Sensowna kooperacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Sensowna kooperacja

Post autor: mineralen »

Cześć. Może pomożecie mi w wyborze gry? Czego szukam:

-kooperacja
-nie kampania (tzn mogą być scenariusze, ale żebym mógł zagrać w dowolnym momencie z dowolnymi ludźmi)
-nie jednorazowa (czyli mogę grać x razy w jeden scenariusz i będzie regrywalna)
-sensowny balans między szczęściem a trudnością gry
-od 2 do 4 graczy (najlepiej działające super na 3)
-ograniczony gracz alfa
-z planszą (Załogę już mam)

Podsumowując szukam Spirit Island, która nie jest Spirit Island. Problem w tym, że poza moją partnerką nikt nie chce ze mną w to grać, bo jest za trudna. Szukam więc prostszego Spirit Island, ale też na tyle rozbudowanego, żeby się nie włączał oczywisty gracz alfa. Prostszym Spirit Island jest Pandemia, ale Pandemii nie lubię, moim zdaniem za dużo tam jest losowości ukrytej w kartach a sytuacja na planszy i możliwości graczy są na tyle oczywiste, że tam aż się prosi o gracza alfa. Spirit Island i np Gloomhaven ograniczają gracza alfa, moim zdaniem właśnie przez to, że sytuacja na planszy i możliwości graczy nie są oczywiste. No, ale te już mam i szukam czegoś przystępniejszego, w co zagram z kimś jeszcze niż moja partnerka i nie będzie tak obciążająca intelektualnie.

Myśle nad:
Cthulhu Death May Die - ale zastanawiam się długo, bo droga
Paleo

Może ktoś poprze moje wybory albo wybije mi je z głowy albo zaproponuje coś innego?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Sensowna kooperacja

Post autor: Leser »

Uwaga: product placement!
Przyjrzyj się Twierdzy. Na moje nieobiektywne oko spełnia wszystkie wymagania.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Sensowna kooperacja

Post autor: Yuri »

A może Hard City?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Sensowna kooperacja

Post autor: Cyel »

Aeon's End. Spełnia warunki, które podajesz. Żona uwielbia. I w zasadzie każda inna osoba z którą zdarzyło się nam grać też. A na dodatek gra jest fajna do solo, jak zachce Ci się masterować wyższe poziomy trudności.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
aeiou871
Posty: 984
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 437 times

Re: Sensowna kooperacja

Post autor: aeiou871 »

Cyel pisze: 23 gru 2021, 13:25 Aeon's End. Spełnia warunki, które podajesz. Żona uwielbia. I w zasadzie każda inna osoba z którą zdarzyło się nam grać też. A na dodatek gra jest fajna do solo, jak zachce Ci się masterować wyższe poziomy trudności.
Nie ma planszy, ale też bardzo polecam :wink:
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Sensowna kooperacja

Post autor: Soul_oka »

mineralen pisze: 23 gru 2021, 10:47 Cześć. Może pomożecie mi w wyborze gry? Czego szukam:

-kooperacja
-nie kampania (tzn mogą być scenariusze, ale żebym mógł zagrać w dowolnym momencie z dowolnymi ludźmi)
-nie jednorazowa (czyli mogę grać x razy w jeden scenariusz i będzie regrywalna)
-sensowny balans między szczęściem a trudnością gry
-od 2 do 4 graczy (najlepiej działające super na 3)
-ograniczony gracz alfa
-z planszą (Załogę już mam)

Podsumowując szukam Spirit Island, która nie jest Spirit Island. Problem w tym, że poza moją partnerką nikt nie chce ze mną w to grać, bo jest za trudna. Szukam więc prostszego Spirit Island, ale też na tyle rozbudowanego, żeby się nie włączał oczywisty gracz alfa. Prostszym Spirit Island jest Pandemia, ale Pandemii nie lubię, moim zdaniem za dużo tam jest losowości ukrytej w kartach a sytuacja na planszy i możliwości graczy są na tyle oczywiste, że tam aż się prosi o gracza alfa. Spirit Island i np Gloomhaven ograniczają gracza alfa, moim zdaniem właśnie przez to, że sytuacja na planszy i możliwości graczy nie są oczywiste. No, ale te już mam i szukam czegoś przystępniejszego, w co zagram z kimś jeszcze niż moja partnerka i nie będzie tak obciążająca intelektualnie.

Myśle nad:
Cthulhu Death May Die - ale zastanawiam się długo, bo droga
Paleo

Może ktoś poprze moje wybory albo wybije mi je z głowy albo zaproponuje coś innego?
CDmd nie przypomina w najmniejszym stopniu Spirit Island. To wesoła turlanka, owszem dobrze obrać jakiś wspólny plan działania, ale nie ma co ukrywać, los, losem pogania. Po za tym fajny odmóżdżacz. Może Etherfields, moja partnerka wręcz rzuciła się na te pudło, by poznać zawartość.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Sensowna kooperacja

Post autor: Piaskoryb »

Aeon end (deckbuilding ale bardzo fajny :) )
Shadowrun Crossfire ( deckbuilding ,mega dobry koop, ale trudno dostać i trudno wygrać, wyparło dla nas aeon end, szybsze rozstawianie, szybsze skladanie itp krótki czas gry można w 30 min z rozłozeniem i złozeniem :D) tylko ang
Eldritch Horror Przedwieczna groza Losowa + trudna, taka pandemia ale w klimatach cthulu, walki z potworami, zamykaniu portali zbieraniu wskazówek, zbieraniu sprzętu i z dużą ilością umierania ;p
Odmęty Grozy - ale od 3 minimum + dość długa = jak ktoś nie jest wielkim fanem tego typu gier to szybko pójdzie na sell
Martwa Zima ciężki klimat, losowa, ale mamy tu koop i element zdrajcy, są wielcy fani tego, ale dla mnie średniawa
Heroes Of Terrinoth koop fantasy
Warhammer Quest koop dark fantasy
DragonFire koop fantasy ale bardziej rozbudowany niż dwa wyżej
Ghost stories nie grałem ale ponoć niezłe.

Dungeons And Dragons Wrath of Ashadralon, Legend Of Drizzt i chyba Curse of Strahd + są jeszcze inne, ale... to napewno koopy, jednak większośc z nich jak nie wszystkie sa bardzo hmm lekkie gry, ale warto wspomnieć.

Posiadłość szaleństwa fajne i jest apka na lapka albo tablet, telefon odradzam. Jednak dość krótkie a dodatki mają swoją wagę w złocie więc zależnie od portfela, jak masz grupę to się zrzućcie :) Napewno ciekawa opcja
Descent takie niby RPG jak Gloomhaven ale bez MG,

Tyle co mi przyszło do głowy na poczekaniu ;p Daj znać jak coś wybierzesz

PS: Ewentualnie ukłon w jakiś prosty tematyczny system RPG, z tym że zapewne ktoś musiałby zostac MG i prowadzić sesje ku uciesze pozostałych, widząc Twoją inicjatywę i entuzjazm prawdopodobnie padłoby na Ciebie. Ergo, by się pograło ale trzeba prowadzić sesje żeby reszta sobie pograła ;p
ODPOWIEDZ