Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Mendaks »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/227 ... rlands-war

Gra Wonderland's War stworzona przez wydawnictwo Druid City to z pewnością jedna z piękniejszych gier.

Wcielimy się tutaj w postacie znane z Alicji z Krainy Czarów.

Gra dzieli się na 2 fazy. W pierwszej fazie tzw. Herbacianej Imprezce będziemy zbierać swoich sojuszników i wysyłać ich do różnych regionów aby walczyli o Krainę Czarów.
Rekrutować będziemy zarówno osoby wspierające nas w walce jak również mieszkańców Krainy Czarów tzn. Wonderlandians'ów, którzy odznaczają się różnymi umiejętnościami (mamy kilka wariantów gry, w każdym z nich "Wonderlandsi" będą mieli inne umiejętności), będziemy mogli także wybudować zamek w jednej z krain, który podczas walki o krainę, w której się znajduje będzie dodawał +2 do wartości naszej siły.
Musimy jednak uważać bo możemy dostać kryształy obłędu, które wylosowane w późniejszym etapie gry sprawią, że nasi sojusznicy mogą się od nas odwrócić.

W drugiej fazie natomiast będziemy walczyć w każdej części Krainy Czarów zdobywając w ten sposób punkty zwycięstwa.

Punkty będziemy zdobywali za wygrane walki, wykonane zadania oraz wybudowane zamki.

W grze wcielimy się w jedną z pięciu postaci w Alicję, Żaberzwłoka, Królową, Kota lub Kapelusznika ;)

Zapraszam was na unboxing :)



Ciekawe linki
- Polska instrukcja od Galakty link
Ostatnio zmieniony 19 mar 2022, 12:23 przez Mendaks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

Zagrane dziś na 3 i wszyscy są nią oczarowani. Nie jest to żadna wybitna gra, którą wyrywa z butów, ale jest tak dobrze skrojona i daje tyle przyjemności, że nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś gra nas tak porwała. Nie ma tak naprawdę do czego się tu przyczepić oprócz troszkę długiego czasu rozgrywki.
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Największe pozytywne zaskoczenie w 15 letniej historii karciano-planszówkowej. Kupiłem tylko dlatego, że żona lubi Alicję w Krainie Czarów:D A tu okazała się totalnym sztosem, cymesem, nie istnieje osoba w mojej 14 osobowej grupie, którym się to nie podoba. Jest co pokminić, początkujący też się będą dobrze bawić. Każda rozgrywka inna dzięki questom/losowym kartom herbaty/punktacji/początkowego regionu/zestawu 1 z 4 zdolności żetonów sojuszników/losowego sklepu. Żadna gra nie jest podobna do poprzedniej :) Jak ktoś ma opcję kupić deluxe to brać w ciemno.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: AndreV »

A ktoś wypuści w PL wersji?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

3 partie za nami, w tym jedna na 5 graczy. Nawet w takim składzie grało się świetnie. Głównie dlatego, że walczymy symultanicznie to większa liczba uczestników konfliktu nie powoduje przestojów. Jedynym znacznym minusem gry jest poziom skomplikowania niektórych umiejętności żetonów. Niestety jeśli ktoś przy stole nie ogarnia zbytnio angielskiego i nie zrozumie efektów to robi się spory chaos.
Jeśli chodzi o grę na 3 graczy to zdecydowanie musimy wprowadzić homerule, że blokujemy 1-2 obszary i usuwamy związane z nimi karty questów.

Gra jest genialna.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 445
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

To pozwolę sobie wrzucić takie info z forum BGG

James Hudson pisze:Sit tight, can't wait to share! Big news!
Jeff Warrender pisze: Instead of creating a post announcing that at some future time you are going to announce something, why not just wait until that future time and then announce the thing that you will then be ready and able to announce?
James Hudson pisze: My main reason is people are spending $350-400 on second hand markets to get the Deluxe edition. It would suck to pay that for a game and then a few weeks later see an opportunity to get it for a reasonable amount. Details take time to work out. When I have them in place, then I will share, but I did want to try and save some people that harsh feeling if I could.
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Moonz »

Może ktoś się wypowiedzieć jak gra się skaluje w różnych składach?
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Andarist »

“Zagadka” rozwiazana: https://www.kickstarter.com/projects/dr ... nd-reprint
wrojka pisze: 30 sie 2022, 12:30 To pozwolę sobie wrzucić takie info z forum BGG

James Hudson pisze:Sit tight, can't wait to share! Big news!
Jeff Warrender pisze: Instead of creating a post announcing that at some future time you are going to announce something, why not just wait until that future time and then announce the thing that you will then be ready and able to announce?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Grał ktoś w to? Bo widziałem na zagranicznych grupach, że gra jest chwalona, ale mało popularna.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

Moonz pisze: 10 wrz 2022, 06:20 Może ktoś się wypowiedzieć jak gra się skaluje w różnych składach?
4 > 5 > 3 graczy. Na 3 używamy homerule, że blokujemy 1 region i usuwamy jego karty questów. Genialna gra :D
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: nanautzin »

Hardkor pisze: 10 wrz 2022, 15:46 Grał ktoś w to? Bo widziałem na zagranicznych grupach, że gra jest chwalona, ale mało popularna.
Wczoraj pierwsza partia za mną. Gra ma proste zasady. Draft, area control i bag building. Graliśmy na 3 osoby i było bardzo dobrze :) Dla mnie tacy ciekawsi Szarlatni z interakcją i asymetrycznymi frakcjami. Fajne jest też to, że kupując wersję retailową a nie KS nie tracimy kontentu gameplayowego, bo KS tylko "upiększa". Minus to niezbalansowany kapelusznik, ale autorzy już ponoć coś kombinują, żeby zmienić jego umiejętności.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

nanautzin pisze: 10 wrz 2022, 16:08
Hardkor pisze: 10 wrz 2022, 15:46 Grał ktoś w to? Bo widziałem na zagranicznych grupach, że gra jest chwalona, ale mało popularna.
Wczoraj pierwsza partia za mną. Gra ma proste zasady. Draft, area control i bag building. Graliśmy na 3 osoby i było bardzo dobrze :) Dla mnie tacy ciekawsi Szarlatni z interakcją i asymetrycznymi frakcjami. Fajne jest też to, że kupując wersję retailową a nie KS nie tracimy kontentu gameplayowego, bo KS tylko "upiększa". Minus to niezbalansowany kapelusznik, ale autorzy już ponoć coś kombinują, żeby zmienić jego umiejętności.
U nas 100% winrate ma Kot, najsłabiej jabber. :shock:
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

XLR8 pisze: 10 wrz 2022, 17:38
nanautzin pisze: 10 wrz 2022, 16:08
Hardkor pisze: 10 wrz 2022, 15:46 Grał ktoś w to? Bo widziałem na zagranicznych grupach, że gra jest chwalona, ale mało popularna.
Wczoraj pierwsza partia za mną. Gra ma proste zasady. Draft, area control i bag building. Graliśmy na 3 osoby i było bardzo dobrze :) Dla mnie tacy ciekawsi Szarlatni z interakcją i asymetrycznymi frakcjami. Fajne jest też to, że kupując wersję retailową a nie KS nie tracimy kontentu gameplayowego, bo KS tylko "upiększa". Minus to niezbalansowany kapelusznik, ale autorzy już ponoć coś kombinują, żeby zmienić jego umiejętności.
U nas 100% winrate ma Kot, najsłabiej jabber. :shock:
Jakim cudem?:D Skoro Hatter overall op, Jabber 1 upgradem lepszy niż kot po 4 upgradach, Alicja po 4 upgradach jak ogarniasz na równi z hatterem, Królowa najsłabsza, kot niewiele lepszy.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

gogovsky pisze: 10 wrz 2022, 18:50
XLR8 pisze: 10 wrz 2022, 17:38
nanautzin pisze: 10 wrz 2022, 16:08

Wczoraj pierwsza partia za mną. Gra ma proste zasady. Draft, area control i bag building. Graliśmy na 3 osoby i było bardzo dobrze :) Dla mnie tacy ciekawsi Szarlatni z interakcją i asymetrycznymi frakcjami. Fajne jest też to, że kupując wersję retailową a nie KS nie tracimy kontentu gameplayowego, bo KS tylko "upiększa". Minus to niezbalansowany kapelusznik, ale autorzy już ponoć coś kombinują, żeby zmienić jego umiejętności.
U nas 100% winrate ma Kot, najsłabiej jabber. :shock:
Jakim cudem?:D Skoro Hatter overall op, Jabber 1 upgradem lepszy niż kot po 4 upgradach, Alicja po 4 upgradach jak ogarniasz na równi z hatterem, Królowa najsłabsza, kot niewiele lepszy.
Nie wiem. Sami analizowaliśmy postacie i nie wiemy czemu kot tak łoi. Co ciekawe każdy grał nim raz i wygrał. 😅
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

XLR8 pisze: 10 wrz 2022, 19:37
gogovsky pisze: 10 wrz 2022, 18:50
XLR8 pisze: 10 wrz 2022, 17:38
U nas 100% winrate ma Kot, najsłabiej jabber. :shock:
Jakim cudem?:D Skoro Hatter overall op, Jabber 1 upgradem lepszy niż kot po 4 upgradach, Alicja po 4 upgradach jak ogarniasz na równi z hatterem, Królowa najsłabsza, kot niewiele lepszy.
Nie wiem. Sami analizowaliśmy postacie i nie wiemy czemu kot tak łoi. Co ciekawe każdy grał nim raz i wygrał. 😅
u nas 2 alicja 1 kot 5 jabber 4 hatter jedynie królowa nie wygrała wszystkie gry oprócz na 5 oprócz jednej na 4 ;) I obiektywnie kot ma najgorsze upgrady
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 445
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Ludzie dobrze piszą, że porządniejsze planszetki gracza :p Ej bo nie widzę szczegółów a ludzie tam komentują rzeczy czy ja jestem ślepy?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 445
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

gogovsky pisze: 08 paź 2022, 20:46 Ludzie dobrze piszą, że porządniejsze planszetki gracza :p Ej bo nie widzę szczegółów a ludzie tam komentują rzeczy czy ja jestem ślepy?:p
To jest prywatny preview kampanii. Tam gdzie ludzie mogą zobaczyć co będzie mniejwięcej oferowane itd, ale też żeby pomóc twórcom wyłapać jakieś błędy i dać feedback

Edit @gogovsky jednak już zamknęli preview, ale było widać wszystko co ma być dostępne itd.
Będzie tylko opcja wersji Deluxe (figurki bohaterów / wonderlańców), ale bez odpicowanych żetonów. Te będzie można dobrać jako addony (za chyba 50$). Dodatkowo w sekcji addonów widziałem książki i art printy, oraz maty (ale te nie służą do grania, a po prostu jako maty). Extra contentem faktycznie używanym w grze jest 5 alternatywnych kart wonderlańców (15$, w poprzedniej kampanii można je było dokupić w PM, bo coś im się przesyłka nie spięła i tak to rozwiązali).
No i dodatek, jak dobrze widziałem to 30 kart wonderlańców, którzy są nastawieni na manipulację shard of madness (te kryształy, które sprawdza się po fazie tea party).
Ostatnio zmieniony 09 paź 2022, 14:33 przez wrojka, łącznie zmieniany 2 razy.
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

wrojka pisze: 09 paź 2022, 11:36
gogovsky pisze: 08 paź 2022, 20:46 Ludzie dobrze piszą, że porządniejsze planszetki gracza :p Ej bo nie widzę szczegółów a ludzie tam komentują rzeczy czy ja jestem ślepy?:p
To jest prywatny preview kampanii. Tam gdzie ludzie mogą zobaczyć co będzie mniejwięcej oferowane itd, ale też żeby pomóc twórcom wyłapać jakieś błędy i dać feedback
Thank yolu captain obvious, wiem co to jest preview :p Miałem ten problem z inną grą, że był draft tak jak wrzucono u góry w Twoim poście, a był już normalny preview, że widać było wszystko co proponują. Dlatego pytam czy jest zdjęcie Alicji z kotocieniem i tyle? ;p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Nie wsparcie tego jak było na forum w wersie deluxe za 380 zł to był jeden z większych błędów finansowo-planszówkowych jakie popełniłem xD Popatrzyłem na ceny w kampanii, bez niezłej zniżki ja na pewno odpuszcze. Najwyżej kupie wersje retail, bo jeszcze są
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Lossentur »

Twórca wspomniał, że w przyszłości planują większe dodatki oparte na frakcjach więc poza nadchodzącą kampanią pewnie będzie jeszcze jedna jak nie więcej.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: japanczyk »

Co ciekawe nie planuja tez dodruku wersji retail
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

jakaś grupówka, bo cena kosmiczna:p Wysłałem zapytanie :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś zbadał temat wersji w języku polskim? Jakieś nasze wydawnictwo może wydać wersję retail?
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Rafal1970 pisze: 12 paź 2022, 23:15 Czy ktoś zbadał temat wersji w języku polskim? Jakieś nasze wydawnictwo może wydać wersję retail?
raczej 0, bo piszą, że nie przewidują retailu reprintu :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ