Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: sydonia »

karmazynowy pisze: 26 maja 2022, 10:31 Chodzą jakieś słuchy o rodzimym wydaniu Crescent Moon? Z Osprey Games chyba kilka wydawnictw u nas współpracuje. Ogry? Lucrum?
Nic nie słyszeliśmy w tym temacie.
seki pisze: 12 cze 2022, 19:56 Czy coś wiadomo kiedy premiera Carnegie? Nie mogę znaleźć na liście i ogólnie w eterze cisza.
Dzięki, dopisane.
AndreV pisze: 15 cze 2022, 14:13 Czy wiadomo co do wersji PL czy bedzie Pagan Fate of Roanoke?
Nope
Kwestor pisze: 27 cze 2022, 13:32 W piątek Prezes na streamie powiedział, że Trickerion po polsku będzie, nie od Portalu. Rozmowy są ponoć od tygodni prowadzone.
Powiedzmy, że temat Trickeriona śledzimy od dłuższego czasu ;) i do listy dopiszę jak będzie ku temu podstawa :)
copychef pisze: 27 cze 2022, 22:07 Nie wiem czy ktoś zauważył, ale stronie angielskiego sklepu Phalanxa pojawiła się nowa pozycja w statusie in development: "Suffrage" (kojarzę jak Arleta z Phalanxa kiedyś wspominała o tym tytule na jednym z live'ów PN). Wygląda na to, że będzie po polsku.
Dzięki, dopisane, faktycznie kiedyś temat tej gry poruszaliśmy na lajwie z Phalanxem.
tomwro pisze: 29 cze 2022, 17:32 Od Zmierzch do świtu, z tego co na stronie Albi premiera 06.08.2022
Ten termin już się kilkukrotnie zmieniał ;) a nie zawsze termin wpisany na ich stronie jest datą de facto premiery.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Beowulfik »

Czy ktoś coś wie o tej zapowiadanej od roku polskiej reedycji "Projektu Gaja"? Będzie? Nie będzie?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Tringa »

A mi Rebel nie odpowiada, więc zapytam tutaj:

Była jakaś zapowiedź Władców Podziemi? Bo GameTrollTV mówi, że niedługo będą, a nigdzie nie widzę przedsprzedaży. Coś wiadomo kiedy jest przewidziana data dodruku? Coś wiadomo o promkach do nich? <-- na bgg widzę, że trochę ich było. :)

Link do materiału, sam początek: https://www.youtube.com/watch?v=JaQ7r2CYFg4
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Jdn
Posty: 287
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Jdn »

No nie długo to znaczy , że będą kiedyś;) . Mogli by zrobić kampanię to by zobaczyli jakie jest dokładnie zainteresowanie i by nie wtopili z za dużym dodrukiem i fajnie by było jakby dodali oficjalne solo z dobrą automa i big box ze wszystkimi dodatkami, ale pewnie to tylko moje marzenia.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Beowulfik »

Beowulfik pisze: 10 lip 2022, 18:07 Czy ktoś coś wie o tej zapowiadanej od roku polskiej reedycji "Projektu Gaja"? Będzie? Nie będzie?
Nieśmiało spróbuję jeszcze raz. :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: PytonZCatanu »

Beowulfik pisze: 24 lip 2022, 18:47
Beowulfik pisze: 10 lip 2022, 18:07 Czy ktoś coś wie o tej zapowiadanej od roku polskiej reedycji "Projektu Gaja"? Będzie? Nie będzie?
Nieśmiało spróbuję jeszcze raz. :)
Jest totalna cisza w tym temacie. Wygląda to tak, jakby temat upadł....
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Beowulfik »

Szkoda by było, ale tak oczywiście podejrzewałem. Pozostaje zaopatrzyć się w wersję angielską pod kątem przyszłego dodatku...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: eveni »

Na live Planszowych Newsów pytałam ostatnio Piotrka o Projekt Gaja. Polski dodruk gry podstawowej ma być w przyszłym roku. Tajemniczy wydawca, którego ogłaszali poprzednio zrezygnował, ale inne wydawnictwo chce wydać tytuł.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Przypominamy, że niedawno wystartowały nasze sierpniowe przedsprzedaże, a w nich:

- Basilica, czyli nowa edycja kultowej planszówki z 2010 roku. To abstrakcyjna gra dla 2 osób z łatwymi zasadami i negatywną interakcją, w której wcielacie się w architekta i nadzorujecie budowę tytułowej Bazyliki. Nowa edycja zawiera ulepszoną planszę, ekskluzywne drewniane znaczniki i dodatek Festum Fatuorum.
- Królestwa Północy: Gniew Latarni to największy dodatek do Królestw Północy, czyli długo wyczekiwana kampania dla jednego gracza, autorstwa Joanny Kijanki. Gniew Latarni to 15 scenariuszy z różnymi zakończeniami, które łączą się w jedną historię. Wielkie wyzwanie i jeszcze większa regrywalność.
- Neuroshima HEX! 3.0: Piraci to pierwsza armia do Neuroshimy HEX! kontrolująca zewnętrzny pierścień gry. Dodatek rozszerza planszę gry o zewnętrzny pierścień pól wody, na których mogą przebywać wyłącznie niektóre jednostki Piratów. Ustawić żagle!
- ELEVEN, czyli planszowy menadżer klubu piłkarskiego. Zbuduj drużynę, rozwijaj klubową infrastrukturę, wygrywaj mecze i pnij się w górę ligowej tabeli! Gra dostępna jest od razu z pakietem 5 rozszerzeń!

Wszystkie przedsprzedaże znajdziecie tu: https://sklep.portalgames.pl/kategoria/przedsprzedaz
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: BOLLO »

Jestem MEGA zaskoczony ilością wydawanych gier w polsce. Tym bardziej że z nowości na ten rok kupiłem tak naprawdę tylko kilka tytułów na które czekam.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: brazylianwisnia »

BOLLO pisze: 22 sie 2022, 10:50 Jestem MEGA zaskoczony ilością wydawanych gier w polsce. Tym bardziej że z nowości na ten rok kupiłem tak naprawdę tylko kilka tytułów na które czekam.
Jest to połączenie napływu graczy z napływem wydawców chcących zarabiać. Żeby utrzymac pracowników trzeba wydawać gry więc każdy musi te kilka tytulow nalapac do wydania. Już nadchodzi korekta rynku i zmiecie kilku wydawców.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: BOLLO »

brazylianwisnia pisze: 22 sie 2022, 12:43
BOLLO pisze: 22 sie 2022, 10:50 Jestem MEGA zaskoczony ilością wydawanych gier w polsce. Tym bardziej że z nowości na ten rok kupiłem tak naprawdę tylko kilka tytułów na które czekam.
Jest to połączenie napływu graczy z napływem wydawców chcących zarabiać. Żeby utrzymac pracowników trzeba wydawać gry więc każdy musi te kilka tytulow nalapac do wydania. Już nadchodzi korekta rynku i zmiecie kilku wydawców.
Tego sie wlasnie obawiam ze hype i hura optymistyczne zapowiedzi przez nowe i stare wydawnictwa w przyszlym roku drastycznie sie załamią.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: rastula »

ponoć liczba premier jest najmniejsza od 7 lat. Co prawda wiadomość jest od Piotrka z GTTV, więc nie musi się zgadzać...ale na tabelce w znadplanszy widać, że cos jest na rzeczy. Czy to źle...a to już zależy, co się ukaże a co nie...
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: battledwarf »

na pewno jest jedna marka która nie zwolni a wręcz przyśpieszy z grami z tego uniwersum. Władca Pierścieni - nie wiem czy słyszeliście że prawa Tolkiena zostały wykupione przez giganta który również jest właścicielem Asmodee :)
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: BOLLO »

battledwarf pisze: 22 sie 2022, 13:11 na pewno jest jedna marka która nie zwolni a wręcz przyśpieszy z grami z tego uniwersum. Władca Pierścieni - nie wiem czy słyszeliście że prawa Tolkiena zostały wykupione przez giganta który również jest właścicielem Asmodee :)
Czyli niczym w Heroes3 będzie można przeczytać "Rebel rozrasta się"
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: roadrunner »

Na początku roku przy okazji dodruku Star Wars Rebelii były pogłoski, że za x miesięcy będzie też dodruk dodatku Imperium u Władzy. Padły w międzyczasie jakieś terminy czy aktualny jest przybliżony, że w przyszłym roku?
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: japanczyk »

roadrunner pisze: 31 sie 2022, 13:22 Na początku roku przy okazji dodruku Star Wars Rebelii były pogłoski, że za x miesięcy będzie też dodruk dodatku Imperium u Władzy. Padły w międzyczasie jakieś terminy czy aktualny jest przybliżony, że w przyszłym roku?
Przyszły rok
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: khuba »

Pojawiły się jakieś nowe informacje na temat Overbossa? Teoretycznie premiera powinna być już we wrześniu - a poza zapowiedzią nie byłem w stanie znaleźć żadnych informacji...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: sydonia »

roadrunner pisze: 31 sie 2022, 13:22 Na początku roku przy okazji dodruku Star Wars Rebelii były pogłoski, że za x miesięcy będzie też dodruk dodatku Imperium u Władzy. Padły w międzyczasie jakieś terminy czy aktualny jest przybliżony, że w przyszłym roku?
Dodruk Imperium u Władzy pojawił się w lipcu i rozszedł się błyskawicznie. Kolejny zaplanowany jest na 2023 r.
khuba pisze: 31 sie 2022, 13:32 Pojawiły się jakieś nowe informacje na temat Overbossa? Teoretycznie premiera powinna być już we wrześniu - a poza zapowiedzią nie byłem w stanie znaleźć żadnych informacji...
Na razie mamy wiedzę, że wrzesień. Muduko zaczęło już wrzucać zajawki na fb, więc wydaje się, że jest coraz bliżej.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: roadrunner »

sydonia pisze: 31 sie 2022, 14:28 Dodruk Imperium u Władzy pojawił się w lipcu i rozszedł się błyskawicznie. Kolejny zaplanowany jest na 2023 r.
Bardzo podstępne, wtedy ludzie są na wakacjach.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Strud »

Bez przesady, były przedsprzedaże z dużym wyprzedzeniem, można było sobie zaklepać ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: japanczyk »

Wyglada na to, ze bedzie polska wersja Mythic Mischief?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... sh-edition
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: kuba32 »

japanczyk pisze: 10 paź 2022, 13:55 Wyglada na to, ze bedzie polska wersja Mythic Mischief?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... sh-edition
Mythic Mischief był dostępny w kampanii w polskiej wersji - komponenty, instrukcja, jedynie pudełko eng.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: japanczyk »

kuba32 pisze: 10 paź 2022, 14:12
japanczyk pisze: 10 paź 2022, 13:55 Wyglada na to, ze bedzie polska wersja Mythic Mischief?
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... sh-edition
Mythic Mischief był dostępny w kampanii w polskiej wersji - komponenty, instrukcja, jedynie pudełko eng.
Kurde, trolle nie dawaly do wyboru opcji jezykowej :(
Huh, rzeczywiscie mam polska wersje :O
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2022 r. (by PN)

Post autor: Irr3versible »

Tak, też mam polską wersję z kampanii - headmaster.
Nie słyszałem nic o dodruku czy regularnej dystrybucji.
ODPOWIEDZ