Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
qazmarwsx
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: qazmarwsx »

Hardkor pisze: 11 sie 2022, 14:01
qazmarwsx pisze: 11 sie 2022, 13:54 Pytanie odnośnie działania karty "rozkaz ataku"
-zrektutuj 1 wlocznik bez ponoszenia kosztu-oznacza że mogę wziąć 1 włócznika z własnych zasobów i postawić na dowolnej karcie hordy?
Wykonaj atak wszystkimi żołnierzami na 1 dowolnej sekcji muru - oznacza że wybieram konkretną sekcje muru i mogę zaatakować żołnierzami znajdującymi się w strefie odpoczynku(w wybranej sekcji muru), kawalerzystow/włócznikow wystawiam na kartę hordy, strzelców dokładam na mur i oddaje strzał raniąc hordę?
Jeżeli strzelec już był na murze to on nie zadaje obrażeń? Czy też oddaje strzał i zadaje hordzie ranę?
Jeżeli nie mam żadnych wojowników w strefie odpoczynku, to nic się nie dzieje? nie mogę przestawić powiedzmy włócznika z karty hordy na inne pole na tej karcie, a w poprzednim miejscu zostawić znacznik rany?
Tak co do rekrutacji, co do ataku z strefy odpocznku to na pewno tak dzialaja kawalerzysci i wlocznicy. Co do łuczników to również na pewno możesz strzelić tymi, którzy są wystawieni. Co do wrzucenia nowych z strefy odpoczynku to nie jestem pewny.
Jesli nie masz zadnych wojownikow to nic sie nie dzieje
Właśnie nie byłem pewny czy łucznikami którzy są na murze mogę strzelić:) ale dzięki za odpowiedź. Ale jakby nie można było wystawić łucznika ze strefy odpoczynku to po co go tam trzymać, jeśli nie możnaby go wystawić na mur przy użyciu tej karty?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

qazmarwsx pisze: 11 sie 2022, 14:23
Hardkor pisze: 11 sie 2022, 14:01
qazmarwsx pisze: 11 sie 2022, 13:54 Pytanie odnośnie działania karty "rozkaz ataku"
-zrektutuj 1 wlocznik bez ponoszenia kosztu-oznacza że mogę wziąć 1 włócznika z własnych zasobów i postawić na dowolnej karcie hordy?
Wykonaj atak wszystkimi żołnierzami na 1 dowolnej sekcji muru - oznacza że wybieram konkretną sekcje muru i mogę zaatakować żołnierzami znajdującymi się w strefie odpoczynku(w wybranej sekcji muru), kawalerzystow/włócznikow wystawiam na kartę hordy, strzelców dokładam na mur i oddaje strzał raniąc hordę?
Jeżeli strzelec już był na murze to on nie zadaje obrażeń? Czy też oddaje strzał i zadaje hordzie ranę?
Jeżeli nie mam żadnych wojowników w strefie odpoczynku, to nic się nie dzieje? nie mogę przestawić powiedzmy włócznika z karty hordy na inne pole na tej karcie, a w poprzednim miejscu zostawić znacznik rany?
Tak co do rekrutacji, co do ataku z strefy odpocznku to na pewno tak dzialaja kawalerzysci i wlocznicy. Co do łuczników to również na pewno możesz strzelić tymi, którzy są wystawieni. Co do wrzucenia nowych z strefy odpoczynku to nie jestem pewny.
Jesli nie masz zadnych wojownikow to nic sie nie dzieje
Właśnie nie byłem pewny czy łucznikami którzy są na murze mogę strzelić:) ale dzięki za odpowiedź. Ale jakby nie można było wystawić łucznika ze strefy odpoczynku to po co go tam trzymać, jeśli nie możnaby go wystawić na mur przy użyciu tej karty?
No i właśnie to jest jedyny powód dla którego bym się kłaniał, że można go wsadzić na mur.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
qazmarwsx
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: qazmarwsx »

Hardkor pisze: 11 sie 2022, 14:42
qazmarwsx pisze: 11 sie 2022, 14:23
Hardkor pisze: 11 sie 2022, 14:01

Tak co do rekrutacji, co do ataku z strefy odpocznku to na pewno tak dzialaja kawalerzysci i wlocznicy. Co do łuczników to również na pewno możesz strzelić tymi, którzy są wystawieni. Co do wrzucenia nowych z strefy odpoczynku to nie jestem pewny.
Jesli nie masz zadnych wojownikow to nic sie nie dzieje
Właśnie nie byłem pewny czy łucznikami którzy są na murze mogę strzelić:) ale dzięki za odpowiedź. Ale jakby nie można było wystawić łucznika ze strefy odpoczynku to po co go tam trzymać, jeśli nie możnaby go wystawić na mur przy użyciu tej karty?
No i właśnie to jest jedyny powód dla którego bym się kłaniał, że można go wsadzić na mur.
Też tak uważam, włócznicy/kawalerzyści działają tak samo jakbyśmy ich rekrutowali w koszarach, że dokładamy ich na karty hordy, a włócznika na mur, więc ruch ze strefy odpoczynku powinien odbywać się analogicznie:)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

Używając karty rozkaz ataku możesz:
- wysłać włócznika lub kawalerzystę ze strefy odpoczynku na karty hordy w tej sekcji
- wysłać łucznika ze strefy odpoczynku na mur (o ile są wolne miejsca) i oddać strzał
- oddać strzał łucznikiem, który stoi na murze

Nie można ponownie ruszać włóczników/kawalerzystów, którzy stoją na kartach hordy.
Cyrk Zalewskich
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2021, 00:51
Been thanked: 1 time

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Cyrk Zalewskich »

Dla mnie najgorzej napisana instrukcja na ponad 300 gier w kolekcji, dramat, sytuacji nie zmieniają gameplaye, na których każdy gra inaczej. Pytanie czy jak wystawisz łucznika czy to z koszar czy to z karty rozkaz ataku to po strzale i przykryciu rany otrzymuje on punkty honoru? Czy w trakcie ostrzału zimą też otrzymuje po przykryciu raną kwadrata na karcie hordy punkt honoru bo wg instrukcji zasobów na pewno nie dostaje. Jaki jest zasięg strzału łucznika, jak kawalerii w danej sekcji do końca?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Cyrk Zalewskich pisze: 19 sie 2022, 08:12 Dla mnie najgorzej napisana instrukcja na ponad 300 gier w kolekcji, dramat, sytuacji nie zmieniają gameplaye, na których każdy gra inaczej. Pytanie czy jak wystawisz łucznika czy to z koszar czy to z karty rozkaz ataku to po strzale i przykryciu rany otrzymuje on punkty honoru? Czy w trakcie ostrzału zimą też otrzymuje po przykryciu raną kwadrata na karcie hordy punkt honoru bo wg instrukcji zasobów na pewno nie dostaje. Jaki jest zasięg strzału łucznika, jak kawalerii w danej sekcji do końca?
Zasięg do końca. Honoru ani żadnej nagrody nie dostajesz za strzał łucznika (wyjątkiem jest artefakt, który punktuje zadawanie ran).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Dodatek Czarny Proch, kusznicy aka wężownicy gracza zółtego. Jak strzelają to zostawiją po sobie znak węża, który traktowany jest jak obecność na karcie. Co jeśli znaki się skończą? Jednostka nie strzela czy strzela ale zwykłą raną czy może powinniśmy rane specjalnie oznaczyć, by pamiętać, że to rana od niej?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 212 times
Been thanked: 56 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: brutusss »

Hardkor pisze: 09 wrz 2022, 00:01 Dodatek Czarny Proch, kusznicy aka wężownicy gracza zółtego. Jak strzelają to zostawiją po sobie znak węża, który traktowany jest jak obecność na karcie. Co jeśli znaki się skończą? Jednostka nie strzela czy strzela ale zwykłą raną czy może powinniśmy rane specjalnie oznaczyć, by pamiętać, że to rana od niej?
Zwykłe rany :)
qazmarwsx
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: qazmarwsx »

W przypadku zagrania karty taktyki "Dar cesarza" gdzie mogę podwoić nagrody za 2 wojowników którymi atakuję, działa to w przypadku włócznikow i kawalerzystow, strzelcy nie dostają nagród tylko zadaja rany i zakrywają punty witalne hordy znacznikami ran?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

qazmarwsx pisze: 09 wrz 2022, 08:28 W przypadku zagrania karty taktyki "Dar cesarza" gdzie mogę podwoić nagrody za 2 wojowników którymi atakuję, działa to w przypadku włócznikow i kawalerzystow, strzelcy nie dostają nagród tylko zadaja rany i zakrywają punty witalne hordy znacznikami ran?
Dokładnie tak
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: bexolini »

Mam 2 pytanka

1. Tryb solo: czy nie jest to blad na karcie generala do solo? Nie powinno byc ze wysylka urzednikow od najnizszej do najwyzszej a aktywuje od najwyzszej do najnizszej?
Obrazek

2. Jak zdobyc ta kartę hordy skoro po ataku wszyscy od razu giną? A uratowani za chi z tego co kojarze i tak ida do strefy za murem
Obrazek
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 128
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Gamleer »

2. Odp. Tak karta bierze udział w grze tylko w trybie kooperacyjnym. Jeżeli wszyscy gracze zaatakują w tym samym czasie, bardzo ławo jest zakryć 8 pól witalności przed fazą ataku i tym samym wyeliminować kartę hordy, pomimo że niszczy ona jednostki w fazie ataku.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Lukashi »

bexolini pisze: 15 wrz 2022, 08:24 Mam 2 pytanka

1. Tryb solo: czy nie jest to blad na karcie generala do solo? Nie powinno byc ze wysylka urzednikow od najnizszej do najwyzszej a aktywuje od najwyzszej do najnizszej?
Obrazek

2. Jak zdobyc ta kartę hordy skoro po ataku wszyscy od razu giną? A uratowani za chi z tego co kojarze i tak ida do strefy za murem
Obrazek
1. Może tak być, pamiętam, że w którejś wersji był błąd dokładnie z tym związany. Na razie potwierdzam że masz rację, a gdyby się okazało że nie to ja albo Haniel damy znać.

2. W podstawce można ją tylko zabić ale nie zabrać. Natomiast z Czarnym Prochem czy Stretch Goalami dochodzą nowe jednostki które potrafią tam stanąć i nie giną, wtedy da się ją zebrać.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Tommy »

Pomocnicy: Jinshi lub Przemytnik w sytuacji Rozkazu Ataku.


Jinshi mówi: "Po twojej fazie Rozkazów przenieś 1 urzędnika. Możesz umieścić tego urzędnika nawet na zapełnionej lokacji".
Przemytnik: " Podczas fazy Rozkazów innego gracza możesz zapłacić 1 Chi, by przenieść 1 DODATKOWEGO urzędnika do dowolnej lokacji".

Już jakiś czas temu doszukaliśmy się + logika, że jeżeli nie ma fazy rozstawiania urzędników (jak własnie przy rozkazie Ataku) Przemytnik nie może dostawić urzędnika bo jest on DODATKOWY. Można powiedzieć, że Przemytnik daje trzeciego urzędnika za 1 chi (upraszczając).

Wczoraj miałem Jinshiego i zakwestionowano możliwość umieszczenia urzędnika po tym jak skończyła się faza mojego rozkazu (Rozkaz Ataku).... bo to analogiczne do Przemytnika.
W skrócie: nie potrafię się z tym zgodzić, bo przemytnik ma pewną zależność - musi być faza przeciwnika i moment dostawiania urzędników - wtedy dostawiasz dodatkowego. W Jinshi jedyne co trzeba spełnić to być na końcu swojej fazy rozkazu (a przed aktywowaniem lokacji).

Słowem kluczem jest "dodatkowego".

Niestety nigdzie nie znaleźliśmy doprecyzowania Jinshi.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Tommy pisze: 15 wrz 2022, 11:43 Pomocnicy: Jinshi lub Przemytnik w sytuacji Rozkazu Ataku.


Jinshi mówi: "Po twojej fazie Rozkazów przenieś 1 urzędnika. Możesz umieścić tego urzędnika nawet na zapełnionej lokacji".
Przemytnik: " Podczas fazy Rozkazów innego gracza możesz zapłacić 1 Chi, by przenieść 1 DODATKOWEGO urzędnika do dowolnej lokacji".

Już jakiś czas temu doszukaliśmy się + logika, że jeżeli nie ma fazy rozstawiania urzędników (jak własnie przy rozkazie Ataku) Przemytnik nie może dostawić urzędnika bo jest on DODATKOWY. Można powiedzieć, że Przemytnik daje trzeciego urzędnika za 1 chi (upraszczając).

Wczoraj miałem Jinshiego i zakwestionowano możliwość umieszczenia urzędnika po tym jak skończyła się faza mojego rozkazu (Rozkaz Ataku).... bo to analogiczne do Przemytnika.
W skrócie: nie potrafię się z tym zgodzić, bo przemytnik ma pewną zależność - musi być faza przeciwnika i moment dostawiania urzędników - wtedy dostawiasz dodatkowego. W Jinshi jedyne co trzeba spełnić to być na końcu swojej fazy rozkazu (a przed aktywowaniem lokacji).

Słowem kluczem jest "dodatkowego".

Niestety nigdzie nie znaleźliśmy doprecyzowania Jinshi.
Moim zdaniem masz racje. Jinshi jest zawsze po twojej karcie, niezaleznie jaka była. Przemytnik tylko po kartach, w których kladziesz urzednikow (czyli wszystkie poza rozkaz ataku)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Tommy »

Kolejna dluga rozgrywka... kolejna tona pytań... prawie wszystko udało się ogarnąć z BGG, ale nie wszystko.

Stąd ponownie prośba o pomoc:

1. Płaczka - "Za każdym razem, gdy rekrutujesz co najmniej 1 jednostkę, zapłąć 2 Chi, by przenieść się o 1 poziom do góry na Torze Herbaty i otrzymać 2 punkty chwały"

Czy w przypadku bycia już na szczycie toru herbaty i tak mogę zapłacić 2 chi, żeby otrzymać 2 punty chwały? Czy nagrody są powiązane?

2. Zhang Jun - "Za każdym razem, gdy płacisz złotem otrzymujesz (mnożnik) punktów chwały"

Czy przekazanie datku w złocie to również płacenie?


PS. Swoją drogą ciekawe combo koledze wyszło mając Zhang Juna i pomocnika "złotnika"... który miał kolejny trigger do "płacenia".
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Tommy pisze: 21 wrz 2022, 09:37 Kolejna dluga rozgrywka... kolejna tona pytań... prawie wszystko udało się ogarnąć z BGG, ale nie wszystko.

Stąd ponownie prośba o pomoc:

1. Płaczka - "Za każdym razem, gdy rekrutujesz co najmniej 1 jednostkę, zapłąć 2 Chi, by przenieść się o 1 poziom do góry na Torze Herbaty i otrzymać 2 punkty chwały"

Czy w przypadku bycia już na szczycie toru herbaty i tak mogę zapłacić 2 chi, żeby otrzymać 2 punty chwały? Czy nagrody są powiązane?

2. Zhang Jun - "Za każdym razem, gdy płacisz złotem otrzymujesz (mnożnik) punktów chwały"

Czy przekazanie datku w złocie to również płacenie?


PS. Swoją drogą ciekawe combo koledze wyszło mając Zhang Juna i pomocnika "złotnika"... który miał kolejny trigger do "płacenia".
1. Nie jestem pewny, ale moim zdaniem bym pozwolił płacić, by zdobywać punkty chwały
2. Tak, datek to też płacenie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Tommy »

Hardkor pisze: 21 wrz 2022, 10:22
Tommy pisze: 21 wrz 2022, 09:37 Kolejna dluga rozgrywka... kolejna tona pytań... prawie wszystko udało się ogarnąć z BGG, ale nie wszystko.

Stąd ponownie prośba o pomoc:

1. Płaczka - "Za każdym razem, gdy rekrutujesz co najmniej 1 jednostkę, zapłąć 2 Chi, by przenieść się o 1 poziom do góry na Torze Herbaty i otrzymać 2 punkty chwały"

Czy w przypadku bycia już na szczycie toru herbaty i tak mogę zapłacić 2 chi, żeby otrzymać 2 punty chwały? Czy nagrody są powiązane?

2. Zhang Jun - "Za każdym razem, gdy płacisz złotem otrzymujesz (mnożnik) punktów chwały"

Czy przekazanie datku w złocie to również płacenie?


PS. Swoją drogą ciekawe combo koledze wyszło mając Zhang Juna i pomocnika "złotnika"... który miał kolejny trigger do "płacenia".
1. Nie jestem pewny, ale moim zdaniem bym pozwolił płacić, by zdobywać punkty chwały
2. Tak, datek to też płacenie
Dzięki ponownie :-)

Ad1 - graliśmy tak, bo uznaliśmy, że jednak sporo effortu, żeby potem być limitowanym, że nie da się dwóch zysków otrzymać... jest nielogiczne, nie mówiąc o tym, że Tor Herbaty wydaje się jednak ważniejszą częścią.

Ad2 - i tak też graliśmy, choć nie ukrywam, że tutaj się sprzeciwiałem - przekazanie to nie płacenie, ale to moje czepialstwo po karciankach :-)
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Lukashi »

1) możesz
2) nie, datek to nie płacenie. Za to w drugą stronę, płacenie z magazynu to nadal płacenie.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Tommy »

Lukashi pisze: 21 wrz 2022, 19:12 1) możesz
2) nie, datek to nie płacenie. Za to w drugą stronę, płacenie z magazynu to nadal płacenie.
Dzięki za doprecyzowanie.

AD2. ok, dokładnie tak próbowałem argumentować.
Natomiast druga część, dotycząca płacenia z magazynu... Mogę się mylić, ale na BGG była chyba odpowiedź, że złoto wykorzystane/zapłacone z datków nie triggeruje Zhang Juna ponieważ powinien płacić "swoim" złotem. Czyli striggeruje tylko jeżeli doda jakieś złoto ze swoich zasobów. Tak jest?
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Lukashi »

Tommy pisze: 22 wrz 2022, 13:24
Lukashi pisze: 21 wrz 2022, 19:12 1) możesz
2) nie, datek to nie płacenie. Za to w drugą stronę, płacenie z magazynu to nadal płacenie.
Dzięki za doprecyzowanie.

AD2. ok, dokładnie tak próbowałem argumentować.
Natomiast druga część, dotycząca płacenia z magazynu... Mogę się mylić, ale na BGG była chyba odpowiedź, że złoto wykorzystane/zapłacone z datków nie triggeruje Zhang Juna ponieważ powinien płacić "swoim" złotem. Czyli striggeruje tylko jeżeli doda jakieś złoto ze swoich zasobów. Tak jest?
Musiałbym sprawdzić wording a nie mam na razie jak, ale jeśli coś jest na BGG to prawdopodobnie już to kiedyś sprawdzałem ja lub Robert ;)
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: bexolini »

Czarny Proch:

W jakiej kolejności rozpatrujemy zabicie hord w danej sekcji? Chodzi o to kogo włócznik będzie mógł wejść na wieżę.

Przykład: w danej sekcji mamy 3 karty hord. Po fazie strzelania 1 i 3 karta hordy licząc od muru zostaje pokonana.
- To w jakiej kolejności to rozpatrujemy ? od muru do końca planszy czy od końca planszy do muru ?
- Załóżmy że od muru do końca planszy. W takim przypadku najpierw na wieżę wejdzie włócznik gracza który zdobył kartę hordy nr 1 a potem sekundę póżniej może on zostać zastąpionym włócznikiem gracza który pokonał kartę hordy 3?
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

bexolini pisze: 02 lis 2022, 07:32 Czarny Proch:

W jakiej kolejności rozpatrujemy zabicie hord w danej sekcji? Chodzi o to kogo włócznik będzie mógł wejść na wieżę.

Przykład: w danej sekcji mamy 3 karty hord. Po fazie strzelania 1 i 3 karta hordy licząc od muru zostaje pokonana.
- To w jakiej kolejności to rozpatrujemy ? od muru do końca planszy czy od końca planszy do muru ?
- Załóżmy że od muru do końca planszy. W takim przypadku najpierw na wieżę wejdzie włócznik gracza który zdobył kartę hordy nr 1 a potem sekundę póżniej może on zostać zastąpionym włócznikiem gracza który pokonał kartę hordy 3?
Wg obecnych zasad tak. Zabijacie pierwszą kartę od muru, gracz który zdobył może wejść i strzelić, potem rozpatrujecie zabicie trzeciej karty i gracz który zdobył, może wejść i strzelić. Czyli na potrzeby pkt za brak breach lepiej zabijać dalszą kartę :)
Może kiedyś do faq wejdzie poprawka, ale na razie nie ma.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Lukashi »

Haniel pisze: 04 lis 2022, 22:55
bexolini pisze: 02 lis 2022, 07:32 Czarny Proch:

W jakiej kolejności rozpatrujemy zabicie hord w danej sekcji? Chodzi o to kogo włócznik będzie mógł wejść na wieżę.

Przykład: w danej sekcji mamy 3 karty hord. Po fazie strzelania 1 i 3 karta hordy licząc od muru zostaje pokonana.
- To w jakiej kolejności to rozpatrujemy ? od muru do końca planszy czy od końca planszy do muru ?
- Załóżmy że od muru do końca planszy. W takim przypadku najpierw na wieżę wejdzie włócznik gracza który zdobył kartę hordy nr 1 a potem sekundę póżniej może on zostać zastąpionym włócznikiem gracza który pokonał kartę hordy 3?
Wg obecnych zasad tak. Zabijacie pierwszą kartę od muru, gracz który zdobył może wejść i strzelić, potem rozpatrujecie zabicie trzeciej karty i gracz który zdobył, może wejść i strzelić. Czyli na potrzeby pkt za brak breach lepiej zabijać dalszą kartę :)
Może kiedyś do faq wejdzie poprawka, ale na razie nie ma.
Jeszcze tylko dodam, że zabicie ostatniej karty może się bardziej opłacać, ale też jest zwyczajnie trudniejsze ;)
Heniek1990
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2018, 20:17

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Heniek1990 »

Mam pytanie dotyczące dodatku Czarny Proch. Podczas przygotowania gry należy położyć żeton czasu strona +1 do góry. Co to oznacza w praktyce.? Czy gram rok dluzej, czy co Wiosnę dobieram jedną kartę hordy więcej , czy jeszcze coś innego? Nie mogę nigdzie znaleźć wyjaśnień.
ODPOWIEDZ