Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

Jest pierwszy update:
https://gamefound.com/projects/draft/47 ... /updates/1

Proponowane kafelki wyglądają źle. Zlewają się kolorystycznie. Nie widzę tu realnej poprawy w stosunku do bigboxa. Zastosowano podobny zabieg, co z planszą w 2019r. - zrobiono pstrokato, kolorowo i nieczytelnie.

Mam nadzieje, że żaden z tych zestawów nie zostanie zaakceptowany. Właściwie, to zdjęcie z powiększonymi kaflami z bigboxa, wygląda najlepiej.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Beskid »

Prawda, zaproponowali trzy wersje kafli ale stylowo jakoś tak bez różnicy :roll: nie wygląda to ciekawie
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: psia.kostka »

Dali trzy nowe, marne wzory kafelkow. Community zacznie psioczyc, a wtedy Awakeny (#welisten) wyskocza z figurkami jako zbawcy swiata (cali na bialo) :mrgreen:
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Witchma »

Naprawdę chciałabym coś wybrać z tych trzech propozycji, ale w zasadzie podoba mi się tylko statek (we wszystkich trzech wersjach). Dlaczego na siłę próbują zmienić wygląd budynków? Dlaczego nie mogą wziąć tych z pierwszej edycji, do których wszyscy są przyzwyczajeni, i po prostu ich "upgradować"/odświeżyć/poprawić? Jak mam się od nowa uczyć, jak w przypadku BB, to mi się zwyczajnie nie chce...
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: dispe »

Biedne Zamki, nigdy nie doczekają się odpowiedniej wersji :lol: podobno dokładnie czytają wszystkie opinie społeczności więc polecam podzielić się uwagami w sekcji komentarzy na gamefound.

Z pozytywnych wieści, potwierdzili większe kafle.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: pvdel »

Pierwsze i drugie od góry są spoko. I fajnie, ze w końcu są inne a nie znowu to samo. Jak komuś się podobają obecne wersje, to nie potrzebuje deluxa. Deluxe jest dla ludzi, którzy chcą czegoś innego. :P
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: hipcio_stg »

Znowu się cieszę z mojej pierwszej edycji :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: brazylianwisnia »

Mi się podobaja wszystkie style. Znacznie lepsze niż oryginał. Trochę jak zagraniczne zamki ludwika i polskie. Zawsze można zostać przy oryginale. Chociaż mogliby dać też duże kafle z grafiką z oryginału. Dodatkowy ich koszt jest znikomy a jak widać, więcej osób byłoby zadowolone.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: PytonZCatanu »

Z przedstawionych 18 propozycji podobają mi się 4. I wcale też nie uważam że są jakieś lepsze nic te z big boxa.

Przypominam, że w Big box kafelki, których funkcje się różnią (np. budynki i żółte) miały tak skomponowana grafikę, aby sugerować ich funkcje, co bardzo pomaga na początku przygody z Zamkami (nie mówię o wyjadaczach 100+ partii 🙂)
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: bisk »

Gdy pierwszy raz zagrałem w ZB to sobie pomyślałem, że gra może graficznie nie porywa ale te wszystkie opinie, że jest po prostu brzydka chyba przesadzone. Kupując ZB byłem trochę "skazany" na Big Box. Fakt, mogłem kupić klasyczne z drugiej ręki ale pomyślałem, że opcja z większością dodatków w pakiecie będzie lepsza (pomimo wielu opinii, że graficznie są gorsze od poprzednika). Kupiłem, gram, mógłbym w sumie też grać w pierwotną wersję. Do klimatu średniowiecza o wiele bardziej pasuje mi grafika przypominająca odręczną kreskę (np. też Troyes) niż landrynkowe bryły z nałożonymi gradientami, zamki z zorzą polarną w tle :shock: itp.... W tym konkretnym przypadku nie mam problemu z dylematami "kupić - nie kupić, bo trochę drogo" bo obecnie zaprezentowane grafiki kompletnie do mnie nie trafiają ale może efektem tej edycji będzie dokupienie po taniości drugiego Big Boxa na zapas, "na części" :wink:
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Beskid »

Gdyby to był wybór pomiędzy grafikami w renesansowym stylu albo opcja minimalistyczna przypominająca drzeworyt czy średniowieczne zdobienia to byłoby klimatycznie. Przy takim tytule jest budżet aby te szaty skroić oryginalnie, a nie taka kolorowa papka :roll:
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: poxi »

Jest nowy apdejt. https://gamefound.com/projects/draft/47 ... /updates/2

Wygląda na to, że AR nie wie co robi. Tak, te kafle są ładniejsze. Każdy z osobna. Nie mam problemów z rozróżnianiem kolorów, ale w kategoriach funkcjonalnych design zasługuje za solidne 2/10.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: brazylianwisnia »

poxi pisze: 22 kwie 2022, 21:34 Jest nowy apdejt. https://gamefound.com/projects/draft/47 ... /updates/2

Wygląda na to, że AR nie wie co robi. Tak, te kafle są ładniejsze. Każdy z osobna. Nie mam problemów z rozróżnianiem kolorów, ale w kategoriach funkcjonalnych design zasługuje za solidne 2/10.
To chyba odwrotnie? Jest funkcjonalnie(łatwo będzie rozróżnić żółte budynki czy policzyć zwierzęta) ale niespójnie graficznie przez widok nieba na kaflach podczas gdy królestwo budujemy z rzutu izometrycznego.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Beskid »

poxi pisze: 22 kwie 2022, 21:34 Jest nowy apdejt. https://gamefound.com/projects/draft/47 ... /updates/2
już wiadomo, że będzie oczojepnie kiczowato jak na tureckim bazarku,
z każdą aktualizacją wartość starych wersji rośnie :D
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: rav126 »

Beskid pisze: 23 kwie 2022, 00:12 oczojepnie kiczowato jak na tureckim bazarku,
dokładnie to nam zaserwowało drugie wydanie. Teraz może i będzie kolorowo, ale mam nadzieję, że z klasą.
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: poxi »

brazylianwisnia pisze: 22 kwie 2022, 23:00 Jest funkcjonalnie(łatwo będzie rozróżnić żółte budynki czy policzyć zwierzęta) ale niespójnie graficznie przez widok nieba na kaflach podczas gdy królestwo budujemy z rzutu izometrycznego.
Do tego wystarczyło powiększyć kafle, a najlepiej powiększyć też grafiki na nich. Świnki nie musiały być takie małe w wersji big box, podobnie znaczenie żółtych kafli. Widok nieba sprawia, że górne pół kafla będzie miało w kilku przypadkach niespójny, niepotrzebnie niewłaściwy kolor. Kafel zwierząt nagle jest jasnozielono-niebieski zamiast po prostu być jasnozielony.

Jeden z tych kafli jest ciemnozielony, drugi jasnozielony:
Obrazek

Tak, to jest nadal work-in-progress itd. natomiast nie wygląda to dla mnie obiecująco, jeżeli czymś takim chwalą się na samym górze posta, dodatkowo umieszczając te kafelki obok siebie.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: staniach21 »

Tak według mnie to co wrzucili teraz pod względem estetycznym dużo dużo lepsze natomiast. Idea podziali kafli na różne kolory jakby ich nie dotyczyła i stwierdzili, że każdy nauczy się gdzie co jest i jak punktuje.
bdm
Posty: 577
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 379 times
Been thanked: 62 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bdm »

Większe kafle to większe plansze. Przy czwórce graczy może być ciasno na stole.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

bdm pisze: 24 kwie 2022, 06:55 Większe kafle to większe plansze. Przy czwórce graczy może być ciasno na stole.
Na stole nie, ale na stoliku to pewnie tak :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: dispe »

Start kampanii 24.05.

Ostatnio zaprezentowane zmiany dla mnie na plus. Grafiki wreszcie zaczynają wyglądać sensownie. Przeprojektowane planszetki graczy, dwuwarstwowe, z nowym miejscem na kostki to świetny pomysł. Po 4 (!) kopie każdej planszy aby umożliwić granie nawet 4 graczom na tej samej. Spoko. Byle plastiku na siłę nie dorzucali.
Ciekawe ile sobie zaśpiewają? nie wiem czy jestem w stanie wydać na to więcej niż 300 PLN.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: AkitaInu »

dispe pisze: 19 maja 2022, 09:18 Start kampanii 24.05.

Ostatnio zaprezentowane zmiany dla mnie na plus. Grafiki wreszcie zaczynają wyglądać sensownie. Przeprojektowane planszetki graczy, dwuwarstwowe, z nowym miejscem na kostki to świetny pomysł. Po 4 (!) kopie każdej planszy aby umożliwić granie nawet 4 graczom na tej samej. Spoko. Byle plastiku na siłę nie dorzucali.
Ciekawe ile sobie zaśpiewają? nie wiem czy jestem w stanie wydać na to więcej niż 300 PLN.
Myślę ze mniej niż 100$ to nie będzie kosztować ;) Z wysyłką na pewno imho.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: PytonZCatanu »

Nie spodziewam się nic niżej niż 500 zł. Big box mi wystarcza w zupełności 🙂
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: BOLLO »

Poczekam zatem aż się ludzie rzucą słusznie/niesłusznie na wersję od AR i wtedy zakupię używkę lub z jakichś wyprzedaży starą wersję lub big-box. Mnie brzydota nie odstrasza w grach. Mam takie potworki jak Shipyard, Terraformacja Marsa, Newtow czy starą Alhambrę....
Ostatnio zmieniony 19 maja 2022, 11:20 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: eveni »

Również spodziewam się ceny 400-500 zł, Również zostaję przy big box-ie :D za tą kwotę kupię sobie dwie inne gry.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: brazylianwisnia »

Coreboxy dużo większy gier AR kosztowały przecież w okolicach 330-370zl więc zamki dużo droższe? Mam nadzieje ze nie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ