Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: japanczyk »

Abizaas pisze: 28 lut 2023, 07:39 ogólnie wątpię że rozrośniemy się poza pojedynczego Kallaxa 2x2 w najbliższej przyszłości.
Jak ja Ci zazdroszcze :P
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: garg »

japanczyk pisze: 28 lut 2023, 09:29
Abizaas pisze: 28 lut 2023, 07:39 ogólnie wątpię że rozrośniemy się poza pojedynczego Kallaxa 2x2 w najbliższej przyszłości.
Jak ja Ci zazdroszcze :P
Kluczem do sukcesu jest akceptować nieuniknione i cieszyć się swoją kolekcją niezależnie od jej rozmiarów. Jeśli się zwiększy, to znaczy, że tak jej było pisane :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 440 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: vnzk »

Abizaas pisze: 28 lut 2023, 07:39 Czekamy na jedną grę i dodatek do FCM ale ogólnie wątpię że rozrośniemy się poza pojedynczego Kallaxa 2x2 w najbliższej przyszłości. Regał stoi niestety w takim miejscu, że trudno strzelić mu ładną fotkę.
Na przyszłość poprosiłbym, żebyś cały post ubrał w spojler z odpowiednim ostrzeżeniem, bo teraz mój mózg powtarza mi "No i zobacz, można? Można?" :wink:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: japanczyk »

garg pisze: 28 lut 2023, 09:36 Kluczem do sukcesu jest akceptować nieuniknione i cieszyć się swoją kolekcją niezależnie od jej rozmiarów. Jeśli się zwiększy, to znaczy, że tak jej było pisane :mrgreen: .
Ja mam poczucie ostatnio, ze moja sie rozrasta jak plesn - walcze z jej rozmiarami, a kolejne pomieszczenia i szafy sa przejmowane :P
Od poczatku grudnia udalo mi sie zredukowac z 336 jakos do 400 xD (nie, nie kupilem tylu gier, po prostu nie mialem wpisanych na bgg i zylem w blednym przekonaniu, ze mam ich mniej :P)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Abizaas »

Hahaha jak skromna kolekcja może budzić zazdrość wśród forumowiczów :D ja po prostu jestem bardzo bardzo na siebie zły jak trzymam na regale gry w które nie gramy. Zawsze miałem zapędy do minimalizmu i kiedyś jak zauważyłem jak łatwo sprzedaje się gry to tak się zaczęło. Dzięki temu mamy teraz bardzo skrojoną kolekcję i każda gra jest regularnie ogrywana.

Jednak kto inny przyjdzie i powie że zanudziłby się z taką kolekcją przez brak różnorodności i miałby w pewnym sensie rację, tzn. każdy ma inny gust i inne potrzeby. Ja lubię grać wiele partii w to samo i odkrywać nowe płaszczyzny głębi, ale inni wolą mieć różnorodność i w każdą grę zagrać parę razy - jedno podejście wcale nie jest lepsze od drugiego.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 28 lut 2023, 09:38
garg pisze: 28 lut 2023, 09:36 Kluczem do sukcesu jest akceptować nieuniknione i cieszyć się swoją kolekcją niezależnie od jej rozmiarów. Jeśli się zwiększy, to znaczy, że tak jej było pisane :mrgreen: .
Ja mam poczucie ostatnio, ze moja sie rozrasta jak plesn - walcze z jej rozmiarami, a kolejne pomieszczenia i szafy sa przejmowane :P
Od poczatku grudnia udalo mi sie zredukowac z 336 jakos do 400 xD (nie, nie kupilem tylu gier, po prostu nie mialem wpisanych na bgg i zylem w blednym przekonaniu, ze mam ich mniej :P)


tak walczysz, że pod każdym postem na FB o nowej grze ...czy to w PL czy na KS odhaczasz obecność :D...dla mnie mistrz :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Ardel12 »

Jak widzę ile u mnie gry zajmują miejsca, to też zazdroszczę, ale ja bym umarł z nudów z taką kolekcją. Muszę grać w różne gry i skakać między tytułami. Tak samo moja żona. Woli ciągle w coś innego niż odpalić dwa razy ten sam tytuł pod rząd(wyjątkiem są gry kampanijne). Tak więc zarazem zazdroszczę i nie :D Ot trzeba ukochać swoją kolekcję jaka by nie była(nawet jak pleśń).
Modano10
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2019, 08:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Modano10 »

Też się pochwalę swoją kolekcją, ale stanowczo za mało spędzam czasu z grami, głównie ze względu na brak ludzi do grania (mieszkam na wsi). Żona to już dawno straciła chęci na gry, gra już tylko okazjonalnie jak pojedziemy do moich rodziców i tłuczemy głównie różne wersje Wsiąść do pociągu. Z racji tego powoli przerzucam się na gry wojenne z możliwością grania jednoosobowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tutaj następne w drugim pomieszczeniu, ciasnym i mniej reprezentatywnym.

Obrazek

Obrazek

Posiadam jeszcze większość wersji Wsiąść do pociągu u rodziców, także te "fanowskie", oprócz USA, Pierwszej podróży i "miastowych".
Widać, że z gracza zrobiłem się kolekcjonerem. :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: garg »

Modano10 pisze: 21 mar 2023, 12:22 [...] Obrazek
[...]
A jaką grę trzymasz w tej brytfannie na przedostatnim zdjęciu? :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Modano10
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2019, 08:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Modano10 »

Wrzuciłbym tam Food chain magnate, ale niestety nie mam jej :)
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Sirius_Black »

Na wsi też można znaleźć ekipę do grania. Zresztą jak patrzę na tę kolekcję, to mam nadzieję, że mieszkasz w tej samej co ja :D
Modano10
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2019, 08:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Modano10 »

Sirius_Black pisze: 21 mar 2023, 17:44 Na wsi też można znaleźć ekipę do grania. Zresztą jak patrzę na tę kolekcję, to mam nadzieję, że mieszkasz w tej samej co ja :D
Okolice Strzelina, woj. Dolnośląskie.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Sirius_Black »

Modano10 pisze: 21 mar 2023, 21:36
Sirius_Black pisze: 21 mar 2023, 17:44 Na wsi też można znaleźć ekipę do grania. Zresztą jak patrzę na tę kolekcję, to mam nadzieję, że mieszkasz w tej samej co ja :D
Okolice Strzelina, woj. Dolnośląskie.
No to niestety kawał drogi :(
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: miszczu666 »

Skromna, ale według mnie treściwa.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 634
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 238 times
Been thanked: 354 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Nilis »

Spoiler:
To monopoly szczególnie treściwe
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Moonz »

Cóż, treść czasami się zwraca. :D
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Losiek »

miszczu666 pisze: 22 mar 2023, 18:19 Skromna, ale według mnie treściwa.
To mi uświadamia jak różne są ludzkie gusta (i dobrze!). Z Twojej kolekcji gdybym musiał wybrałbym GWT i może TM oraz 51 Stan.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Bruno »

Modano10 pisze: 21 mar 2023, 12:22 Też się pochwalę swoją kolekcją, ale stanowczo za mało spędzam czasu z grami, głównie ze względu na brak ludzi do grania (mieszkam na wsi).
Widzę na Twoich półkach co najmniej dwie "osiemnastki" - wal do Rzeszowa na Osiemnastkon! :wink: Byłem pod koniec ub. r. w Krakowie i szczerze polecam - super ludzie, super atmosfera, super okazja, żeby intensywnie pograć w wiele tytułów z tej świetnej serii gier :!:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5205
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: BOLLO »

Modano10 pisze: 21 mar 2023, 21:36
Sirius_Black pisze: 21 mar 2023, 17:44 Na wsi też można znaleźć ekipę do grania. Zresztą jak patrzę na tę kolekcję, to mam nadzieję, że mieszkasz w tej samej co ja :D
Okolice Strzelina, woj. Dolnośląskie.
No to masz do mnie blisko i mojej ekipy jak cos. Gramy nieregularnie ostatnio bo głównie ja nie mam czasu ale ....można się kiedyś umówić. A ja czasem jestem w Jegłowej w wiadomej sprawie :wink:
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 190
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 88 times
Been thanked: 67 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Diserve »

Jako, że po przeprowadzce mam troche większą szafę na gry niż wcześniej to udało mi się to wszystko ustawić. Zaznaczę też, że nie chciałbym aby kolekcja wyszła kiedykolwiek poza nią. Wiec poza jedną luźną* półką mowa tu raczej o optymalizacji i wymianach aniżeli nieograniczonym wzroście. :)

*Edit na korekte literówki :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 cze 2023, 12:37 przez Diserve, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Bruno555 »

Diserve pisze: 23 cze 2023, 10:31 Jako, że po przeprowadzce mam troche większą szafę na gry niż wcześniej to udało mi się to wszystko ustawić. Zaznaczę też, że nie chciałbym aby kolekcja wyszła kiedykolwiek poza nią. Wiec poza jedną lóźną półką mowa tu raczej o optymalizacji i wymianach aniżeli nieograniczonym wzroście. :)
Zgadzam się. Ograniczone gabaryty półki to doskonała metoda trzymania w ryzach tego hobby.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: PytonZCatanu »

Diserve pisze: 23 cze 2023, 10:31 Jako, że po przeprowadzce mam troche większą szafę na gry niż wcześniej to udało mi się to wszystko ustawić. Zaznaczę też, że nie chciałbym aby kolekcja wyszła kiedykolwiek poza nią. Wiec poza jedną lóźną półką mowa tu raczej o optymalizacji i wymianach aniżeli nieograniczonym wzroście. :)


Obrazek
Bardzo fajna kolekcja. Gry przygodowe i klimatyczne, porządne eurasy, gry długie, gry rodzinne, jakieś fillerki. Naprawdę można znaleźć coś dla siebie na różne dni i humory. Wielkość kolekcji i ilość pudełek też optymalna, nie przesadzona.

No brawo (bez ironii) ;)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 634
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 238 times
Been thanked: 354 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: Nilis »

Diserve pisze: 23 cze 2023, 10:31 Jako, że po przeprowadzce mam troche większą szafę na gry niż wcześniej to udało mi się to wszystko ustawić. Zaznaczę też, że nie chciałbym aby kolekcja wyszła kiedykolwiek poza nią. Wiec poza jedną luźną* półką mowa tu raczej o optymalizacji i wymianach aniżeli nieograniczonym wzroście. :)
Świetna kolekcja. Szafa z dużą ilością dobra i niezłego mięska. Tylko gry są zamknięte, nie mają dopływu tlenu i stęskionego wzroku oraz nie eksponują się pięknie. Uważaj bo ktoś to zgłosi do TOGP-u*

* Towarzystwo Ochrony Gier Planszowych
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: eveni »

Nilis pisze: 23 cze 2023, 13:53 Tylko gry są zamknięte, nie mają dopływu tlenu i stęskionego wzroku oraz nie eksponują się pięknie.
Właśnie to samo pomyślałam, taka fajna kolekcja a nie cieszy oczu :(
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Zdjęcia kolekcji gier planszowych

Post autor: PytonZCatanu »

eveni pisze: 23 cze 2023, 14:56
Nilis pisze: 23 cze 2023, 13:53 Tylko gry są zamknięte, nie mają dopływu tlenu i stęskionego wzroku oraz nie eksponują się pięknie.
Właśnie to samo pomyślałam, taka fajna kolekcja a nie cieszy oczu :(
Wyczuwam żonę..... 😉

Trzymaj sobie co chcesz, bylebym nie musiała tego oglądać....
ODPOWIEDZ