Dragon Ball Z: Perfect Cell Game

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
dnorus
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2020, 09:39
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Dragon Ball Z: Perfect Cell Game

Post autor: dnorus »

Cześć

zastanawiam się nad zrobieniem swojej własnej implementacji Dragon ball Z: the perfect Cell Game - https://boardgamegeek.com/boardgame/238 ... rfect-cell
chodzi mi po głowie gra w tym klimacie od jakiegos czasu i z checią bym taka przytulił do kolekcji, a jeszcze coop (kiedys myslalem o Aeons End żeby przerobić:D). Ten tytuł jest słabo dostępny i tylko po angielsku... plus ma kilka rzeczy do poprawy, które można przy okazji rozwinąć.
Gra ma mieszane recenzje... niektóre na 2/10 a niektóre na 8/10. Z tego co oglądałem to przypomina mi mi X-men bunt mutantów (Znak starszych bogów), aczkolwiek podoba mi się aspekt rozwijania postaci (czego nie ma w X-menach za bardzo).
W każdym razie zastanawiam się nad swoją implementacją z małymi zmianami: zwykłe kości 1-6 (bo taniej, ale to pociągnie za sobą zmiany pewne w grze) + postacie/skillsy/ataki Cella będą na zwykłych kartach (bo też taniej) - tak pobieżnie patrząc jest szansa że całą grę bym wcisnął na 54 karty + 20 kości + trochę żetonów/sześcianów.

Teraz pytania do Was :)
1. ktoś zainteresowany do pomocy? można przy okazji grę dowolnie zmodyfikować. ja planuje najpierw trochę pograć na https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2496387034 pewnie pomysły wpadną. Choćby pierwszy, żeby zrobić z tego wersje z Brollym - tam jakoś bardziej epicko walczyli razem wszyscy
2. ktoś ma doświadczenie z tą grą? może porywam się na coś w co nie będę za bardzo grał :D albo nikt nie będzie zainteresowany.
3. to pytanie mega odległe... marzy mi się grupowy wydruk jak już uda mi się to ogarnąć:)... jak to się dzieje? nie mam praw do gry, a ni tym bardziej do universum. tutaj widze raz za kiedy wpadają fanowskie wydruki, czy teraz Legen (wait for it) dary Wiedźmin. Tak w teorii sie domyslam - nie mozna, w praktyce?


Aeons End wersja DBZ (tylko wizualizacja i wrzucam na zwiększenia uwagi postem :D)
Obrazek
ODPOWIEDZ