Great Plains (Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
2lip
Posty: 44
Rejestracja: 03 paź 2018, 09:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 120 times
Been thanked: 16 times

Great Plains (Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert)

Post autor: 2lip »

Obrazek

Więcej zdjęć:
Spoiler:
Gra z serii FOR TWO PLAYERS od twórców Mandali.

Abstrakcyjna strategia, w której dwójka liderów plemion walczy o dominację nad Wielkimi Równinami. Przejmując kolejne tereny na modularnej mapie mogą oni korzystać z pomocy magicznych zwierząt: orłem przemierzymy góry, na koniu przeskoczymy jedno pole, bykiem przesuniemy lub staranujemy przeciwnika. Wygra ten, kto przejmie więcej heksów łąk (równin) na planszy.

Gra, w której Klemens F. udowadnia, że lisa i węża rysuje lepiej niż alpakę (ale tylko trochę) :wink:

Opis producenta:
Our ancient ancestors created images on the walls of caves to tell stories about their world and the animals they shared it with. And perhaps they - like you today - played games to make those stories come to life

A mysterious game about the not so mysterious behavior of mankind: two players compete for the dominance over the Great Plains! With help from the spiritual animal world they overcome hills, cross the lowlands and invade each other's territory in order to become the tribe who will live on.

Created by the same designers who brought you Mandala and beautifully illustrated by renowned artist Klemens Franz, Great Plains lets you experience the struggle and fight of our ancestors.
Linki:
https://boardgamegeek.com/boardgame/330036/great-plains
https://lookout-spiele.de/en/games/greatplains.html
Sprzedam: SKULL • 7 samurajów • ICECOOL • Paperback PL • Paryż: Miasto świateł • Ostatnie chwile... i inne
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Great Plains (Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert)

Post autor: beam022 »

Właśnie dopiero co wpadła mi na radar. Wiadomo coś o planach wydania w Polsce? Do tej pory Lookout Zwei Spieler był chyba głównie wydawany przez Lacertę i Rebel, zgadza się?
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 50
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Great Plains (Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert)

Post autor: korbol »

Bardzo fajna giera o prostych zasadach: w turze połóż swój pionek (totem) obok jednej ze swoich, ustawionych na początku gry jaskiń lub wcześniej położonego pionka. Gdy położymy pionek na pole z symbolem orła, konia lub niedźwiedzia dostajemy odpowiadający żeton, który możemy wykorzystać podczas kolejnych tur. Żeton zwierzaka pozwala na łamanie standardowej zasady kładzenia pionków. Tak jak zostało wspomniane w pierwszym poście, dążymy do uzyskania większości na modularne utworzonych łąkach. To pokrótce główny trzon zasad.

Po przeczytaniu instrukcji myślałem, że to będzie przeciętniak. Fakt, tu nie ma rewolucyjnej mechaniki, ale to co wyróżnia tę pozycję to błyskawiczny setup i ultra szybka rozgrywka (max 15 minut). Pod tym względem gra fajnie uzupełnia kolekcję. Stylowo przypomina projekty Reinera Knizi tj. mamy proste zasady, ale dające ciekawe decyzje przy prawie zerowym wysiłku od graczy jeśli chodzi o: zasady, setup i czas rozgrywki.

Jakby gra wyszła po polsku (póki co brak planów) w cenie klasycznych gier dla 2 graczy to stanowiłaby fajny produkt. Natomiast w „zagranicznej” cenie nie jest to oczywisty wybór. Można dorzucić 2 dychy i mieć większą planszówkę. Ja w każdym razie nie żałuję zakupu.
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Great Plains (Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert)

Post autor: beam022 »

korbol pisze: 04 sty 2022, 01:52Jakby gra wyszła po polsku (póki co brak planów) w cenie klasycznych gier dla 2 graczy to stanowiłaby fajny produkt. Natomiast w „zagranicznej” cenie nie jest to oczywisty wybór. Można dorzucić 2 dychy i mieć większą planszówkę. Ja w każdym razie nie żałuję zakupu.
Dzięki za informację. Gdzie kupowałeś i za ile?
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 50
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Great Plains (Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert)

Post autor: korbol »

beam022 pisze: 04 sty 2022, 07:09 Dzięki za informację. Gdzie kupowałeś i za ile?
Wysłałem PW. Generalnie grę można/można było kupić za 90 parę złotych w znajomych sklepach, które w ofercie mają obcojęzyczne wydania gier.
Wiadomo, cena to indywidulna kwestia. Dobrze wiedzieć, że w tym przypadku otrzymujemy grę na 10-15 minut (dla mnie akurat zaleta).
ODPOWIEDZ