Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3190 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: japanczyk »

nidhog pisze: 26 kwie 2023, 11:07 Kuba - nie kompromituj się ;) Czy Twoim zdaniem ta umowa wygląda plus minus tak ?
Z wieksza ilsocia paragrafow, ale owszem - nic nie stoi na przeszkodzie zeby tak wygladac i nie zawierac kosztow produktow, czy detali nt tego jak wydawca bedzie prowadzil swoja kampanie crowdfundingowa
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Seraphic_Seal »

Da się może gdzieś znaleźć jakieś podsumowanie ich transmisji? Bo 40 minut to jednak dość sporo
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Miszon »

Zdaje się, wszyscy dystrybutorzy lokalni w sensie języków lokalnych podnieśli larum, bo nie tak to miało wyglądać i czują się zrobieni w konia.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: nidhog »

Ja dlatego niezmiennie czekam co da Czacha, ale nie będę czekał z wsparciem kampanii, by potem nie chce szukać upgradepacków po skalperach czy inny spekulantach ;)
To czy Czacha została oszukana czy nie, to już oni wiedza. Jeśli tak - jako gracz mogę i współczuć i życzyć uczenia się na błędach. a jednocześnie patrzeć przez pryzmat swoich potrzeb.

czyli sugerować, by naciskać na dogranie szczegółów dużo wcześniej, by nie mieć takich sytuacja. Bo jeśli umowa pozwala na wydanie gry, to tak naprawdę to żadne zabezpieczenie, a wizerunek traci Czacha a nie Burnt Island Games ( niezależnie kto zawinił)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, 13:31 przez nidhog, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: tomp »

nidhog pisze: 26 kwie 2023, 11:07
japanczyk pisze: 26 kwie 2023, 10:47
nidhog pisze: 26 kwie 2023, 10:37 Dla mnie też to trochę hmm dziwne? niepoważne? Masz umowę i w momencie startu wydania nie masz planu na własną przedsprzedaż.
Jakby lol, przeciez podpisanie umowy na wydanie gry nie musi zawierac zadnych informacjach o kosztach,s zczegolnie jesli w momencie podpisania umowy sam wydawca pewnie jeszcze nie mial sfinalizowanych kosztow produkcji czy tego co udostepni podczas kampanii (bo czesto content jest tez modyfikwoany w czasie kampanii)
Wiec co tu dziwnego i niepowaznego? :P
Kuba - nie kompromituj się ;) Czy Twoim zdaniem ta umowa wygląda plus minus tak ?
Obrazek
Puszczając oko w stronę Czachy. Pójdę w obronę japończyka, ta umowa nie mogła tak wyglądać. Parafrazując słowa przedstawicieli Czachy na pewno był punkt, że będą starać się wyciągnąć jak najwięcej, ale niczego nie mogą obiecywać.
nidhog pisze: 26 kwie 2023, 11:07 Poza tym. nie jadę tu Czachy. Ale moim zdaniem to, że nie jest nic dogadane jest strzałem we własna stopę. Byłem zdecydowany u nich kupić. A teraz jestem zdecydowany, żeby wspierać kampanię, ponieważ:
1. Wsparlem już dwie i zawsze było spoko
2.Czacha nie wie co mi może dać, a ja wiem co ja chcę dostac ;)

Jak zdążą się określić do końca kampanii i ruszyć przedsprzedaż, wtedy możliwe wrócę do planu A. jeśli do końca kampanii tylko naobiecują, a nie odpala przedsprzedaży - zdania nie zmieniam :)
Mam identyczny punkt widzenia. Wg mnie "dobrymi chęciami piekno wybrukowane" - teraz Czacha powinna zrobić cokolwiek, aby wyjść z twarzą.
Ja źle odbieram komunikacje polskiego wydawnictwa w stronę konsumentów - na ten moment.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Wojtek.k »

Informacja z ich strony na FB:
Właśnie szykujemy się na Majówkowy wypad do Trójmiasta, ale zanim rodzinnie wyruszymy, to chciałbym się podzielić z Wami świetną informacją. Chodzi oczywiście o grę 🆕Endeavor Deep Sea, którą pierwotnie mieliśmy wydać w wersji Retail. Mieliśmy, bo nasze twarde stanowisko i kilkudniowe rozmowy przyniosły bardzo świetny efekt. Otóż wydamy polską edycję w wersji DELUXE wraz ze wszystkimi odblokowanymi podczas trwającej aktualnie na platformie Gamefound kampanii! Tak to nie żart, wczoraj podpisaliśmy nową umowę i już lada dzień na stronie kampanii wersji angielskiej kampanii również pojawi się ta informacja. Przedsprzedaż polskiej edycji ruszy na początku czerwca, a cena będzie porównywalna z aktualną dla wersji angielskiej. Więcej dokładnych informacji podamy po długim weekendzie. Oczywiście wysyłki będą z Polski więc koszty standardowe. Zadowoleni? Mamy nadzieję, że tak!
No, a teraz pakowanie i w drogę. Przyjemnej Majówki!!!🚙
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Gizmoo »

Może wyjdę trochę na "Czachowego fanboya", ale ponownie muszę pochwalić ludków z Czachy.

Przez swoją pierdołowatość, zniszczyłem swoją planszetkę ze Stroganova do trybu solo. Napisałem, że to moja wina i chętnie kupię zamiennik. Nie musieli pomagać, a pomogli. I to bez żadnej opłaty. Dostałem nowiutką planszetkę i to w super w ekspresowym tempie! No i świetny kontakt z obsługą. Dziękuje czaszeczki! :D
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: staniach21 »

Czy ktoś kto śledził podobne przedsprzedaże jest w stanie powiedzieć jak wypada na tym tle Darkest Doom? Kojarzę Twisted Fables, ale nie ten przedział cenowy + nie ta sama grupa graczy. Poniżej 100 zamówień w przedsprzedaży wygląda dziwnie żałośnie i się zastanawiam czy to są standardowe liczby na Polskę, czy jednak tytuł cieszy się mocno średnim zainteresowaniem? Jestem ciekawy czy te liczby mocno negatywnie zaskoczyły wydawnictwo czy może jest dużo lepiej niż oczekiwali (w co wątpie :P, ale to trochę jak Europejczyk wrzucony do Anglii gdzie słyszy o nowych miarach wagi i długości nic mi to nie mówi)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3190 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: japanczyk »

staniach21 pisze: 10 maja 2023, 13:13 Czy ktoś kto śledził podobne przedsprzedaże jest w stanie powiedzieć jak wypada na tym tle Darkest Doom? Kojarzę Twisted Fables, ale nie ten przedział cenowy + nie ta sama grupa graczy. Poniżej 100 zamówień w przedsprzedaży wygląda dziwnie żałośnie i się zastanawiam czy to są standardowe liczby na Polskę, czy jednak tytuł cieszy się mocno średnim zainteresowaniem? Jestem ciekawy czy te liczby mocno negatywnie zaskoczyły wydawnictwo czy może jest dużo lepiej niż oczekiwali (w co wątpie :P, ale to trochę jak Europejczyk wrzucony do Anglii gdzie słyszy o nowych miarach wagi i długości nic mi to nie mówi)
IMHO wypada srednio, ale glownie dlatego, ze a) przed chwila byl inny duzy tytul (NAR) b) tanio nie jest i tak okazyjnie jak zazwyczaj czacha ogarnia c) umiarkowanie cieple opinie recenzentow w kontrze do hurraoptymistycznych takich tytulow jak BRW czy wlasnie Twisted Fables
Pamietaj tez, ze BRW/TF bylo grane przez graczy zanim Czacha uruchomila przedsprzedaz wiec odbior ejst inny
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 250 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Dako »

staniach21 pisze: 10 maja 2023, 13:13 Czy ktoś kto śledził podobne przedsprzedaże jest w stanie powiedzieć jak wypada na tym tle Darkest Doom?
Wg informacji z ich strony to wspomniany wyżej Nova Aetas Renesans zamówiono w liczbie 321 sztuk
Poprzednio DEI też szału nie zrobiło widać ile poszczególnych zestawów zamówiono (zakładka wybierz produkty) https://czachagames.pl/divide-et-impera/
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 322
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Reku_ »

To jednak nie są tanie tytuły. Jak się wydaje jeden po drugim, to może nastąpić pewien przesyt na rynku. Tak mniemam.
oli_37
Posty: 105
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: oli_37 »

Oraz brak miejsca na półkach.
bobiaczek
Posty: 409
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 127 times
Been thanked: 110 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: bobiaczek »

Osobiście przyczyny takiego chłodnego przyjęcia bym uszeregował następująco:
  • raczej słaba relacja między ceną a oczekiwaną przez graczy "miodnością" tytułu
  • wraz z pojawiającymi się recenzjami, chociażby Zaku, ludzie zaczynają zwracać uwagę na istniejące w grze niedoskonałości (losowość i brak możliwości jej przeciwdziałania, misje)
  • to co w grze Armello jest nader fajne i wciągające, to tu już tak fajne raczej nie jest (ponownie misje, zdobywanie reliktów, ciężkie gonienie lidera, niechęć do konfrontacji - ćmy karzące graczy po zgonie - chyba jakiś dodatek pozwala je na coś zamieniać)
  • cena sama w sobie też jest niebagatelna i mało nadaje się do eksperymentowania z tytułem
  • były kampanie kosztowne (chociażby lokalny NAR, KS Zombicide)
  • są kosztowne PM (chociażby Middara - z tych, które mnie interesują)
  • za chwile będą kosztowne kampanie (Łowcy, 12 grzechów Heraklesa)
  • w jakimś nakładzie Czacha i tak to wydrukuje i jak już będzie dostępne, i co najważniejsze da się to SPRAWDZIĆ, to najwyżej się trochę więcej zapłaci
  • jak gra cudownie zażre, to Czacha zrobi dodruk
Podobnie słabym zainteresowaniem cieszyła się gra Oryszalk, która pomimo, iż wygląda na fajną gierkę, to zupełnie nie wygenerowała we mnie takich wibracji, by kredytować wydawcę. No ale zakładanie, że lekki tytuł będą kredytować osoby przyzwyczajone do łowienia ciężkich tytułów należy uznać za słabe rozeznanie potrzeb klienta wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Seraphic_Seal »

bobiaczek pisze: 10 maja 2023, 16:40 [*] za chwile będą kosztowne kampanie (Łowcy, 12 grzechów Heraklesa)
A co to za 12 grzechów Heraklesa?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Emil_1 »

Seraphic_Seal pisze: 11 maja 2023, 07:42
bobiaczek pisze: 10 maja 2023, 16:40 [*] za chwile będą kosztowne kampanie (Łowcy, 12 grzechów Heraklesa)
A co to za 12 grzechów Heraklesa?
Aron Tresspas Odyssey
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Gizmoo »

Emil_1 pisze: 11 maja 2023, 07:49 Aron Tresspas Odyssey
Jakiś izraelski dodatek? :lol:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Seraphic_Seal »

Gizmoo pisze: 11 maja 2023, 13:46
Emil_1 pisze: 11 maja 2023, 07:49 Aron Tresspas Odyssey
Jakiś izraelski dodatek? :lol:
Spoiler:
nareszcie jakaś planszówka pokemonowa
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Sajmonella »

Emil_1 pisze: 11 maja 2023, 07:49
Seraphic_Seal pisze: 11 maja 2023, 07:42
bobiaczek pisze: 10 maja 2023, 16:40 [*] za chwile będą kosztowne kampanie (Łowcy, 12 grzechów Heraklesa)
A co to za 12 grzechów Heraklesa?
Aron Tresspas Odyssey

A to co ma być jakiś dodruk czy coś?
bobiaczek
Posty: 409
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 127 times
Been thanked: 110 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: bobiaczek »

Aeon Trespass: Odyssey Second Printing Plus All-New Content https://www.kickstarter.com/projects/ki ... n=03ab9617
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: tomp »

bobiaczek pisze: 11 maja 2023, 17:55 Aeon Trespass: Odyssey Second Printing Plus All-New Content https://www.kickstarter.com/projects/ki ... n=03ab9617
Czacha chce wydawać polską wersję?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 250 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Dako »

tomp pisze: 11 maja 2023, 18:04
bobiaczek pisze: 11 maja 2023, 17:55 Aeon Trespass: Odyssey Second Printing Plus All-New Content https://www.kickstarter.com/projects/ki ... n=03ab9617
Czacha chce wydawać polską wersję?
Zwyczajnie off-top się tu zrobił ;)
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 212
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 88 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: AnlAir »

„Otóż wydamy polską edycję w wersji DELUXE wraz ze wszystkimi odblokowanymi podczas trwającej aktualnie na platformie Gamefound kampanii! Tak to nie żart, wczoraj podpisaliśmy nową umowę i już lada dzień na stronie kampanii wersji angielskiej kampanii również pojawi się ta informacja”

No i już się lekko niecierpliwiłem gdyż lada dzień to w sumie Kilka dni a tu mineło ich aż 11!!!
Ale jest już potwiedzenie na stonie kampani.
Spoiler:
Brawo CZACHA
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Emil_1 »

AnlAir pisze: 11 maja 2023, 19:08 „Otóż wydamy polską edycję w wersji DELUXE wraz ze wszystkimi odblokowanymi podczas trwającej aktualnie na platformie Gamefound kampanii! Tak to nie żart, wczoraj podpisaliśmy nową umowę i już lada dzień na stronie kampanii wersji angielskiej kampanii również pojawi się ta informacja”

No i już się lekko niecierpliwiłem gdyż lada dzień to w sumie Kilka dni a tu mineło ich aż 11!!!
Ale jest już potwiedzenie na stonie kampani.
Spoiler:
Brawo CZACHA
Jaka gra?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 250 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Dako »

Emil_1 pisze: 11 maja 2023, 19:14 Jaka gra?
Endeavor Deep Sea
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Lailonn »

Czacha Games pisze: 17 kwie 2023, 10:49(...)
Światowy wydawca szykuje dodatek do Klanów Kaledonii oraz prawdopodobnie Big Boxa a do tego reprint podstawki. Czy w naszym kraju też coś się zadzieje? :)
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
ODPOWIEDZ