Strona 1 z 1

Zbiórki erpegowe

: 30 sty 2022, 13:59
autor: aniolbezserca
W ostatnich latach dzięki finansowaniu crowdfundingowemu na polskim rynku ukazało się sporo interesujących gier fabularnych (Zew Cthulhu, Kult, Wampir, Ostrza w Mroku). Dlatego warto śledzić zbiórki, bo można natknąć się na interesujące projekty. Obecnie na wspieram.to prowadzone są dwie zbiórki, a trzecia rozpocznie się 7 lutego.

Glina - kryminalna gra fabularna
Podczas sesji gracze będą mogli wcielić się w policjantów z Zespołu ds. niewykrytych zabójstw (Archiwum X) i zająć się rozwikływaniem najtrudniejszych zbrodni lub przedawnionych spraw, których śledztwa zostały umorzone.

Mechanika gry inspirowana jest silnikiem Powered by the Apocalypse, w szczególności jego modyfikacją znaną z gry Ironsworn. Do gry potrzebne są: jedna kość k6 i dwie kości k10. Ważnym elementem gry jest tzw. tablica śledztwa. Postacie poprzez swoje decyzje wyzwalają ruchy śledcze, ruchy specjalne lub ruchy archetypów. Gracze tworzą postacie policjantów poprzez uzupełnienie akt osobowych (playbooków, które pełnią rolę kart postaci). Zdobywanie tropów w śledztwie następuje po wykonaniu ruchów śledczych. Porażki w testach nie zamykają możliwości zdobycia tropu, ale uruchamiają „zegary”, które postacie mogą, ale nie muszą zapełniać. Istotną mechaniką gry są Punkty stresu oraz Czas pracy. Rozgrywka toczy się we współczesnej Polsce, w fikcyjnym mieście, Metropolii. Znajdują się w nim ogromne tereny poprzemysłowe, port lotniczy, nowoczesne centra biurowo-usługowe, jest również ośrodkiem koncentracji specjalistycznych usług medycznych, jednostek akademickich, religijnych, kulturalnych oraz sportowych.

Zaginione Światy i Inne Historie
To polski przekład gry Through Sunken Lands and Other Adventures. Gra pozwala rozgrywać przygody utrzymane w klimacie powieści fantasy sword and sorcery i zapewnia drużynie komplet narzędzi koniecznych do rozegrania ekscytującej przygody w jeden wieczór, bez żadnych przygotowań i obciążeń. Jej zasady to adaptacja reguł pierwszej edycji D&D. Gra zalicza się do nurtu OSR. Gra pozwala przeżyć niezapomniane przygody w barbarzyńskim świecie fantasy, który powstaje w wyobraźni graczy, przy użyciu prostych zasad. Do gry potrzebny jest komplet kości od k4 do k20.

Polskie wydanie przygotowuje Gramel Books sp. z.o.o., które w ubiegłym roku wydało siostrzaną grę Wyprawa za Mur i inne historie, która jest w kompatybilna z Zaginionymi Światami, w których na graczy czeka 9 pakietów postaci (m. in. Barbarzyńska Zdobywczyni, Nadzorca Świątyni czy Kapitan Piratów), 3 pakiety przygód oraz opis świata Jundarru i Setki Mórz. W ramach zbiórki ma zostać ufundowana również podręcznik Solo OSR, który zawiera zasady pozwalające zagrać w grę typu OSR bez MG. (tj. w zabawie bierze udział tylko jedna osoba, która równocześnie prowadzi bohatera i opowiada sobie historię).

Warlock!
Warlock! to gra z nurtu OSR, stworzona przez Grega Saundersa – autora Warpstar! czy Summerland. Gracze mogą szybko stworzyć (lub wygenerować losowo) bohaterów i ruszyć ku wyzwaniom przygotowanym przez MG. Mechanika pomoże im wspólnie stworzyć historię w klimacie błota, krwi, potworów i bogów. Postacie zostaną zmuszone do wykazania się odwagą, a jeśli nie nią, to swoim szczęściem! Uzbrojeni nie tylko w postarzały, brudny ekwipunek, ale też w szereg umiejętności oraz talentów, spróbują przetrwać spotkanie z ohydnymi arachnidami, zwierzoludźmi czy nekromantami. Po rozpoczęciu wydawca (Hengal Games) udostępni darmowy Starter do Warlocka (PDF).

Re: Zbiórki erpegowe

: 07 lut 2022, 17:09
autor: aniolbezserca
Warlock! został ufundowany w 48 min. Na chwilę obecną wszystkie cele zbiórki zostały osiągnięte, ale zostaną dodane nowe. Na chwilę obecną na liczniku jest nieco ponad 24k, czyli 200% kwoty minimalnej.

Ponadto 10 lutego rozpocznie się kolejna zbiórka na Ultraviolet Grasslands Edycja PL, postapokaliptycznego systemu przesiąkniętego estetyką psychodelicznego metalu i nostalgii.

Re: Zbiórki erpegowe

: 23 lut 2022, 17:34
autor: aniolbezserca
Wczoraj rozpoczęła się zbiórka na niezależną polską produkcję Amalgam RPG!. Gra jest osadzona w fikcyjnym uniwersum w klimacie antyku z dodatkiem okultyzmu, a postacie graczy mają wcielić się w rolę emisariuszy tajemniczego zakonu. Gra jest nastawiona na tworzenie opowieści i intrygi religijno-polityczne, a nie "młóckę" (nie przewiduje walk z potworami, tylko z ludźmi i ich przekonaniami). Moje przemyślenia dot. tego projektu można przeczytać TUTAJ.

Re: Zbiórki erpegowe

: 14 mar 2022, 17:41
autor: aniolbezserca
Dziś na wspieram.to rozpoczęła się zbiórka na wydanie polskiej edycji gry fabularnej ARC: Zagłada. Zdaniem wydawcy, Les Amis Reunis Publishing system świetnie wpasuje się w klimat ciężkich, poruszających i ekscytujących linii fabularnych, w których nad graczami wisi widmo nadchodzącej i niepewnej przyszłości. To wszystko za sprawą jeżącego włosy na karku Zegara Zagłady, który powoli odlicza czas do uwolnienia sił chaosu. Dla zainteresowanych przygotowano Starter oraz kartę postaci.

Starter: https://www.arc-rpg.pl/media/attachment ... tarter.pdf
Karta postaci: https://www.arc-rpg.pl/media/attachment ... ostaci.pdf

***

W międzyczasie:
- zbiórka Gliny zakonczy się po jutrze. System został ufundowany i zostało odblokowanych kilka dodatków,
- zbiórka na Zaginione Światy została zakończona przed czasem i zakończyła się niepowodzeniem,
- zbiórka na UVG dzieki pojawieniu się startera na finiszu zakończyła się sukcesem,
- zbiórka na wydanie Warlocka! zakończyła się oszałamiającym sukcesem - odblokowano wszystkie progi dodatkowe i zebrano prawie 123k zł.

Re: Zbiórki erpegowe

: 05 maja 2022, 22:35
autor: myszons
Gdyby ktoś był zainteresowany zostawię małe info od Free League na temat Blade Runnera RPG.

Re: Zbiórki erpegowe

: 12 maja 2022, 06:29
autor: motti
Jeszcze tylko kilka godzin na early birdsową cenę na grę w klimatach Indy'ego, Uncharted itp - Popsuty kompas: http://wspieram.to/kompas

Re: Zbiórki erpegowe

: 31 maja 2022, 12:45
autor: Mr_Fisq
Dziś ruszyła zbiórka na Smoczych Jeźdźców:
https://wspieram.to/smoczyjezdzcy
dostępny jest darmowy starter:
https://www.drivethrurpg.com/product/39 ... y--starter

Krótki opis z drivethrurpg:
Smoczy Jeźdźcy to gra o bohaterach, którzy na smoczych grzbietach walczą z potwornymi chimerami i kształtują świat wedle własnego uznania w brawurowej konwencji epickiego fantasy.
System został oparty na znanej i nagradzanej mechanice Year Zero Engine, zmodyfikowanej tak, żeby odzwierciedlała epicką konwencję i unikatową naturę Więzi ze smoczym towarzyszem.
Podstawowe założenie gry to nacisk na epicką konwencję i sprawczość postaci. Bohaterowie już na starcie mają wysoką pozycję i olbrzymi wpływ na rzeczywistość w fikcji.

Re: Zbiórki erpegowe

: 07 cze 2022, 08:44
autor: Mr_Fisq
motti pisze: 12 maja 2022, 06:29 Jeszcze tylko kilka godzin na early birdsową cenę na grę w klimatach Indy'ego, Uncharted itp - Popsuty kompas: http://wspieram.to/kompas
Kampania zbliża się do końca, dla niezdecydowanych - ostatnio udostępniony został starter. Podstawkę wezmę na 90%, waham się tylko który sezon do tego dobrać.

Re: Zbiórki erpegowe

: 19 cze 2022, 12:12
autor: aniolbezserca
13 czerwca ruszyła zbiórka na Mystery: Mroczny Wiek, w której gracze wspierają się w rolę nieumarłych upiorów (Tułaczy), których celem jest ustalenie co trzyma ich w nie-życiu.

https://wspieram.to/mystery

Re: Zbiórki erpegowe

: 06 wrz 2022, 17:07
autor: aniolbezserca
Dziś w samo południe na wspieram.to ruszyła zbiórka na wydanie polskiej wersji czwartej edycji Earthdawna przez Stowarzyszenie Topory. System ufundował się w 90 minut. Obecnie na liczniku jest ponad 63k zł.

Link do zbiórki: https://wspieram.to/ED4pl

Starter: https://www.drivethrurpg.com/product/40 ... mi-Starter
Przygoda Maski Strachu: https://www.drivethrurpg.com/product/40 ... ki-Strachu
Karta postaci: https://www.drivethrurpg.com/product/40 ... ta-postaci

FB Stowarzyszenia Topory: https://www.facebook.com/topory

Re: Zbiórki erpegowe

: 15 paź 2022, 11:50
autor: aniolbezserca
Zbiórka na wydanie 4. edycji Earthdawna zakończyła się wielkim sukcesem - zgromadzono ponad 300k zł i ufundowano wszystkie dodatkowe progi.

Z kolei teraz trwa zbiórka na wydanie dodatków Poza mrok i obłęd oraz Labirynty i miejsca ukryte do gry fabularnej Kult: Boskość utracona.

https://wspieram.to/inferno

Re: Zbiórki erpegowe

: 02 lis 2022, 18:58
autor: aniolbezserca
Dziś rozpoczęła się zbiórka na ufundowanie gry Epopeja: Romantyczna gra przygodowa opartej na eksploracji heksagonalnej mapy i staroszkolnej mechanice Mark of the Odd i utrzymanej w romantycznym klimacie znanym literatury i folkloru

Zbiórka https://wspieram.to/epopeja
Starter: https://drive.google.com/file/d/1Xo7LAy ... AKe8iI7RrA

Poza tym od jakiegoś czasu trwa zbiórka na wydanie dodatku Opowieści Rodowe do utrzymanego w renesowansowym klimacie systemu Dwory Końca Świata.
https://wspieram.to/DKSRodowe

Re: Zbiórki erpegowe

: 02 lis 2022, 22:43
autor: Karalek_PL
Trwa też zbiórka na wydanie dodatków do gry Kult: Boskość Utracona. Zostało jeszcze 9 dni a zbiórka ma już 205%.

Zbiórka: https://wspieram.to/inferno

Re: Zbiórki erpegowe

: 14 lis 2022, 21:21
autor: aniolbezserca
Dziś rozpoczęła się zbiórka na wydanie postapokaliptycznej gry fabularnej Summerland
https://wspieram.to/summerland

Starter: https://drive.google.com/file/d/1jbj1lh ... CXAZb/view

Re: Zbiórki erpegowe

: 17 lis 2022, 20:26
autor: ponika
Triglav, wydawca Nibiru i Ultraviolet Grasslands właśnie ogłosił zawieszenie komunikacji na portalach społecznościowych i w serwisie wspieram.to. Usunięto również konta facebookowe wszystkich projektów Triglava.

Re: Zbiórki erpegowe

: 17 lis 2022, 20:48
autor: Mr_Fisq
ponika pisze: 17 lis 2022, 20:26 Triglav, wydawca Nibiru i Ultraviolet Grasslands właśnie ogłosił zawieszenie komunikacji na portalach społecznościowych i w serwisie wspieram.to. Usunięto również konta facebookowe wszystkich projektów Triglava.
Jeśli ten zapis komunikacji z wydawcą nie jest fake'iem:
(uwaga przekleństwa i inne takie)
https://i.imgur.com/t3WCpAC.jpg
to świetlanej przyszłości im nie wieszczę.

Re: Zbiórki erpegowe

: 17 lis 2022, 20:58
autor: ponika
Mr_Fisq pisze: 17 lis 2022, 20:48 Jeśli ten zapis komunikacji z wydawcą nie jest fake'iem:
to świetlanej przyszłości im nie wieszczę.
Na 99% nie jest fejkiem, bo sama osobiście biłam się z Triglavem dobry miesiąc o wysłanie paczki. Nie odpowiadali ani na maile, ani na wspieram, ani na FB. Dopiero jak się wkurzyłam i zaczęłam tropić prywatne profile to się ogarnęli. Byłam mocno zdziwiona, że UVG się ufundowało, a taka historią syfu

Re: Zbiórki erpegowe

: 02 lut 2023, 16:50
autor: aniolbezserca
Rozpoczęła się zbiórka na wydanie polskiej staroszkolnej gry Zabić Smoka!. Starter systemu można pobrać z DTRPG

Zajawka systemu kategoria złoto ^^

Re: Zbiórki erpegowe

: 03 mar 2023, 19:01
autor: Karalek_PL
Trwa zbiórka na podręcznik do "World Wide Wrestling". Gra na silniku PBtA, wydawana u nas przez Stinger Press. Druk limitowany.
Szkoda, że zbiórka ruszyła bez żadnej głośniejszej zapowiedzi i reklamy. Patrząc po ilości medialnych patronów też słabiutko :(.

link do zbiórki - https://wspieram.to/wrestling
link do omówienia podręcznika - https://www.youtube.com/watch?v=to5GuV_FElU


Obrazek

Re: Zbiórki erpegowe

: 03 mar 2023, 19:10
autor: Mr_Fisq
Karalek_PL pisze: 03 mar 2023, 19:01 Trwa zbiórka na podręcznik do "World Wide Wrestling". Gra na silniku PBtA, wydawana u nas przez Stinger Press. Druk limitowany.
Szkoda, że zbiórka ruszyła bez żadnej głośniejszej zapowiedzi i reklamy. Patrząc po ilości medialnych patronów też słabiutko :(.
Nie ukrywajmy - tematyka wydaje się dość niszowa...

Re: Zbiórki erpegowe

: 03 mar 2023, 20:25
autor: ponika
Karalek_PL pisze: 03 mar 2023, 19:01 Trwa zbiórka na podręcznik do "World Wide Wrestling".
Warto dodać, że jest to model "bierzesz ile zbierzesz", czyli w sumie normalna przedsprzedaż. Wersja beta podręcznika jest już gotowa i dostępna dla wszystkich, którzy kiedykolwiek wsparli Stinga.

Re: Zbiórki erpegowe

: 03 mar 2023, 20:44
autor: xilk
Jest też zbiórka na wydanie książki ze zbiorem bajek oraz gry fabularnej dla najmłodszych, wprowadzając ich do mitologii i legend kaszubskiego świata:
https://wspieram.to/kaszubaki

Re: Zbiórki erpegowe

: 12 mar 2023, 18:50
autor: Karalek_PL
Trwa kampania na publikacje w formie PDF podręcznika 1984: Thoughtcrime. Gra powstała na podstawie książki 1984 Orwella. Uzbierana kwota nie ma znaczenia, każdy kto wesprze dostanie swój plik w wersji angielskiej. Dwa tygodnie temu wystartowała kampania w celu wydania wersji fizycznej, ale została bardzo szybko anulowana.

Spoiler: