Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: battledwarf »

Oooooo klany Kaledonii tez jestem chętny!
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
LukSky
Posty: 52
Rejestracja: 26 mar 2021, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: LukSky »

Też bym chętnie przygarnął bigboxa Kaledonii z całą zawartością. Jako, że to euro i dość wysoko w rankingu bgg stoi.
Mój Instagramowy Blog => Kadr Znad Planszy

Moja Kolekcja BGG
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 2533 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Gizmoo »

Lailonn pisze: 12 maja 2023, 00:50 Światowy wydawca szykuje dodatek do Klanów Kaledonii oraz prawdopodobnie Big Boxa
Zawsze wydają dodatki i Big Boxa dopiero wtedy, jak mam już w ciul drogi drewniany insert, który ani nie pomieści dodatku, ani nie zmieści się do Big Boxa. Co jest z tym? :lol:

Jest to o tyle dziwne, że miał to być zamknięty projekt. I w sumie nie wiem co tam może ten dodatek dodawać? :?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 12 maja 2023, 12:24 Jest to o tyle dziwne, że miał to być zamknięty projekt. I w sumie nie wiem co tam może ten dodatek dodawać? :?
Kazdy projekt jest zamkniety az ktos wymysli cos nowego i ciekawego ;)
Jakby nie patrzec troche lat od premiery juz minelo
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: battledwarf »

Spoiler:
a niech dodaje cokolwiek :) nie wiem nowy surowiec czy dodatkowe postacie byle by tylko znowu był w sprzedaży w PL. najlepiej z monetkami metalowymi
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Atk »

Gizmoo pisze: 09 maja 2023, 13:28 Może wyjdę trochę na "Czachowego fanboya", ale ponownie muszę pochwalić ludków z Czachy.

Przez swoją pierdołowatość, zniszczyłem swoją planszetkę ze Stroganova do trybu solo. Napisałem, że to moja wina i chętnie kupię zamiennik. Nie musieli pomagać, a pomogli. I to bez żadnej opłaty. Dostałem nowiutką planszetkę i to w super w ekspresowym tempie! No i świetny kontakt z obsługą. Dziękuje czaszeczki! :D
Też mam takie wspomnienia, jak się okazało że 1 żeton z endeavor mi zaginął 🙆
slimfatso
Posty: 15
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:37
Has thanked: 5 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: slimfatso »

Czy wiadomo coś o dodruku podstawki i dodatków Northgard?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Czacha Games »

Podstawka "Northgard Niezbadane Ziemie" będzie u nas w magazynie w okolicy sierpnia. Można w przedsprzedaży zamówić ją w naszym sklepie. Dodatki z pierwszego druku będą u nas w czerwcu.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Mulczas »

Witam.
Czy możecie już umieścić polską instrukcje PDF do Katedry Koszmarów?
Pozdrawiam.
gabens29
Posty: 439
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 223 times
Been thanked: 12 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: gabens29 »

Czacha Games zaskoczycie nas Polska wersja ATO Herakles :p?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: nidhog »

Możecie skończyć już spamować w tym temacie?
(...)
(Wydzieliłem offtop o cenach do wątku aleplanszówek, tu: link - Fisq)



A swoją drogą tak widzę Czacha konsekwentnie idzie drogą bezsensu cenowego. Ceny są na tyle zbliżone w takiej kampanii przedsprzedażnej,że po x miesiącach można kupić za tyle samo ( a nawet taniej patrząc na inflacje i realny spadek wartości nabywczej pieniądza).
Zastanawia mnie czy tego wynikiem sa w moim odczuciu nie najlepsze wyniki ostatnich kampanii ( DEi slabo jak na to co gra daje, Darkest Doom tez bez szału). Ludzie chyba juz wolą czekać niż mrozić pieniądze.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: fitzroy »

gabens29 pisze: 16 maja 2023, 16:29 Czacha Games zaskoczycie nas Polska wersja ATO Herakles :p?
Hahahah no to byłoby coś. Czacha jest dość nieobliczalna w swoich pomysłach/zapowiedziach więc jeśli którekolwiek wydawnictwo miałbym o to podejrzewać to tylko czachę.
Komimasa
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Komimasa »

nidhog pisze: 17 maja 2023, 10:15 A swoją drogą tak widzę Czacha konsekwentnie idzie drogą bezsensu cenowego. Ceny są na tyle zbliżone w takiej kampanii przedsprzedażnej,że po x miesiącach można kupić za tyle samo ( a nawet taniej patrząc na inflacje i realny spadek wartości nabywczej pieniądza).
Zastanawia mnie czy tego wynikiem sa w moim odczuciu nie najlepsze wyniki ostatnich kampanii ( DEi slabo jak na to co gra daje, Darkest Doom tez bez szału). Ludzie chyba juz wolą czekać niż mrozić pieniądze.
Ciekawe spostrzeżenia. Jako że wsparłem większość kampanii w tym roku, pozwolę sobie się do tego odnieść, jak to może wyglądać ze strony potencjalnego kupca.
Osobiście wspieram głównie dlatego, żeby wydawnictwo miało pieniądze "do przodu" i dalej mogło się rozwijać i realizować fantastyczne projekty. W mojej ocenie po prostu za ich robotę im się to należy. Nie widzę też większej różnicy, czy wydam pieniądze teraz czy za pół roku. I tak będę musiał wydać i tak, a przynajmniej potem już tylko czekam na grę. Nie mogę jednak też odmówić tu racji. Nie ma większej różnicy, czy wesprze się teraz grę czy poczeka, a takie informacje jak 30 zakupionych produktów czy coś nie brzmi zbyt fajnie. I zapewne w dużej mierze wynika to z tego, że właśnie ludzie wolą poczekać, bo "nic nie tracą".

Darest Doom moim zdaniem przełamał zauważalnie ten zastój, bo decydowano dodać się monety jako early bird, gdzie normalnie trzeba będzie za to zapłacić te około 70zł. I tutaj było to bardzo naoczne - weźmiesz teraz, otrzymasz coś za darmo. Zawsze słowo "za darmo" działa pozytywnie na zwiększenie zainteresowania, a czy jest to potrzebne czy nie to już drugorzędna sprawa. Cały czas też się podkreśla, że potem, gdy gra trafi na sklep będzie droższa, ale też tego nie widać, więc nie przemawia to do wyobraźni. Zobaczmy jednak, jak mocno do wyobraźni przemówił fakt, że w ciągu pierwszych dni wspieraczki cena za All IN z 1049zł zeszła do 979zł czy jakoś tak. Jak to pobudziło zainteresowanie momentalnie. Tym razem nie było czegoś odległego, ale jasno, czarno na białym pokazane "kup teraz, albo zapłacisz zaraz więcej" i widać też było ile więcej. Te dwa zabiegi czyli Early bird dla base i All IN oraz all in w niższej cenie wyraźnie przełożyły się na liczby, bo grę w niższej cenie kupiło 77 osób All in i Basic 51, co stanowiło około 95% kupujących podczas całej kampanii.
Gdyby więc przy kampanii od razu było pokazane, dużymi cyframi ile gra będzie kosztowała w retailu czyli ile "oszczędzisz" kupując już teraz, nie czekając. Jestem pewien, że też by się to wydatnie przełożyło na liczby zakupionych kopii już na etapie kampanii. Zapewne ciężko to oszacować dokładnie, ale z grubsza by można i na wielu kickstarterach jest podana informacja, jaka będzie cena potem w retailu. Jak teraz można sobie porównać sprawę z Northgardem to widać, że doszło do małego przeszacowania na niekorzyść wspierających. Gra była do nabycia za 199 z informacją, że potem będzie kosztowała 249zł, tymczasem jest dodruk za który zapłacimy 219zł.Niby nic takiego, ale niektórzy mogą czuć się pokrzywdzeni, że myśleli, że więcej oszczędzą "mrożąc" pieniądze, a tu lipa raptem 20zł. Być może ze względu na trudność w oszacowaniu takiej ceny Czacha już przy kolejnych kampaniach nie podawała takich informacji, któż to wie.

Na pewno jednak przyklasnąć trzeba Czaszce, że trzymają się postanowienia, aby Ci, co wsparli dostali gry odpowiednio wcześniej, nim te pojawią się u nich w sklepie do kupienia. Taki ukłon w stronę wspierających zawsze jest mile widziany.
Przydałoby się po prostu coś, tak jak to było w wypadku Darkest Doom, żeby było od razu widać, że opłaca się "mrozić pieniądze"

Dobrym rozwiązaniem mogłyby być dodatkowe "czachony" które by się dostawało za wsparcie kampanii czy jakieś combosy, że przy wsparciu kilku kampanii dostaje się więcej czachonów. Tak tylko strzelam, ale np 200 czachonów, za jedną kampanię, 300 za drugą 600 za trzecią z jakimiś limitami. Tak, żeby ktoś, kto będzie właśnie kupował przez wspieraczki, widział od razu, że jest za to nagradzany, że mu się to ładnie kumuluje, a żeby to też nie nastręczało wielkich problemów wydawnictwu. Mają ten system walutowy, więc fajnie by było z niego skorzystać:)
Jdn
Posty: 273
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 59 times
Been thanked: 44 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Jdn »

A co dają czachony?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4402
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1326 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Hardkor »

Jdn pisze: 24 maja 2023, 20:25 A co dają czachony?
Punkty, które obnizaja koszt zakupu w ich sklepie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Seraphic_Seal »

Czacha z początkiem marca:
"Przygotowaliśmy 450 sztuk gry Oryszalk wraz z dodatkowym Trybem Solo GRATIS!
Tryb ten nie trafi do sprzedaży sklepowej i jest to jedyna szansa, żeby go również mieć."

Również Czacha, z końcem maja:
"‼𝗣𝗥𝗘𝗠𝗜𝗘𝗥𝗔 𝗦𝗞𝗟𝗘𝗣𝗢𝗪𝗔 𝗝𝗨𝗭̇ 𝗪 𝗡𝗔𝗝𝗕𝗟𝗜𝗭̇𝗦𝗭𝗬 𝗖𝗭𝗪𝗔𝗥𝗧𝗘𝗞, 𝟭 𝗖𝗭𝗘𝗥𝗪𝗖𝗔‼️
Mamy też niespodziankę - do każdej kupionej gry dokładamy w tym dniu 𝗚𝗥𝗔𝗧𝗜𝗦 𝗧𝗥𝗬𝗕 𝗦𝗢𝗟𝗢"

Wreszcie i mnie dotknęły te legendarne zagrywki Czachy xdd
Ogólnie dość zrozumiałe, że skoro sprzedało im się w przedsprzedaży tylko 124 z 450 sztuk to chcą się tego teraz pozbyć, no ale wystarczyło napisać coś w stylu "jeśli sprzedamy te 450 sztuk w przedsprzedaży, to tryb solo nie pojawi się w sklepach".
Ciekawe czy znowu pojawi się to tłumaczenie, że "nie pojawi się w sklepach" nie tyczy się ich własnego sklepu
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Kwestor »

Seraphic_Seal pisze: 29 maja 2023, 10:02 Czacha z początkiem marca:
"Przygotowaliśmy 450 sztuk gry Oryszalk wraz z dodatkowym Trybem Solo GRATIS!
Tryb ten nie trafi do sprzedaży sklepowej i jest to jedyna szansa, żeby go również mieć."

Również Czacha, z końcem maja:
"‼𝗣𝗥𝗘𝗠𝗜𝗘𝗥𝗔 𝗦𝗞𝗟𝗘𝗣𝗢𝗪𝗔 𝗝𝗨𝗭̇ 𝗪 𝗡𝗔𝗝𝗕𝗟𝗜𝗭̇𝗦𝗭𝗬 𝗖𝗭𝗪𝗔𝗥𝗧𝗘𝗞, 𝟭 𝗖𝗭𝗘𝗥𝗪𝗖𝗔‼️
Mamy też niespodziankę - do każdej kupionej gry dokładamy w tym dniu 𝗚𝗥𝗔𝗧𝗜𝗦 𝗧𝗥𝗬𝗕 𝗦𝗢𝗟𝗢"

Wreszcie i mnie dotknęły te legendarne zagrywki Czachy xdd
Ogólnie dość zrozumiałe, że skoro sprzedało im się w przedsprzedaży tylko 124 z 450 sztuk to chcą się tego teraz pozbyć, no ale wystarczyło napisać coś w stylu "jeśli sprzedamy te 450 sztuk w przedsprzedaży, to tryb solo nie pojawi się w sklepach".
Ciekawe czy znowu pojawi się to tłumaczenie, że "nie pojawi się w sklepach" nie tyczy się ich własnego sklepu
Spoko, jak ich zapytałem w marcu, czy ta "jedyna szansa", to jest na tego PDFa co go na BGG za darmo udostępnił oryginalny wydawca, to na FB zrobili edit i napisali, że będzie za darmo do ściągnięcia potem z ich strony ;) A w wersji z ich sklepu jest to po prostu ładnie wydrukowane.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: anitroche »

Czy Endeavor Deep See będzie dostępne tylko w wersji Deluxe, czy retail też planujecie wydać po polsku?
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: Sajmonella »

anitroche pisze: 02 cze 2023, 14:25 Czy Endeavor Deep See będzie dostępne tylko w wersji Deluxe, czy retail też planujecie wydać po polsku?
Będzie tylko Deluxe
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 212
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 88 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: AnlAir »

Komimasa pisze: 24 maja 2023, 16:36 Dobrym rozwiązaniem mogłyby być dodatkowe "czachony" które by się dostawało za wsparcie kampanii czy jakieś combosy, że przy wsparciu kilku kampanii dostaje się więcej czachonów. Tak tylko strzelam, ale np 200 czachonów, za jedną kampanię, 300 za drugą 600 za trzecią z jakimiś limitami. Tak, żeby ktoś, kto będzie właśnie kupował przez wspieraczki, widział od razu, że jest za to nagradzany, że mu się to ładnie kumuluje, a żeby to też nie nastręczało wielkich problemów wydawnictwu. Mają ten system walutowy, więc fajnie by było z niego skorzystać:)
Czachony za wsparcie Koszmarnej Katerdry :wink: się naliczyły.
Jako, że wydawnictwo generalnie działa na wspieraczkach to raczej nagradzanie 80% (cyfra z czachy :lol: )
Klientów nie miałoby sensu.
Koniec końca przy wsparciu kupiłeś relatywnie taniej.
A, że jesteśmy geekami to wiemy co kupujemy :P

Edit:
Okazało się, że naliczone Czachony za Katedrę można już użyć w bieżącej kampani Endeavor DS
Czyli taniej o ok.20zł
(Taniej już nie będzie :lol: )
Ostatnio zmieniony 02 cze 2023, 21:53 przez AnlAir, łącznie zmieniany 2 razy.
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: szparx »

Fireball czacha!

Właśnie przeczytałem o nowym magu do BRW Rebirth. https://shop.ludusmagnusstudio.com/prod ... 023-cosma/

Jest szansa dodać go do swojego wsparcia wersji PL? Czy trzeba to załatwiać z LMS? A jak z LMS to jak to ogarnąć żeby za transport nie płacić?
se8ul8a
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2020, 12:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Czacha Games

Post autor: se8ul8a »

Mulczas pisze: 16 maja 2023, 13:35 Witam.
Czy możecie już umieścić polską instrukcje PDF do Katedry Koszmarów?
Pozdrawiam.
Tu można znaleźć: https://czachagames.pl/instrukcje-i-pliki/
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 387
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 142 times
Been thanked: 82 times

Re: Czacha Games

Post autor: Backero »

Witam, kiedy wysyłki dodatków do Northgarda dla tych, co kupili je w Waszej kampani przedsprzedażowej?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Czacha Games

Post autor: ernin »

Backero pisze: 19 cze 2023, 10:45 Witam, kiedy wysyłki dodatków do Northgarda dla tych, co kupili je w Waszej kampani przedsprzedażowej?
Ja dzisiaj otrzymałem numer przesyłki z dwoma dodatkami.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games

Post autor: seki »

Ruszyła przedsprzedaż City of the Great Machine
Przy zamówieniu w ciągu 48 h działa early bird. Czacha przypisuje 600 czachonow (równowartość 30zl) do konta, które obniży przyszłe zakupy.

http://czachagames.pl/city-of-the-great ... _1lAJVFplY
ODPOWIEDZ