Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Dako »

Tak sobie czytam i mam "dysonans poznawczy" ;)
Może czas wydzielić tą ostatnią dyskusję do nowego tematu coś pt. "Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games? "
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

japanczyk pisze: 15 lut 2022, 09:38

1. Czym się różni oferta Czachy od innych wydawnictw? Deep Madness to Zombicide na sterydach, Twisted Fabels to po prostu kolejna karcianka, wydana tylko i wylacznie dlatego, ze jest od tego samego wydawcy co Deep Madness, plus ma swietna oferte cenowa. Strogonov, Paris od Game Brewer - kolejne euro, BRW? To jedyny DUŻY, raczej nieretailowy tytuł, szczególnie, ze jakims cudem Czacha wydaje wersje KSowa. Rallyman? Skytear? Co jest takiego wyjatkowego w ich ofercie, bo ja nie widze NIC co by ich wyróżniało, poza modelem finansowania.
2. To, że kupe nazwiesz Ferrero Roche to nie znaczy, że tym będzie. Ich przedpsrzedaż jest podpięta pod kampanie społecznościowe i poza nazwą nie różni się niczym od wspieraczki poza zapewnieniem, że gra niezaleznie od ilosci zakupionych egzemplarzy bedzie wydana. A jak by było w rzeczywistosci, gdzie nie sprzedadza wystarczajaco? O tym jeszcze bedziemy musieli sie przekonac.

Mam poczucie, ze jestes lekko zaslepiony oferta konkurencyjnego wydawnictwa, bo TY CHESZ MIEC TE TYTUŁY.
Deep Madness a Zombicide to mocno różne gry. Zombicide to wesoła turlanka gdzie siekasz zombiaki na potęgę. Czasami trzeba coś pokombinować. Deep Madness jak nie pomyślisz to przegrasz. Gry podobne ale jedna to gra do piwa druga raczej do normalnego grania. Bardzo się różnią poziomem zaangażowania intelektualnego.
BRW oraz BRW:R to tytuły którego nikt nie ma w swojej aktualnej ofercie
Zobaczymy czy Czacha ogłosi Salomon Kane albo inne gry od Mythic Games

Kompletnie nie rozumiem co to za problem że gra wychodzi na wspieraczce, że gra nie jest do sklepów itd. Co to za argumenty i czego one dotyczą? Gra jest dobra (mi się podoba) albo zła (mi się nie podoba) i tyle.

Nie jestem zaślepiony ale mocno rozczarowany oferta innych wydawców gdzie wszyscy wydają to samo. Ja jestem "przyzwyczajony" do gier: Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Runewars, Chaos w starym świecie, Descent 2 edycja, Inis. Teraz nikt takich gier w Polsce nie wydaje. Mnie interesują inne gry niż to co się w tym roku ukaże na polskim rynku. I jedyny wydawca który mi to może zapewnić jest Czacha.

A tak swoją drogą to się aż zastanawiam jak oni upchnąć te wszystkie mocno podobne gry euro na polskim rynku w tym roku. To będą 2 gry tygodniowo odliczając obecne 2 miesiące roku i okres wakacyjny. Może być dużo wyprzedaży w przyszłym roku :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

czeczot pisze: 15 lut 2022, 10:20 Nie jestem zaślepiony ale mocno rozczarowany oferta innych wydawców gdzie wszyscy wydają to samo. Ja jestem "przyzwyczajony" do gier: Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Runewars, Chaos w starym świecie, Descent 2 edycja, Inis. Teraz nikt takich gier w Polsce nie wydaje.
Ale teraz po prostu nie ma takich gier :D Wiec kto ma wydawac gry, których nie ma? Wydawcy maja to do siebie, ze wydaja stworzone gry.
manicminer
Posty: 820
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: manicminer »

Dako_W pisze: 15 lut 2022, 09:57 Tak sobie czytam i mam "dysonans poznawczy" ;)
Może czas wydzielić tą ostatnią dyskusję do nowego tematu coś pt. "Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games? "
No ale to też dotyczy planów wydawniczych Galakty ? dla jednych słabych, dla innych zadawalających ale szału nie ma. Galakta idze w zaparte jeśli chodzi o sposób wydawania gier, może kiedyś się to sprawdzało, ale wydaje się że to Czacha ma lepszy plan na przyszłość. Zobaczymy, bo jakieś światło w tunelu jest (Machina Arcana, Bestia czy Endless Winter) szkoda że nadal to nie są wersje KSowe ze wszystkimi dodatkami, a wychodzi że cenowo mogą być nawet droższe niż na KS z dodatkową zawartością.
Nie za bardzo widze sens np. wydawania Mountain Kinga, gdzie już jest następnca w produkcji Fall of the Mountain King z KSa i była szansa go wydać w tej wersji.

BTW Czacha ma jeszcze wydać Dawn of Madness
japanczyk pisze: 15 lut 2022, 10:44
czeczot pisze: 15 lut 2022, 10:20 Nie jestem zaślepiony ale mocno rozczarowany oferta innych wydawców gdzie wszyscy wydają to samo. Ja jestem "przyzwyczajony" do gier: Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Runewars, Chaos w starym świecie, Descent 2 edycja, Inis. Teraz nikt takich gier w Polsce nie wydaje.
Ale teraz po prostu nie ma takich gier :D Wiec kto ma wydawac gry, których nie ma? Wydawcy maja to do siebie, ze wydaja stworzone gry.
Jak nie ma ? Są tylko że na KSach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

manicminer pisze: 15 lut 2022, 10:46 Jak nie ma ? Są tylko że na KSach.
Tak?
Jakie na KSach masz gry, któe można zestawić z tymi tytułami:
Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Runewars, Chaos w starym świecie, Descent 2 edycja

Jeszcze z Descenta to masz wykokszoną Middare, która za 160$ nigdy nie ujrzy Retailu.
Gdzie konkurent dla Rebelii? Zakazanych? Nie wiem.. Starcrafta? Cokolwiek na tyle dobrego, zeby stanac naprzeciwko tych tytułów.
Z chęcią poznam te tytuły z KSa, które są TAK dobre i zebrały takich kultystów wokół siebie jak Chaos, albo cokolwiek co konkuruje ze starym Descentem poza Middara
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

japanczyk pisze: 15 lut 2022, 10:56
Tak?
Jakie na KSach masz gry, któe można zestawić z tymi tytułami:
Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Runewars, Chaos w starym świecie, Descent 2 edycja

Jeszcze z Descenta to masz wykokszoną Middare, która za 160$ nigdy nie ujrzy Retailu.
Gdzie konkurent dla Rebelii? Zakazanych? Nie wiem.. Starcrafta? Cokolwiek na tyle dobrego, zeby stanac naprzeciwko tych tytułów.
Z chęcią poznam te tytuły z KSa, które są TAK dobre i zebrały takich kultystów wokół siebie jak Chaos, albo cokolwiek co konkuruje ze starym Descentem poza Middara
Obawiam się że możesz mieć rację. Ostatni areacontrol to chyba tytani wookiego i farbowane stare gry wydawane przez Phalanx (sukcesorzy i jeszcze jeden tytuł którego nie pamietam). Ciekawe dlaczego takie gry przestały powstawać? Przecież żadna z powyższych gier nie wylądowała na wyprzedażach tak jak wyląduje teraz część nowej oferty Galaktyka, Portalu itd
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Post autor: Mr_Fisq »

Ostatnio fundował się Total War, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Eclipse był na KS...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Post autor: KurikDeVolay »

Takie tytuły są niebezpieczne. Kto wie, czy to TA gra zostanie nowym Chaosem? A jeśli okaże się wtopą i kapitał pójdzie się paść? To w średniakach-pewniakach drzemie siła. Zawsze ktoś kupi, zawsze znajdzie jakieś kółko adoracji.

Dołączyłem do hobby na tyle niedawno, że wiele bym dał za reedycję Descenta 2...
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Post autor: czeczot »

Mr_Fisq pisze: 15 lut 2022, 11:29 Ostatnio fundował się Total War, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Eclipse był na KS...
o Total War zapomniałem a sam go wsparłem :)
Eclipse to trochę inny typ gry, to bardziej euro gdzie całą grę da się rozegrać bez żadnego konfliktu. Ona ze Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Runewars, Chaos w starym świecie ma niewiele wspólnego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 15 lut 2022, 11:29 Ostatnio fundował się Total War, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Eclipse był na KS...
Ale my mówimy o dobrych grach, czy grach, które są na KSie w ogóle?
Bo Total War na dobrą gre dla mnie nie wyglada, a co dopiero na gre rownajaca do klasyków powyzej

A Eclipse był, ale jesli sie nie myle to tylko Second Dawn ;-)
czeczot pisze: 15 lut 2022, 11:26 Obawiam się że możesz mieć rację. Ostatni areacontrol to chyba tytani wookiego i farbowane stare gry wydawane przez Phalanx (sukcesorzy i jeszcze jeden tytuł którego nie pamietam). Ciekawe dlaczego takie gry przestały powstawać? Przecież żadna z powyższych gier nie wylądowała na wyprzedażach tak jak wyląduje teraz część nowej oferty Galaktyka, Portalu itd
Akurat AC był i nowy Kemet i Yucatan od Matagota, Ankh zresztą, Dragonbond - sporo tego będzie, ale bardziej chodzi o to, ze gry się zmieniły. Zmienił się ich target, wiec molochów z 50-stronicowa instrukcja, i 30 wyjatkami bedzie coraz mniej. Pomimo, ze Zakazane to bardzo dobr agra, to ma okreslony target + trafila na swoj moment w historii gier ;-)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Post autor: czeczot »

japanczyk pisze: 15 lut 2022, 11:43 Bo Total War na dobrą gre dla mnie nie wyglada, a co dopiero na gre rownajaca do klasyków powyzej

Akurat AC był i nowy Kemet i Yucatan od Matagota, Ankh zresztą, Dragonbond - sporo tego będzie, ale bardziej chodzi o to, ze gry się zmieniły. Zmienił się ich target, wiec molochów z 50-stronicowa instrukcja, i 30 wyjatkami bedzie coraz mniej. Pomimo, ze Zakazane to bardzo dobr agra, to ma okreslony target + trafila na swoj moment w historii gier ;-)
Total War pożyjemy zobaczymy. Wsparłem ale w ograniczonym zakresie.
Yucatan za to chyba nikt się u nas nie chce zabrać. Będzie po ukraińsku a nie będzie po polsku. Szkoda bo Matagot mnie nigdy nie zawiódł jeśli chodzi o gry areacontrol.
Rebelia ma cały czas dodruki, tak samo Blood Rage dodruk zakazanych gwiazd by się pewnie rozszedł w 2 dni. W grach euro też się sprzedają molochy. Więc rynek na duże gry z instrukcja grubszą niż na 4 strony dalej jest.

Może rzeczywiście takie gry są w coraz większej mniejszości ale jak sam podałeś przykłady są. Tylko że nawet Galakta która zawsze wydawała takie gry teraz przeszłą na gry euro to jest zaskakujące.

No cóż trzeba kupić koszulki na karty do tych gier, chyba posłużą dużej niż zakładałem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaka polityka wydawnicza jest lepsza Galakty czy Czacha Games?

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 15 lut 2022, 11:43
Mr_Fisq pisze: 15 lut 2022, 11:29 Ostatnio fundował się Total War, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Eclipse był na KS...
Ale my mówimy o dobrych grach, czy grach, które są na KSie w ogóle?
Bo Total War na dobrą gre dla mnie nie wyglada, a co dopiero na gre rownajaca do klasyków powyzej
Total War odnosił się do ostatnich KS'ów w tym zakresie gatunkowym (taka przebitka gry Wookiego).

A co Eclipse'a rzeczywiście chodziło mi o Second - jest w topie BGG obecnie, ale w sumie to dalej reedycja.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: BEBZ »

czeczot pisze: 15 lut 2022, 09:05
japanczyk pisze: 14 lut 2022, 23:40 ...
Problem polega na tym że wszyscy wydawcy  swoją ofertę jak nie w całości to w większości kierują do tego samego klienta: średnie euro albo kooperacja ewentualnie karcianka. Oczywiście u części są trochę inne tytuły ale to bardzo mała część.
Portal, Galakta, Rebel, Lucrum, Lacerta, Lucky Duck Games

A ja jestem za tym żeby w Polsce wychodziły gry inne niż wydają w/w wydawnictwa. A jedyny wydawcą który to robi jest Czacha i mam kompletnie w bez wulgaryzmów prosze jak mi oni to chcę sprzedać. Mi się ich oferta podoba i chcę mieć te gry. Szczególnie że nie ma innego wyboru więc po co marudzić.

I tak dla ścisłości to oni robią przedsprzedaż a nie wspieraczkę :)
Twisted Fables zostanie dostarczone w ciagu 3 miesięcy a z tego co pamietam to Portal też startował z niektórymi swoimi dużymi tytułami w przedsprzedaży na 2-3 miesiące do przodu.
Akurat Lucrum robi obecnie podejście do gier, które jak mniemam są Twoim konikiem. Mają przecież wydać Darkest Dungeon po polsku, z zawartością KSową.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

BEBZ pisze: 16 lut 2022, 17:25
Akurat Lucrum robi obecnie podejście do gier, które jak mniemam są Twoim konikiem. Mają przecież wydać Darkest Dungeon po polsku, z zawartością KSową.
To jest pełna kooperacja a ja lubię Descenta bo tam jest mroczny władca więc niestety nie :)
ODPOWIEDZ