Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 102 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: piwko »

Diserve pisze: 18 kwie 2024, 09:10 100% zgoda - nie brak mi figurek, zamki nie są takie najgorsze w retailu ale fakt, że meple to po prostu zwykłe chłopki jak w carcassonne w momencie jak i tak produkowane są te "ładne" to słaby żart. Dla mnie największy minus wersji retail i największy hint, że chodziło o jak największe upodlenie wersji retail. Na szczęście są w internecie pliki do druku...
Możesz powiedzieć, które pliki masz na myśli? Meeple to w zasadzie jedyna rzecz, która mnie trochę razi w wersji retail.
Pomnik
Posty: 309
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Pomnik »

piwko pisze: 18 kwie 2024, 10:21 Możesz powiedzieć, które pliki masz na myśli? Meeple to w zasadzie jedyna rzecz, która mnie trochę razi w wersji retail.
https://www.printables.com/pl/model/307 ... le-upgrade
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 849 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Neoptolemos »

gogovsky pisze: 17 kwie 2024, 23:57
Mark442 pisze: 17 kwie 2024, 23:26 I pomyśleć, że Geek Factor ocenił wersję KS (De Luxe) na 10/10 :)
I bardzo dobrze, nie zagrałbym w retaila, nawet jakby mi ktoś zapłacił :D
Zamki imresja +10, meple w kształcie frakcji imersja +10(mam naklejki to +100), figurki + pierścienie +10 to przejrzystości, własne bagi imersja +3, no i sztony +over 9000 to przyjemności z gry, pozdrawiam.
Zamki są tez w retailu. A pierścienie na figurki są zawarte w wersji deluxe? Bo w oryginalnej angielskiej nie było i to był zdecydowanie największy fakap.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10932
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3220 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: japanczyk »

Neoptolemos pisze: 19 kwie 2024, 09:40 Zamki są tez w retailu. A pierścienie na figurki są zawarte w wersji deluxe? Bo w oryginalnej angielskiej nie było i to był zdecydowanie największy fakap.
Nie sa, chyba z 10-15$ za nie wolali :P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4481
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Pierscienie 12 dolarów + podatek na KS.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2213
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Spoiler:
Chyba inaczej wyglądaja, ale co ja tam się znam.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2024, 11:05 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4481
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Spoiler:
Dokładnie. Jeśli dobrze pamietam retail ma te same sculpy dla każdej frakcji i inne kolory. Deluxe ma też inne sculpy
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2024, 11:05 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kemot
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2021, 10:10
Has thanked: 1 time

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: kemot »

Do gry można zamówić na aliexpress kapsułki - sprawdziłem potrzeba 240 x 25mm
Czy jest ktoś chętny za zamówienie grupowe? 100szt wychodzi ok po 21-25 z przesyłką zł, więc 240 szt + paczkomat wychodziłoby za jakieś 70-80 zł
Rafal1970
Posty: 206
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy gry Wojna w Krainie Czarów w polskiej wersji językowej mógł by zrobić skany PDF planszetek graczy? Chcę zrobić „spolszczenie” niektórych elementów więc będę wdzięczny za pomoc i udostępnienie.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: xtomashx »

kemot pisze: 19 kwie 2024, 10:29 Do gry można zamówić na aliexpress kapsułki - sprawdziłem potrzeba 240 x 25mm
Czy jest ktoś chętny za zamówienie grupowe? 100szt wychodzi ok po 21-25 z przesyłką zł, więc 240 szt + paczkomat wychodziłoby za jakieś 70-80 zł
Na Amazonie za 80 zł kupisz 400 szt. Zostanie na jakieś gry w przyszłości.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Fojtu »

Znajomy kupił te i 2 gry graliśmy bez zarzutów:
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... Redirect=y
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

Czy edycja galakty ma poprawione czyt zbalansowane frakcje czy te z pierwszego druku?
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: aeiou871 »

XLR8 pisze: 19 kwie 2024, 15:26 Czy edycja galakty ma poprawione czyt zbalansowane frakcje czy te z pierwszego druku?
wedle mojej wiedzy poprawione
GapcioMaluszek
Posty: 151
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 38 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: GapcioMaluszek »

XLR8 pisze: 19 kwie 2024, 15:26 Czy edycja galakty ma poprawione czyt zbalansowane frakcje czy te z pierwszego druku?
Tak, ma
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 151
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 37 times
Been thanked: 3 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Velsu »

Są tu fanatycy którzy mieszali wersje Francuską Deluxe z Polskim retail? Jest sens sie bawić? Czy lepiej zamówić same sztony i ewentualnie jakis wydruk meepli (te stockowe to straszne są).
Pomnik
Posty: 309
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Pomnik »

Velsu pisze: 21 kwie 2024, 20:55 Są tu fanatycy którzy mieszali wersje Francuską Deluxe z Polskim retail? Jest sens sie bawić? Czy lepiej zamówić same sztony i ewentualnie jakis wydruk meepli (te stockowe to straszne są).
Ja zmieszałem.
Czy jest sens - pojęcia nie mam, dla mnie był xD
Worki i meeple są super, figurki jeszcze lepsze a sztony sztos. Pamiętaj tylko ze sztony nie są częścią deluxe, trzeba dobrać osobno.
Będę kombinować pewnie własny insert bo niby w pudle do deluxe się wszystko mieści ale trochę tego rozkładania jest. Samo pudło jest świetne, ma wycięcia po bokach ułatwiające wyciąganie tacek.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 151
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 37 times
Been thanked: 3 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Velsu »

Pomnik pisze: 21 kwie 2024, 20:59
Velsu pisze: 21 kwie 2024, 20:55 Są tu fanatycy którzy mieszali wersje Francuską Deluxe z Polskim retail? Jest sens sie bawić? Czy lepiej zamówić same sztony i ewentualnie jakis wydruk meepli (te stockowe to straszne są).
Ja zmieszałem.
Czy jest sens - pojęcia nie mam, dla mnie był xD
Worki i meeple są super, figurki jeszcze lepsze a sztony sztos. Pamiętaj tylko ze sztony nie są częścią deluxe, trzeba dobrać osobno.
Będę kombinować pewnie własny insert bo niby w pudle do deluxe się wszystko mieści ale trochę tego rozkładania jest. Samo pudło jest świetne, ma wycięcia po bokach ułatwiające wyciąganie tacek.
Dzieki za opinie. Jak zrozumialem trzeba tez jakies podstawki pod figurki kupić bo ciężko odróżnić co jest co? Czy w tej wersji juz są :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4481
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Velsu pisze: 21 kwie 2024, 20:55 Są tu fanatycy którzy mieszali wersje Francuską Deluxe z Polskim retail? Jest sens sie bawić? Czy lepiej zamówić same sztony i ewentualnie jakis wydruk meepli (te stockowe to straszne są).
A jaki to problem? Zależne językowo są tylko karty i planszetki.
Velsu pisze: 21 kwie 2024, 21:02 Dzieki za opinie. Jak zrozumialem trzeba tez jakies podstawki pod figurki kupić bo ciężko odróżnić co jest co? Czy w tej wersji juz są :)
Nie ma. Trzeba kupić osobno.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 849 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Neoptolemos »

Plansza główna też jest zależna językowo (warto mieć w tym samym języku, co karty - wtedy nie trzeba sobie tłumaczyć nazw lokacji). Ale to raczej nic nie zmienia w kwestii mieszania wersji ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 527 times
Been thanked: 153 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gregoff »

Zagrałem i przegrałem. Poza tym to nie mój typ gry. Ani wykonanie takie bajkowo/pstrokate ani nawet deluxe edition nie uratuje tej gry.

Losowość potrafi dopiec a czasami wyłączałem się z gry kiedy trwały bitwy w których nie miałem dużych szans albo nie brałem udziału.

Nie twierdzę, że to zła gra!!! Po prostu nie wpada pod moją kategorie gier w które z chęcią zagram.

Z drugiej strony czyje, że jak za pół roku do niej usiądę to nic z zasad mi nie ucieknie. Wszystko bardzo logiczne i zbalansowane oraz promuje graczy którzy znają trochę grę aby można było docenić zależności między żetonami i taktyki podejścia do gry.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
iskierka
Posty: 25
Rejestracja: 29 gru 2006, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: iskierka »

Cześć! Szukam insertu do Wojny w Krainie Czarów, który pomieściłby żetony w kapslach numiznatycznych. Może już jakiś kupiliście i możecie polecić? 🤔
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: xtomashx »

Na allegro lokalnie jestza 94 zl. Kupiłem i fajnie się wszystko mieści
Marokin21
Posty: 96
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Marokin21 »

xtomashx pisze: 27 kwie 2024, 23:37 Na allegro lokalnie jestza 94 zl. Kupiłem i fajnie się wszystko mieści
A sprawdzaleś może co sie dzieje jak postawisz pudło pionowo? Pytam bo w tej pozycji transportuje gry kiedy mam grać ze znajomymi
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4481
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Robiłem już w Krakowie cykliczne spotkania w Nemesis, robiłem też w Wiedźmina. Teraz pora na Wojnę w Krainie Czarów. Zapraszam:
https://www.facebook.com/groups/1950951958633367/
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: xtomashx »

Marokin21 pisze: 28 kwie 2024, 14:56
xtomashx pisze: 27 kwie 2024, 23:37 Na allegro lokalnie jestza 94 zl. Kupiłem i fajnie się wszystko mieści
A sprawdzaleś może co sie dzieje jak postawisz pudło pionowo? Pytam bo w tej pozycji transportuje gry kiedy mam grać ze znajomymi
Nie sprawdzałem ale może być problem z wypadaniem rzeczy.
ODPOWIEDZ