The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

Haniel pisze: 29 lis 2022, 10:48 A no i przede wszystkim polecam naukę walla z nowej instrukcji (ar ostatnio udostępnili w pl na gamefoundzie) :D
Tutaj jakby ktoś szukał: A ja się pochwalę. Organizuję w Krakowie pierwszą szkółkę Great Walla :D W boardowej jakby ktoś był chętny (chyba jeszcze są miejsca)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 147
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: OlazRed »

Hardkor pisze: 06 gru 2022, 00:08 A ja się pochwalę. Organizuję w Krakowie pierwszą szkółkę Great Walla :D W boardowej jakby ktoś był chętny (chyba jeszcze są miejsca)
Jakies konkretniejsze konkrety w tym temacie gdzies znajde? Jestem z Krakowa i bylbym zainteresowany :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

OlazRed pisze: 06 gru 2022, 01:01
Hardkor pisze: 06 gru 2022, 00:08 A ja się pochwalę. Organizuję w Krakowie pierwszą szkółkę Great Walla :D W boardowej jakby ktoś był chętny (chyba jeszcze są miejsca)
Jakies konkretniejsze konkrety w tym temacie gdzies znajde? Jestem z Krakowa i bylbym zainteresowany :)
Tutaj wydarzenie : Jeśli nie masz facebooka to organizuje je Boardowa (rondo Mogilskie, 13 grudnia, godz 17 (aczkolwiek godzina jeszcze do dogadania). Tutaj kontakt : http://boardowa.pl/#contact

Prosiłbym tylko, że jeśli się zapiszesz to przyjdz. Gra imo najlepiej działa w 4 osoby i dodatkowo nie stawianie się, a zajmowanie miejsca to nie dość, że niemiła rzecz to jeszcze ktoś inny by wpadł. Tak mówie na zaś :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

Hm na evencie nigdzie nie pisze jak się zapisać czy jestem slepy ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 06 gru 2022, 07:30 Hm na evencie nigdzie nie pisze jak się zapisać czy jestem slepy ?
Po prostu napisz post w dyskusji, że chcesz. Ew pod ich postem jakis napisz.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

Haniel pisze: 26 lis 2022, 12:47
Haniel pisze: 26 lis 2022, 00:56
Ps
Kupuj w ciemno, dobra gra :D
Dobra, zagrałem raz i potwierdzam, że dobra :)

Próbuję ogarnąć swój egzemplarz i jakoś to dobrze poukładać i teraz pytanie:
1. Czy karty artefaktów z dodatku szczur mogą normalnie grać w podstawce, nawet jeśli szczur nie gra? Wydają mi się być uniwersalne i nie odnosić się do szczura, ale grałem tylko raz i wolę dopytać zanim zepsuję grę :)
2. To samo przy dodatku 5 gracz. Niby są do dodatku 5 gracza, ale przecież każdy może je wylosować - mowa tutaj o kartach generałów, taktyk i doradców. W sensie czy można je wtasować do podstawki nawet jeśli gramy w 4 osoby?
3. No i podobnie o taktyki i doradców z pradawnych bestii - czy można ich używać jeśli nie gra się z tym dodatkiem?
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Haniel »

O ile karty nie odnoszą się do konkretnych rzeczy (typu general, który używa maszyn wojennych a gracie bez nich), to nie powinno być problemu :) Karty z dodatków mogą być po prostu bardziej tricky i fajnie lepiej niż gorzej znać grę po prostu :)


Ps
Miło, że się podoba :)
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: szurubur »

z ciekawosci gracie na wersji figurkowej czy z meplami?
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

szurubur pisze: 22 gru 2022, 18:58 z ciekawosci gracie na wersji figurkowej czy z meplami?
Ja mam meeplowa. Uznałem że karty są tak ładne że meeple wystarcza. Dodatkowo tymi hipkami ciągle się coś robi i wydaje mi się że meeple są bardziej adekwatne i praktyczne . Grałem też na figurkowej i jest spoko ale nie żałuję decyzji :)
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 147
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: OlazRed »

Ja mam figurkową w sundropie. Przyznam szczerze, ze wyglądają fenomenalnie (zwykle nie mam jakiegoś potężnego parcia na figurki), a dostałem po naprawdę okazyjnej cenie i głupio było nie brać.
Teraz tylko się zastanawiam, czy kiedykolwiek uda mi się dopaść same dodatki, również w sundropie, do kompletu. Zakładam, że może być mega ciężko :roll:
Wersja z meplami, moim zdaniem, zła nie jest, ale brakuje jej tego *oomph*
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

Dla poparcia swojego zdania powiem że Gambit polecał meplowe :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 22 gru 2022, 20:51 Dla poparcia swojego zdania powiem że Gambit polecał meplowe :D
Też wolę meeple. Nie zamieniłbym meepli w grach Lacerdy na figurki więc i tu wole meeple. Szkoda że wydali bieda wersję z naklejkami a nie z nadrukami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

OlazRed pisze: 22 gru 2022, 20:21 Teraz tylko się zastanawiam, czy kiedykolwiek uda mi się dopaść same dodatki, również w sundropie, do kompletu. Zakładam, że może być mega ciężko :roll:
KS przecież właśnie jest/był. Możesz sobie tam dobrać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 637 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Probe9 »

Hardkor pisze: 22 gru 2022, 22:32 KS przecież właśnie jest/był. Możesz sobie tam dobrać.
Zamkięty PM może tu stanowić problem :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 147
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: OlazRed »

Hardkor pisze: 22 gru 2022, 22:32
OlazRed pisze: 22 gru 2022, 20:21 Teraz tylko się zastanawiam, czy kiedykolwiek uda mi się dopaść same dodatki, również w sundropie, do kompletu. Zakładam, że może być mega ciężko :roll:
KS przecież właśnie jest/był. Możesz sobie tam dobrać.
Niestety, przegapiłem i od dłuższej chwili jest zamknięty. Coś mówią, że jest szansa, że otworzą PM po raz ostatni po wysyłce. Pewnie chodzi o nadwyżki, ale szczerze nie liczę tutaj na dużo szczęścia.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 60 times
Been thanked: 62 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Fiacik »

Też mam meeple. Na początku żałowałem, ale gierka nie wychodzi często na stół, więc szybko mi przeszło ;)
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: jediwolf »

Jak myślicie będzie organizowany kolejny dodruk, czy ten co był ostatnio na gamefound był jedynym?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeśli w sklepach się sprzedaje to retail dodruk dostanie. Na GF już na 99% nie wróci.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

brazylianwisnia pisze: 14 sty 2023, 17:18 Jeśli w sklepach się sprzedaje to retail dodruk dostanie. Na GF już na 99% nie wróci.
Prawdopodobnie wraz z dodrukiem z GF będzie dodruk retailu. Przy premierze z KS było tak samo :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Seraphic_Seal »

Gra w 4 osoby, 3 graczy po raz pierwszy a ja po jednej rozgrywce solo. Od rozkładania i tłumaczenia po spakowanie gry do pudła zajęło nam prawie 6 godzin. Ała.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

Seraphic_Seal pisze: 06 lut 2023, 11:52 Gra w 4 osoby, 3 graczy po raz pierwszy a ja po jednej rozgrywce solo. Od rozkładania i tłumaczenia po spakowanie gry do pudła zajęło nam prawie 6 godzin. Ała.
Masz odp. Potem jest lepiej - my się w 3-4 h mieścimy. Albo ci gracze zamulają nad planszą :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: japanczyk »

Seraphic_Seal pisze: 06 lut 2023, 11:52 Gra w 4 osoby, 3 graczy po raz pierwszy a ja po jednej rozgrywce solo. Od rozkładania i tłumaczenia po spakowanie gry do pudła zajęło nam prawie 6 godzin. Ała.
bardzo dlugo, zadna rozgrywka nam tyle nie zajela
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Apos »

Seraphic_Seal pisze: 06 lut 2023, 11:52 Gra w 4 osoby, 3 graczy po raz pierwszy a ja po jednej rozgrywce solo. Od rozkładania i tłumaczenia po spakowanie gry do pudła zajęło nam prawie 6 godzin. Ała.
Nam taka rozgrywka, gdzie każdy grał pierwszy raz zajęła 4h wraz z tłumaczeniem. Zerknij na warunki, kiedy kończy się gra. Tych jest parę i łatwo o jakimś zapomnieć. Polecam poprawioną instrukcję 2.0, o wiele przyjemniej się tłumaczy posiłkując tą wersją, niż oryginalną.

Na graczy-zamulaczy są dwa sposoby: klepsydra-appka albo prostsze i mniej złożone gry.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1166
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 263 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: siepu »

Nie no, to bardzo długa gra, nam jak graliśmy już świadomie i tak na dalsze tury schodziło po 40 minut. Po prostu w każdej akcji trzeba zrobić dużo rzeczy. W ramach anegdoty jak graliśmy na Zgranym Wawrze to człowiek obserwujący partie pogratulował rekordowego czasu rozgrywki, bo na poprzedniej edycji grupa w Wielki Mur cisnęła 7 godzin :D

Przekonałem się, że gra jednak nie jest dla mnie. Nie chodzi nawet o czas rozgrywki, jest jakiś dysonans między ciekawą, pełną interakcji mechaniką, a akcjami, które dzięki tych mechanikom wykonujemy. Byłem pod wrażeniem, jak współgracz świetnie przemyślana sekwencją idealnie podmienił kolejność, dodał specjalna aktywację i nagle dla moich żołnierzy na polu bitwy nie było miejsca. Tylko że przecież ci żołnierze się nie zmarnowali i ostatecznie cała ta skomplikowana operacja to parę punktów roznicy w grze, gdzie punktów są setki.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hrosskar »

Czy ktoś już dostał Upgrade pack? Do mnie dzisiaj dotarł i w środku jest tylko 10 kart, a nie 19 jak zapowiadali (update #5) i nie jest to błąd. Wspominali, że jednak będzie mniej?
ODPOWIEDZ