Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Sajmonella »

Fajnie, że będą pudła do Deep Madness. Droga Czacho czy będzie można też kupić karty i kafle map z poprawionym designem ? I czy będzie Big Box do Darkest Doom ?
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: shuji »

To teraz pytanie czy to breach jest lepsze od tamashii ?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: garg »

Jedno pudełko One Deck Galaxy już sprzedali :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
NeXuS AlphA
Posty: 219
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 84 times
Been thanked: 76 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: NeXuS AlphA »

Sajmonella pisze: 03 gru 2022, 20:10 Fajnie, że będą pudła do Deep Madness. Droga Czacho czy będzie można też kupić karty i kafle map z poprawionym designem ? (...)
Podpisuje się pod tym (pełne All In upgrade) zawsze wszystkimi klawiszami. (tak jak i pod oba pudłami)
Chocby niech to będzie jak kiedyś pisałem tylko jeden raz do kupienia, ot przy okazji zamawiania Madness Reborn przy przedsprzedaży.
loaru
Posty: 299
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 63 times
Been thanked: 115 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: loaru »

Całkiem nowych zapowiedzi naliczyłem 7 + dwie tajemnicze gry produkcji Czachy. One Deck Galaxy chętnie dodam do swojej kolekcji. Trochę szkoda, że nie zdecydowali się na wydanie Middary po polsku.
Avachi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Avachi »

Z tego co mówili mają jeszcze otwarte rozmowy o paru grach, więc może jeszcze coś ciekawego wskoczy.

Pytanie, nie wiem jak Czacha działa ze swoimi grami po kampaniach, ominąłem The Breach który mnie mocno zaciekawił, jest szansa że będzie jeszcze dostępna (na stronie czachy, w sklepach)?
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Sajmonella »

Avachi pisze: 03 gru 2022, 22:03 Z tego co mówili mają jeszcze otwarte rozmowy o paru grach, więc może jeszcze coś ciekawego wskoczy.

Pytanie, nie wiem jak Czacha działa ze swoimi grami po kampaniach, ominąłem The Breach który mnie mocno zaciekawił, jest szansa że będzie jeszcze dostępna (na stronie czachy, w sklepach)?
Tak, będzie można kupić.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 03 gru 2022, 20:21 To teraz pytanie czy to breach jest lepsze od tamashii ?
Inne gry
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: shuji »

Teraz pytanie czy jedna z 3 gier które domykają nie jest wonderland war ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 04 gru 2022, 00:00 Teraz pytanie czy jedna z 3 gier które domykają nie jest wonderland war ?
Hmm no to by było ciekawe. Ja tutaj jakoś myślałem bardziej o Lucky Duck Games, ale w sumie gra bardziej do Czachy pasuje. Ja czekam oczywiście, super zapowiedzi i na pewno parę gier kupie. mega licze, że uda wam się wszystko do Dawn of Madness wydać i cena nie zabije (bo jak widzę ile to na ks kosztowało to jak za darmo)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: citmod »

O spoko, to mogę zakupić zagraniczne Orichalcum już teraz, zamiast czekać na info czy wyjdzie polska wersja. Nice
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Ardel12 »

To ja czekam na materiały o Dawn of Madness i co zaoferują względem KS. Byłem bliski wsparcia, ale część elementów nie kliknęła mi. Wiele z tego co widziałem się zmieniło, więc mam nadzieję na jakieś konkretne podsumowanie jak to obecnie działa(w ostatniej aktualizacji był gameplay, ale nie mam na to czasu xD)

Kolejne pytanie, co z nowym dodatkiem Deep of Madness będzie do zakupienia i dostania względem kampanii KS? Będzie opcja na ALL-in jak na KS? Czy lepiej dobrać w PM wszystko? Jak z pudłami do trzymania wszystkich figurek i elementów z gry? No i oczywiście czy będzie pakiet konwertujący, gdybym jednak kupił podstawkę wcześniej?
kiniol1
Posty: 132
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 217 times
Been thanked: 28 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: kiniol1 »

shuji pisze: 03 gru 2022, 20:21 To teraz pytanie czy to breach jest lepsze od tamashii ?
Jak na moje oko to poza tematem chyba niewiele je łączy.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 04 gru 2022, 01:25
shuji pisze: 04 gru 2022, 00:00 Teraz pytanie czy jedna z 3 gier które domykają nie jest wonderland war ?
Hmm no to by było ciekawe. Ja tutaj jakoś myślałem bardziej o Lucky Duck Games, ale w sumie gra bardziej do Czachy pasuje. Ja czekam oczywiście, super zapowiedzi i na pewno parę gier kupie. mega licze, że uda wam się wszystko do Dawn of Madness wydać i cena nie zabije (bo jak widzę ile to na ks kosztowało to jak za darmo)
Może jeszcze portal - to by pasowało do tego że wydawca się nie ujawnił w trakcie kampanii
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: suibeom »

akasha_wl pisze: 03 gru 2022, 20:07 Mnie trochę boli Nova Aetas, bo mam all in z KS, a szkoda że jednak nie ugadali tego jakoś by zaoferować wspierającym polskie wydanie. Pytanie czy będą robić tłumaczenie niezależnie, bo Ludus przecież obiecał polską wersję PDF?
ale to pewne, że nie ugadali? Może jest szansa na pakiet samych kart PL do all-in skoro będą wszystko drukować?
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: akasha_wl »

suibeom pisze: 04 gru 2022, 11:23
akasha_wl pisze: 03 gru 2022, 20:07 Mnie trochę boli Nova Aetas, bo mam all in z KS, a szkoda że jednak nie ugadali tego jakoś by zaoferować wspierającym polskie wydanie. Pytanie czy będą robić tłumaczenie niezależnie, bo Ludus przecież obiecał polską wersję PDF?
ale to pewne, że nie ugadali? Może jest szansa na pakiet samych kart PL do all-in skoro będą wszystko drukować?
Z tego, co dotychczas Czacha komunikowała, nie będą już robić pakietów polonizujących (jak np. do Black Rose Wars), bo to w sumie nie w ich interesie. Może jednak ustosunkuje się do tego jeszcze ktoś z wydawnictwa obecny tu na forum.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Emil_1 »

Czacha twierdziła, że nie będzie robić pakietów polonizujących
Miłego dnia! :)
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: karp »

citmod pisze: 04 gru 2022, 02:03 O spoko, to mogę zakupić zagraniczne Orichalcum już teraz, zamiast czekać na info czy wyjdzie polska wersja. Nice
Well done you. Wszyscy już teraz wiedzą. Ufff
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

garg pisze: 03 gru 2022, 20:48 Jedno pudełko One Deck Galaxy już sprzedali :) .
Garg a dlaczego sie za mnie wypowiadasz? :mrgreen:

A na powaznje to bardzo mi Czacha zaimponowala repertuarem na 2023. Obserwujac wasze wydawnictwo (3lata) widze ze idziecie coraz lepsza droga i pomimo wielu malkontentow jestescie z focusowani na tym co robicie. Kapitalne tytuły ktore chcialbym ograc. Jednak zyjemy w nieciekawych czasach i na wszystko nie starczy kapitalu a wiec trzeba bedzie solidnie wybierac. Na radarze mam 1 pewnaik , 3 tytuly do rozwarzenia i 2 do ogrania przed kupnem. Zobaczymy jakie ceny gier ( bardzo wazna aktualnie kwestia) i co zaproponuje konkurencja. Cos czuje ze 23' bedzie trudnym dla mnie rokiem pod wzgledem wyboru gier.

Jeszcze raz jestem pod wrazeniem a to jeszcze nie wszystkoz tego co zapowiadacie....
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Bart Henry »

Może feedback Wam się przyda, a może będziecie mieli go gdzieś, ale dołączam do osób, które dziwią się Waszej polityce sprzedażowej i chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z zakupów u Was. Kiedyś puszczaliście po niedługim czasie gry taniej, niż na swoich kampaniach/przedsprzedażach, a teraz robicie limitowane promocje na Black Friday, by je przebić cenowo tydzień później. :lol: Obie rzeczy możecie oczywiście robić, nie są to zakazane rzeczy, ale nie dziwcie się, że ludzie będą skonsternowani zakupami u Was.

Tydzień temu kupiłem Twisted Fables za promocyjne 312 zł (z wysyłką), a dziś to samo za 297 zł. Dobrze, że nie chce mi się bawić w zwroty dla tych 15 zł, ale myślę, że opinię zostawić mogę, może weźmiecie pod uwagę. Często się śmieję z powtarzania fraz typu fake black friday, ale tym razem sam czuję się jak jeleń po zakupach u Was.
MacModrov
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: MacModrov »

Czy ktoś poratuje "too long, didn't watch"?

W materiałach promujących lajwa było Twisted Fables. Czy po prostu jako "prestiżowy" tytuł wydany w 2022, czy było coś o nim w kontekście 2023?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

MacModrov pisze: 06 gru 2022, 00:52 Czy ktoś poratuje "too long, didn't watch"?

W materiałach promujących lajwa było Twisted Fables. Czy po prostu jako "prestiżowy" tytuł wydany w 2022, czy było coś o nim w kontekście 2023?
Z tego co pamietam to, że prestiżowy. To były zapowiedzi + podsumowanie. A no i info, że robią turniej, ale to chyba wszyscy już wiedzą, bo głośno o tym jest.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: czeczot »

Czacha wydaje gry które chwali trzewiczek w swoim podkaście :)
Zaraz wyjdzie Northgard
O którym Trzewiczek tutaj opowiada:
https://www.2pionki.pl/odcinek-310-co-s ... northgard/


Teraz Harrow County które chwalił Trzewiczek tutaj:
https://www.2pionki.pl/odcinek-315-gram ... ow-county/

Szkoda że portal nie wydaje gier które się podobają Trzewiczkowi. Może bym coś w końcu od nich kupił. Na szczęście wydaje je Czacha.
kuba32
Posty: 325
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 189 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: kuba32 »

czeczot pisze: 14 gru 2022, 16:42 Szkoda że portal nie wydaje gier które się podobają Trzewiczkowi. Może bym coś w końcu od nich kupił. Na szczęście wydaje je Czacha.
Zakładam, że Trzewik nie reklamuje tych co wyda Portal, żeby przypadkiem nie wyciekło, że coś Portal wyda, bo olaboga, co by to było, jeszcze ktoś by się, nie daj Boże, dowiedział co Portal planuje :lol:

Zamiast tego mamy Portalcon, na którym możesz się dowiedzieć co będzie mógł kupić za dwa lata 8)

Zjawisko 2pionków jest o tyle ciekawe, że nakłonili mnie do zakupu już kilku gier, gdzie żadna z nich nie została wydana przez Portal, to to ja szanuję :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Ardel12 »

A ja podbijam pytanie, czy do Deep Madness w związku z ostatnią kampanią, można liczyć na All-in opcje jak na KS tylko w wersji PL? Ostrzę sobie na to ząbki i chciałbym poznać też kiedy wystartuje takowa opcja(oby 2Q, bo kolejka zakupowa w 1Q zabija mi portfel :D )
ODPOWIEDZ