The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 24 mar 2023, 12:15 Czy ktoś już dostał Upgrade pack? Do mnie dzisiaj dotarł i w środku jest tylko 10 kart, a nie 19 jak zapowiadali (update #5) i nie jest to błąd. Wspominali, że jednak będzie mniej?
Tak, dostałem dziś. Nie liczyłem kart, zrobiłem po prostu podmianę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hrosskar »

Ja się lekko zdziwiłem, bo jak dodawali link do PNP z poprawionymi kartami, to było ich dużo więcej:
https://www.dropbox.com/sh/btojzvi8t6r7 ... 0hiMa?dl=0
a w paczce tylko 10 kart.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Apos »

Hrosskar pisze: 24 mar 2023, 12:15 Czy ktoś już dostał Upgrade pack? Do mnie dzisiaj dotarł i w środku jest tylko 10 kart, a nie 19 jak zapowiadali (update #5) i nie jest to błąd. Wspominali, że jednak będzie mniej?
Dostałem paczkę i upgrade pack zawierał 5 kart doradców i 5 kart generałów. W/g załączonej karteczki, powinno być 10 kart.
In total, we have upgraded 19 cards from the Core Box, SG’s Box, and Black Powder expansion.
Może tak być, ze 10 kart jest tylko do Core Boxa?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hrosskar »

Apos pisze: 24 mar 2023, 13:18
Hrosskar pisze: 24 mar 2023, 12:15 Czy ktoś już dostał Upgrade pack? Do mnie dzisiaj dotarł i w środku jest tylko 10 kart, a nie 19 jak zapowiadali (update #5) i nie jest to błąd. Wspominali, że jednak będzie mniej?
Dostałem paczkę i upgrade pack zawierał 5 kart doradców i 5 kart generałów. W/g załączonej karteczki, powinno być 10 kart.
In total, we have upgraded 19 cards from the Core Box, SG’s Box, and Black Powder expansion.
Może tak być, ze 10 kart jest tylko do Core Boxa?
Tylko Upgrade pack był jeden, bez podziału że sama podstawka i z dodatkami. Też mam kartkę, że powinno być 10.
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: castelano »

A można jeszcze tego upgrade packa gdzieś zamówić ? Jaki to koszt?
Torquemada666
Posty: 781
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Torquemada666 »

Był na Gamefound. Nie wiem czy w sklepach się pojawi.

https://gamefound.com/projects/awaken-r ... ails/24909
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

castelano pisze: 25 mar 2023, 13:18 A można jeszcze tego upgrade packa gdzieś zamówić ? Jaki to koszt?
Podobno ma być w sklepach. Taką informację udało mi się uzyskać nieoficjalnie od pracownika ar
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sasquach »

Znalazłem listed fixów z którejś aktualizacji. Jest mowa o 19 kartach, ale 9 w polskiej edycji jest już poprawionych, więc wszystko się zgadza.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sasquach »

Orientujecie się czy nowy rule book coś zmieniał w zasadach czy tylko przeredagowali?
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

sasquach pisze: 30 mar 2023, 00:50 Orientujecie się czy nowy rule book coś zmieniał w zasadach czy tylko przeredagowali?
Czytałem oba i wydaje mi się że to jest to samo, ale bardziej logicznie.
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sasquach »

Chcemy sobie odświeżyć grę po dłuższej przerwie. Chciałbym dorzucić jakiś mini moduły jak Szczur, albo Żelazny Smok. Polecacie je? Albo coś innego? Nie chcę dawać Czarnego Prochu czy scenariuszy, żeby nie komplikować gry za bardzo.

No i druga kwestia, czy z tymi dodatkami nie będzie za łatwo. Pamiętam, że już w podstawce karty hordy nie stanowiły wyzwania. Chyba nawet twórcy sugerowali w takiej sytuacji użycie kart hordy z dodatków. Polecacie któreś konkretnie?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hardkor »

sasquach pisze: 31 mar 2023, 03:51 Chcemy sobie odświeżyć grę po dłuższej przerwie. Chciałbym dorzucić jakiś mini moduły jak Szczur, albo Żelazny Smok. Polecacie je? Albo coś innego? Nie chcę dawać Czarnego Prochu czy scenariuszy, żeby nie komplikować gry za bardzo.

No i druga kwestia, czy z tymi dodatkami nie będzie za łatwo. Pamiętam, że już w podstawce karty hordy nie stanowiły wyzwania. Chyba nawet twórcy sugerowali w takiej sytuacji użycie kart hordy z dodatków. Polecacie któreś konkretnie?
Szczur tylko ułatwia grę. Smoka nie grałem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: kokosowy14 »

sasquach pisze: 31 mar 2023, 03:51 Chcemy sobie odświeżyć grę po dłuższej przerwie. Chciałbym dorzucić jakiś mini moduły jak Szczur, albo Żelazny Smok. Polecacie je? Albo coś innego? Nie chcę dawać Czarnego Prochu czy scenariuszy, żeby nie komplikować gry za bardzo.

No i druga kwestia, czy z tymi dodatkami nie będzie za łatwo. Pamiętam, że już w podstawce karty hordy nie stanowiły wyzwania. Chyba nawet twórcy sugerowali w takiej sytuacji użycie kart hordy z dodatków. Polecacie któreś konkretnie?
Jak chcecie sobie utrudnić grę to podmieńcie kilka zestawów hord z gry podstawowej na te z wariantu kooperacyjnego. Do tego dorzućcie Czyngis Hana który też podmienia zestawy hord podstawowe na swoje i wprowadza tytułowego Czyngis Hana, który jeszcze dodatkowo utrudnia grę. Żelazny smok ułatwia rozgrywkę podobnie jak szczur. Czarny proch też utrudnia rozgrywkę wprowadzając dużo trudniejsze karty hord, które mogą niszczyć mury albo zabijać żołnierzy w strefie odpoczynku.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Lukashi »

Sam moduł GK bez reszty SG brzmi jak coś co może Wam podejść a jest raczej proste jeśli chodzi o zasady. Z takich mini mini pierdół polecam też Bannerman
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sasquach »

Zagraliśmy (w 3 osoby) i zapomniałem opisać wrażeń, więc nadrabiam.

Karty hordy z trybu kooperacji - zdecydowanie na plus. Nadal nie było poważniejszego zagrożenie ze strony hordy, ale te karty wymagały choć trochę kombinowania. Polecam i do podstawowych raczej nie wrócę.

Szczur - na pewno trochę ułatwia bo złoto staje się mniejszym problemem, ale podobało mi się jak dzięki niemu można kierować zainteresowanie na poszczególne pola. Pewnie będę wracał do niego.

Smok - eee... hmmm... nie nie użyliśmy go ani razu. Nie wiem jak potężne musiałyby być karty hordy, żeby był użyteczny. Ew. może w jakieś strategii skupiające się na budowaniu muru, a nie wojska. Ale to pewnie też w coopie, bo samemu ciężko wystawić obsługę działa. Na razie idzie w odstawkę bo tylko miejsce zajmuje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 20 kwie 2023, 23:07 Zagraliśmy (w 3 osoby) i zapomniałem opisać wrażeń, więc nadrabiam.

Karty hordy z trybu kooperacji - zdecydowanie na plus. Nadal nie było poważniejszego zagrożenie ze strony hordy, ale te karty wymagały choć trochę kombinowania. Polecam i do podstawowych raczej nie wrócę.

Szczur - na pewno trochę ułatwia bo złoto staje się mniejszym problemem, ale podobało mi się jak dzięki niemu można kierować zainteresowanie na poszczególne pola. Pewnie będę wracał do niego.

Smok - eee... hmmm... nie nie użyliśmy go ani razu. Nie wiem jak potężne musiałyby być karty hordy, żeby był użyteczny. Ew. może w jakieś strategii skupiające się na budowaniu muru, a nie wojska. Ale to pewnie też w coopie, bo samemu ciężko wystawić obsługę działa. Na razie idzie w odstawkę bo tylko miejsce zajmuje.
Szczura nie polecam ogolnie, dla mnie troche psuje te gre :P
Polecam za to Czyngis Khana - stawia wyzwanie
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: The Great Wall (Kamil Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Sawmody »

Trafiłem na krótki wariant rozgrywki, opisałem w odpowiednim dziale.
viewtopic.php?t=79401
Czy ktoś może go próbował? U mnie to być albo nie być tej gry w kolekcji, bo znajomi nie będą jej tolerować jeśli nie zejdziemy z czasem do max. 2h30min.
ODPOWIEDZ