(Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: sliff »

rogal pisze: 08 lis 2022, 15:25 mirko-makro
Grałbym, zamiast morderstw takie pospolite kradzieże, a to wiertarka z piwnicy zniknęła, a to podczas remanentu piw brakuje. :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Ardel12 »

Będziecie u nas wydawać Unconscious Mind? Jak tak, to jaki termin i na co można liczyć?
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: rogal »

Trzymam mocno kciuki abyście wydali u nas Unconcious Mind - aktualnie już zebrano 1,2mln 2800 wspierajacych. wow !
ale pewnie wszystko w swoim czasie. Na ks jest zapis, że pozostałe wersje językowe będą później ogłoszone
Grudzień 2023 - tak jest na stronie kampanii
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Atk »

rogal pisze: 08 lis 2022, 20:17 Trzymam mocno kciuki abyście wydali u nas Unconcious Mind - aktualnie już zebrano 1,2mln 2800 wspierajacych. wow !
ale pewnie wszystko w swoim czasie. Na ks jest zapis, że pozostałe wersje językowe będą później ogłoszone
Grudzień 2023 - tak jest na stronie kampanii
Też bym się zakręcił za pl KS...
misiu1489
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:30
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: misiu1489 »

Unconcious tak wgl to chyba jest niezależny językowo, w sensie nigdzie nie ma teksu tylko symbole jak się nie mylę 🧐
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Ardel12 »

misiu1489 pisze: 08 lis 2022, 23:02 Unconcious tak wgl to chyba jest niezależny językowo, w sensie nigdzie nie ma teksu tylko symbole jak się nie mylę 🧐
Też tak mi wychodzi, dodatkowo mi ang nie przeszkadza w grach w ogóle, ALE jak mogę wesprzeć nasze lokalne kaczuchy, które poznałem osobiście w spodku, to wolę tak zrobić :)
misiu1489
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:30
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: misiu1489 »

Ardel12 pisze: 08 lis 2022, 23:18
misiu1489 pisze: 08 lis 2022, 23:02 Unconcious tak wgl to chyba jest niezależny językowo, w sensie nigdzie nie ma teksu tylko symbole jak się nie mylę 🧐
Też tak mi wychodzi, dodatkowo mi ang nie przeszkadza w grach w ogóle, ALE jak mogę wesprzeć nasze lokalne kaczuchy, które poznałem osobiście w spodku, to wolę tak zrobić :)
No właśnie ja liczyłem na to, że będzie od razu podczas kampanii jezyk polski do wyboru 😔
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: rogal »

no ale też przesyłka od kaczek będzie darmowa a na ks 15$ minimum
misiu1489
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:30
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: misiu1489 »

rogal pisze: 09 lis 2022, 05:52 no ale też przesyłka od kaczek będzie darmowa a na ks 15$ minimum
Tyle, że już nie będzie wszystkiego co jest teraz, tylko wersja retail, która ma być uboższa bardziej niż ich wcześniejsza wieczna zima. Przynajmniej tak wyniki z czytania tego co na kampanii.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Jakiś czas temu przyjęliśmy zasadę, że nie komentujemy już wszelakich pytań o to co wydamy my czy nasza konkurencja i tego się będziemy trzymać 8)
W grudniu ogłosimy plany na pierwszy kwartał 2023, a pierwszym kwartale (data do potwierdzenia) zrobimy większą prezentację z całością katalogu na 2023.
Na ten moment mamy podpisanych dokładnie 40 SKU (czyli nie tyle gier co produktów - gier, dodatków, wersji deluxe etc. ).
Będzie jak zwykle bardzo różnorodnie, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10914
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3206 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: japanczyk »

Lucky Duck Games pisze: 09 lis 2022, 13:05 Jakiś czas temu przyjęliśmy zasadę, że nie komentujemy już wszelakich pytań o to co wydamy my czy nasza konkurencja i tego się będziemy trzymać 8)
W grudniu ogłosimy plany na pierwszy kwartał 2023, a pierwszym kwartale (data do potwierdzenia) zrobimy większą prezentację z całością katalogu na 2023.
Na ten moment mamy podpisanych dokładnie 40 SKU (czyli nie tyle gier co produktów - gier, dodatków, wersji deluxe etc. ).
Będzie jak zwykle bardzo różnorodnie, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie :mrgreen:
Problem z wami jest taki, ze nie ejstescie tylko Polska firma, ale tez dystrybutorem na wiele rynkow wielu KSow (np. Earth itd), czesc wydajecie wy, czesc ktos inny - stad te pytania i o ile dyskutowanie ze ktos wyda cos czy jakies plotki (ekhm Trickerion, czy cos tam jeszcze co Michal sypnal) to dobra decyzja, tak co do waszych de facto produktow jednak moglibyscie byc bardziej otwarci w kierunku klienta
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Atk »

Lucky Duck Games pisze: 09 lis 2022, 13:05 Jakiś czas temu przyjęliśmy zasadę, że nie komentujemy już wszelakich pytań o to co wydamy my czy nasza konkurencja i tego się będziemy trzymać 8)
W grudniu ogłosimy plany na pierwszy kwartał 2023, a pierwszym kwartale (data do potwierdzenia) zrobimy większą prezentację z całością katalogu na 2023.
Na ten moment mamy podpisanych dokładnie 40 SKU (czyli nie tyle gier co produktów - gier, dodatków, wersji deluxe etc. ).
Będzie jak zwykle bardzo różnorodnie, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie :mrgreen:
Tu sie tylko rozchodzi czy bedzie na KS Unconcious Mind jezyk PL, bo czlowiek nie wie czy wchodzic :P
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Co do naszych produktów studyjnych to zawsze w 100% informujemy już na etapie kampanii co i jak dokładnie.
Na ile wiemy i możemy dajemy też znać co dzieje się z seriami czy dodatkami do gier, które już wydaliśmy.

Co do pozostałych gier licencyjnych to podjeliśmy decyzję, że nie komentujemy żadnych pytań - zarówno takich, które dotyczą jeszcze naszych nieujawnionych gier, jak i gier, o których wiemy, że wyda je ktoś inny. W sensie nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy.

Jest ku temu kilka powodów oczywistych, ale też takich bardziej zawiłych. Mało kto wie, ale w firmie działa u nas taki program partnerski, w ramach którego jesteśmy agentem reprezentującym ponad 30 firm w temacie sprzedaży licencji. Są też przypadki gdzie sprzedajemy coś innym polskim firmom - tak m.in. do Rebela trafił Dylemat Wagonika, do Galakty Tidal Blades czy Baśniowy bór do Cube. Wiążą nas tu pewne tajemnice handlowe co dodatkowo komplikuje to lawirowanie w odpowiedziach. Do tego dochodzi fakt, że mamy politykę taką, że ujawniamy większość katalogu w jednym momencie i czynnik ludzki - ja (Michał H.) nie chce być zmuszony do ściemniania (np. na livach w PN gdzie pada pytanie "wydacie grę X", a ja wiem, że tak, ale nie chcę tego ujawniać z ww. przyczyn) czy jakiegoś pokrętnego lawirowania.
Wiem, że to nie jest rozwiązanie idealne, ale w tym przypadku trudno jest siedzieć okrakiem na płocie i jakieś jasno określone podejście musieliśmy obrać.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2085
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: tomp »

Eh szkoda, ja chętnie poczytałbym o polskiej wersji "Unconscious mind", planach, terminach, itp.

W opisie kampanii widać wersję francuską dystrybuowaną przez Luck Duck Games
Link
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
ŁOSADNIK
Posty: 63
Rejestracja: 25 sty 2022, 19:13
Lokalizacja: Michałowice
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: ŁOSADNIK »

Wielka szkoda że nie ma żadnego potwierdzenia że Kaczki nie wydają PL tej gry, no cóż pozostaje wesprzeć edycję ENG i powiedzieć trudno taka polityka, trochę słabo ale jak to w życiu bywa
Łukasz Wielgus
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Atk »

ŁOSADNIK pisze: 09 lis 2022, 17:48 Wielka szkoda że nie ma żadnego potwierdzenia że Kaczki nie wydają PL tej gry, no cóż pozostaje wesprzeć edycję ENG i powiedzieć trudno taka polityka, trochę słabo ale jak to w życiu bywa
Można też wrzucić taktycznego dolca, poczekać jakie jeszcze języki będą i wtedy zdecydować. Z tego co kaczki piszą, równie dobrze mogli sprzedać ten tytuł innemu polskiemu wydawcy np Portalowi, który swoje gry zapowiada w styczniu na PortalCon, przez co nie moga nic powiedzieć do tej pory (TO TYLKO PRZYKŁAD!)
Awatar użytkownika
ŁOSADNIK
Posty: 63
Rejestracja: 25 sty 2022, 19:13
Lokalizacja: Michałowice
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: ŁOSADNIK »

Atk pisze: 09 lis 2022, 19:13
ŁOSADNIK pisze: 09 lis 2022, 17:48 Wielka szkoda że nie ma żadnego potwierdzenia że Kaczki nie wydają PL tej gry, no cóż pozostaje wesprzeć edycję ENG i powiedzieć trudno taka polityka, trochę słabo ale jak to w życiu bywa
Można też wrzucić taktycznego dolca, poczekać jakie jeszcze języki będą i wtedy zdecydować. Z tego co kaczki piszą, równie dobrze mogli sprzedać ten tytuł innemu polskiemu wydawcy np Portalowi, który swoje gry zapowiada w styczniu na PortalCon, przez co nie moga nic powiedzieć do tej pory (TO TYLKO PRZYKŁAD!)
Dolca już dawno wrzuciłem bo i tak pytam Fantasia Games o obiecane addony do Endless Winter podczas tej kampanii :)
Łukasz Wielgus
sasquach
Posty: 1826
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: sasquach »

A co ma być do Endlessa? Coś nowego?

A co do polityki to pamiętaj, że samym autorom może być nie na rękę ogłaszanie wersji językowych jakie będą w retail, żeby ludzie kupili grę bezpośrednio od nich.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Harun »

Szanowne Kaczki,

szanując Waszą politykę, nie pytam czy wydacie. Niemniej skoro wydaliście Search for planet X, to zwracam Waszą uwagę na grę tego autora The Search for Lost Species.

Trzymam kciuki, że zgodnie z zapowiedzią, w grudniu dacie znać :)
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: vnzk »

Harun pisze: 09 lis 2022, 21:55 Szanowne Kaczki,

szanując Waszą politykę, nie pytam czy wydacie. Niemniej skoro wydaliście Search for planet X, to zwracam Waszą uwagę na grę tego autora The Search for Lost Species.

Trzymam kciuki, że zgodnie z zapowiedzią, w grudniu dacie znać :)
Podejrzewam, że skoro Lost Species ma trafić do sklepów na początku '23 to Kaczuchy mogły już zdążyć ograć przedprodukcyjny egzemplarz i podjąć decyzję ;)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Oczywiście gra jest na naszym radarze, mamy opcję pierwokupu ze względu na wydawanie Planety X.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: PytonZCatanu »

I dlatego lubię to forum - nie słyszałem i tej grze! U mnie też wpada na radar!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10914
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3206 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: japanczyk »

Lucky Duck Games pisze: 10 lis 2022, 14:37 Oczywiście gra jest na naszym radarze, mamy opcję pierwokupu ze względu na wydawanie Planety X.
Dawac, dawac
i prosze lepiej te planete rozreklamowac, bo to bdb gra, a tak malo o niej slychac
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Moonz »

+1 Kuba.

Kaczuchy, będą maty do Radlandsow u wasz czy zamawiać już zza granicy?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Moonz pisze: 11 lis 2022, 18:21 +1 Kuba.

Kaczuchy, będą maty do Radlandsow u wasz czy zamawiać już zza granicy?
Będzie bardzo ograniczona ilość w naszym sklepie, będziemy informować na bieżąco. Niestety w momencie w który produkowaliśmy grę nie było druku mat, a my absolutnie nie byliśmy w stanie zamówić takiej ilości (w sensie w życiu byśmy tyle nie sprzedali), żeby wyprodukować je samemu.
Zablokowany