Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Haris2222
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Haris2222 »

Widziałem, że przy okazji tego dodatku przygotowana jest planszetka do gromadzenia symboli. Jest to niesamowicie potrzebna i przydatna rzecz, wiele osób już o tym wspominało od dawna. Czy dalibyście rady ukończyć tą planszetkę na zbliżającą się druga fale druku :D ?
Kliszalik
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Kliszalik »

Haris2222 pisze: 28 lip 2022, 13:25 Widziałem, że przy okazji tego dodatku przygotowana jest planszetka do gromadzenia symboli. Jest to niesamowicie potrzebna i przydatna rzecz, wiele osób już o tym wspominało od dawna. Czy dalibyście rady ukończyć tą planszetkę na zbliżającą się druga fale druku :D ?
Prawdę mówiąc miałem plan, aby połączyć planszetkę do liczenia symboli z planszą do produkcji i gromadzenia jednostek gazów z tego dodatku, czyli zrobić taką planszę "all-in-one" dla gracza. Problem w tym, że nie wyrobimy się z dodatkiem na II falę...
Z drugiej strony wiem, że gra bez takiej planszetki przestaje być przyjemnością i wydłuża grę, zwłaszcza z dużą ilością dodatków. Ale można mieć quazi-planszetkę od ręki, nie trzeba czekać nawet na I falę :). Udostępniam do samodzielnego wydruku to, co mam - tabelę ze wszystkimi symbolami, które znalazłem. Można tam liczyć symbole, karty bez symboli, karty z wymaganiami i punkty zwycięstwa** :). Wystarczy drukarka drukująca w kolorze i papier A4. A i przy okazji czekam na informację zwrotną odnośnie kolejności symboli, czy nie trzeba czegoś przestawić ;).

https://mega.nz/folder/pd1VFJyZ#4Q2b0lfN5LAyV2btQlLSlQ

Wrzuciłem tam też pomysł na powiększony Rynek Merkuriański, też można sobie wydrukować. Graficznie kulawy, ale może wzbogaci komuś rozgrywkę :)
Pozdrawiam,
Kliszalik


**Uwaga! Grając trzeba wyrobić w sobie (i w pozostałych graczach) nawyk zaznaczania symboli zawsze i za każdym razem. W przeciwnym wypadku tabelka ta przyniesie więcej szkody, niż pożytku!
Haris2222
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Haris2222 »

Dzięki za wrzucenie! Na pewno skorzystamy i czekamy na tą profesjonalną :D
Kliszalik
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Kliszalik »

Droga Społeczności!
Dużo czasu nie zostało, a chciałbym puścić część tego dodatku wraz z 2 falą druku jako osobne mini-rozszerzenie :). Czy moglibyście rzucić okiem na zmajstrowane karty?

https://mega.nz/folder/BdkFEDSb#NBv2h13lRRD-WT9q72Tk4A

Coś byście zmienili, poprawili?

Czy w ogóle jest to dla Was interesująca pozycja i chcielibyście mieć takie karty w swoich taliach?
Dajcie proszę znać na priv :)

Pozdrawiam,
Kliszalik

PS. Katalog kart nie jest jeszcze zamknięty, jak coś jeszcze stworzę, to dołożę ;)
Niewiem
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2020, 19:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Niewiem »

Hej
Jedyne co mi wpadło w oko na szybko to
K030 Fundusz Spójności Marsa
W ostatnim pokoleniu za 4 kredyty 2 punkty bez żadnych negatywów a jeśli jesteś w stanie przeczekać przeciwników to jeszcze na + na tym wyjdziesz bez dawania im czegokolwiek. Jakieś ograniczenie że można zagrać tylko jeśli jest 5 lub mniej symboli marsa zagranych albo coś? :)

Postaram się na dniach przejrzeć jeszcze raz trochę dokładniej
Kliszalik
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Kliszalik »

Niewiem pisze: 07 sie 2022, 18:32 (...)K030 Fundusz Spójności Marsa
W ostatnim pokoleniu za 4 kredyty 2 punkty bez żadnych negatywów a jeśli jesteś w stanie przeczekać przeciwników to jeszcze na + na tym wyjdziesz bez dawania im czegokolwiek. Jakieś ograniczenie że można zagrać tylko jeśli jest 5 lub mniej symboli marsa zagranych albo coś? :) (...)
Symbole mogą się tak rozłożyć w talii, że w grze ich nie będzie. Ale oceany będą zawsze ;). Dzięki za uwagę, poprawiłem :)
Haris2222
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Teraformacja Marsa - Mars na Nowo

Post autor: Haris2222 »

Jakiś update w sprawie prac związanych z dodatkiem 🙂? Czekamy też na planszetkę zliczającą symbole 😀
ODPOWIEDZ