Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Irr3versible »

Thorgal: The Board Game

Obrazek

Portal wysłał zapowiedź nowej gry kooperacyjnej (1-4 graczy, 90-120 minut, 10 scenariuszy)

Gra zostanie wydana via Gamefound, gra trafi również do sklepów.

Zamieszczam dostępny opis:
Thorgal: Gra Planszowa to kooperacyjna przygodowa gra planszowa dla 1-4 graczy w wieku 14+, zaprojektowana przez Joannę Kijankę, Jana Maurycego i Rafała Szymę. Gracze wcielą się w Thorgala, jego żonę Aaricię, ich syna Jolana oraz śmiertelnie niebezpieczną wojowniczkę Kriss i wyruszą w podróż pełną niezapomnianych przygód.

Gra składa się z 10 samodzielnych scenariuszy, z których każdy zajmuje około 90-120 minut. Scenariusze NIE tworzą kampanii i nie zawierają żadnych elementów legacy, więc mogą być rozgrywane przez różne grupy graczy.

Thorgal: Gra planszowa zawiera księgę map. Każdy scenariusz rozgrywany jest na innej mapie, którą gracze eksplorują, wypełniając cele scenariusza, przeżywając różnorodne przygody, napotykając ukryte możliwości i wyraziste postacie. Gracze mogą wybrać, czy wolą podróżować w grupie, czy rozdzielić się, aby równocześnie odkryć większą część mapy. Mogą wykonywać także zadania poboczne, które pomogą im spełnić główny cel scenariusza.

Kolejnym ważnym elementem gry jest księga opowieści, zawierająca narracyjne opisy spotkań, które Postacie przeżywają w każdym scenariuszu. Przygody opisane w księdze są charakterystyczne dla każdego scenariusza i Postaci, jednak wiele z nich jest wybieranych losowo, co zapewnia większą regrywalność i umożliwia wielokrotne rozegranie danego scenariusza. Moralność Postaci i ich poprzednie decyzje mają duży wpływ na przebieg spotkań.

Thorgal: Gra Planszowa, choć mocno fabularna, oferuje ciekawą mechanikę wyboru akcji. W każdej turze aktywny gracz wybiera akcję do wykonania przez całą grupę. Aktywny gracz wykonuje pełną wersję, a pozostali gracze osłabioną wersję wybranej akcji, niezależnie od swojego położenia na mapie. Sprawia to, że każdy wybór warto przemyśleć dwa razy, a ​​każda tura jest ważna dla wszystkich uczestników gry.

Kolejna ważna mechanika dotyczy rozwoju Postaci. Ich umiejętności ulepszane są w trakcie rozgrywki i osłabiane przez rany odniesione w walce. Postacie gromadzą zasoby i tworzą przedmioty, które pomagają im przetrwać w niebezpiecznym świecie, a także zdobywają towarzyszy napotykanych podczas podróży.
link
Ostatnio zmieniony 28 lut 2022, 14:43 przez Irr3versible, łącznie zmieniany 4 razy.
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: khuba »

Info z newslettera :
Spoiler:
A więc jest potwierdzenie że gra trafi do sklepów
Ostatnio zmieniony 28 lut 2022, 14:34 przez khuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Irr3versible »

Dzięki khuba, zaktualizowałem też o opis po polsku :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: garg »

Tak bardzo chcę, żeby to się udało... Uwielbiam całą serię i tylko mam w sobie trochę obaw przed przełożeniem tego na planszówkę 8)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Jools »

Czemu opis jest skopiowany z Robinsona? Poprawcie ten błąd.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

Instabuy, nawet jak będzie słabe. Łykam wszystko co Thorgalowe i to moje ulubione uniwersum ever, ale jestem purystą (jak hejterzy serialu Wiedźmina), więc mam sporo obaw i na pewno będę wyjątkowo surowy w osądzie.

Zwłaszcza, że gry kooperacyjne to nie moja bajka raczej.

Mam też nadzieję na więcej postaci w kampani do odblokowania: Drewniana Stopa, Darek, Tjall, Louve, Galathorn, Zajkar...
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

O kurde, news miesiąca, ach oby to nie był średniak, błagam.
I oby cena nie zabiła.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: rastula »

Miszon pisze: 28 lut 2022, 15:05 O kurde, news miesiąca, ach oby to nie był średniak, błagam.
I oby cena nie zabiła.
myślę, że oba punkty są bardzo prawdopodobne :D
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: lemon_curry »

Miszon pisze: 28 lut 2022, 15:05 O kurde, news miesiąca, ach oby to nie był średniak, błagam.
I oby cena nie zabiła.
niech przede wszystkim gram będzie super
pieniadze, to drugi rząd
najwyżej nei kupi się dwóch innych
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Jools »

Z całym szacunkiem dla firmy Portal i jego projektantów, ale pamiętajmy kto tworzy nowego Thorgala. Z portfolio całej tej trójki to w zasadzie tylko Robinson jest jakimś atutem, choć i ta gra nie jest wielkim hitem.
Także projekt jest mocno autorski i eksperymentalny.
Portal fajnie wydaje wiele gier (nie swoich), ale nie umie ich tworzyć.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Uncle_Grga »

Z racji IP trafia w orbitę zainteresowania. Pewnie w retailu, ale jeśli kampania będzie interesująca, to może i na wspieraczkę spojrzę? W kazdym razie: status - monitoring. I życzliwe wyczekiwanie.. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: ArnhemHorror »

Ciekawe, czy tak jak 51-szy Stan, również i ta gra będzie produkowana w Polsce? Z racji ostatnich wydarzeń, a także ogólnej sytuacji geopolitycznej i klimatycznej, osobiście nie chciałbym wspierać projektu produkowanego np. w Chinach.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Gothik »

Ciekawe, czy i tym razem będzie chodziło o zbieranie patelni :D
jamci
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2021, 19:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: jamci »

oj oby się udało..
no nic, czekam na opinie tych, którzy testowali / będą testować ;)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: fitzroy »

Uwielbiam tą serię, to uniwersum, można powiedzieć, że wychowałem się na Thorgalu. Pamiętam jak niezliczoną ilość razy czytałem Łuczników, jaki niepokój odczuwałem czytając po ciemku Alinoe, jak rozpalała mą wyobraźnię historia rozpoczynająca się w Krainie Qa i jaki mindfuck miałem po przeczytaniu Władcy Gór. Niestety jestem na 90% pewien, że w najlepszym przypadku będzie to średniak. Może wymienię moje obawy:

- bardzo duże oczekiwania, w Polsce jest wielu fanów Thorgala, seria jest niemal kultowa, wielu dzisiejszych graczy na niej wyrosło.

- coraz trudniej o innowacyjność w grach planszowych czy to mechanicznie czy w sposobie opowiadania jakiejś historii.

- Portal może pójść na łatwiznę i zrobić średniaka bo i tak się u nas sprzeda.

- nie bardzo widzę jak przenieść ten świat, postacie i historię w ciekawej formie na plansze żeby nie był to kolejny nudny, powtarzający się koop w nośnym IP.
Mam nadzieję, że się mylę i moje obawy są nieuzasadnione. Do dzisiaj darzę tą serie miłością, mam wszystkie tomy, wracam co jakiś czas do niej.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: olsszak »

Miałem wielką nadzieję na grę w uniwersum Thorgala... Jak zobaczyłem Portal i grupę projektantów znanych z tego, że są znani plus opis z Robinsona to nie robię sobie nadziei... A szkoda...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Moonday »

Ambitnie, pytanie czy nazbyt. Tak czy inaczej zamierzam się przyglądać, a autorom życzę udanej gry :)
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: tekknoboy »

Jools pisze: 28 lut 2022, 15:20 Robinson jest jakimś atutem, choć i ta gra nie jest wielkim hitem.
(...)
Portal fajnie wydaje wiele gier (nie swoich), ale nie umie ich tworzyć.
Naprawdę Robinson nie jest wielkim hitem? :shock:
I gier też nie tworzą fajnych? :?
antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: antonio3333 »

Mi się wydaje, że będzie to powtórka z Diuny: Sekrety Rodu. Ludzie się napalą na ten temat, bo temat kultowy, a potem dupa blada. Mnie ten temat ni to ziębi, ni to grzeje, bo się na Thorgalu nie wychowywałem, choć wiem, że cieszy się popularnością w Polsce.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Mr_Fisq »

tekknoboy pisze: 01 mar 2022, 09:38
Spoiler:
Naprawdę Robinson nie jest wielkim hitem? :shock:
I gier też nie tworzą fajnych? :?
Robinson jest dużą marką - to trzeba przyznać, pytanie w jakim zakresie J. Kijanka nad nim pracowała - czy nie bardziej odtwórczo zajmowała się samymi scenariuszami do gry?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: BOLLO »

Miałem przyjemność osobiście rozmawiać z Joanną o tym projekcie (chociaż nie zdradziła mi w jakim universum będzie się toczyć gra) i ona sama jak i Jan Maurycy to bardzo dobre "nabytki" w Portalu. Joanna bardzo dobrze się dogaduje z Jankiem i uzupełniają więc jeżeli coś tam nie grało to pewnie bardzo szybko potrafili znaleźć wspólnie jakieś rozwiązanie. Thorgal nie jest tak bardzo bliski memy sercu chociaż to oczywiście kawał historii. Nie mniej jednak po tak szczątkowym opisie gra mnie niezbyt interesuje. Kolejna kooperacja która pewnie w mojej grupie nie siądzie bo my jednak lubimy rywalizacje i system gry "każdy sobie rzepkę skrobie".

Obserwować natomiast będę ale tym razem nie kupię gry w ciemno. Dopiero instrukcja da mi pełny obraz czy warto w to wchodzić.

Dodatkowo będzie już Wiedźmin na stole więc tylko CCC* może mnie zachęcić ewentualnie.

*CenaCzyniCuda
Awatar użytkownika
Blaze
Posty: 100
Rejestracja: 30 lip 2004, 09:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Blaze »

Obstawiam kierunek "Bliżej i Dalej" albo "Uśpienie Bogowie". I wtedy ma to szanse wypalić.
Kupić pewnie kupię. Siła sentymentu...
"A knight is sworn to valour/ And his heart knows only virtue
His blade defends the helpless/ And his mind upholds the weak"
Nocturnal Rites "The Kings Command"
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: seki »

Uniwersum oryginalne i fajne ale czemu to znowu musi być fabularna gra z księgą skryptów i mapą! Te gry w ogóle mi nie leżą i zwykle oferują mało gry w grze. Klimaciarze pewnie będą zadowoleni. O ile skrypty będą ciekawe, z tym jest dużo pisarskiej roboty i łatwo zepsuć.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

seki pisze: 01 mar 2022, 09:49 Uniwersum oryginalne i fajne ale czemu to znowu musi być fabularna gra z księgą skryptów i mapą! Te gry w ogóle mi nie leżą i zwykle oferują mało gry w grze. Klimaciarze pewnie będą zadowoleni. O ile skrypty będą ciekawe, z tym jest dużo pisarskiej roboty i łatwo zepsuć.
To samo pomyślałem. Kiedyś się napalałem na historie w grach. Później się okazało że lepiej przeczytać książkę :). Jak dla mnie to od historii są książki/filmy/komiksy, a gry od gier :D . Chociaż nie skreślam całkowicie. Jednak kolejna kooperacja. Nie wiem czemu ale nienawidzę kooperacji. Także raczej nie kupię.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: manicminer »

seki pisze: 01 mar 2022, 09:49 Uniwersum oryginalne i fajne ale czemu to znowu musi być fabularna gra z księgą skryptów i mapą! Te gry w ogóle mi nie leżą i zwykle oferują mało gry w grze. Klimaciarze pewnie będą zadowoleni. O ile skrypty będą ciekawe, z tym jest dużo pisarskiej roboty i łatwo zepsuć.
Ale było info że to nie jest kampania tylko osobne scenariusze ? Gdzie jest info o księdze skryptów ? Z opisu trochę to wygląda bardziej na wzór Szczęk Lwa niż Grala ? Z losowymi wydarzeniami podczas scenariusza.
Coopy raczej są fabularne i jakoś nie wyobrażam sobie gry w uniwersum Thorgala jako euro albo area control... Też nie przepadam za czytaniem stosu tekstu, który odciąga od rozgrywki i ją niepotrzebnie wydłuża.
Liczę że postawią na regrywalność i rozgrywkę niż na czytadło.
ODPOWIEDZ