Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
pan-jakiś
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2022, 20:19

Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: pan-jakiś »

Witam, z okazji urodzin mojego młodszego brata, chcialem zrobić własną planszówkę, ale taką profesjonalną, nie na papierze ksero, czy coś. Chodzi o to, że chciałbym zamówić wydruk, i właśnie nie wiem, ile to będzie kosztować.

Np. 1 plansza 60x60cm, 40 żetonów 3x3cm, 40 kart 10x6cm, instrukcję A5, 5 pionków z tektury litej. (rzucam na razie pomysłami, nie wiem jakie wszystko, i ile będzie.)

Gra ma polegać na naszej najulubieńszej bajce SpongeBob. Czyli Patryk(przyjaciel SpongeBoba), Gacuś(zwierzę SpongeBoba) i jego rodzice (wszyscy pionki) muszą ocalić siostrę Sam(porwaną). Mam w głowie na to wszystko już pomysł, ale nie wiem jak to wszystko będzie się rozgrywać. Wykonanie wyjdzie też od dostępności zdjęć z internetu.

I czy ktoś kiedyś zamawiał druk gry ze swojego projektu? Poleci ktoś jakąś firmę? Ilę to kosztuję?

Firmy które znalazłem:
https://www.granna.pl/gry-na-zamowienie.html
http://polskiegryplanszowe.pl/#na-zamowienie
https://gabi-group.pl/mozliwosci
https://omegadruk.pl/oferta/gry-planszowe/
https://graplanszowadlaciebie.pl/
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
pan-jakiś
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2022, 20:19

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: pan-jakiś »

Pisałem do nich. Na te chwilę nie przyjumją podobno zamówień bez nakładu minimalnego.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 136
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 148 times
Been thanked: 52 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: The Fifth Horseman »

pan-jakiś pisze: 29 mar 2022, 21:18Wykonanie wyjdzie też od dostępności zdjęć z internetu.
Jak nie masz praw autorskich do grafik, to firmy raczej nie przyjmą takiego zlecenia. Niestety ale zostaje ci własnoręczny wydruk, wycinanie i klejenie - wbrew pozorom to nie jest wcale trudne
aranjuez
Posty: 38
Rejestracja: 01 cze 2015, 09:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: aranjuez »

Jeszcze tu możesz sprawdzić
http://www.axel.pl/
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 626
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 287 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: trixon »

The Fifth Horseman pisze: 30 mar 2022, 16:36
pan-jakiś pisze: 29 mar 2022, 21:18Wykonanie wyjdzie też od dostępności zdjęć z internetu.
Jak nie masz praw autorskich do grafik, to firmy raczej nie przyjmą takiego zlecenia. Niestety ale zostaje ci własnoręczny wydruk, wycinanie i klejenie - wbrew pozorom to nie jest wcale trudne
Nie znam się, więc mogę się mylić. Jeżeli jest robiona jedna kopia na użytek własny niekomercyjny, to można użyć grafik. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie przez kogoś siedzącego w temacie.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: Fidel-F2 »

A z jakiej paki "firma drukująca" miałaby sprawdzać czy ktoś ma prawa autorskie czy nie?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: Brylantino »

The Fifth Horseman pisze: 30 mar 2022, 16:36
pan-jakiś pisze: 29 mar 2022, 21:18Wykonanie wyjdzie też od dostępności zdjęć z internetu.
Jak nie masz praw autorskich do grafik, to firmy raczej nie przyjmą takiego zlecenia.
Totalna bzdura.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 136
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 148 times
Been thanked: 52 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: The Fifth Horseman »

trixon pisze: 30 mar 2022, 20:00Nie znam się, więc mogę się mylić. Jeżeli jest robiona jedna kopia na użytek własny niekomercyjny, to można użyć grafik. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie przez kogoś siedzącego w temacie.
Jeżeli robisz ją własnoręcznie to co innego niż kiedy jako firma produkujesz ją jako czyjeś płatne zlecenie (to: autora tematu).
Fidel-F2 pisze: 31 mar 2022, 07:03 A z jakiej paki "firma drukująca" miałaby sprawdzać czy ktoś ma prawa autorskie czy nie?
Sprawdzają: viewtopic.php?f=1&t=35018&p=635746#p635746
Poza tym, jakby ci to powiedzieć... SpongeBob i powiązane postaci są dosyć znane i rozpoznawalne.
pan-jakiś
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2022, 20:19

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: pan-jakiś »

I tak już chyba po sprawie. Jak wycenili mi 500 zł to sobie odpuszczam :shock:
Myślałem, że max. 150zl
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: shod »

pan-jakiś pisze: 01 kwie 2022, 12:59 I tak już chyba po sprawie. Jak wycenili mi 500 zł to sobie odpuszczam :shock:
Myślałem, że max. 150zl
to jakieś przegięcie. drukowałem wiele rzeczy na własne potrzeby plansz, pudełek, kart, żetonów itp.. z moich doświadczeń to:
1. wydruk kart - koszt mniej więcej ok. 3 zł netto za wydruk dwustronny A4 z cięciem i zaokrąglaniem narożników,
2. wydruk planszy - koszt ok. 35-40 zł netto za 1m2 na folii samoprzylepnej. Tektura ponoć zdrożała i ciężko dostać, ale arkusz 100x70 cm gr 2 mm to był niedawno kosz do 20 zł.
3. żetony - to jest zawsze największy problem. Jak nie będą to jakieś skomplikowane kształty to proponuje cięcie z tektury introligatorskiej 1,5-2 mm we własnym zakresie i oklejenie tego wydrukiem na papierze samoprzylepnym pociętym ploterem lub we własnym zakresie. Można też zlecić osobno cięcie laserem tektury i osobno nadruku, bo cięcie już oklejonej tektury to przedraża sprawę. Sądzę, że kilkadzieścia złotych.
4. pionki - o analogicznie jak żetony.
Zależy ile tego wszystkiego będziesz mieć.

EDIT. to co zostanie z arkusza tektury na plansze to wystarczy na żetony i pionki.
pan-jakiś
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2022, 20:19

Re: Chcę zrobić własną planszówkę. Jeden egzemplarz, tylko potrzebuje pomocy...

Post autor: pan-jakiś »

Wycenę dostałem od PortaArt (graplanszowadlaciebie.pl). Ogólnie jeszcze się pytam innych firm
ODPOWIEDZ