Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
dmn90
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2022, 10:20

Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: dmn90 »

Witam,
Istnieje może na chwilę obecną jakaś fanowska instrukcja PL do Black Rose Wars?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

Hipotetycznie mam przygotowane 4czary. Zagrywam pierwszy z nr 1 i szybki konczac swoja ture. W kolejnej turze wiem ze nie zagram czaru nr 2 bo nie spelniam wymogow. Czy w takiej sytuacji moge przejsc do czaru nr 3 i w fazie czyszczenia NIEZAGRANY czas trafi na reke czy musze czar nr 2 odrzucic i poruszyc sie o jedno pole?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 07 lis 2022, 08:06 Hipotetycznie mam przygotowane 4czary. Zagrywam pierwszy z nr 1 i szybki konczac swoja ture. W kolejnej turze wiem ze nie zagram czaru nr 2 bo nie spelniam wymogow. Czy w takiej sytuacji moge przejsc do czaru nr 3 i w fazie czyszczenia NIEZAGRANY czas trafi na reke czy musze czar nr 2 odrzucic i poruszyc sie o jedno pole?
W fazie przygotowania układając czary planujesz co zrobisz w rundzie i ułożone czary muszą być rozpatrzone wg kolejności jaką ustawiłeś. Dopóki nie rozpatrzysz czaru jest on następnym czarem ( dla przykładu lokacja arena każe rozpatrzyć pierwszy wolny czar wybranego maga i ten ominięty byłby takim czarem, chociaż go ominąleś).
Musisz się pozbyć czaru nr 2 w jakikolwiek sposób. Np właśnie zamieniając go na 1 ruchu. Pamiętaj, że to jest akcja, ale pozwala rzucić następny czar. I że ruch 1 w BRW oznacza, ze masz 1 zasięgu ruchu, a nie że musisz się przemieścić o 1 ( czytaj możesz się ruszyć o 0)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

nidhog pisze: 07 lis 2022, 08:44
BOLLO pisze: 07 lis 2022, 08:06 Hipotetycznie mam przygotowane 4czary. Zagrywam pierwszy z nr 1 i szybki konczac swoja ture. W kolejnej turze wiem ze nie zagram czaru nr 2 bo nie spelniam wymogow. Czy w takiej sytuacji moge przejsc do czaru nr 3 i w fazie czyszczenia NIEZAGRANY czas trafi na reke czy musze czar nr 2 odrzucic i poruszyc sie o jedno pole?
W fazie przygotowania układając czary planujesz co zrobisz w rundzie i ułożone czary muszą być rozpatrzone wg kolejności jaką ustawiłeś. Dopóki nie rozpatrzysz czaru jest on następnym czarem ( dla przykładu lokacja arena każe rozpatrzyć pierwszy wolny czar wybranego maga i ten ominięty byłby takim czarem, chociaż go ominąleś).
Musisz się pozbyć czaru nr 2 w jakikolwiek sposób. Np właśnie zamieniając go na 1 ruchu. Pamiętaj, że to jest akcja, ale pozwala rzucić następny czar. I że ruch 1 w BRW oznacza, ze masz 1 zasięgu ruchu, a nie że musisz się przemieścić o 1 ( czytaj możesz się ruszyć o 0)
Ok czyli z tego co rozumiem to jeżeli czar nr 2 jest czarem którego nie mogę zagrać bo np. (mam zadać obrażenia ewokacji której nie ma na planszy) to taki czar MUSZE odrzucić i:
-poruszyć się o 1 pole +rzucić następny czar nr 3
-Poruszyć się o 1 pole
-Wykonać ruch o 0pól (stać w miejscu)
-Wykonać ruch o 0pól (stać w miejscu) +rzucić czar nr 3


Swoją drogą czy aby napewno piszę w odpowiednim wątku bo jakoś nie chce mi się wierzyć że tak rozbudowana gra nie ma żadnych pytań i niejasności. Ale szukałem wątku i się nie dopatrzyłem.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 07 lis 2022, 10:39
nidhog pisze: 07 lis 2022, 08:44
BOLLO pisze: 07 lis 2022, 08:06 Hipotetycznie mam przygotowane 4czary. Zagrywam pierwszy z nr 1 i szybki konczac swoja ture. W kolejnej turze wiem ze nie zagram czaru nr 2 bo nie spelniam wymogow. Czy w takiej sytuacji moge przejsc do czaru nr 3 i w fazie czyszczenia NIEZAGRANY czas trafi na reke czy musze czar nr 2 odrzucic i poruszyc sie o jedno pole?
W fazie przygotowania układając czary planujesz co zrobisz w rundzie i ułożone czary muszą być rozpatrzone wg kolejności jaką ustawiłeś. Dopóki nie rozpatrzysz czaru jest on następnym czarem ( dla przykładu lokacja arena każe rozpatrzyć pierwszy wolny czar wybranego maga i ten ominięty byłby takim czarem, chociaż go ominąleś).
Musisz się pozbyć czaru nr 2 w jakikolwiek sposób. Np właśnie zamieniając go na 1 ruchu. Pamiętaj, że to jest akcja, ale pozwala rzucić następny czar. I że ruch 1 w BRW oznacza, ze masz 1 zasięgu ruchu, a nie że musisz się przemieścić o 1 ( czytaj możesz się ruszyć o 0)
Ok czyli z tego co rozumiem to jeżeli czar nr 2 jest czarem którego nie mogę zagrać bo np. (mam zadać obrażenia ewokacji której nie ma na planszy) to taki czar MUSZE odrzucić i:
-poruszyć się o 1 pole +rzucić następny czar nr 3
-Poruszyć się o 1 pole
-Wykonać ruch o 0pól (stać w miejscu)
-Wykonać ruch o 0pól (stać w miejscu) +rzucić czar nr 3
Tak, o ile nie masz innych możliwości. Czyli akcji fizycznej lub quickspella. Jeszcze oczywiście jest specyficzna możliwość - mianowicie zagranie czaru z ręki w miejsce tego czaru. Aczkolwiek na to pozwalają tylko niektóre czary i lokacje ( np aktywacja komnaty Zbrojownia pozwala zagrać czar ochronny z ręki)
BOLLO pisze: 07 lis 2022, 10:39 Swoją drogą czy aby napewno piszę w odpowiednim wątku bo jakoś nie chce mi się wierzyć że tak rozbudowana gra nie ma żadnych pytań i niejasności. Ale szukałem wątku i się nie dopatrzyłem.
Na Fb jest osobna grupa Black Rose Wars Polska i sporo pytań pada tam. Również od osób z forum.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Dodam tylko, że, zasada z poruszaniem Ewokacji żetonem akcji fizycznej nie jest HR tylko oficjalną zasadą z Black Rose Wars: Rebirth.
Inną zasadą z Rebirth, którą wykorzystuję podczas moich gier jest to, że Pomieszczenie Czarnej Róży jest dostępne od początku gry. Nie trzeba czekać do kolejnej fazy księżyca.

W Sator Box magowie dostali indywidualne zdolności. Tak przedstawiają się zdolności magów z polskiej edycji, można z nich korzystać bez posiadania Sator Boksa:
Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: XLR8 »

miszcz pisze: 13 lis 2022, 19:38 Dodam tylko, że, zasada z poruszaniem Ewokacji żetonem akcji fizycznej nie jest HR tylko oficjalną zasadą z Black Rose Wars: Rebirth.
Inną zasadą z Rebirth, którą wykorzystuję podczas moich gier jest to, że Pomieszczenie Czarnej Róży jest dostępne od początku gry. Nie trzeba czekać do kolejnej fazy księżyca.
W Rebirth można się ruszyć i aktywować ewokacje czy za użycie żetonu jedyne co robimy to aktywacja ewokacji?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2022, 21:06 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Żeton akcji Fizycznej pozwala aktywować Ewokację zamiast aktywowania maga. Czyli nie można dodatkowo aktywować pomieszczeń.

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

Pytanie tyczy sie podstawki BRW.
1.Uzycie zetonu akcji fizycznej pozwala na ruch+zadanie 2obrazen czy jedynie opcja ruch+aktywacja pomieszczenia lub zadanie obrazen i aktywacja pomieszczenia?
2. Czy jezeli w fazie ruchu ewokacji np Andromeda aktywuje pomieszczenie przywolujac Cerbera to gracz moze tym cerberem sie odrazu poruszyc?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 18 lis 2022, 08:41 Pytanie tyczy sie podstawki BRW.
1.Uzycie zetonu akcji fizycznej pozwala na ruch+zadanie 2obrazen czy jedynie opcja ruch+aktywacja pomieszczenia lub zadanie obrazen i aktywacja pomieszczenia?
2. Czy jezeli w fazie ruchu ewokacji np Andromeda aktywuje pomieszczenie przywolujac Cerbera to gracz moze tym cerberem sie odrazu poruszyc?
1. Jedyne opcje to:
- Ruch + aktywacja
- Obrażenia fizyczne i aktywacja

ruch + obrażenia można osiągnąć tylko przez czary oraz aktywacje pomieszczenia pozwalającego sie ruszyć i uderzyć :)
w BRW Rebirth dochodzi jeszcze opcja użycia żetonu akcji do poruszenia dowolna ewokacją - co w zasadzie może być użyte w BRW. Oczywiście to dodatkowa zasada, która można wprowadzić.

2. W fazie ewokacji możesz poruszyć wszystkimi swoimi ewokacjami w dowolnej kolejności. Oznacza to, że teoretycznie można nawet użyć Andromedy by przyzwać taką ewokację i zastąpić już użyta ewokację.
Padło to pytanie na BGG i znalazło się w Oficjalny FAQ tu: https://boardgamegeek.com/thread/217898 ... e-designer
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

Czyli grajac na czuja udalo sie zagrac dobrze😁
Lukas23071981
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2019, 08:48
Has thanked: 4 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Lukas23071981 »

Mam takie pytanie. Jak to jest z używaniem tych żetonów żywiołu. Kiedy one są dokładnie przydatne. Bo graliśmy już 3 partie i gra jest świetna. Wszystko idzie świetnie, zasady bardzo przejrzyste. Tylko te żetony nie do końca wytłumaczone dobrze.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

Lukas23071981 pisze: 18 lis 2022, 12:12 Mam takie pytanie. Jak to jest z używaniem tych żetonów żywiołu. Kiedy one są dokładnie przydatne. Bo graliśmy już 3 partie i gra jest świetna. Wszystko idzie świetnie, zasady bardzo przejrzyste. Tylko te żetony nie do końca wytłumaczone dobrze.
Niektóre czary mają "żywioł" oznaczony gwiazdka (np czar osobisty Jaffara jak dobrze pamiętam).
W momencie rzucania takiego czaru powinieneś oznaczyć jaki żywioł wybrałeś. Dzięki takim czarom, niektóre questy są łatwiejsze do wykonania.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

nidhog pisze: 18 lis 2022, 12:45
Lukas23071981 pisze: 18 lis 2022, 12:12 Mam takie pytanie. Jak to jest z używaniem tych żetonów żywiołu. Kiedy one są dokładnie przydatne. Bo graliśmy już 3 partie i gra jest świetna. Wszystko idzie świetnie, zasady bardzo przejrzyste. Tylko te żetony nie do końca wytłumaczone dobrze.
Niektóre czary mają "żywioł" oznaczony gwiazdka (np czar osobisty Jaffara jak dobrze pamiętam).
W momencie rzucania takiego czaru powinieneś oznaczyć jaki żywioł wybrałeś. Dzięki takim czarom, niektóre questy są łatwiejsze do wykonania.
Tsk dokladnie tak jest. Dodatkowo sa czary ktore maja szkole magi jako"joker" i to ty decydujesz jaka to szkola magii i symbol. Troche zagmatwane i niepotrzebne moim zdaniem.

Kolejne pytanie odemnie.
Zagralem wszystkie karty czarow. Ale karta nr 2 posiada na sobie znacznik tarczy ktory nie zostal odpalony bo nie zostal spelniony warunek by ten czas aktywowac. Czy w takim razie moge te karte odrzucic i zagrac dzieki temu akcje ruchu o jedo pole? Czy w momencie zagrania 4czaru juz nie moge nic zrobic ( w sensie cofac sie do nieodpalonych pulapeknitarcz)?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 18 lis 2022, 14:32
nidhog pisze: 18 lis 2022, 12:45
Lukas23071981 pisze: 18 lis 2022, 12:12 Mam takie pytanie. Jak to jest z używaniem tych żetonów żywiołu. Kiedy one są dokładnie przydatne. Bo graliśmy już 3 partie i gra jest świetna. Wszystko idzie świetnie, zasady bardzo przejrzyste. Tylko te żetony nie do końca wytłumaczone dobrze.
Niektóre czary mają "żywioł" oznaczony gwiazdka (np czar osobisty Jaffara jak dobrze pamiętam).
W momencie rzucania takiego czaru powinieneś oznaczyć jaki żywioł wybrałeś. Dzięki takim czarom, niektóre questy są łatwiejsze do wykonania.
Tsk dokladnie tak jest. Dodatkowo sa czary ktore maja szkole magi jako"joker" i to ty decydujesz jaka to szkola magii i symbol. Troche zagmatwane i niepotrzebne moim zdaniem.

Kolejne pytanie odemnie.
Zagralem wszystkie karty czarow. Ale karta nr 2 posiada na sobie znacznik tarczy ktory nie zostal odpalony bo nie zostal spelniony warunek by ten czas aktywowac. Czy w takim razie moge te karte odrzucic i zagrac dzieki temu akcje ruchu o jedo pole? Czy w momencie zagrania 4czaru juz nie moge nic zrobic ( w sensie cofac sie do nieodpalonych pulapeknitarcz)?
Jest nawet w instrukcji z tego co pamiętam ( przy tej opcji odrzucenia za ruch) wzmianka, ze mogą to być czary aktywowane, ale nie zużyte ( odpalone). czyli właśnie pułapki i czary ochronne których nie użyliśmy.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: XLR8 »

Dodatek Inferno.

Czy czarna róża dostaje normalnie PM z wydarzeń zagranych w fazie akcji? Te wydarzenia wchodzą normalnie na tor według wszystkich zasad?
Róża miała w 3 rundzie 20PM z samych wydarzeń.

Czy jeśli ewokacja piekielna nie może dojść do swojego celu czyli maga z najwyższym zagrożeniem to idzie w jego kierunku i kończy ruch czy idzie do takiego, którego może zaatakować?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

XLR8 pisze: 21 lut 2023, 13:27 Dodatek Inferno.

Czy czarna róża dostaje normalnie PM z wydarzeń zagranych w fazie akcji? Te wydarzenia wchodzą normalnie na tor według wszystkich zasad?
Róża miała w 3 rundzie 20PM z samych wydarzeń.
Jeśli masz wpis zagraj wydarzenie, to traktujesz wydarzenie jakby było rozpatrywane w Fazie czarnej Róży. Więc zostanie na stole i zapunktuje. Chyba, że jakiś wpis mówi, żeby go tam nie umieszczać.
Inna sprawa - W Inferno sie gra inaczej niż w podstawkę. Jak nie będziecie tłuc Lucyfera, a tylko siebie nawzajem - to 99 na 100 przypadków przegracie.
Lucyfer ma karty wydarzeń, które potrafią odpalic 3 inne karty wydarzeń. I nagenerować milion ewokacji ;)
Lucyfer musi leżeć nieprzytomny - wtedy jego karty akcji nie sa odpalane ( na części macie symbol otrzeżwiania Lucyfera)
A za zabijanie jego ewokacji macie wspólnie punkty, aby go gonić.

My pierwsza Partie tez skończyliśmy w 4 turze ( oczywiście Lucyfer odpalił koniec gry). I też go olaliśmy :)

XLR8 pisze: 21 lut 2023, 13:27 Czy jeśli ewokacja piekielna nie może dojść do swojego celu czyli maga z najwyższym zagrożeniem to idzie w jego kierunku i kończy ruch czy idzie do takiego, którego może zaatakować?
Z tego co pamiętam ( nie mam przed sobą instrukcji) Jest taka kolorowy wpis o nazwie demoniczne AI.
Najpierw sprawdza się czy w zasięgu są magowie, których może zaatakować ( maja odpowiednie zagrożenie)> jeśli są - atakuje tego z najwyższym. Jeśli nie - nie porusza się wcale. Więc ten poza zasięgiem ruchu w ogóle jej nie interesuje, "nie wie, ze tam jest" :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
Lucyfer aktywuje się co rundę chyba, że wszyscy gracze spasują tak? Jeśli któryś wykona ruch to Lucyfer się wtedy aktywuje w swojej kolejności?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

XLR8 pisze: 21 lut 2023, 15:44 Lucyfer aktywuje się co rundę chyba, że wszyscy gracze spasują tak? Jeśli któryś wykona ruch to Lucyfer się wtedy aktywuje w swojej kolejności?
Lucyfer traktowany jest jak gracz. Więc Masz rację, ale wyjaśnie dlaczego.
Lucyfer jest "graczem", a jego miejsce przy stole jest na początku gry między pierwszy a ostatnim graczem. Później korona zmienia właściciela, przez co zmienia się osoba rozpoczynająca grę, ale Lucyfer dalej "siedzi" w tym samym miejscu. Wiec należy go tez rozpatrywać jak potencjalnego gracza. Jeżeli wszyscy wyczerpali swoje akcje - on się nie włączy do gry. Jeżeli pierwszy gracz w rundzie zagra ostatnia akcję, bo mógł, a reszta spasuje - Lucyfer się odpali, bo rozpoczęła się runda ( czyli de facto jeden gracz nie spasował).
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
DomoGrabka
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2022, 17:39
Has thanked: 19 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: DomoGrabka »

Witam
1. A) W zadaniach często występuje słowo TURA, oznacza one wykonanie jednej kombinacji akcji gracza, czy trwa do czasu aż wszyscy nie spasują ?
B) Jeśli trwa jedną kombinację akcji to:
Jest karta zadania, którą aby wykonać trzeba rzucić trzy czary walki, w jednej turze.
Pytanie jak tego dokonać ? :roll:
2. Czy i jak można zamienić kostki obrażeń przeciwnika, na swoim magu, na własne kostki ? (Str.30 instrukcja)
A) Na przykład za pomocą czaru szkoły Nekromancji, Tchórzostwo - "zamień do 4 dowolnych obrażeń na wybranym przez siebie magu." Czy w ogóle mogę taki czar rzucić na siebie ? :?
B) A może to dotyczy tylko jednego czaru szkoły magii Wróżbiarstwo, Zapomnienie Smutku - "zamień do 4 obrażeń na swoim magu na twój kolor." ?
3. A) Czar ochrony szkoły Konspiracji, Zwodniczy Czar - "...Przekieruj czar na inną, znajdującą się w zasięgu 1 pomieszczenia od ciebie figurkę..."
Jeśli jest spełniony warunek odległości to można taki czar odbić do właściciela, który rzucił czar ?
B) Czy to jest jedyna możliwość aby rzucający czar sam się zranił ? Są jeszcze jakieś inne możliwości ?
(Str.30 instrukcja)
4. Jak rozpatrzyć czar pułapki, kiedy za pomocą czaru przemieszczenia, poruszam dwie wrogie figurki do tego jednego pomieszczenia, z pułapką ?
5. Jak rozpatrzyć czar ochrony, kiedy za pomocą czaru przemieszczenia zadaję obrażenia oraz poruszam figurkę do pomieszczenia z pułapką, która też zadaję obrażenia.
Czy taka ochrona może "sumować" obrażenia z tych dwóch czarów i je zniwelować ?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

DomoGrabka pisze: 10 mar 2023, 00:13 Witam
1. A) W zadaniach często występuje słowo TURA, oznacza one wykonanie jednej kombinacji akcji gracza, czy trwa do czasu aż wszyscy nie spasują ?
B) Jeśli trwa jedną kombinację akcji to:
Jest karta zadania, którą aby wykonać trzeba rzucić trzy czary walki, w jednej turze.
Pytanie jak tego dokonać ? :roll:
2. Czy i jak można zamienić kostki obrażeń przeciwnika, na swoim magu, na własne kostki ? (Str.30 instrukcja)
A) Na przykład za pomocą czaru szkoły Nekromancji, Tchórzostwo - "zamień do 4 dowolnych obrażeń na wybranym przez siebie magu." Czy w ogóle mogę taki czar rzucić na siebie ? :?
B) A może to dotyczy tylko jednego czaru szkoły magii Wróżbiarstwo, Zapomnienie Smutku - "zamień do 4 obrażeń na swoim magu na twój kolor." ?
3. A) Czar ochrony szkoły Konspiracji, Zwodniczy Czar - "...Przekieruj czar na inną, znajdującą się w zasięgu 1 pomieszczenia od ciebie figurkę..."
Jeśli jest spełniony warunek odległości to można taki czar odbić do właściciela, który rzucił czar ?
B) Czy to jest jedyna możliwość aby rzucający czar sam się zranił ? Są jeszcze jakieś inne możliwości ?
(Str.30 instrukcja)
4. Jak rozpatrzyć czar pułapki, kiedy za pomocą czaru przemieszczenia, poruszam dwie wrogie figurki do tego jednego pomieszczenia, z pułapką ?
5. Jak rozpatrzyć czar ochrony, kiedy za pomocą czaru przemieszczenia zadaję obrażenia oraz poruszam figurkę do pomieszczenia z pułapką, która też zadaję obrażenia.
Czy taka ochrona może "sumować" obrażenia z tych dwóch czarów i je zniwelować ?

1A. Tura to wszystko od fazy czarnej róży aż do wyczyszczenia po akcjach. Więc nie musisz w 1 kombinacji gracza
1B. Są jednak sposoby na to. Np zapomniany czar, który pozwala rzucić 2 czary z reki ( czyli w sumie trzy). Natomiast quest byłby mega ciężki, gdyby jego realizacja zależała od tak specyficznych warunków
2. Czarami głównie. Przejrzyj sobie na spokojnie je przed grą i znajdziesz takie, które na to pozwalają. Zwykle oznaczone jest to przy pomocy ikonografii.
3. Tak. Ogólnie jeśli nie ma zastrzeżenia w czarze, że ktoś nie może być celem (np wpisu typu "inny mag") to możesz odbić
4. Pułapkę zawsze rozpatruje właściciel. Możesz nawet jej nie odpalać, mimo że ktoś spełnił warunki.
5. To ostatnie zdanie mnie troszkę zmyliło. Natomiast, jeśli jakimkolwiek czarem sprawisz, że zostaną spełnione warunki pułapki - możesz ją (lub ktoś inny jeśli jest właścicielem) aktywować. To takie minicomba w tej grze, które dają jej dodatkowy smak
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
DomoGrabka
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2022, 17:39
Has thanked: 19 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: DomoGrabka »

4. Ale czy to znaczy, że właściciel pułapki musi wybrać, którego maga chce zranić, dwóch nie może
5. Dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie.
Spróbuje jeszcze raz.
1. Przeciwnik zagrywa czar walki z przemieszczeniem, zadaję 2 obrażenia, wrzuca wrogiego maga do pomieszczenia z pułapką.
2. Inny gracz odpala pułapkę i też zadaję 3 obrażenia.
3. Atakowany Mag zdecydował się aktywować czar OCHRONY na przykład czar ze szkoły Iluzji, Świetlista Peleryna - "Aktywujesz te ochronę kiedy otrzymujesz jakieś obrażenia ... Jeżeli nie możesz wybrać żadnego innego celu to zignoruj obrażenia.."
4. Teraz nie wiem czy jak Mag odpali ochronę, po wymienionych wyżej dwóch czarach czyli po pułapce, to zignoruje wszystkie 5 obrażeń (2 z przemieszczenia i 3 z pułapki) ??
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

DomoGrabka pisze: 10 mar 2023, 10:20 4. Ale czy to znaczy, że właściciel pułapki musi wybrać, którego maga chce zranić, dwóch nie może
5. Dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie.
Spróbuje jeszcze raz.
1. Przeciwnik zagrywa czar walki z przemieszczeniem, zadaję 2 obrażenia, wrzuca wrogiego maga do pomieszczenia z pułapką.
2. Inny gracz odpala pułapkę i też zadaję 3 obrażenia.
3. Atakowany Mag zdecydował się aktywować czar OCHRONY na przykład czar ze szkoły Iluzji, Świetlista Peleryna - "Aktywujesz te ochronę kiedy otrzymujesz jakieś obrażenia ... Jeżeli nie możesz wybrać żadnego innego celu to zignoruj obrażenia.."
4. Teraz nie wiem czy jak Mag odpali ochronę, po wymienionych wyżej dwóch czarach czyli po pułapce, to zignoruje wszystkie 5 obrażeń (2 z przemieszczenia i 3 z pułapki) ??
Nie. Mag odpalajac czas ochronny obroni się od jednego efektu który wybierze w danym momencie. Jeżeli użył czaru ochronnego aby obronić się przed zaklęciem to ten czar nie działa już w momencie jak wchodzi na pułapkę. Czary ochronne nie trwają całą runde. Ich efekt jest JEDNORAZOWY.
DomoGrabka
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2022, 17:39
Has thanked: 19 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: DomoGrabka »

Super, dzięki, ale zostaje jeszcze jedno pytanie bez odpowiedzi.
4. Jak rozpatrzyć czar pułapki, kiedy za pomocą czaru przemieszczenia, poruszam dwie wrogie figurki do jednego pomieszczenia, z pułapką ?
Czy to znaczy, że właściciel pułapki musi wybrać, którą figurkę chce zranić ? Czy obie figurki dostają obrażenia ?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

DomoGrabka pisze: 10 mar 2023, 16:42 Super, dzięki, ale zostaje jeszcze jedno pytanie bez odpowiedzi.
4. Jak rozpatrzyć czar pułapki, kiedy za pomocą czaru przemieszczenia, poruszam dwie wrogie figurki do jednego pomieszczenia, z pułapką ?
Czy to znaczy, że właściciel pułapki musi wybrać, którą figurkę chce zranić ? Czy obie figurki dostają obrażenia ?
Pułapka jest jednorazowa. Czyli aktywuje się raz.
Właściciel pułapki w odpowiedzi na czynnik aktywujący pułapkę wybiera czy ja odpalić czy nie. Jeśli dwa czynniki zachodzą naraz, to należy wybrać jeden z nich lub żaden.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ