Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Zakładam temat bo nie widziałem.
Nowa gra oparta o system łowcy 2114, tym razem w średniowiecznym mrocznym anturażu.
Ze swojej strony łowców 2114 mam, niestety nie rozegrałem bo wymaga gigantycznego stołu i warunki mieszkaniowe mi nie pozwoliły. Zagrałem jednak parę misji i obejrzałem dużo materiałów. Według mnie gra jest genialna i żałuję że nie miałem jeszcze możliwości jej rozegrać w całości. Jedyny mały minus jaki widzę to że fiurki są w niej trochę gorszej jakości niż przyzwyczaiło nas np. AR. Ale może w nowej grze będą lepsze.
Trzymam kciuki żeby nowa gra na sprawdzonym formacie była równie dobra !

Na razie chyba brak info jak bedzie wydawana, ale biorą pod uwagę że 2114 miało dwa wydania a żadne w retailu, pewnie trzeba się spodziewać kampanii.

Na uwagę zasługuje też wydawnictwo i postać Mateusza Albrichta, który kampanie prowadził tak, że wszyscy powinni się od niego uczyć. Świetne, proklienckie i zaangażowanie podejście.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Michito »

ŁOWCY A. D. 1492!!!
Od kilku miesięcy pracujemy nad nową grą, korzystającą z podobnej mechaniki do poprzednich "Łowców". Tytuł brzmi "Łowcy A. D. 1492", i sugeruje czasy, w których będzie toczyć się rozgrywka.
Świat będzie mocno osadzony w historii przełomu średniowiecza i renesansu, alternatywnej, mrocznej i postapokaliptycznej, z elementami fantastycznymi. Pod koniec miesiąca opublikujemy kolejne informacje. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą lustrację (autorem jest Tomasz Ryger), według nas perfekcyjnie oddaje klimat, który zaplanowaliśmy 🙂
Spoiler:
Wow! To dopiero news. Świetny pomysł - uwielbiam klimaty średniowiecza 🙂 Czy wspieraczka w tym półroczu czy raczej Q3-Q4? Albo 2023?
Zobaczymy jak się uda szybko ze wszystkim uporać, prawdopodobnie koniec Q2 2022
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Yuri »

Setting wersji futurystycznej mnie kompletnie nie interesował, marzyłem o tej grze właśnie w innym enturażu i teraz wchodzę all-in z pewnością. Rewelacyjna dla mnie wiadomość, nic nie czytałem wcześniej o tym fakcie. Gdyby ktoś coś wiedział to dzielcie się proszę informacjami.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Yuri pisze: 04 lut 2022, 08:39 Setting wersji futurystycznej mnie kompletnie nie interesował, marzyłem o tej grze właśnie w innym enturażu i teraz wchodzę all-in z pewnością. Rewelacyjna dla mnie wiadomość, nic nie czytałem wcześniej o tym fakcie. Gdyby ktoś coś wiedział to dzielcie się proszę informacjami.
Mnie osobiście postapo dużo bardziej interesowało.

Marzy mi się, żeby kiedyś gra trafiła do kogoś z portalu i dogadali się z Mateuszem na fabularna grę w świecie Neuroshimy opartą o ten system.

Gra jest na tyle dobra, że ta średniowieczna wersje ma pewno kupię, chociaż gdyby od niej się seria zaczynała to bym się nawet nie zainteresował :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Yuri »

U mnie kompletnie jest na odwrót :) uwielbiam postapo, ale bardziej "klasyczne" ala MadMax. Gryza mi się lasery, cyberwszczepy itd. No co kto lubi po prostu i rozumiem Twój do gry afekt, bo mechanicznie też do mnie moooocno przemawia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Hardkor »

Słyszałem dużo dobrego o grze i prawie już ją kupiłem, jednak ten klimat postapo nie jest do końca dla mnie. Wersja ze średniowieczem? Jak odpowiednio wyceniona to pewnie wezmę :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: lotheg »

Mam Łowców, ale ciągle czekają na swoją kolej, żeby wjechać na stół, bo pewnie od razu na dłużej. Ciekaw jestem najbardziej zmian w mechanikach, bo tylko jeśli będą jakieś i to nie kosmetyczne to będzie szansa, że obie gry będą miały miejsce u mnie na półce.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

Yuri pisze: 04 lut 2022, 09:15 U mnie kompletnie jest na odwrót :) uwielbiam postapo, ale bardziej "klasyczne" ala MadMax. Gryza mi się lasery, cyberwszczepy itd. No co kto lubi po prostu i rozumiem Twój do gry afekt, bo mechanicznie też do mnie moooocno przemawia.
jest różnica pomiędzy postapo lata 1980, a postapo 2033, a postapo 2114, jakby nie było rożnicy to dopiero byłoby bez sensu:D Dorośnij Juri, Madmax najlepszy, bo oglądałeś za dzieciaka i tyle.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Yuri »

gogovsky pisze: 04 lut 2022, 11:24
Yuri pisze: 04 lut 2022, 09:15 U mnie kompletnie jest na odwrót :) uwielbiam postapo, ale bardziej "klasyczne" ala MadMax. Gryza mi się lasery, cyberwszczepy itd. No co kto lubi po prostu i rozumiem Twój do gry afekt, bo mechanicznie też do mnie moooocno przemawia.
jest różnica pomiędzy postapo lata 1980, a postapo 2033, a postapo 2114, jakby nie było rożnicy to dopiero byłoby bez sensu:D Dorośnij Juri, Madmax najlepszy, bo oglądałeś za dzieciaka i tyle.
A najmniejszego zamiaru nie mam dorastać :d Mnie się baaardzo dobrze egzysuje z moimi wszelkimi naleciałościami z dzieciństwa i młodości :) mam w co grać i zupełnie nie muszę się na siłę przekonywać do jakiegoś settingu "bo warto". No nie pasuje mi i tyle :) Nie znaczy to że to zła gra itd. Wręcz przeciwnie po prostu tylko mojej skromnej osobie z tą jej alteracja nie jest po drodze po prostu.
Zagram sobie w wersję anno domini 1492 i będzie też git.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: jediwolf »

Bardzo ciekawa informacja. Chciałem kupić Łowców podczas drugie zbiórki, ale finanse mi nie pozwalały. Może teraz się uda :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 04 lut 2022, 09:28 Jak odpowiednio wyceniona to pewnie wezmę :)
Tu chciałbym uzupełnić, że 2114 było bardzo korzystne cenowe. Pewnie nowa część będzie droższa, bo wszystko zdrożało, ale na prawdę ta gra była warta swojej ceny. Zarówno jest super dopracowana mechanicznie, jakość komponentów jest super, grafiki super. Jedyne na minus się wyróżniają figurki, które nie są tej światowej klasy. Tzn projekty są super, ale materiał średni. Cena nominalnie może nie była na tamte czasy niska ale widać że było dane na max co się dało. Odbiło się to na braku insertu bez którego moim zdaniem jest niegrywalna, więc dodatkowy storage box jest obowiązkowy - ale to moja opinia a jestem stary i mam mało czasu (pewnie za czasów studenckich miałbym inne zdanie).
Za all-in dałem coś koło 700 stów i to na pewno nie dużo za taki wypas i tak dobrą grę.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Moonday »

Nie miałem pojęcia i jestem pozytywnie zaskoczony. Okres historyczny bardzo mi pasuje i ma tylko nadzieję, że nie będzie aż tak futurystyczny, jak np. Lords Of Hellas. Zamierzam bacznie się przyglądać i mam nadzieję, że możemy spodziewać się materiałów w internetach z prezentacją gry i gameplayem, jak to miało miejsce w przypadku Łowców. Czekam na więcej informacji.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: sasquach »

Świat będzie mocno osadzony w historii przełomu średniowiecza i renesansu, alternatywnej, mrocznej i postapokaliptycznej, z elementami fantastycznymi.
Brzmi jak Warhammer bez licencji. Ja już czekam. Poprzedni Łowcy byli fajnym Falloutem bez licencji. A Warhammer lubię jeszcze bardziej niż Fallouta :)
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: tapczan0 »

Taktyczna kropka. Tylko mam nadzieje, że zdążę ograć wszystko z pułki wstydu zanim to wydadzą.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Emil_1 »

Kupię na 100% :)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: garg »

Spędziliśmy z dziećmi przy oryginale mnóstwo godzin, więc tutaj to nawet nie jest kwestia, "Czy" kupię, a raczej "Kiedy i za ile". :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

sasquach pisze: 04 lut 2022, 14:34
Świat będzie mocno osadzony w historii przełomu średniowiecza i renesansu, alternatywnej, mrocznej i postapokaliptycznej, z elementami fantastycznymi.
Brzmi jak Warhammer bez licencji. Ja już czekam. Poprzedni Łowcy byli fajnym Falloutem bez licencji. A Warhammer lubię jeszcze bardziej niż Fallouta :)
Jaki fallout, to neuroshima !

Każdy widzi co chce :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Emil_1 »

Może autor coś więcej zdradzi;) jest wśród nas Mateusz;)
Miłego dnia! :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: sasquach »

shuji pisze: 04 lut 2022, 15:03 Jaki fallout, to neuroshima !
Wszystko się zgadza. Neuroshima w końcu bazowała m.in. na Falloucie z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Reku_ »

Super,
ja osobiście podobnie jak przedmówcy. Na Łowcom się przyglądałem z chęcią zakupu, nawet już o mało co nie wziąłem, ale ten klimat mnie nie kupił. Teraz jestem jeszcze bardziej zainteresowany.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Dhel »

Ja tylko mam nadzieję, że trochę wygładzą reguły powrotu do bazy, które w oryginale były średnio opłacane do zastosowania i kafle walki nie będą dobijały swoją bylejako-szaroburo-nudnością. No i jakby do końca fabuły było tak samo ciekawie jak na początku gry to byłoby super, obserwuję.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Khag »

Czy ma to być gra scenariuszowa? Legacy? Jak z teoretyczna regrywalnością tytułu?
Poznań i okolice.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Khag pisze: 05 lut 2022, 20:36 Czy ma to być gra scenariuszowa? Legacy? Jak z teoretyczna regrywalnością tytułu?
prawodpodobnie tak jak łowcy 2114 czyli gra z kampanią. Przez kilkadziesiąt godzin ogrywasz misje jedna po drugiej, które rozwijają fabułę, postaci, umiejętności itd. Każda gra to jakby kolejny scenariusz. Można to porównać do czytania książki, albo gry komputerowej RPG.

Legacy to raczej na pewno nie będzie.
Regrywalność o tyle o ile - fabułę będziesz już znał, ale na pewno część gry będzie nie odkryta, możesz inaczej rozwinąć postacie, grać innymi postaciami itd. Porównałbym to do przechodzenia drugi raz gry komputerowej typu wiedźmin czy jakiś baldurs gate.
Jednorazowe przejscie gry to pewnie będzie znowu coś koło 30 godzin.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Moonday »

Warto też dodać, że w przypadku Łowców w drugiej wspieraczce dostaliśmy dodatek z zupełnie nową kampania. Gra jest tak skonstruowana, że tych kampanii może być więcej, bo wszystkie opierają się na kartach, a całą resztę komponentów dostarcza podstawka. Wszystko w rękach autora, ale też naszych, bo zakładam, że dobre wsparcie pozwoli grze pożyć nieco dłużej.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: jediwolf »

Ja mam nadzieję, że rozwiną znaczenie bazy/osady/miasta. Sporo ludzi narzekało, że baza w Łowcach była mało przydatna.
ODPOWIEDZ