(Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Hardkor »

_leigam_ pisze: 15 sty 2022, 00:57
Hardkor pisze: 15 sty 2022, 00:12 No ja w sumie też muszę trochę ponarzekać. Puściłem 14 grudnia (równy miesiac temu) reklamacje poprzez ich email, że dostałem przetarte porządnie pudełko od Dice Throne. do tej pory zero odp, na forum drugiego stycznia po mojej reakcji tutaj, że ciągle cisza odpisał mi ktoś, że osoba od obsługi klienta ma wolne i wroci 10 stycznia. To co teraz caly tydzien znowu nie bylo czas na odp?
Ustawowo mają 14 dni na odniesienie się do reklamacji, jeśli tego nie zrobili to została zaakceptowana. Teraz czekasz tylko na wysłanie :wink:
Ta i będę czekał w nieskończoność, bo nikt się nie odniesie xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Curiosity »

Szmajchel78 pisze: 14 sty 2022, 18:16 Witam,
przepraszam, że w tym temacie, ale jako że jestem "olewany" przez LDG we wszystkich kanałach, poprzez które się kontaktuję, piszę to w końcu na forum publicznym.
Krótki wstęp - prowadzę sklep z klockami LEGO, ale od zeszłego roku zainteresowałem się grami planszowymi i zacząłem pozyskiwać je od wydawców.
W trakcie kampanii Dice Throne kontaktowałem się na tym forum z LDG - otrzymałem informację iż wsparcie poprzez wspieram.to daje mi oprócz standardowej gry dodatkowe karty i ekskluzywne kości. Ponadto, że w momencie otrzymania zamówienia otrzymam fakturę za zakup. Zakupiłem 6 kompletów (komplet - 4 gry, dodatkowe karty, ekskluzywne kości).
Gry otrzymałem w grudniu (pomijam poślizg, teraz już wiem że planowane terminy mają się w przypadku gier planszowych nijak do terminów faktycznych), bez kości, bez faktury.
Napisałem poprzez wspieram.to kilka wiadomości co kilka dni - brak odpowiedzi. Napisałem wiadomość poprzez FB - zero odpowiedzi. Napisałem do osoby, z którą rozmawiałem tutaj na forum poprzez wiadomości prywatne - zero odpowiedzi. Napisałem na adres e-mail ze strony www LDG - BINGO, dostałem po kilku godzinach odpowiedź - mam podać dane do faktury (od razu ją wystawią), odnośnie kości odpowiedź była dla mnie niejasna. Od razu odpisałem z danymi do faktury i dalszym zapytaniem o kości. Minęły kolejne cztery dni - nic. Generalnie termin "od razu" nabiera trochę innego znaczenia.
Braci planszówkowa - proszę o oświecenie - czy takie traktowanie to norma? Czy zbyt wiele oczekuję? Czy teraz są takie czasu, że na rynku gier planszowych klient to bardziej "petent", który przeszkadza, a jak już kupił, to niech się więcej o nic nie pyta, broń boże nie dopytuje, bo swoje już dostał (po czasie, bo po czasie, ale dostał)?
Czy mogę liczyć na jakieś poważne potraktowanie i ustosunkowanie się do tak prozaicznej prośby?
Jeżeli, to zły wątek, to przepraszam - proszę wówczas Administratorów o wskazanie GDZIE mogę z tym tematem powalczyć.
Ja, jako osoba prowadząca własny biznes, choćbym nie wiem jaki miał "młyn" związany z zamówieniami, magazynem, prowadzeniem biznesu itd. nie wyobrażam sobie w taki sposób potraktować klienta, jest to według mnie absolutnie naganne. I choćby oferowany produkt był najlepszy na świecie, to przy takiej obsłudze ja z firmą sprzedającą ten produkt nie chcę już mieć nigdy więcej nic wspólnego.
Uf...ulało się, ale musiałem.
Do takich tematów to warto zawołać zainteresowanych, to dostaną powiadomienie.
Lucky Duck Games pisze: 02 sty 2022, 20:55
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Tachion »

Gdzie moja przedsprzedaż na dodatek do Diuny?!
:D
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: elpormyko »

Tachion pisze: 17 sty 2022, 17:37 Gdzie moja przedsprzedaż na dodatek do Diuny?!
:D
...i figurki :D
Szmajchel78
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2021, 20:29
Been thanked: 7 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Szmajchel78 »

Mijają kolejne dni, a ja dalej nie mam żadnych informacji - zero odpowiedzi. Walenie głową w mur.
Bezpośrednia wiadomość prywatna to użytkownika LDG na tym forum również nie zadziałała.
Tak tylko informacyjnie wrzucam, żebyście wiedzieli że "Od razu" = Tydzień +...ile to jeszcze niewiadomo.
A z drugiej strony tak sobie myślę, że skoro normą jest, że wydania gier opóźnione są o miesiące, czasami niemal nawet lata, to w "slangu" wydawnictw termin "od razu" to wszystko poniżej miesiąca?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Szmajchel78 pisze: 18 sty 2022, 10:58 A z drugiej strony tak sobie myślę, że skoro normą jest, że wydania gier opóźnione są o miesiące, czasami niemal nawet lata, to w "slangu" wydawnictw termin "od razu" to wszystko poniżej miesiąca?
Tu należy wydzielić jako osobną kategorię "wspieraczki"/finansowanie społecznościowe typu kickstarter/gamefound/wspieram.to/zagramw.to. Czasami też opóźnienia wynikają z działań oryginalnego wydawcy. Także temat opóźnień nie jest czarno biały, natomiast zachowanie LDG w przytoczonej przez Ciebie sprawie wydaje się co najmniej niepoważne, i też czekam na jej wyjaśnienie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Tilgor »

Szmajchel78 pisze: 18 sty 2022, 10:58 Mijają kolejne dni, a ja dalej nie mam żadnych informacji - zero odpowiedzi. Walenie głową w mur.
Bezpośrednia wiadomość prywatna to użytkownika LDG na tym forum również nie zadziałała.
Tak tylko informacyjnie wrzucam, żebyście wiedzieli że "Od razu" = Tydzień +...ile to jeszcze niewiadomo.
A z drugiej strony tak sobie myślę, że skoro normą jest, że wydania gier opóźnione są o miesiące, czasami niemal nawet lata, to w "slangu" wydawnictw termin "od razu" to wszystko poniżej miesiąca?
Zakładam że nie otwierałeś gier. Kości są zapakowane w środku, nie ma dwóch zestawów kości. Co do faktury, to jako firma chyba lepiej gdybyś zamawiał gry bezspośrednio u wydawcy, a nie na wspieram.to. Zakładam że po prostu zostałeś potraktowany jak detaliczny kupiec, a nie firma. Raczej to głównie wina wspieram.to które chyba nie wspiera wyboru faktury jako potwierdzenia kupna.
Ja zgłosiłem m.in. big boxa który był trochę uszkodzony i dostałem już nowy egzemplarz. Faktycznie nie bylo jakiejś komunikacji, ale spokojnie czekałem bo wiedziałem że jest okres świąteczny i zawsze wtedy są opóźnienia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rastula »

Urzędy Skarbowe bardzo lubią sprzedaż bez wystawiania dowodu zakupu :D - to ich hobby...
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: karp »

rastula pisze: 18 sty 2022, 14:11 Urzędy Skarbowe bardzo lubią sprzedaż bez wystawiania dowodu zakupu :D - to ich hobby...
xD
Słyszał kiedyś o czymś takim jak sprzedaż w internecie bez posiadania kasy fiskalnej?
No zrobił się jakiś gnój z tą fakturą, ale naprawdę... firmę o takim kapitale oskarżasz, że sprzedała pudełko pod stołem? Rozmawiajmy jak dorośli...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rastula »

karp pisze: 18 sty 2022, 15:14
rastula pisze: 18 sty 2022, 14:11 Urzędy Skarbowe bardzo lubią sprzedaż bez wystawiania dowodu zakupu :D - to ich hobby...
xD
Słyszał kiedyś o czymś takim jak sprzedaż w internecie bez posiadania kasy fiskalnej?
No zrobił się jakiś gnój z tą fakturą, ale naprawdę... firmę o takim kapitale oskarżasz, że sprzedała pudełko pod stołem? Rozmawiajmy jak dorośli...
Nie chodzi o sprzedaż "pod stołem" tylko o dopełnienie obowiązku ciążącego na sprzedającym.

"Sprzedawca prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek wystawienia na życzenie klienta dokumentu sprzedaży."

A posiadanie / nie posiadanie kasy fiskalnej to tu nie ma nic do rzeczy - bo to tylko narzędzie. Nie posiadanie kasy fiskalnej nijak ma się do ww. obowiązku.

Oczywiście kwestia jednej faktury to pikuś - ale nawet najwięksi nie lubią kontroli skarbowej, która zawsze coś znajdzie :D...bo tak już ma.

dodatkow wg kodeksu karno skarbowego:

62 § 1 kks. Przepis ten stanowi, że każdy, kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku, wystawia je w sposób wadliwy albo odmawia ich wydania, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Niestety jesteśmy świadomi, że w okresie grudniowo-styczniowym mieliśmy opóźnienia w komunikacji za co bardzo przepraszamy. Niestety nie zagrał czynnik ludzki - działamy nad poprawą.
Do zainteresowanych osób wysłałem dziś maila i liczę, że załatwimy te "wiszące" sprawy na dniach.
Tachion pisze: 17 sty 2022, 17:37 Gdzie moja przedsprzedaż na dodatek do Diuny?!
:D
Musieliśmy przesunąć lekko termin - startujemy prawdopodobnie 2.02.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Hardkor »

Dostałem email, w takim wypadku czekam na panią Zosię. Dobrze, że w końcu coś ruszyło. Teraz już wiemy kto z wydawnictwa na forum siedzi :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Beowulfik »

Szanowne Kaczki,

Zdaje sobie sprawę, że to nie jest Wasza autorska gra, ale wiecie może, czy są plany na jakikolwiek rozwój "Głodniaków"? Zarówno w fizycznej wersji (dodatek, nowe karty), jak i w aplikacji? Moje córki zachwycone, ale zagraliśmy w to już dobrze ponad sto razy i chciałbym wiedzieć, czy to był jednorazowy strzał, czy może jednak będzie coś więcej.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź! :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Beowulfik pisze: 19 sty 2022, 10:16 Szanowne Kaczki,

Zdaje sobie sprawę, że to nie jest Wasza autorska gra, ale wiecie może, czy są plany na jakikolwiek rozwój "Głodniaków"? Zarówno w fizycznej wersji (dodatek, nowe karty), jak i w aplikacji? Moje córki zachwycone, ale zagraliśmy w to już dobrze ponad sto razy i chciałbym wiedzieć, czy to był jednorazowy strzał, czy może jednak będzie coś więcej.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź! :)
Wszystko zależy od przyjęcia na wszystkich naszych rynkach, jak i zainteresowaniu licencjobiorców. Jednak "Głodniaki" są dość zamkniętym tytułem. Jakieś ew. dodatki czy rozwój serii byłyby możliwe gdyby zainteresowanie było bardzo duże. Na ten moment np. we Francji jest bardzo dobrze (gra ma już dodruk), w USA zadowalająco, a np. w Polsce niestety jakiegoś szału nie ma.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Beowulfik »

Lucky Duck Games pisze: 20 sty 2022, 19:36
Beowulfik pisze: 19 sty 2022, 10:16 Szanowne Kaczki,

Zdaje sobie sprawę, że to nie jest Wasza autorska gra, ale wiecie może, czy są plany na jakikolwiek rozwój "Głodniaków"? Zarówno w fizycznej wersji (dodatek, nowe karty), jak i w aplikacji? Moje córki zachwycone, ale zagraliśmy w to już dobrze ponad sto razy i chciałbym wiedzieć, czy to był jednorazowy strzał, czy może jednak będzie coś więcej.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź! :)
Wszystko zależy od przyjęcia na wszystkich naszych rynkach, jak i zainteresowaniu licencjobiorców. Jednak "Głodniaki" są dość zamkniętym tytułem. Jakieś ew. dodatki czy rozwój serii byłyby możliwe gdyby zainteresowanie było bardzo duże. Na ten moment np. we Francji jest bardzo dobrze (gra ma już dodruk), w USA zadowalająco, a np. w Polsce niestety jakiegoś szału nie ma.
Ok, szkoda, ale dzięki za odpowiedź.
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: PiLi »

Czy są jakieś informacje co do dostępności pakietu polonizacyjnego do Wyspy Kotów?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: EsperanzaDMV »

EsperanzaDMV pisze: 14 sty 2022, 11:16 Drogie Kaczki, czy jest szansa, że dodatek do Destinies: Myth&Folklore ENG będzie można u Was kupić? Teraz pokazuje mi, że wysyłka do Polski jest niemożliwa :/
Posiadam podstawkę w wersji angielskiej i chciałbym w tym samym języku mieć dodatek, a z tego co macie napisane na stronie, to jest to LDG Exclusive, więc inaczej niż przez Waszą stronę się nie da zamówić... Da się zamówić wersję francuską, ale jednak wolałbym angielską :D
Skoro zaczynacie odpowiadać na wcześniejsze posty, to podbijam swój post z prośbą o odpowiedź.
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: tapczan0 »

To ja się zapytam czy dodatki do Destinies będą w tym roku w wersji PL? Liczę że podstawka się dobrze sprzedala
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: sydonia »

Michał będzie ponownie gościem w naszej audycji i nie tylko zaktualizuje statusy już zapowiedzianych gier, ale też zdradzi kilka nowych tytułów na najbliższe półrocze ;) (a do tego będą konkursy z nagrodami). Nic tylko wbijać na naszego YT :)
Start: 25.01, godz. 21.00

LINK

Obrazek
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: mementomoris »

Wiadomo może czy Kaczki będą wydawać kolejne rozszerzenia do Wyspy Kotów?
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rogal »

Oglądaj dzisiaj live może będzie odp. Jak nie to zachęcam o zadanie samemu pytania na czacie :)
Wyspa kotów jest od niedawna wiec kolejne dodatki pewnie zależą od tego jak się sprzeda podstawka z dodatkiem
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

EsperanzaDMV pisze: 21 sty 2022, 20:31
EsperanzaDMV pisze: 14 sty 2022, 11:16 Drogie Kaczki, czy jest szansa, że dodatek do Destinies: Myth&Folklore ENG będzie można u Was kupić? Teraz pokazuje mi, że wysyłka do Polski jest niemożliwa :/
Posiadam podstawkę w wersji angielskiej i chciałbym w tym samym języku mieć dodatek, a z tego co macie napisane na stronie, to jest to LDG Exclusive, więc inaczej niż przez Waszą stronę się nie da zamówić... Da się zamówić wersję francuską, ale jednak wolałbym angielską :D
Skoro zaczynacie odpowiadać na wcześniejsze posty, to podbijam swój post z prośbą o odpowiedź.
Powodem jest po prostu wyczerpanie się tego dodatku w języku angielskim (chodzi o magazyn na Europę, który jest w Polsce). Możliwe, że mamy coś w magazynie w USA, ale nie realizujemy przesyłek do PL, bo są makabrycznie drogie. Trzeba poczekać na dodruk.
PiLi pisze: 20 sty 2022, 20:07 Czy są jakieś informacje co do dostępności pakietu polonizacyjnego do Wyspy Kotów?
Liczymy, że niedługo będzie. W przeciągu 2 tygodni powinien się pojawić.
tapczan0 pisze: 25 sty 2022, 00:33 To ja się zapytam czy dodatki do Destinies będą w tym roku w wersji PL? Liczę że podstawka się dobrze sprzedala
Zapraszamy na dzisiejszy live ;)

Co do zapowiedzi - zapraszamy do oglądania. Wprawdzie zapowiedzieliśmy już 10 gier, ale dziś będzie kilka kolejnych. Nie jest to całość naszych zapowiedzi na ten rok, głównie tytuły na Q1 i Q2. Będzie:

Jedna mała sprytna karcianka
Klimatyczny Roll & write
Nasz gra studyjna na znanym IP
Wyczekiwany dodatek
Mega kozacki abstrakt
Coś o co nas prosiliście od początku istnienia LDG PL - euras :mrgreen:
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Witchma »

Lucky Duck Games pisze: 25 sty 2022, 11:51 Mega kozacki abstrakt
Coś o co nas prosiliście od początku istnienia LDG PL - euras :mrgreen:
Takie zapowiedzi to ja rozumiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Bruno »

Lucky Duck Games pisze: 25 sty 2022, 11:51 Co do zapowiedzi
Spoiler:
Zapowiedzi zapowiadają się ciekawie!

... ale tymczasem zapytam, co z dodrukiem poprawionych kart do Urbanisty :?: Bodajże roczek już mija...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Bruno pisze: 25 sty 2022, 13:36
Lucky Duck Games pisze: 25 sty 2022, 11:51 Co do zapowiedzi
Spoiler:
Zapowiedzi zapowiadają się ciekawie!

... ale tymczasem zapytam, co z dodrukiem poprawionych kart do Urbanisty :?: Bodajże roczek już mija...
Będzie dodruk wraz z drukiem 2 zapowiedzianych karcianek + jednej nowej.
Powinny być gotowe w maju, ale to potwierdzenia.
Tak jak pisaliśmy uczcicie wcześniej - musieliśmy poczekać na większy druk, żeby mieć cenę, która przy wysyłce przynajmniej pozwoli nam wyjść na zero.
Zablokowany