Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Gatzky »

garg pisze: 22 maja 2022, 20:56 Chyba wszyscy zapominamy, że to jest wersja raczej kolekcjonerska, czyli nie służy do grania, tylko do kolekcjonowania.

Do grania mamy stare wersje :mrgreen: .
Niektórzy nawet po dwie edycje:)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: BOLLO »

Hrosskar pisze: 20 maja 2022, 20:42 Jest cena Gameplay All in - 95 euro/99 dolarów plus dodali koszty wysyłki.
No czyli jestem do przodu prawie 500pln...
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 175 times
Been thanked: 53 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Siersciu »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2022, 20:48 485 zł. jak dobrze liczę, z transportem do PL
A co z dodatkami? Widzę, że są osobne pudełka. Bardzo możliwe, że będzie trzeba je wszystkie dokupić... no chyba, że jakimś cudem będą jako SG dodawane.
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: mluckner »

Siersciu pisze: 23 maja 2022, 06:49
PytonZCatanu pisze: 20 maja 2022, 20:48 485 zł. jak dobrze liczę, z transportem do PL
A co z dodatkami? Widzę, że są osobne pudełka. Bardzo możliwe, że będzie trzeba je wszystkie dokupić... no chyba, że jakimś cudem będą jako SG dodawane.
To są, zgodnie z podpisami, tylko wizualizacje. Wszystko wchodzi w podaną cenę i będzie w jednym pudełku. Co będzie w ramach SG jeszcze nie wiadomo.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: vnzk »

garg pisze: 22 maja 2022, 20:56 Do grania mamy stare wersje :mrgreen: .
Według opinii mojej żony (a pewnie nie tylko) to stare wersje nie są do grania (ze względu na estetykę). ;) I to główny powód, dla którego ogłoszenie kolejnej edycji Zamków mnie ucieszyło.
Mówiąc celowo nieelegancko: co z tego, że mam starą, jak Starej w starą starczyło starań tylko na partię startową. ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: hipcio_stg »

vnzk pisze: 23 maja 2022, 07:54
garg pisze: 22 maja 2022, 20:56 Do grania mamy stare wersje :mrgreen: .
Według opinii mojej żony (a pewnie nie tylko) to stare wersje nie są do grania (ze względu na estetykę). ;) I to główny powód, dla którego ogłoszenie kolejnej edycji Zamków mnie ucieszyło.
Mówiąc celowo nieelegancko: co z tego, że mam starą, jak Starej w starą starczyło starań tylko na partię startową. ;)
Jak coś jest dobre, to nie musi być piękne. Jak coś nie zagrało, to nawet jak to ubierzesz w majteczki w kropeczki to też nie pomoże ;)
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: vnzk »

hipcio_stg pisze: 23 maja 2022, 08:09 Jak coś jest dobre, to nie musi być piękne.
Są dwa dowody wskazujące na to, że moja żona miewa to samo podejście:
- lubi Troyes
- wyszła za mnie

A jednak, w Zamkach nie zagrało właśnie to, że (dla niej) są brzydkie. ;) Ale oczywiście masz racje, ubranie tej gry w nowe szaty nie musi sprawić, że jej się spodoba. Dlatego właśnie nie jestem skłonny zaryzykować 500 zł, żeby to sprawdzić. ;)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Witchma »

brazylianwisnia pisze: 22 maja 2022, 14:43 Zobaczymy co będzie w SG i czy będzie standardowo 15% zniżki na grupowce.
O, w wersji -15% wzięłabym bez zastanowienia :)
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Ciuniek »

hipcio_stg pisze: 23 maja 2022, 08:09 Jak coś jest dobre, to nie musi być piękne.
Demagogia. ;) Jak coś jest dobre, to nie musi być brzydkie. ;)
poxi
Posty: 239
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

Wystartowało. Oczywiście ufundowane w 3 minuty. Z istotnych rzeczy jest opcja kupienia gry bez miniatur za 85€ oraz dokupienia maty i akrylowych kafelków, dwa razy grubszych niż karton.
Będzie wersja retail po zrealizowaniu zamówień z kampanii.
Streczgole będą się pojawiać niezależnie od zebranych pieniędzy co 2 dni. Kampania ma trwać 20 dni.
ppeter
Posty: 528
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: ppeter »

poxi pisze: 24 maja 2022, 17:13 Z istotnych rzeczy jest opcja kupienia gry bez miniatur za 85€ oraz dokupienia maty i akrylowych kafelków, dwa razy grubszych niż karton.
Co po zsumowaniu daje 6€ zysku w stosunku do "Royal pledge (Sundrop)" :?
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: vnzk »

poxi pisze: 24 maja 2022, 17:13 Z istotnych rzeczy jest opcja kupienia gry bez miniatur za 85€
Aczkolwiek pudełko będzie tej samej wielkości, co w wersji z miniaturami.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: PytonZCatanu »

https://gamefound.com/projects/awaken-r ... -goal/1644


Pierwszym strecz golem jest nowy dodatek.
poxi
Posty: 239
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

PytonZCatanu pisze: 24 maja 2022, 19:23 https://gamefound.com/projects/awaken-r ... -goal/1644
Pierwszym strecz golem jest nowy dodatek.
Obrazek
Czterowarstwowe planszetki winiarni. Już słyszę jazgot o to, że się wykrzywiają.
Fajnie, że zaczęli od konkretnego dodatku. Pomimo początkowej niechęci, szybko mnie przekonali do zakupu. W przeciwnym razie odbyt mi pęknie przez FOMO.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

Czy wersja z akrylowymi żetonami zawiera też żetony kartonowe?

Ogólnie bardzo mnie nurtuje ta kampania. Uważam, że cena jak na zawartość jest stosunkowo niska. Tylko czy komuś potrzebna jest ta zawartość? Ja sam nie jestem jakimś hardcore'owym fanem Zamków. Długo mnie nie przekonywały, kupiłem nową edycje "big box" i, z punktu widzenia gameplaya, to już tam było dla mnie za dużo. Masa dodatków, które pewnie jest sens eksplorować po kilkunastu partiach.

W tej edycji delux bardzo podobają mi się akrylowe znaczniki i jeśli bym kupował to na 100% z nimi, mata ani sundrop mnie nie interesują, więc jak coś to standard pledge + akrylowe znaczniki. No i właśnie stąd pytanie o to czy muszę dostawać też 3kg niepotrzebnych kartonowych elementów.

Co do figurek zamków, to na 100% bym ich nie używał w grze, nie widzę możliwości aby nie przeszkadzały. Jednak w tej cenie chyba bym je wziął do pomalowania i dania synowi do zabawy. Kolejna sprawa to znowu wielkość tego wszystkiego. Setup Zamków może nie jest idealny, ale przy dobrze posortowanych elementach powinien się zamknąć w ok. 5 min. Boję się, że jak przyślą 5kg podstawki i 4kg Strech Goali, to nie będzie mi się chciało tego rozkładać.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Dako »

arturmarek pisze: 28 maja 2022, 14:30 Czy wersja z akrylowymi żetonami zawiera też żetony kartonowe?
W tej edycji delux bardzo podobają mi się akrylowe znaczniki i jeśli bym kupował to na 100% z nimi, mata ani sundrop mnie nie interesują, więc jak coś to standard pledge + akrylowe znaczniki. No i właśnie stąd pytanie o to czy muszę dostawać też 3kg niepotrzebnych kartonowych elementów.
Akrylowe znaczniki (oprócz tego, że wchodzą w skład Royal pledge) są dodatkiem w osobnym pudełku który można niezależnie dokupić do dowolnego zestawu. Na 100% dostaniesz również te wszystkie znaczniki kartonowe które będą w pudle z podstawową grą i SG.
Możesz przecież kupić podstawową wersję Classic + SG i do tego dodatkowo akrylowe znaczniki.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

Dako_W pisze: 28 maja 2022, 14:48
arturmarek pisze: 28 maja 2022, 14:30 Czy wersja z akrylowymi żetonami zawiera też żetony kartonowe?
W tej edycji delux bardzo podobają mi się akrylowe znaczniki i jeśli bym kupował to na 100% z nimi, mata ani sundrop mnie nie interesują, więc jak coś to standard pledge + akrylowe znaczniki. No i właśnie stąd pytanie o to czy muszę dostawać też 3kg niepotrzebnych kartonowych elementów.
Akrylowe znaczniki (oprócz tego, że wchodzą w skład Royal pledge) są dodatkiem w osobnym pudełku który można niezależnie dokupić do dowolnego zestawu. Na 100% dostaniesz również te wszystkie znaczniki kartonowe które będą w pudle z podstawową grą i SG.
Możesz przecież kupić podstawową wersję Classic + SG i do tego dodatkowo akrylowe znaczniki.
Tak też to rozumiem, ale trochę mnie drażni takie marnotrawstwo. Podobnie z zestawami plansz dla 4 graczy. Dla przykładu, ja nigdy nie zagram w 4 osoby. I nawet nie chodzi mi tutaj o cenę, ale o ogólnie pojęte marnotrawstwo i, przede wszystkim, aspekt praktyczny. W wielu grach dla wygody oddzielam elementy potrzebne do gry w 2 osoby, a resztę wywalam do jakiegoś osobnego kartonu (najlepiej jak gra ma dodatek, to tam leci), bo inaczej tylko przeszkadza mi w setupie i organizacji elementów w pudełku.

To raczej offtop, bo nowe Zamki nie są tutaj jakoś szczególnie wyjątkowe w tym aspekcie.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: ozon »

poxi pisze: 24 maja 2022, 17:13 Wystartowało. Oczywiście ufundowane w 3 minuty. Z istotnych rzeczy jest opcja kupienia gry bez miniatur za 85€ oraz dokupienia maty i akrylowych kafelków, dwa razy grubszych niż karton.
Będzie wersja retail po zrealizowaniu zamówień z kampanii.
Streczgole będą się pojawiać niezależnie od zebranych pieniędzy co 2 dni. Kampania ma trwać 20 dni.
1) Jaką funkcję będą pełnić te figurkowe zamki, zastępują jakiś kafelek na planszy gracza?
2) Jakie jest wasze doświadczenie z wersjami retail gier ze wspieraczek? Czego może nie być w sklepach w pudełku gry względem Classic pledge (jak było z Brass'em?)? Może takie wróżenie z fusów ale jak myślicie?
3) Czy wersja ze wspieraczki faktycznie wychodziła później taniej niż sklepowa?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

ozon pisze: 02 cze 2022, 10:33 1) Jaką funkcję będą pełnić te figurkowe zamki, zastępują jakiś kafelek na planszy gracza?
Można ich używać zamiast kafelków zamków. Kafelki też będą w pudełku, więc figurki nie mają żadnego mechanicznego znaczenia, a wręcz będą przeszkadzały w grze zasłaniając trochę planszy. Pewnie dlatego jest wersja bez figurek. Chociaż dla mnie to jeśli się zdecyduje na wsparcie to razem z zamkami, żeby pomalować i użyć poza grą, bo różnica ceny jest bardzo mała.
ozon pisze: 02 cze 2022, 10:33 2) Jakie jest wasze doświadczenie z wersjami retail gier ze wspieraczek? Czego może nie być w sklepach w pudełku gry względem Classic pledge (jak było z Brass'em?)? Może takie wróżenie z fusów ale jak myślicie?
Myślę, że wszystko będzie do kupienia. Nie ma co się patrzeć na Brassa, bo to inne wydawnictwo. AR na polski rynek raczej wszystkie istotne rzeczy z kampanii dawali do sprzedaży w retailu. Myślę, że z Classic Pledge wszystko będzie w sklepie do kupienia, ale na pewno nie jako jeden produkt. Przyglądaj się czy będą jakieś elementy oznaczone jako "gamefound exclusive", te nie powinny być dostępne.
ozon pisze: 02 cze 2022, 10:33 3) Czy wersja ze wspieraczki faktycznie wychodziła później taniej niż sklepowa?
Myślę, że będzie znacznie taniej, wliczając SG. Przypuszczam, że cena podstawki będzie niewiele mniejsza niż cena podstawowego pledge'a.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Hrosskar »

ozon pisze: 02 cze 2022, 10:33 3) Czy wersja ze wspieraczki faktycznie wychodziła później taniej niż sklepowa?
Myślę, że będzie znacznie taniej, wliczając SG. Przypuszczam, że cena podstawki będzie niewiele mniejsza niż cena podstawowego pledge'a.
[/quote]

Będzie jedno pudełko, a nie dwa na podstawkę i SG. Jak do tej pory nie ma nic GF exclusive i pewnie nie będzie, więc wszystko będzie do kupienia w sklepie. Pytanie, kto będzie odpowiadał za polską wersję - pewnie Rebel. Patrząc na sytuację z Nemesis Lockdown, czy Frostpunk, to cena sklepowa będzie dużo wyższa niż na GF. Z drugiej strony podstawowy pledge to koło 400zł, więc na polskie realia to dużo, gdyby dali cenę SCD 600zł, to pytanie kto kupi, skoro będzie tańsza wersja z SCD 200zł na rynku.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Hrosskar »

arturmarek pisze: 02 cze 2022, 12:54
ozon pisze: 02 cze 2022, 10:33 3) Czy wersja ze wspieraczki faktycznie wychodziła później taniej niż sklepowa?
Myślę, że będzie znacznie taniej, wliczając SG. Przypuszczam, że cena podstawki będzie niewiele mniejsza niż cena podstawowego pledge'a.
Będzie jedno pudełko, a nie dwa na podstawkę i SG. Jak do tej pory nie ma nic GF exclusive i pewnie nie będzie, więc wszystko będzie do kupienia w sklepie. Pytanie, kto będzie odpowiadał za polską wersję - pewnie Rebel. Patrząc na sytuację z Nemesis Lockdown, czy Frostpunk, to cena sklepowa będzie dużo wyższa niż na GF. Z drugiej strony podstawowy pledge to koło 400zł, więc na polskie realia to dużo, gdyby dali cenę SCD 600zł, to pytanie kto kupi, skoro będzie tańsza wersja z SCD 200zł na rynku.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: japanczyk »

Hrosskar pisze: 02 cze 2022, 14:23 Będzie jedno pudełko, a nie dwa na podstawkę i SG. Jak do tej pory nie ma nic GF exclusive i pewnie nie będzie, więc wszystko będzie do kupienia w sklepie. Pytanie, kto będzie odpowiadał za polską wersję - pewnie Rebel. Patrząc na sytuację z Nemesis Lockdown, czy Frostpunk, to cena sklepowa będzie dużo wyższa niż na GF. Z drugiej strony podstawowy pledge to koło 400zł, więc na polskie realia to dużo, gdyby dali cenę SCD 600zł, to pytanie kto kupi, skoro będzie tańsza wersja z SCD 200zł na rynku.
Raczej AR sami wydadzą, w końcu juz uruchomili swoje wydawnictwo
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: vnzk »

A myślicie, że jest w ogóle szansa na "ubogą" wersję retail? I nie chodzi mi o samą cenę a o mniejsze pudło (np. bez figurek, metalowych monet, dużego dodatku, streczgoli). Na razie AR na każde pytanie o wersję retail odpowiadają bezpiecznie "nothing set in stone".
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

Hrosskar pisze: 02 cze 2022, 14:23
arturmarek pisze: 02 cze 2022, 12:54
ozon pisze: 02 cze 2022, 10:33 3) Czy wersja ze wspieraczki faktycznie wychodziła później taniej niż sklepowa?
Myślę, że będzie znacznie taniej, wliczając SG. Przypuszczam, że cena podstawki będzie niewiele mniejsza niż cena podstawowego pledge'a.
Będzie jedno pudełko, a nie dwa na podstawkę i SG. Jak do tej pory nie ma nic GF exclusive i pewnie nie będzie, więc wszystko będzie do kupienia w sklepie. Pytanie, kto będzie odpowiadał za polską wersję - pewnie Rebel. Patrząc na sytuację z Nemesis Lockdown, czy Frostpunk, to cena sklepowa będzie dużo wyższa niż na GF. Z drugiej strony podstawowy pledge to koło 400zł, więc na polskie realia to dużo, gdyby dali cenę SCD 600zł, to pytanie kto kupi, skoro będzie tańsza wersja z SCD 200zł na rynku.
Myślałem, że te winnice będą w osobnym pudle. Co do polskiego retaila to raczej nie Rebel. Albo AR albo Ravensburger.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: nakago »

czy ktoś doczytał się na kampanii czy te akrylowe żetony żółte będą mieć z tyłu napisy wyjaśniające działanie żetonów czy nie? bo gdzieś ktoś pisał, że nie da rady tego zrobić na nich
ODPOWIEDZ