mam nadzieję że fora będą żyć wiecznie a zwłaszcza to. Szkoda bo rebel zamiast wrzucać masę niepotrzebnych obrazków mógłby tylko wpaść odpowiedzieć na pytania i tyle.
Powiem od strony mojej wiedzy zawodowej - mam dostęp do wszyskich ww. kanałów i są one fatalne jeśli chodzi o dostępność i "wyszukiwalność" czy możliwość prowadzenia dłuższego, "kalorycznego" dialogu z konsumentami. Oddawania silnikom decyzji kto, kiedy i jak zobaczy nasz komunikat...(no chyba że zapłacicie i jeszcze wynajmiecie kogoś kto ten silnik rozumie) ...

Trudno nie być dziś na tych mediach ...ale wartość jest ich jest bardzo ulotna a ryzyko rozminięcia się z grupą docelową olbrzymie...

No ale cóż, ktoś to policzył ( mhmmm) i nie chce zapłacić komuś za prowadzenie tego na forum ... biorąc pod uwagę, że oszczędza się dziś na ważniejszych rzeczach ( tłumaczeniu, korekcie, kontroli jakości) nie dziwi... jeszcze ludzie tu tacy wredni , wytykają błędy ...to gorsze niż zwykly organiczny hejt zalewający media społecznościowe ...:D
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: _leigam_ »

REBEL.pl pisze: 14 gru 2022, 23:30Rebel najpierw wydrukuje podstawkę oraz Argentynę. W kwestii dodatku to się zobaczy, ale biorąc pod uwagę fakt, że GWT jest solidną pozycją i Lacerta także trochę jej sprzedała na polskim rynku to szanse są bardzo duże. Nie mamy tej pozycji w planach na 2023 natomiast, przynajmniej na chwilę obecną.
Naprawde? Było mówione o dodatku do GWT w niedużym czasie po Argentynie (chyba na streamie w PN). Mam nadzieje że to pomyłka, albo żart.

Chyba trzeba się wziąć za ang wersje, jak kwestia dodatku do takiego hitu jak gwt to sprawa rozwojowa, dramat.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: eveni »

_leigam_
Pisałam godzinę temu do wydawnictwa Rebel z prośbą o sprostowanie tej informacji dostałam odpowiedź:
"Aktualne informacje na temat linii produktów GWT można Pani znaleźć pod poniższym linkiem:
https://www.wydawnictworebel.pl/search/ ... trail.html".

Więc gratuluję wszystkim, którzy tak jak ja sprzedali 1 edycję z dodatkiem i kupili 2... :( :( :(

Poniżej live wydawnictwa Rebel i Lacerta, na którym od około 15 minuty jest zapowiedź dodatku (miał być na koniec tego roku, pliki były już przetłumaczone), a teraz pada informacja, że nic nie wiadomo, że nie ma go w planach na 2023r. :shock: :shock: :shock:
https://m.youtube.com/watch?v=V3Jl-l5GY2M
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: rastula »

eveni pisze: 15 gru 2022, 10:42 _leigam_


Więc gratuluję wszystkim, którzy tak jak ja sprzedali 1 edycję z dodatkiem i kupili 2... :( :( :(

Kiedy się wreszcie nauczycie, jak działają wydawcy w Polsce ? :D (podpowiem : mini nakłady, maksi ceny ...absolutny brak gwarancji utrzymania linii wydawniczej...) - to nawet nie jest zarzut do wydawnictw - chodzi o ich kasę - ale jako konsumenci jesteśmy maksymalnie naiwni zakładając, że coś wydadzą (no chyba że sukces będzie ...;))
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 10:50 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: _leigam_ »

eveni pisze: 15 gru 2022, 10:42 _leigam_
Pisałam godzinę temu do wydawnictwa Rebel z prośbą o sprostowanie tej informacji dostałam odpowiedź:
"Aktualne informacje na temat linii produktów GWT można Pani znaleźć pod poniższym linkiem:
https://www.wydawnictworebel.pl/search/ ... trail.html".

Więc gratuluję wszystkim, którzy tak jak ja sprzedali 1 edycję z dodatkiem i kupili 2... :( :( :(

Poniżej live wydawnictwa Rebel i Lacerta, na którym od około 15 minuty jest zapowiedź dodatku (miał być na koniec tego roku, pliki były już przetłumaczone), a teraz pada informacja, że nic nie wiadomo, że nie ma go w planach na 2023r. :shock: :shock: :shock:
https://m.youtube.com/watch?v=V3Jl-l5GY2M
Było też info chyba w niedawnym streamie z samym rebelem. Mogą też chcieć to trzymać w tajemnicy sądząc że wpłynie na sprzedaż Argentyny, ale takiego "marketingu" bardzo nie lubimy...
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: _leigam_ »

rastula pisze: 15 gru 2022, 10:48
eveni pisze: 15 gru 2022, 10:42 _leigam_


Więc gratuluję wszystkim, którzy tak jak ja sprzedali 1 edycję z dodatkiem i kupili 2... :( :( :(

kiedy się wreszcie nauczycie ? :D
Ja kupowałem grę od Lacerty nie od Rebela... I bardzo, bardzo żałuje że tak się sprawy potoczyły. Zresztą nie miałem 1 edycji ale w nią grałem i 2ke oceniam sumarycznie na +. Z mojego punktu widzenia to był oczywisty wybór.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: konradstpn »

Odświeżyłem kluczowy fragment live. Agata informuje, że pliki zostały przekazane już w maju, a orientacyjny termin druku to wrzesień. Ten rok spokojnie. Zamiast gwiazdki będzie figa. Kpina z graczy i fanów GWT
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: eveni »

A na Amazonie niemieckie wydanie dodatku do kupienia "od ręki". Oczywiście cena jak za polską podstawkę, ale nie rozumiem czemu obiecany druk nie doszedł do skutku.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3301
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: psia.kostka »

rastula pisze: 15 gru 2022, 08:11 Czyli komunikację zastępują heheszki, memy
Ej, ale memy to Ty szanuj...

Obrazek
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: litk »

Na allegro za 169zł jest wersja angielska do GWT. Dodatek niezależny językowo. Ja już wczoraj swój odebrałem z paczkomatu.
gogovsky
Posty: 2202
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: gogovsky »

Dodatek do gwt nie ruszył, bo czekamy z drukiem na karty do nemesis lockdown.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: REBEL.pl »

Sprostowanie w kwestii dodatku do GWT - pliki są przygotowane, gra jest w planach wydawniczych, nie jest wprowadzona do systemu, gdyż nie zostało złożone jeszcze oficjalne zamówienie i obecnie czekamy na termin druku u wydawcy. Wierzymy, że będzie to 2023 rok, być może nawet razem z drukiem gry podstawowej i Argentyny, ale na tę informację jeszcze czekamy.
Przepraszamy za wprowadzenie w błąd.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Zablokowany