Albi - plany wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1889
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Albi - plany wydawnicze

Post autor: tomuch »

Nie znalazłem tematu dotyczącego wydawnictwa Albi.

Czy ktoś wie, kiedy ma być w końcu Ship Ahoy? Już te armaty strzelają czy nie?
A drugie pytanie dotyczy kolejnego dodruku Szczęk Lwa - czy już jest na rynku poprawiona wersja? Ktoś kupował ostatnio?

Jeśli wydawnictwo się zgłosi po miejsce w pierwszym poście wątku, to śmiało można mnie wykasować.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Kwestor »

tomuch pisze: 06 kwie 2022, 16:56 A drugie pytanie dotyczy kolejnego dodruku Szczęk Lwa - czy już jest na rynku poprawiona wersja? Ktoś kupował ostatnio?
Jest pierwszy i drugi druk, które wymagają porawionych kart, można się zgłaszać po naklejki o tu: https://bit.ly/formularz_naklejki_GloomhavenSzczękiLwa

Trzeci druk jest ponoć już ok, miał dotrzeć w kwietniu.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1889
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: tomuch »

Kwestor pisze: 07 kwie 2022, 16:48 Trzeci druk jest ponoć już ok, miał dotrzeć w kwietniu.
Właśnie o ten druk chodzi. Jeśli ktoś odbierze, nie będzie miał błędów, to niech się pochwali kodem lub oznaczeniem na pudełku.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Vanres
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 16:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Vanres »

W sklepie Albi jest data 22.05.22r.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1889
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: tomuch »

Vanres pisze: 15 kwie 2022, 11:21 W sklepie Albi jest data 22.05.22r.
Na Szczęki Lwa? Czy może na Ship Ahoy? :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Vanres
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 16:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Vanres »

Planowana dostępność Gloomhaven Szczęki Lwa w sklepie Albi 22.05.22r.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: dawciu »

Jakieś wieści jak się ma sytuacja z The Hunger? Czy będzie na czas, czy jakieś obsuwy?
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: opulentus »

Ktoś coś wie o dodruku Gloomhaven? Będzie, nie będzie?
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: battledwarf »

czy wiecie może czy Marco Polo II będzie jeszcze wydawane przez albi? nigdzie tego nie ma
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: skibo »

battledwarf pisze: 01 lut 2023, 21:06 czy wiecie może czy Marco Polo II będzie jeszcze wydawane przez albi? nigdzie tego nie ma
Pytałem w grudniu , napisali ze nie planują , wiec kupiłem nówkę PL w folii za 190zl :) używki są po 300 , także się udało :)

Czy coś się zmieniło? trzeba znów zapytać .
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: battledwarf »

Spoiler:
no to fajnie udało się wyhaczyć, teraz te ceny są jakieś kosmiczne, dzięki za odpowiedź
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

Albi zarabia takie pieniądze na Gloomhaven i pochodnych, że już nawet nie zapowiada niczego na ten rok, czy o co chodzi. Nie wspomnę o dodruku Anachrony, które chodzi po 600zł.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: SetkiofRaptors »

A tym Anachrony to jest w ogóle jakiś cyrk. Niby im się nie sprzedawało a to jednak gra z top 100 BGG. Sytuacja podobna jak z Kosmicznymi Spotkaniami od Galakty, ktoś chyba myślał, że samo się sprzeda i nic z tym nie trzeba robić. A jednak cholera ceny używek to jakaś masakra. Dodatków wyszło milion a po polsku nic.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

SetkiofRaptors pisze: 08 mar 2023, 11:53 A tym Anachrony to jest w ogóle jakiś cyrk. Niby im się nie sprzedawało a to jednak gra z top 100 BGG. Sytuacja podobna jak z Kosmicznymi Spotkaniami od Galakty, ktoś chyba myślał, że samo się sprzeda i nic z tym nie trzeba robić. A jednak cholera ceny używek to jakaś masakra. Dodatków wyszło milion a po polsku nic.
Na Portalconie podczas zapowiedzenia Trickeriona powiedzieli, że jeśli dobrze się sprzeda, to wydadzą inne gry Mind Clash. Więc możliwe, że za jakiś czas będzie można kupić polskiego infinityboxa za te same pieniądze jakie kosztuje teraz podstawka. Albiemu wystarczy w tym roku Frosthaven.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: SetkiofRaptors »

flissak pisze: 08 mar 2023, 12:09
SetkiofRaptors pisze: 08 mar 2023, 11:53 A tym Anachrony to jest w ogóle jakiś cyrk. Niby im się nie sprzedawało a to jednak gra z top 100 BGG. Sytuacja podobna jak z Kosmicznymi Spotkaniami od Galakty, ktoś chyba myślał, że samo się sprzeda i nic z tym nie trzeba robić. A jednak cholera ceny używek to jakaś masakra. Dodatków wyszło milion a po polsku nic.
Na Portalconie podczas zapowiedzenia Trickeriona powiedzieli, że jeśli dobrze się sprzeda, to wydadzą inne gry Mind Clash. Więc możliwe, że za jakiś czas będzie można kupić polskiego infinityboxa za te same pieniądze jakie kosztuje teraz podstawka. Albiemu wystarczy w tym roku Frosthaven.
Kurde, rozumiem wydawców, że wolą wydawać od razu Big Boxy, ale dla mnie to podejście praktycznie skreśla grę. Przy moim budżecie na gry nie mogę sobie pozwolić na grę za ok 800 zł (albo inaczej: mogę ale wtedy praktycznie nic innego nie kupię w danym roku, a wolę różnorodność). Taki infinity box to naprawdę dla mnie za dużo, po co mieć WSZYSTKO na wejściu? Wiem, że wielu ludzi w hobby ma inne podejście bo są kompletystami.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

SetkiofRaptors pisze: 08 mar 2023, 12:21
flissak pisze: 08 mar 2023, 12:09
SetkiofRaptors pisze: 08 mar 2023, 11:53 A tym Anachrony to jest w ogóle jakiś cyrk. Niby im się nie sprzedawało a to jednak gra z top 100 BGG. Sytuacja podobna jak z Kosmicznymi Spotkaniami od Galakty, ktoś chyba myślał, że samo się sprzeda i nic z tym nie trzeba robić. A jednak cholera ceny używek to jakaś masakra. Dodatków wyszło milion a po polsku nic.
Na Portalconie podczas zapowiedzenia Trickeriona powiedzieli, że jeśli dobrze się sprzeda, to wydadzą inne gry Mind Clash. Więc możliwe, że za jakiś czas będzie można kupić polskiego infinityboxa za te same pieniądze jakie kosztuje teraz podstawka. Albiemu wystarczy w tym roku Frosthaven.
Kurde, rozumiem wydawców, że wolą wydawać od razu Big Boxy, ale dla mnie to podejście praktycznie skreśla grę. Przy moim budżecie na gry nie mogę sobie pozwolić na grę za ok 800 zł (albo inaczej: mogę ale wtedy praktycznie nic innego nie kupię w danym roku, a wolę różnorodność). Taki infinity box to naprawdę dla mnie za dużo, po co mieć WSZYSTKO na wejściu? Wiem, że wielu ludzi w hobby ma inne podejście bo są kompletystami.
Problem jest taki, że podobno podstawkę wykastrowali w nowym wydaniu. Myślę, że bardziej 600zł niż o 800zł.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: SetkiofRaptors »

Spoiler:
Wykastrowany, w sensie nie ma dwóch modułów tylko podstawkę samą? Mnie się podobały te moduły, to prawda, ale wykastrowane brzmi jakby było niegrywalne bez tych modułów, a to przecież nieprawda.

Np. modułem eksperymentów to ja nie grałem jeszcze nigdy (tak, grałem tylko z maks 10 razy bo nie mam swojej kopii). To jest problem Big Boxów, ludzie kupują masę rzeczy z których NIGDY nie skorzystają. Też uważałem, że te moduły dobrze robiły tej podstawce. Ale też bez przesady, że wykastrowane.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

SetkiofRaptors pisze: 08 mar 2023, 13:58
Wykastrowany, w sensie nie ma dwóch modułów tylko podstawkę samą? Mnie się podobały te moduły, to prawda, ale wykastrowane brzmi jakby było niegrywalne bez tych modułów, a to przecież nieprawda.

Np. modułem eksperymentów to ja nie grałem jeszcze nigdy (tak, grałem tylko z maks 10 razy bo nie mam swojej kopii). To jest problem Big Boxów, ludzie kupują masę rzeczy z których NIGDY nie skorzystają. Też uważałem, że te moduły dobrze robiły tej podstawce. Ale też bez przesady, że wykastrowane.
Może trochę przesadziłem, ale dlatego, że jeden z tych modułów odpowiada za Solo co stanowi dla mnie połowę gry lol
Rafmix
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Rafmix »

SetkiofRaptors pisze: 08 mar 2023, 13:58
Spoiler:
Wykastrowany, w sensie nie ma dwóch modułów tylko podstawkę samą? Mnie się podobały te moduły, to prawda, ale wykastrowane brzmi jakby było niegrywalne bez tych modułów, a to przecież nieprawda.

Np. modułem eksperymentów to ja nie grałem jeszcze nigdy (tak, grałem tylko z maks 10 razy bo nie mam swojej kopii). To jest problem Big Boxów, ludzie kupują masę rzeczy z których NIGDY nie skorzystają. Też uważałem, że te moduły dobrze robiły tej podstawce. Ale też bez przesady, że wykastrowane.
Z tego co pamiętam to nie ma też trybu solo (musisz sam sobie wydrukować plansze i żetony dostępne na stronie wydawnictwa albo kupic dodatek który zawiera ulepszoną wersję automy).
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: SetkiofRaptors »

flissak pisze: 08 mar 2023, 13:52 Myślę, że bardziej 600zł niż o 800zł.
Kurde, popatrzyłem na ceny u wydawcy i to jest absolutnie niemożliwe, żeby cena ewentualnej wersji PL była poniżej 800 zł, a myślę, że i bliżej 1000 zł to może być. Skąd takie przewidywania :D? Zakładam, że z kapelusza, bo ani Triceriona Big Box PL ceny jeszcze nie poznaliśmy ani nic? Wiem, że te 3 lata temu mniej wiecej ta cena na KS'ie była w okolicach 150 dolarów, ale nie sądzę, żeby to było wykonalne w 2023.

P.S teraz mi trochę smutno, że nie miałem okazji uczestniczyć w tym KS'e. 150 dolarów za tę zawartość to jak pół darmo. Lacerdy są w podobnych cenach a nie mają nawet 1/3 tej zawartości i jakości wykonania.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

W czeskim sklepie Albi w tym momencie cena Frosthaven 863,80 zł (przeliczyłam na zł biorąc kurs 0,20).
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Tringa »

Ktoś coś wie kiedy możemy spodziewać się drugiego dodatku do Parków? :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Tringa »

Info z FB: drugi dodatek do Parków będzie na jesień tego roku :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Warrtain »

Tringa pisze: 21 mar 2023, 09:06 Info z FB: drugi dodatek do Parków będzie na jesień tego roku :)
Dzięki za info, trochę niepoważne że takie informacje po raz pierwszy udostępniają jako odpowiedź do komentarza pod postem który nawet na dobrą sprawę bezpośrednio Parków nie dotyczy. Ale to w sumie Albi więc czego się spodziewać ;)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Albi - plany wydawnicze

Post autor: Tringa »

Ja tam się cieszę, że odpowiedzieli i potwierdzili wydanie :) Już miałam w koszyku ang wersję dodatku ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ