Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4404
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

BOLLO pisze: 02 lut 2023, 10:07
Kowal04 pisze: 31 sty 2023, 15:35 Akurat przy przedsprzedaży ceny na BRWR rosną. Średnio o dychę jak patrzę na historię zakupów.

Samo BRW też nie spadło cenowo jeśli dobrze kojarzę, poza dodatkami na ostatniej wyprzedaży. No i do tego dochodzi "KS exclusive" w postaci Rotas Boxa, który niekoniecznie musi się znaleźć w szerokim retailu.
Pytanie czy tak faktycznie będzie? Bo aleplanszówki mają z Czachą umowę na dystrybucje i teraz pytanie.....czy BRW Rebirth z Rotasem pojawi się w Aleplanszówkach? Jeżeli tak będzie to cena zapewne po rabatach będize niżna niż w przedsprzedaży u wydawcy. A znając historie takie akcje miały miejsce już nie raz ....wiec ten exclisive może się okazać zwykłym SG :wink:

To jak to Czacho będzie ?
I to jest bardzo dobre pytanie. Ja zakładam, że jednak Rotas nie trafi do retailu, ale fajnie byłoby to jasno napisać
1. Czy gra będzie w retail?
2. Czy będzie w nim wszystko co na KS? Jak nie to co brakuje?
3. Czy retail będzie wraz z dostawą KS lub też krótko po czy to będzie osobny druk?

Wciąż wydaje mi się, że podstawowy pledge nie będzie tańszy na aleplanszowkach (o ile rotas w ogóle będzie), ale jednak dodatki to co innego.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

nidhog pisze: 02 lut 2023, 10:30
BOLLO pisze: 02 lut 2023, 10:07
Kowal04 pisze: 31 sty 2023, 15:35 Akurat przy przedsprzedaży ceny na BRWR rosną. Średnio o dychę jak patrzę na historię zakupów.

Samo BRW też nie spadło cenowo jeśli dobrze kojarzę, poza dodatkami na ostatniej wyprzedaży. No i do tego dochodzi "KS exclusive" w postaci Rotas Boxa, który niekoniecznie musi się znaleźć w szerokim retailu.
Pytanie czy tak faktycznie będzie? Bo aleplanszówki mają z Czachą umowę na dystrybucje i teraz pytanie.....czy BRW Rebirth z Rotasem pojawi się w Aleplanszówkach? Jeżeli tak będzie to cena zapewne po rabatach będize niżna niż w przedsprzedaży u wydawcy. A znając historie takie akcje miały miejsce już nie raz ....wiec ten exclisive może się okazać zwykłym SG :wink:

To jak to Czacho będzie ?
Naprawdę sądzisz, ze kupisz taniej podstawkę i rotasa niż w kampanii? ( Jesli kupisz Rotasa poza).
Inne dodatki pewnie będa taniej. Ale w Rotasa wątpie.
Nie zdziwiłbym się gdyby tak było jak pisałem dlatego wolałbym mieć od wydawcy zapewnienie....ale chyba nie obserwujesz wszystkich kampanii, promocji i wietrzenia magazynów :-)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 837
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 268 times
Been thanked: 250 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Dako »

BOLLO pisze: 02 lut 2023, 10:07 Pytanie czy tak faktycznie będzie? Bo aleplanszówki mają z Czachą umowę na dystrybucje i teraz pytanie.....czy BRW Rebirth z Rotasem pojawi się w Aleplanszówkach? Jeżeli tak będzie to cena zapewne po rabatach będize niżna niż w przedsprzedaży u wydawcy. A znając historie takie akcje miały miejsce już nie raz ....wiec ten exclisive może się okazać zwykłym SG :wink:

To jak to Czacho będzie ?
Wątpię aby nam na tak zadane pytanie odpowiedzieli ;)
Z drugiej strony jeśli kolejny raz to co napisałeś okaże się faktem to można się zwyczajnie zabezpieczyć czyli zakupić dzisiaj w wydawcy a gdy jednak okaże się, że w sklepach będzie taniej to później kupić tam a tu zrezygnować. Jedynym minusem jest blokada pieniędzy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4404
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

Dako_W pisze: 02 lut 2023, 10:35
BOLLO pisze: 02 lut 2023, 10:07 Pytanie czy tak faktycznie będzie? Bo aleplanszówki mają z Czachą umowę na dystrybucje i teraz pytanie.....czy BRW Rebirth z Rotasem pojawi się w Aleplanszówkach? Jeżeli tak będzie to cena zapewne po rabatach będize niżna niż w przedsprzedaży u wydawcy. A znając historie takie akcje miały miejsce już nie raz ....wiec ten exclisive może się okazać zwykłym SG :wink:

To jak to Czacho będzie ?
Wątpię aby nam na tak zadane pytanie odpowiedzieli ;)
No co do cen to ci nie odpowiedzą raczej xD Ale co do pojawienia się w retail to już coś innego
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Hardkor pisze: 02 lut 2023, 10:45
Dako_W pisze: 02 lut 2023, 10:35
BOLLO pisze: 02 lut 2023, 10:07 Pytanie czy tak faktycznie będzie? Bo aleplanszówki mają z Czachą umowę na dystrybucje i teraz pytanie.....czy BRW Rebirth z Rotasem pojawi się w Aleplanszówkach? Jeżeli tak będzie to cena zapewne po rabatach będize niżna niż w przedsprzedaży u wydawcy. A znając historie takie akcje miały miejsce już nie raz ....wiec ten exclisive może się okazać zwykłym SG :wink:

To jak to Czacho będzie ?
Wątpię aby nam na tak zadane pytanie odpowiedzieli ;)
No co do cen to ci nie odpowiedzą raczej xD Ale co do pojawienia się w retail to już coś innego
Nie chodziło mi o ceny bo to przeciez oczywiwste ze zaden wydawce nie powie czegos takiego bo byłby to strzał w kolano ale czy gra z dodatkami bedzie w sklapach to już chyba nie taka tajemnica.
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: TristisAnima »

Torquemada666 pisze: 02 lut 2023, 07:59 @TristisAnima nie do końca masz rację. W pierwszej kampanii był all inn za 1114 zł.
Czytaj dokładnie. Kampania a pledg to co innego. Na kampanię się spóźniłem i napisałem, że kupowałem w pierwszym pledgu. W całym swoim poście odniosiłem się do sytuacji pomiędzy pierwszym a drugim, czyli obecnym pledgem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4404
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

Tak swoją drogą to by się przydał temat na 2023 rok, ale to może niech Czacha wróci i sama założy :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Dziekuje Czacha za doslanie kart...mowi sie ze do trzech razy sztuka ale jest ok....tym razem poczta nie podolala.
Obrazek
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: gogovsky »

BOLLO pisze: 05 lut 2023, 20:05 Dziekuje Czacha za doslanie kart...mowi sie ze do trzech razy sztuka ale jest ok....tym razem poczta nie podolala.
Obrazek
Wygląda jakby Twój pies zaatakował listonosza
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

gogovsky pisze: 06 lut 2023, 10:00
BOLLO pisze: 05 lut 2023, 20:05 Dziekuje Czacha za doslanie kart...mowi sie ze do trzech razy sztuka ale jest ok....tym razem poczta nie podolala.
Obrazek
Wygląda jakby Twój pies zaatakował listonosza
Co najwyzej mój wściekly "Mietek"....

Obrazek
Jdn
Posty: 273
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 59 times
Been thanked: 44 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Jdn »

BOLLO pisze: 06 lut 2023, 14:58
gogovsky pisze: 06 lut 2023, 10:00
BOLLO pisze: 05 lut 2023, 20:05 Dziekuje Czacha za doslanie kart...mowi sie ze do trzech razy sztuka ale jest ok....tym razem poczta nie podolala.
Obrazek
Wygląda jakby Twój pies zaatakował listonosza
Co najwyzej mój wściekly "Mietek"....

Obrazek
W nocy jakby drapał coś to wiedz, że domaga się partyjki, tylko pytanie w co pogracie ;)

A zawartość w środku w jakim stanie?
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: rand »

Wytłumaczy mi ktoś na czym dokładnie polegają przedsprzedaże Czachy? Jestem zainteresowany Oryszalk, budżet na planszówki mocno nadszarpnęłem innymi przedsprzedażami i wolałbym to kupić w maju/czerwcu. Rozumiem, że gra ( jak i inne przedsprzedaże) pojawią się normlanie w sprzedaży w zwykłych sklepach, tylko chwile później tak? Cena, chyba też tańsza w sklepach będzie, to jaki jest bonus kupując grę bezpośrednio u Czachy?
Bo może jest coś czego nie widzę, albo nakład monco ograniczony, ale nie wydaje mi się. Podobnie kupiłem Endeavor, gdzie myślałem że za chwilę gry nigdzie nie będzie ... ta jednak w dalszym ciągu jest w sklepach z ceną niższą niż kupiłem u Czachy.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2023, 16:28 przez rand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 322
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Reku_ »

rand pisze: 27 lut 2023, 13:36 Wytłumaczy mi ktoś na czym dokłądnie polegają przedsprzedaże Czachy? Jestem zainteresowany Oryszalk, budżet na planszówki mocno nadszarpnęłem innymi przedsprzedażami i wolałbym to kupić w maju/czerwcu. Rozumiem, że gra ( jak i inne przedsprzedaże) pojawią się normlanie w sprzedaży w zwykłych sklepach, tylko chwile później tak? Cena, chyba też tańsza w sklepach będzie, to jaki jest bonus kupując grę bezpośrednio u Czachy?
Bo może jest coś czego nie widzę, albo nakład monco ograniczony, ale nie wydaje mi się. Podobnie kupiłem Endeavor, gdzie myślałem że za chwilę gry nigdzie nie będzie ... ta jednak w dalszym ciągu jest w sklepach z ceną niższą niż kupiłem u Czachy.
doświadczenie z kilku poprzednich gier pokazuje, że branie w tych przedsprzedażach jest bez sensu. Tu jest niby część kopii z trybem solo, którego ma później nie być.
Ja również Oryszalk chce kupić, ale chyba tym razem poczekam na normalną ofertę aleplanszówek.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Kwestor »

rand pisze: 27 lut 2023, 13:36 Wytłumaczy mi ktoś na czym dokładnie polegają przedsprzedaże Czachy? Jestem zainteresowany Oryszalk, budżet na planszówki mocno nadszarpnęłem innymi przedsprzedażami i wolałbym to kupić w maju/czerwcu. Rozumiem, że gra ( jak i inne przedsprzedaże) pojawią się normlanie w sprzedaży w zwykłych sklepach, tylko chwile później tak? Cena, chyba też tańsza w sklepach będzie, to jaki jest bonus kupując grę bezpośrednio u Czachy?
Bo może jest coś czego nie widzę, albo nakład monco ograniczony, ale nie wydaje mi się. Podobnie kupiłem Endeavor, gdzie myślałem że za chwilę gry nigdzie nie będzie ... ta jednak w dalszym ciągu jest w sklepach z ceną niższą niż kupiłem u Czachy.
Od Czachy nic nie kupowałem w przedsprzedaży, ale zazwyczaj jeśli wydawca robi pre-order u siebie, to jest a) drożej, b) są jakieś promki potem (nie|ciężko)dostępne dodane i c) możesz w ten sposób wyrazić wsparcie do wydawcy, bo zarabiają per egzemplarz zdecydowanie więcej % niż przez sklep. Czasami się trafi jakiś pakiet, gdzie u wydawcy jest taniej (jak z Lucrumem i pakietem 5x Wojownicy Podziemi), ale jest to raczej wyjątek niż reguła.

A, no i gwarantujesz sobie, że jakby gra się okazała niespodziewanym hitem i się wyprzedała w przedsprzedaży, to nie będziesz musiał czekać na dodruk. Ale to kojarzę chyba tylko 2 takie przypadki przez ostatnie 4 lata jak się interesuje, MK i AN od Portalu.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: RaYell »

Ja się podpisuje pod opiniami, że nie warto tymi przedsprzedażami sobie głowy zawracać. Kupiłem Northgard od nich, zamroziłem kasę na pół roku a grę można spokojnie kupić taniej w normalnych sklepach (po rabatach lojalnościowych), a w najgorszym wypadku w tej samej cenie. Nie było nic ekskluzywnego w przedsprzedaży.
Gra mi się spodobała i pewnie dodatki będę chciał zdobyć, ale drugi raz się nie dam sfrajerować i poczekam aż trafią do sklepów.
karp
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: karp »

RaYell pisze: 28 lut 2023, 23:48 Ja się podpisuje pod opiniami, że nie warto tymi przedsprzedażami sobie głowy zawracać. Kupiłem Northgard od nich, zamroziłem kasę na pół roku a grę można spokojnie kupić taniej w normalnych sklepach (po rabatach lojalnościowych), a w najgorszym wypadku w tej samej cenie. Nie było nic ekskluzywnego w przedsprzedaży.
Gra mi się spodobała i pewnie dodatki będę chciał zdobyć, ale drugi raz się nie dam sfrajerować i poczekam aż trafią do sklepów.
Ja rozumiem. Ale tak z czystej ciekawości. Co byś zrobił z tymi dwiema stówkami przez te pół roku? :P Masz realnie poczucie straty? Pytam absolutnie bez żadnych wycieczek osobistych. Chcę zrozumieć.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: nidhog »

karp pisze: 01 mar 2023, 14:07
RaYell pisze: 28 lut 2023, 23:48 Ja się podpisuje pod opiniami, że nie warto tymi przedsprzedażami sobie głowy zawracać. Kupiłem Northgard od nich, zamroziłem kasę na pół roku a grę można spokojnie kupić taniej w normalnych sklepach (po rabatach lojalnościowych), a w najgorszym wypadku w tej samej cenie. Nie było nic ekskluzywnego w przedsprzedaży.
Gra mi się spodobała i pewnie dodatki będę chciał zdobyć, ale drugi raz się nie dam sfrajerować i poczekam aż trafią do sklepów.
Ja rozumiem. Ale tak z czystej ciekawości. Co byś zrobił z tymi dwiema stówkami przez te pół roku? :P Masz realnie poczucie straty? Pytam absolutnie bez żadnych wycieczek osobistych. Chcę zrozumieć.
Mógłby kupić inna grę ograć i odsprzedać ;)
niestety ale czacha ma fajne gry, natomiast nie umie w marketing pod tym względem.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: _leigam_ »

nidhog pisze: 01 mar 2023, 14:27
Niestety jednak umie, utrzymuje się na rynku i się rozrasta.
Gorzej to świadczy o nas, konsumentach.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: nidhog »

_leigam_ pisze: 01 mar 2023, 16:02
nidhog pisze: 01 mar 2023, 14:27
Niestety jednak umie, utrzymuje się na rynku i się rozrasta.
Gorzej to świadczy o nas, konsumentach.
Podtrzymam co powiedziałem czyli
nidhog pisze: 01 mar 2023, 14:27 niestety ale czacha ma fajne gry, natomiast nie umie w marketing pod tym względem.
To widac o opinii, która wcześniej zacytowałem. A to nie jest pojedyncza opinia, bo znam personalnie sporo osób, które twierdza to samo. I tez się sparzyły.
Czacha mocno wypłynęła niedawno dzięki wejściu w KS - miedzy innymi współpracy z Ludus Magnus Studio. Wcześniej była nie wyróżniającym się wydawnictwem, które dodatkowo sporo nagrzeszyło w przeszłości.
Moim zdaniem - ich sukces to nie ich marketing, a trafny dobór gier. Natomiast jeśli dalej będą działania marketingowe, o których pisałem, to Czacha będzie tracić na tym. Z prostej przyczyny: po co mrozić kasę w ich przedsprzedażach skoro potem cześć dostępna jest taniej zaraz po premierze. A nie ma jakichś specjalnych benefitów z tego. A Czacha sama się odcina od kapitału, którym mogłaby dysponować wcześniej i sprzedanymi kopiami przed premiera gry ( czytaj pewnym zyskiem).
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: _leigam_ »

nidhog pisze: 01 mar 2023, 16:13
_leigam_ pisze: 01 mar 2023, 16:02
nidhog pisze: 01 mar 2023, 14:27
Niestety jednak umie, utrzymuje się na rynku i się rozrasta.
Gorzej to świadczy o nas, konsumentach.
Podtrzymam co powiedziałem czyli
nidhog pisze: 01 mar 2023, 14:27 niestety ale czacha ma fajne gry, natomiast nie umie w marketing pod tym względem.
To widac o opinii, która wcześniej zacytowałem. A to nie jest pojedyncza opinia, bo znam personalnie sporo osób, które twierdza to samo. I tez się sparzyły.
Czacha mocno wypłynęła niedawno dzięki wejściu w KS - miedzy innymi współpracy z Ludus Magnus Studio. Wcześniej była nie wyróżniającym się wydawnictwem, które dodatkowo sporo nagrzeszyło w przeszłości.
Moim zdaniem - ich sukces to nie ich marketing, a trafny dobór gier. Natomiast jeśli dalej będą działania marketingowe, o których pisałem, to Czacha będzie tracić na tym. Z prostej przyczyny: po co mrozić kasę w ich przedsprzedażach skoro potem cześć dostępna jest taniej zaraz po premierze. A nie ma jakichś specjalnych benefitów z tego. A Czacha sama się odcina od kapitału, którym mogłaby dysponować wcześniej i sprzedanymi kopiami przed premiera gry ( czytaj pewnym zyskiem).
Mi się też niesamowicie nie podoba ich podejście zwane "marketingiem" i staram się omijać jeśli się da. Ja się z tym zgadzam, większość tylko się nie zgadza :P

Oni jeszcze bazują na nieprzewidywalności, przedsprzedaż 2 zestawu dodatków do deep madness była chyba 200zł drożej w aleplanszowkach (kiedyś to opisywałem) niż przedsprzedaż w bezpośrednio u nich, natomiast podstawka i wcześniejszy pakiet dodatków o ile dobrze pamiętam był tańszy na ale.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: RaYell »

karp pisze: 01 mar 2023, 14:07 Ja rozumiem. Ale tak z czystej ciekawości. Co byś zrobił z tymi dwiema stówkami przez te pół roku? :P Masz realnie poczucie straty? Pytam absolutnie bez żadnych wycieczek osobistych. Chcę zrozumieć.
Problem jest taki, że Czacha reklamuje swoje gry w przedsprzedaży jako najtańszą opcję - Northgard u nich miał kosztować 199 + koszty wysyłki, których nie było żadnej opcji uniknąć, a w sklepach miał być drożej (249 SCD). Już w dniu premiery mogłem grę kupić np. w 3Trollach za 190 (z moim rabatem stałego klienta) i mieć opcję na darmową dostawę dokładając coś jeszcze do koszyka. Takie coś mnie denerwuje. Zauważ że nie stało się to po kilku miesiącach od premiery tytułu tylko w dzień premiery, pewnie jeszcze zanim wszyscy mieli okazję dostać swoje paczki od Czachy.
Dlatego tak jak napisałem wyżej, mimo że uważam Northgard za bardzo udaną grę i chcę do niej dodatki, ale poczekam aż trafią do sklepów.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: czeczot »

Przecież to było przerabiane dawno temu. Czacha nie ma wpływu na rabaty klienta i co do zasady najniższa cena dotyczy ceny sklepowej bez rabatów klienta.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: nidhog »

czeczot pisze: 01 mar 2023, 21:29 Przecież to było przerabiane dawno temu. Czacha nie ma wpływu na rabaty klienta i co do zasady najniższa cena dotyczy ceny sklepowej bez rabatów klienta.
To akurat nie do końca prawda. Czacha nie wpłynie na to jakie mają rabaty lojalnościowe bezpośrednio. Natomiast wysokość tych rabatów to nie jest żadna tajemnica i można to sobie policzyc ( jak ustawić SCD, by sklepy nie miały taniej , gry która miała być w sklepach drozej)
Jest też wiele instrumentów, którymi takie rzeczy da sie regulować.
Mogą np swobodnie sterować ceną nabycia przez te sklepy oraz własnym poziomem rabatowym dla nich ( wszystkich jednakowo)
Mniej oficjalnie mogą sterować rabatami dla sklepów zależnie od utrzymywania ich polityki cenowej. To akurat balans na granicy prawa i uczciwej konkurencji
Ale jestem pewny, że gdyby tylko chcieli, byłoby to przynajmniej cześciowo możliwe.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: czeczot »

To im się nie chcę. Tak jest i musisz się z tym pogodzić.
loaru
Posty: 298
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 63 times
Been thanked: 113 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: loaru »

Efekty takiej polityki preorderów chyba powoli stają się odczuwalne - na moment pisania posta tylko 16 zamówionych zestawów all in Nova Aetas. Niby dopiero trzy godziny minęły, ale nie widzę jakiegoś dużego hajpu.
ODPOWIEDZ