(Rzeszów) Osiemnastkon - 18xx zakończony

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Który termin dla konwentu ?

Czas głosowania minął 29 sty 2022, 11:26

1 -3 kwietnia
3
8%
8 - 10 kwietnia
5
14%
22-24 kwietnia
3
8%
29,30 kwietnia i 1 maj
3
8%
6- 8 maj
7
19%
13-15 maj
6
17%
20-22 maj
2
6%
27-29 maj
1
3%
Czerwiec
2
6%
Lipiec
3
8%
Sierpień
1
3%
Wrzesień
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 139
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 76 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: obo_bb »

foxikos pisze: 15 mar 2022, 10:36 Tutaj patrzę w stronę tych co wstępnie byli zainteresowani a nie wpisali sie jeszcze vinnichi , dziubelas , buhaj , magole , pasza_sadyka , obo_bb , Elemele , Qlaqs, chciałbym 25 marca już podsumować co i jak, oczywiście jak w ostatniej chwili się zdecydujecie to też się nic nie stanie.
No ja jednak muszę zrezygnować. Pozdrawiam.
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: foxikos »

Wysłałem wiadomość na maila do wszystkich którzy się zapisali.
Jeżeli ktoś się chce dopisać, to prośba o informacje prześlę wiadomość.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 71 times
Been thanked: 151 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Tyrek »

Widzę w arkuszu, że deklaracji co do przywożonych gier i żetonów jest na tyle dużo, że pozwolę sobie niczego nie brać z racji odległości i podróżowania koleją na miejsce. Jadę na sępa :mrgreen:

Krzysztof, widzę, że masz 1848 zdeklarowane w arkuszu. Może zagramy po 1822 w sobotę? Wpisałem w okienko w arkuszu, ale jak nie to skasujcie. Nie czuję się na siłach, żeby hostować grę, bo nie grałem w to jeszcze, a chciałbym spróbować.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: kuba32 »

Pytanie od totalnego laika, który się wybiera na konwent, żeby w końcu mieć pretekst do spróbowania tych legendarnych osiemnastek. Jak się przygotować? Co przeczytać? Pooglądać?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Koziełło »

Tyrek pisze: 28 mar 2022, 09:27 Krzysztof, widzę, że masz 1848 zdeklarowane w arkuszu. Może zagramy po 1822 w sobotę? Wpisałem w okienko w arkuszu, ale jak nie to skasujcie. Nie czuję się na siłach, żeby hostować grę, bo nie grałem w to jeszcze, a chciałbym spróbować.
Z 1848 jest ten problem, że coś magole o mnie zapomniał i nie mam jeszcze drewienek. Ale myślę, że do czasu osiemnastkonu temat zostanie ogarnięty. Wtedy jak najbardziej tak. Nie pamiętam tylko na który dzień umawiałem się z foxikosem na 1822MX :roll: :lol:
kuba32 pisze: 28 mar 2022, 10:36 Pytanie od totalnego laika, który się wybiera na konwent, żeby w końcu mieć pretekst do spróbowania tych legendarnych osiemnastek. Jak się przygotować? Co przeczytać? Pooglądać?
Hmmm. Szczerze mówiąc trudne pytanie. Wygląda mi na to, że będą raczej ludzie "ograni", czyli jeśli będą omawiane zasady to raczej na zasadzie różnic w stosunku do znanych tytułów. Myślę, że najlepszym przygotowaniem byłoby zagrać w coś wcześniej parę razy :D Nie wiem skąd jesteś, ale powinno się udać spotkać z jakąś lokalną grupą i liznąć trochę "o co cho". Ewentualnie jakieś granie na .games
Tylko nie odbierz tego proszę jako zniechęcanie cię przed wzięciem udziału w spotkaniu :)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2022, 11:17 przez Koziełło, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Galatolol »

kuba32 pisze: 28 mar 2022, 10:36 Pytanie od totalnego laika, który się wybiera na konwent, żeby w końcu mieć pretekst do spróbowania tych legendarnych osiemnastek. Jak się przygotować? Co przeczytać? Pooglądać?
Zapisałeś się już na jakąś grę?
Koziełło pisze: 28 mar 2022, 11:07 Z 1848 jest ten problem, że coś magole o mnie zapomniał i nie mam jeszcze drewienek.
Bez przesady, drewienka fajnie mieć, ale nie są potrzebne do grania.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: kuba32 »

Koziełło pisze: 28 mar 2022, 11:07 Hmmm. Szczerze mówiąc trudne pytanie. Wygląda mi na to, że będą raczej ludzie "ograni", czyli jeśli będą omawiane zasady to raczej na zasadzie różnic w stosunku do znanych tytułów. Myślę, że najlepszym przygotowaniem byłoby zagrać w coś wcześniej parę razy :D Nie wiem skąd jesteś, ale powinno się udać spotkać z jakąś lokalną grupą i liznąć trochę "o co cho". Ewentualnie jakieś granie na .games
Tylko nie odbierz tego proszę jako zniechęcanie cię przed wzięciem udziału w spotkaniu :)
Dzięki za odpowiedź! Jak się nie uda ogarnąć rozgrywki live przed spotkaniem to na pewno online zagram :) W żadnym wypadku nie odbieram tego jako zniechęcenie, chciałbym się tylko przygotować jak najlepiej tylko się da w miarę możliwości :D
Galatolol pisze: 28 mar 2022, 11:15 Zapisałeś się już na jakąś grę?
Jeszcze się nie dopisałem do żadnej gry, właśnie trochę się obawiam, że dopiszę się do stolika z tymi bardzo ogranymi i popsuję im zabawę :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: piton »

Tyrek pisze: 28 mar 2022, 09:27 Widzę w arkuszu, że deklaracji co do przywożonych gier i żetonów jest na tyle dużo, że pozwolę sobie niczego nie brać z racji odległości i podróżowania koleją na miejsce. Jadę na sępa :mrgreen:
ja podobnie jak kolega Tyrek z dobrymi chęciami przyjadę :mrgreen: jak mam płacić za diesla z kieszeni te 7.50 czy więcej to wybiorę PKP i skromniejszy bagaż. Biblioteka pokaźna, pokrywa się z moimi grami, a tanich żetonów to wstyd zabierać/
kuba32 pisze: 28 mar 2022, 10:36 Pytanie od totalnego laika, który się wybiera na konwent, żeby w końcu mieć pretekst do spróbowania tych legendarnych osiemnastek. Jak się przygotować? Co przeczytać? Pooglądać?
Obaczaj jakieś rozgrywki/tutoriale na jutubie - chyba jest gdzieś coś o 18Chesapeake - na bank wheel tapping zrobili tutorial video.
Najlepiej jak pisał Krzysiek wyżej - zagraj z kimś, tego nic nie zastąpi
Jak masz chwile czasu to możemy się zgadać skajpem i coś pokażę na xx.games (ja czasu mam mało, ale na naukę znajdę :) ) - daj znaka na priva.

====
A co do grania już na konwencie, to jak coś to ja pogram nawet i w Czesapika jak nowi ludzie się pojawią, dam radę poprowadzić szkolenie ;) nawet kosztem lepszych gier.
Aaa i jak będzie towarzystwo znające dobrze grę, a ja jedyny będe noobem (1828/1841...), to mogę się przesiąść. Z tym też nie mam problemu. Ze mną jak z dzieckiem, za rączkę i do baru :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 71 times
Been thanked: 151 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Tyrek »

piton pisze: 28 mar 2022, 11:40 A co do grania już na konwencie, to jak coś to ja pogram nawet i w Czesapika jak nowi ludzie się pojawią, dam radę poprowadzić szkolenie ;) nawet kosztem lepszych gier.
Aaa i jak będzie towarzystwo znające dobrze grę, a ja jedyny będe noobem (1828/1841...), to mogę się przesiąść. Z tym też nie mam problemu. Ze mną jak z dzieckiem, za rączkę i do baru :mrgreen:
Ja podobnie. Zapisałem się na 1817 i 1822, ale nie grałem w żadną z nich wcześniej - ten wyjazd to niezła okazja, żeby spróbować, ale jak mam być noobem w gronie wymiataczy to również mogę się przesiąść. W razie czego w szkoleniowym stoliku mogę brać udział gdyby obsada była potrzebna. Nie ukrywam, że jadę głównie dobrze spędzić czas, poznać na żywo facjaty ze Skypa i wypić jakieś piwerko w dobrym towarzystwie. No i oczywiście trochę pograć :twisted:
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Galatolol »

Ja bym się nie przejmował jakimś szczególnym przygotowywaniem, bo po to między innymi są takie zloty, by móc się nauczyć podstaw. Dobrze tylko nie trafić na przekombinowany tytuł na start.

Jeśli będzie nas 12, to trzeba by wziąć po jednej osobie z 1817 oraz z 1828 i zrobić trzeci stolik, z czymś przystępnym na start. Ale może jeszcze ktoś się dopisze; w każdym razie nikt na lodzie nie zostanie, a nowi nie będą zmuszeni grać w 1817 czy 18MM :lol: (choć akurat jest rodzaj ludzi, których 1817, nawet jako pierwsza gra, by w pełni przekonało do 18xx).
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: foxikos »

Nie musicie brać dużo gier, myśle ze to co nawiezie kilka osób wystarczy w zupełności ! To do tych co jadą pociągiem.

Będzie i 18Chesapeake i 1889 wiec można spokojnie zrobić stolik dla początkujących i jako organizator poczuwam się do wzięcia na barki nauki - może nie jestem w 18xx najlepszy ale nauczyć podstawy mogę i pokazać.
Przyjedziemy, zobaczymy, na miejscu ustalimy w te max 15 osoba naprawdę dogadamy się co do tytułów i poziomów gier. A po jednej dwóch grach możecie już zobaczyć coś bardziej zaawansowanego jak 1830 lub 1822.

Koziełło
Jak coś to zostaniesz i w poniedziałek zagramy w 22MX :mrgreen:
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 71 times
Been thanked: 151 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Tyrek »

No dobrze. Skoro jesteśmy na tydzień przed imprezą, to można zacząć na poważnie planować bifor party :twisted:

Kto kiedy zawita do Rzeszowa?

Razem z piton'em dotrzemy koleją w czwartek (7.04) około 20:00 i zaraz z dworca kierujemy się na Rynek, żeby zalogować się w norach noclegowych. Potem zapewne nocne zwiedzanie atrakcji w okolicy rynku. Ktoś chętny dołączyć? :mrgreen:
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: kuba32 »

Tyrek pisze: 01 kwie 2022, 07:36 Ktoś chętny dołączyć? :mrgreen:
Ja chętny, też będę już w czwartek wieczorem 😀
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: foxikos »

Wieczorem będę już rozkładał stoły i przywoził gry itp, jak się wyrobie to będę się kontaktował może wodne na jakieś 0%
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Galatolol »

Wśród gier, które "biorę", wymieniłem te, których inni nie wpisali i uznałem, że kogoś mogą zainteresować. Im mniej jednak tego będzie, tym wygodniej dla mnie, dlatego spytam, czy ktokolwiek planował skorzystać z:
- 1826
- 1893 Cologne
- 18CLE
- 18BL
?

Jeśli nie, to sobie je odpuszczę.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 71 times
Been thanked: 151 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: Tyrek »

Hello, ja niestety na ostatniej prostej wyjazdowej muszę odwołać swój udział. Nie dam rady. Wybaczcie. Poukładało się tak, że z czegoś musiałem zrezygnować. Może będzie jeszcze kiedyś okazja.

Zróbcie jakieś foty :) i bawcie się dobrze.
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: foxikos »

Tyrek pisze: 05 kwie 2022, 23:00 Hello, ja niestety na ostatniej prostej wyjazdowej muszę odwołać swój udział. Nie dam rady. Wybaczcie. Poukładało się tak, że z czegoś musiałem zrezygnować. Może będzie jeszcze kiedyś okazja.

Zróbcie jakieś foty :) i bawcie się dobrze.
Widzimy się na następnym ! Jak będą chęci na następny !
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: piton »

Galatolol pisze: 05 kwie 2022, 22:22 czy ktokolwiek planował skorzystać z:
- 1826
- 1893 Cologne
No z tych bym skorzystał, bo nie grałem :P
odpuść,szkoda targać pudeł, a chętnych i tak nie będzie. Przy okazji zagram albo jak będziesz sprzedawał daj znać ;)
Tyrek pisze: 05 kwie 2022, 23:00 ja niestety na ostatniej prostej wyjazdowej muszę odwołać swój udział.
buu mięczak, nie przesyłać mu fotek :mrgreen: Szkoda, zawsze im więcej ludzi tym weselej, ale nadrobimy, szczególnie piwo :)

Robi się prawdziwie niszowy elitarny konwent, nieliczni dostąpią zaszczytu ;)

---
A ze spraw organizacyjno-konwentowych to muszę uciec w niedzielę z rana do chaty, więc pomęczę was moją obecnością jedynie dwa dni.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: vinnichi »

Udanej zabawy Panowie, wrzućcie chociaż jakieś foto!
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: foxikos »

Galatolol pisze: 05 kwie 2022, 22:22 Wśród gier, które "biorę", wymieniłem te, których inni nie wpisali i uznałem, że kogoś mogą zainteresować. Im mniej jednak tego będzie, tym wygodniej dla mnie, dlatego spytam, czy ktokolwiek planował skorzystać z:
- 1826
- 1893 Cologne
- 18CLE
- 18BL
?

Jeśli nie, to sobie je odpuszczę.
Odpuść gier jest multum, składu nie będzie na to.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Konwent osiemnastkowiczów - 18xx na planszy

Post autor: foxikos »

Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: (Rzeszów) Osiemnastkon - 18xx

Post autor: foxikos »

Konwent zakończony !

10 osób przez 3 dni myślało nad plansza intensywnie,
Gry które ładowały na stołach 1817, 1846, 1894, 18MM, 1882, 1830, 1862, 1849, 1841, 1848, 1822MX, Rolling Stock, 18NL, 1828 (nie wiem czy nie zapomniałem o którymś tytule).

Dziękuje Wam wszystkim za przyjazd i kredyt zaufania przy organizacji konwentu.

Kilka zdjęć:
Spoiler:
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: (Rzeszów) Osiemnastkon - 18xx

Post autor: Galatolol »

foxikos pisze: 10 kwie 2022, 17:49 (nie wiem czy nie zapomniałem o którymś tytule).
Jeszcze 18DO i 1871 :)


Bardzo fajny zlot, super miejscówka i zawsze dobrze poznać innych osiemnastkowiczów. Do następnego 8)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Rzeszów) Osiemnastkon - 18xx zakończony

Post autor: piton »

Może i za daleko, może i to ściana wschodnia, może i mój pociąg miał opóźnienie, może pogoda nie bardzo, może i sala nie była klimatyzowana, może i prototyp Galatolola słaby (ale jaka fajna mała mapa), może i gry wystrugane przez Xenira brzydkie, może i chłopaki kończyli 6 godzin 1817... ale żadnego Marsa nie było :mrgreen: Dobra teraz bez opolskiego trollingu(R) i bardziej poważnie, ekhem...

Raz jeszcze składam naprawdę OGROMNE PODZIĘKOWANIA i zasyłam szczere wyrazy szacunku dla Uczestników pierwszego Osiemnastkonu (R) :)
Teraz jak na Oskarach - dziękuję organizatorom-Rzeszowiakom, uczestnikom, tłumaczącym, targającym gry i żetony. Wszystkim Wam Koledzy się kłaniam naraz i z osobna..

Indywidualna salwa podziękowań należy się lokomotywie konwentu czyli Foxikosowi - Kuba masz mój/nasz wielki szacun za podchwycenie tematu, wyborną realizację pomysłu i zrobienie świetnego spotkania dla nas wszystkich :D Wszystko wyliczone co do mikrona - jak Ty to robisz :mrgreen:

Spędziłem naprawdę świetnie te kilka dni. Zobaczyłem Wasze uśmiechnięte twarze, a nie tylko nick z forum czy usłyszałem głos z neta ;) Zastrzyk naprawdę wielkiej pozytywnej energii!
Wątpiłem, że to się może udać jak było tylko "na papierze", obstawiałem że będzie 5 osób max i sam się wahałem czy tam wbić (optymista)... a teraz? Na rowerze bym nawet jechał na kolejny taki konwent (najlepiej pod Opolem wtedy hehe)
- wszystko wypaliło: doskonała organizacja, logistyka, super miejscówka, towarzystwo najlepsze z najlepszych - elita polskiego 18xx :) Topowi gracze, prywatnie super ludzie, wyśmienite gry, doskonale spędzony czas. Dawno się tak dobrze nie wybawiłem. Kiedy powtórka? ;)

Ze spraw księgowych: zagrałem we wszystko w co chciałem, szach-mat!
Tutaj raz jeszcze (no ileż można, ale kto mi klawiaturę zabierze) zasyłam wielkie dzięki Jankowi i Adamowi, bo oni przytargali i wytłumaczyli te gry, na których mi najbardziej zależało. Chciałem pograć na stole, a nie na kompie i ten "pierwszy raz" poczuć na żywo :P
1828 - rozbudowane, głębokie. Wciągające. Nie kłamali, że dobre ;) Bardzo dobra gra. Czekałem z wystruganiem, ale teraz się do tego zabiorę i chętnie pogram, mój typ gry.
1841 - rozbudowane, głębokie. Wciągające. Nie kłamali, że dobre (deja vu) :D Zasady może na pierwszy strzał pogmatwane, ale już przy grze wszystko się spina i wcale nie przytłacza. Zaliczyłem bankruta, ale pobawiłem się doskonale i już wiem jak grać w przyszłości, czego nie omieszkam zrobić. Podoba mi się możliwość gonienia gry do przodu i absurdalny train-rush.

18MM - chciałem sprawdzić toto po polecajce Galtolola i się nie zwiodłem. Mix 17,22,62 i co tam chcecie. Absurdalnie pozytywna gra z milionem opcji jak robić forsę, duuużo forsy. Za mało gram w tytuły typu 17-62 więc miałem mało pomysłów w trakcie gry, ale dlatego warto pograć w te tytuły i uświadomiło mi to właśnie fajne 18MM. Aż zapragnąłem robić "przekręty" z fuzjami, pożyczkami, likwidacjami itd. itp.
ROLLING STOCK STARS - Xenir zapomniał planszy i graliśmy samymi kartami :lol: wahałem się czy to kupić i dobrze, że nie kupiłem :P Spoko gierka w żąglowanie udziałami/prywatnymi i ciśnięcie cytryny kiedy się da, po złotóweczce do celu. Kluczowy jest timing i wyłapywanie okazji, czytanie przeciwnika. Gra mi się spodobała chętnie pogram jeszcze, ale na stole raczej się u nas nie przebije (dlatego nie kupiłem). Dziś wrzucili na .gejmsy więc będzie okazja zagrać.

PROTOTYP Galatolola (1894) - bardzo fajna mala mapa :lol: dobra bez trolla... Dzięki za przytarganie i prezentację!
było szybko i przejrzyście bez chromu, a w czasie gry sporo naprawdę ciekawych decyzji do podjęcia. Oczywiście unikatowy patent z ulepszaniem zielonych miast jest znakiem rozpoznawczym gry, naprawdę doskonały pomysł (poproszę o wariant z ustawianiem stacji przeciwnikom, taki dla sadystów planszy :twisted:) . Podobał mi się rush, zastosowane typy pociągów, rozmiar banku i ogólnie długość gry. Dostępne spółki i spółki na late game bardzo spoko. Szybko i dynamicznie, nie było nudy w żadnym momencie gry, a w tym czasie decyzje miały dużą wagę. Spodobało mi się. Scott by wydał :mrgreen:

jako bonus zagrałem w:
18NL - nigdy nie wystrugałem, a chciałem pograć. Teraz nie muszę strugać, bo wiem kto chce się pozbyć :lol: 1830 na mapie Holandii szału nie zrobiło, ale zagrałbym jeszcze. Nic rewelacyjnego, ale dla mnie nie było padaki. Mojej grupie pokażę i pewnie się ucieszą, nie to co marudy z Krk ;)
1882 - na dobitkę w piątek, już resztkami mózgu a co ma powiedzieć Kuba jako "Świeżak" :lol: przynajmniej Xenir szybko zakończył nam grę.

----
prywatnie dziękuję Kubie za czwartkowe knajpowanie i nastawienie mnie pozytywnie. Godne otwarcie konwentu ;) Swoją drogą chłopak w 4 dni przeszedł z przedszkola 18xx na studia :lol:
Zakończenie konwentu z Grzegorzem to już jazda bez trzymanki - wieczór przedłużył nam się do 7 rano :lol: Niespodziewana eskapada, Rzeszów by night good, a przede wszystkim sobie pogadaliśmy - bezcenne. Takiego zamknięcia się nie spodziewałem. Ogromne dzięki Grzegorz!

Ogółem świetna impreza! Klasa światowa! jak tylko czas i zdrowie pozwolą jestem na kolejnych edycjach :)
Wbije się do Was na diskordy czy gdzie tam siedzicie. Nawet jak nie pogram to coś wam pomarudzę, żebyście się nie czuli za dobrze - troll nie śpi ;) Co do wyjazdów na granie to już tam się dogadamy.

po raz 18xx - DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA SPOTKANIE i SUPER ZABAWĘ! Kłaniam się w pas
Piotrek - piton


(@Foxikos zrobiłeś ten ranking dla prezesa?? :lol: )
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: (Rzeszów) Osiemnastkon - 18xx zakończony

Post autor: Galatolol »

Kuba konkretny zawodnik, przed zlotem grał raz w 1889, a zakończył go 18MM :mrgreen:
ODPOWIEDZ