Galakta – Plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Zaczęły się zapowiedzi:

Poniedziałek (podsumowanie na stronie Galakty):
- Oltréé __(BGG) => przygodówka kooperacyjna; dłuższy opis na FB Galakty; Temat o grze na naszym forum
- Amulet _(BGG) => przygodowe polowanie na potwory FB Galakty
- Icaion __(BGG) => Euro, Area control, budowanie silniczka. FB Galakty; Temat o grze na naszym forum

Wtorek (podsumowanie na stronie Galakty)
- Wyspa Dinozaurów - Na Fali _(BGG)
- Dzikie Serengeti ___________(BGG)
- Szczurołap ________________(BGG)
- Świat Dinozaurów __________(BGG)

Środa (podsumowanie na stronie Galakty)
- Nidavellir: Thingvellir ________(BGG)
- Miasta Luny ________________(BGG)
- W grocie Króla Gór __________(BGG)
- Oriflamme: Pożoga _________(BGG)

Czwartek (podsumowanie na stronie Galakty)
- Bohaterowie Tenefyru ________________________(BGG) Recenzja Gambita; Rozgrywka u Gram Solo
- Ostry dyżur _________________________________(BGG)
- Waste Knights - Opowieści z Interioru ___________(Kickstarter)
- Małe Epickie Podziemia _______________________(BGG)

Piątek (podsumowanie na stronie Galakty)
- Hansa Teutonica _________(BGG)
- Relikty Ludzkości ________(BGG)
- Zatoka Kupców __________(BGG)

Grafika od Galakty z podsumowaniem:
Obrazek

@moderacja
Dzięki za wydzielenie do osobnego tematu :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 19:36 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 27 razy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: superfunktor »

Bardzo cieszy mnie ta zapowiedź - miałem ten tytuł na oku już od dłuższego czasu i po cichu liczyłem, że jakieś polskie wydawnictwo pokusi się o wydanie.

Kolejne zapowiedzi Galakty pojawią się dziś odpowiednio o 13:00 i 15:00 - Planszowe Newsy opublikowały poniższe podpowiedzi nt. następnych tytułów:

Cesarscy zwiadowcy (ta podpowiedź dotyczyła Oltree)
Królicza łapka
Kryształowe krainy

Jakieś domysły? :)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Michito »

Kiedy zapytałem o tę grę w temacie dot. Essen, to nie otrzymałem odpowiedzi :P Oprawa wizualna na pewno jest jej mocną stroną. Natomiast to co mnie nie przekonuje, to pewien upór w "promowaniu" tego samego rodzaju gier przez Galaktę. Mam tu na myśli grę kooperacyjną skierowaną raczej w kierunku rodzinnym. Były Legendy Krainy Andor, które nie doczekały się dodruku ani dodatków. Jest Robin Hood, którego sprzedaż trwa - Kosmos już zapowiedział dodatek, Galakta jeszcze nie (ok, ma jeszcze czas). W zachodnich recenzjach już pojawiają się oceny dot. tego, że regrywalność tego tytułu jest raczej słaba i potrzebne są dodatki (ponoć prace nad nimi są w planach). Więc wchodzenie w ten tytuł przy niepewnej kwestii wydania dodatków jest raczej ryzykowne. Dodatkowo, polska cena może być sroga, biorąc pod uwagę, że na zachodzie to 270 PLN+.

Nie chciałbym zostać źle zrozumiany - gra zapowiada się ciekawie, ale bez długofalowego wsparcia tego tytułu przez wydawcę, nie pokaże swojego pełnego potencjału i może podzielić los Legend Krainy Andor.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Hardkor »

Królicza łapka to jakoś mam wrażenie, że chodzi o Wonderland Wars, bo akurat niedawno trafiło do backerów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 07 lut 2022, 12:05 Królicza łapka to jakoś mam wrażenie, że chodzi o Wonderland Wars, bo akurat niedawno trafiło do backerów.
Ale nie pasuje do coopa (masz mój miecz!)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 764
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: anitroche »

japanczyk pisze: 07 lut 2022, 12:29
Hardkor pisze: 07 lut 2022, 12:05 Królicza łapka to jakoś mam wrażenie, że chodzi o Wonderland Wars, bo akurat niedawno trafiło do backerów.
Ale nie pasuje do coopa (masz mój miecz!)
Szczerze mówiąc, nie wiem czy kategoria będzie cała z coopów, bo w kolejnych dniach mamy jeszcze kategorię "Współpraca to podstawa" - obstawiam, że tam będą same coopy (?), ale tutaj myślę, że to może być tylko nawiązanie do tematyki gry.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Polska edycja Oltréé zapowiedziana, jedziemy zatem dalej.
Drugą gra, która w tym roku ukaże się z logo wydawnictwa Galakta na pudełku będzie Amulet. Na Waszych twarzach zdaje się rysować lekkie zdziwienie, bo mało kto jeszcze o tej grze słyszał. Przeczytajcie opis poniżej, być może to gra dla Was? 🙂
"Amulet to ekscytująca gra przygodowa, w której wcielicie się w łowców potworów, wybierając spośród pięciu unikalnych postaci. Waszym zadaniem będzie powstrzymanie sił zła wylewających się z ruin mrocznego zamczyska. Każdego dnia będziecie musieli odwiedzać różne obszary, zdobywać nowe zdolności i przydatne przedmioty, naprawiać swój ekwipunek, wykonywać zadania i oczywiście walczyć z różnymi potworami. Waszym ostatecznym celem jest przepędzenie sił zła z krainy – to z was, które najbardziej się przy tym wykaże, zostanie zwycięzcą.
Gra toczy się na przestrzeni kilku „dni” (rund). Każdego dnia będziecie poruszać swoje figurki na różne obszary, aby wykonywać dostępne akcje. Każda postać dysponuje własnym, unikalnym zestawem wyposażenia, składającym się z amuletu, broni i żetonów przedmiotów używanych w walce z potworami. Walka przypomina ciągle zmieniającą się łamigłówkę – będziecie musieli odpowiednio dobrać broń i przedmioty zależnie od rodzaju potwora, co będzie miało wpływ na szanse zwycięstwa w walce oraz potencjalne nagrody. Pokonywanie potworów i pomyślne wykonywanie zadań będzie nagradzane punktami zwycięstwa – wygra to z was, które zdobędzie ich najwięcej."
Zerknijcie też w komentarze 🙂
Widzimy się o 15.00, nie przegapcie! 🙂
👉 BGG: https://bit.ly/3J4hxAZ
Wygląda jak nic ciekawego szczerze mówiąc
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: brazylianwisnia »

Przygodowa z ładnymi meeplami? Ktoś właśnie spełnił mój komponentowy mokry sen :-) mam nadzieję że to się przyjmie bo sama gra mnie raczej nie interesuje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 07 lut 2022, 13:05 Wygląda jak nic ciekawego szczerze mówiąc
W tym klimacie, będzie silna konkurencja w postaci Wiedźmina od Wookiego.
Ja bym powiedział, że na razie to niewiele na temat tej gry wiadomo. Sam temat to trochę mało dla mnie by coś przesądzać.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 07 lut 2022, 13:21 W tym klimacie, będzie silna konkurencja w postaci Wiedźmina od Wookiego.
Ja bym powiedział, że na razie to niewiele na temat tej gry wiadomo. Sam temat to trochę mało dla mnie by coś przesądzać.
Wydaje mi sie, ze to jednak co innego - z tego co widac po komponentach wyglada jakby miala element polyomino, ktory bedzie wplywal na walki z potworami - zobaczymy jak cos wiecej sie ukaze, ale z pierwszych (zadnych XD) informacji nie wieszcze hitu
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: PytonZCatanu »

Obie gry dla mnie to no name
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 07 lut 2022, 13:29 Obie gry dla mnie to no name
Oltree wyprzedalo sie na pniu w stanach praktycznie, wiec to mocny strzał
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

PytonZCatanu pisze: 07 lut 2022, 13:29 Obie gry dla mnie to no name
O Amulecie nawet BGG wie niewiele, natomiast o ile o Oltree nie słyszałem, o tyle informacji w internecie można znaleźć już sporo.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

💎 Icaion to rozbudowana gra typu euro, oparta o budowanie silniczka, kontrolowanie terenów i zarządzanie zasobami dla 2 do 5 graczy, zaprojektowana przez Martino Chiacchiera i Martę Ciaccasassi.
W grze Icaion wcielicie się w Poszukiwaczy – doświadczonych awanturników wysłanych przez Organizację w poszukiwaniu skarbów, qoamu, reliktów i artefaktów ze starożytnych czasów. Będziecie musieli strategicznie poruszać się po mapie i odpowiednio rozmieszczać swoje różnorakie maszyny, aby przejmować kontrolę nad obszarami i czerpać z nich cenne zasoby. Możecie również podjąć się ryzykownej misji zbadania pozostałych po wyspach Mysthei kraterów lub tajemniczego Kolosa, krążącego po obrzeżach znanego świata. A wszystko to zaprezentowane w nietuzinkowej oprawie za sprawą oryginalnych ilustracji autorstwa Travisa Andersona oraz ponad 70 szczegółowych figurek, w tym ponad 120-milimetrowej figurki Kolosa.
Dodatkowo, dzięki zawartemu w pudełku specjalnemu modułowi, Icaiona można połączyć z grą Mysthea. Łącząc elementy z obydwu tych tytułów, otrzymacie zupełnie nową grę pt. Mysthea: Upadek, stanowiąca kooperacyjne wyzwanie polegające na wspólnej obronie terytoriów przed napierającymi falami potworów.
Nie spodziewałem sie, Mysthea nie była chyba jakims hitem sprzedażowym
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Gromb »

Super.
Musiałem zedytować bo doczytałem. Ten moduł był kiedyś osobno. ICAION trafia na celownik.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
santylion
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: santylion »

Mam nadzieję, że zapowiedzą Trickeriona i John Company 2 ed. (na fali popularności Pax Pamir i ze względu, że gra jest mocno zależna językowo).
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: TTR_1983 »

Nie wiem co Wy macie z tym Trickerionem i Galaktą :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

Nie znam się, ale się wypowiem :wink:
Dzisiejsze zapowiedzi są absolutnie nijakie. Na tę chwilę to jest regres w stosunku do kalibru zapowiedzi zeszłorocznych.
Nie widzę konia, który pociągnie to wydawnictwo gdy kiedyś skończą się dodruki gier FFG.
No ale przed nami jeszcze 4 dni zapowiedzi, więc wszystko może się zdarzyć. :-)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 271
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: yaro_ »

Przecież wiadomo że najlepsze pokażą w piątek ;) Ja to i tak myślałem że dziś to pojawią się tylko jakieś fillerki jak zobaczyłem że 18 tytułów zapowiedzą.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Gry może i mniej rozpoznawalne, ale Oltréé zwróciło moją uwagę, w przeciwieństwie do Wyspy Dinozaurów, Andor Junior i Nidavellir z zeszłego roku.

Jakby ktoś chciał porównywać z zeszłym rokiem, to zostawiam link:
http://galakta.pl/category/aktualnosci/page/31/
http://galakta.pl/galaktyczne-zapowiedzi-dzien-1/
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Ardel12 »

Jedyna gra, która zwróciła mą uwagę z tych zapowiedzi to Oltréé i po obejrzeniu recki DT to w sumie ok, pyknąłbym na konwencie lub u kogoś, ale nie zapaliłem się do tego. A w domu to coop uwielbiamy i wiele ogrywamy. Zee zwracał uwagę, że bez tych fabularnych niespodzianek to gra może być jednorazowa albo szybko się znudzić. Akurat z całej 4, to jego opinia ma dla mnie zwykle najwięcej sensu. Reszta obstawiła, że zagadka do rozwiązania jest wystarczająca by grać powtórnie w dane rozdziały.

Reszta zapowiedzi meh. Najbardziej to jestem obecnie zajarany na MA i SW:R xD

EDIT:
A co do poprzedniego roku to w sumie dla mnie najciekawsze były:
- Machina Arcana(dopiero teraz dowożona)
- Pax Pamir

I tyle...w sumie żadnej gry w zeszłym roku nie kupiłem od Galakty prócz AH LCG, ale kontynuacji serii tu nie liczymy. Obu wymienionych jeszcze nie kupiłem i jak Paxa z premedytacją odpuściłem, bo nie miałem z kim grać, a z drugiej strony tam gdzie gram to jest. Tak MA jeszcze ma szanse być kupioną, ale ta cena, ta cena, która jeży włos forumowiczom...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 07 lut 2022, 19:52 Gry może i mniej rozpoznawalne, ale Oltréé zwróciło moją uwagę, w przeciwieństwie do Wyspy Dinozaurów, Andor Junior i Nidavellir z zeszłego roku.
Trochę tendencyjnie wybrałeś te przykłady, bo były też Machina Arcana, The Thing i Endless Winter, Pax Pamir :-)

Zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

Edit
Sorry, nie zauważyłem, że porównałeś dzień do dnia. Tak to w zeszłym roku i teraz jak dla mnie nic interesującego :-)
Możemy się trzymać tej metodologii również jutro i później :-)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 21:23 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: _leigam_ »

Shodan pisze: 07 lut 2022, 21:04
Mr_Fisq pisze: 07 lut 2022, 19:52 Gry może i mniej rozpoznawalne, ale Oltréé zwróciło moją uwagę, w przeciwieństwie do Wyspy Dinozaurów, Andor Junior i Nidavellir z zeszłego roku.
Trochę tendencyjnie wybrałeś te przykłady, bo były też Machina Arcana, The Thing i Endless Winter, Pax Pamir :-)

Zobaczymy co przyniosą kolejne dni.
Porównał zapowiedzi z pierwszego dnia z tego i z przed roku
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Shodan pisze: 07 lut 2022, 21:04
Spoiler:
Trochę tendencyjnie wybrałeś te przykłady, bo były też Machina Arcana, The Thing i Endless Winter, Pax Pamir :-)
Na czym polega tendencyjność porównywania gier z pierwszego dnia zapowiedzi z 2021 roku z pierwszym dniem zapowiedzi z 2022 roku? O.o

Prędzej Ciebie można posądzić o Cherry picking, bo zestawiasz 3 pierwsze zapowiedzi z najlepszymi zapowiedziami z zeszłego roku ;)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

Już edytowałem mój pierwotny post. :)
Zablokowany