Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

Będzie nowa edycja we współpracy Alea i Awaken Realms:
https://gamefound.com/projects/draft/47 ... n5Nm3X98ak
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: rav126 »

Ciekawe czy Rebel się podepnie, bo widzę w kampanii najpierw AR and Ravensburger, który wszedł oficjalnie na polski rynek z grami, no ale Alea u nas to właśnie Rebel.
W kampanii dużo głosu mają mieć wspierający, co z jednej strony jest ok, ale z drugiej może wyjść jakiś misz-masz pomysłów. No i ciekawe jakie SG będą w kampanii, pewnie od groma plastiku ;)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: RaYell »

Pudło będzie pewnie wielkości Big Boxa do TM, kilka kilo plastiku i cena all-ina w okolicach 500 euro. No i na dokładkę termin realizacji (względniając typowe dla AR opóźnienia) gdzieś na 2028.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

RaYell pisze: 07 kwie 2022, 18:52 Pudło będzie pewnie wielkości Big Boxa do TM, kilka kilo plastiku i cena all-ina w okolicach 500 euro.
Wszystkie kafle plastikowe... :shock: :lol: (oczywiście żartuję).
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: poxi »

W drafcie kampanii oprócz tego dużego pudła jest drugie podobnej wielkości opisane jako "stretch goals". Przerażające.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: garg »

A teraz obstawiam najbardziej mrożącą krew w żyłach opcję... Pudełko będzie miało nową grafikę, ale elementy - zgodnie z tradycją Ravensburgera - pozostaną bez zmian :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

eveni pisze: 07 kwie 2022, 18:55 Wszystkie kafle plastikowe... (oczywiście żartuję).
Oczywiście, że to żart. Przecież kafli nie będzie, tylko zamiast nich będą plastikowe figurki - zamki, budynki, krowy, świnie itd.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: sin »

Kiedy rzeczywiste ogłoszenie wydawnicze jest bardziej surrealistyczne (żeby nie napisać: absurdalne) w zestawieniu do newsów z pierwszego kwietnia.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
bdm
Posty: 577
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 379 times
Been thanked: 62 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bdm »

MichalStajszczak pisze: 07 kwie 2022, 19:33
eveni pisze: 07 kwie 2022, 18:55 Wszystkie kafle plastikowe... (oczywiście żartuję).
Oczywiście, że to żart. Przecież kafli nie będzie, tylko zamiast nich będą plastikowe figurki - zamki, budynki, krowy, świnie itd.
Ale dlaczego plastikowe? Ja bym wolał drewniane a grudki z prawdziwego srebra. 😛
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: elayeth »

W tego typu przypadkach najwięcej funu mam z obserwowania społeczności. Zawsze znajdzie się jakiś „oszczędniś”, który napisze posta lub elaborat o tym, jak to po raz kolejny doją biednych kowalskich na odgrzewanym kotlecie. Znajdą się i tradycyjni prześmiewcy sypiący żartami, sarkazmem i ironią, naigrując się z produktu jak i z tych, którzy ów produkt chcą kupić. Pojawia się też grupa obrońców zacierające rączki… no i grupa zwolenników wolnego rynku, do której i ja należę. Generalnie… jest o czym czytać. ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: garg »

elayeth pisze: 07 kwie 2022, 22:18 W tego typu przypadkach najwięcej funu mam z obserwowania społeczności. Zawsze znajdzie się jakiś „oszczędniś”, który napisze posta lub elaborat o tym, jak to po raz kolejny doją biednych kowalskich na odgrzewanym kotlecie. Znajdą się i tradycyjni prześmiewcy sypiący żartami, sarkazmem i ironią, naigrując się z produktu jak i z tych, którzy ów produkt chcą kupić. Pojawia się też grupa obrońców zacierające rączki… no i grupa zwolenników wolnego rynku, do której i ja należę. Generalnie… jest o czym czytać. ;)
A dlaczego uważasz, że inni nie są zwolennikami wolnego rynku? 8)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: tomb »

Mnie się pomysł podoba. Pimpowanie ulubionych, często granych tytułów nie wydaje mi się niczym zdrożnym.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: PytonZCatanu »

Po co
Tam
Jest
Figurka Zamek?


😮🤦
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: sasquach »

elayeth pisze: 07 kwie 2022, 22:18 W tego typu przypadkach najwięcej funu mam z obserwowania społeczności. Zawsze znajdzie się jakiś „oszczędniś”, który napisze posta lub elaborat o tym, jak to po raz kolejny doją biednych kowalskich na odgrzewanym kotlecie. Znajdą się i tradycyjni prześmiewcy sypiący żartami, sarkazmem i ironią, naigrując się z produktu jak i z tych, którzy ów produkt chcą kupić. Pojawia się też grupa obrońców zacierające rączki… no i grupa zwolenników wolnego rynku, do której i ja należę. Generalnie… jest o czym czytać. ;)
Dokładnie to. Plus komentarze może przenieść praktycznie bez zmian z innych KSowych tematów.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: PytonZCatanu »

sasquach pisze: 08 kwie 2022, 01:24
elayeth pisze: 07 kwie 2022, 22:18 W tego typu przypadkach najwięcej funu mam z obserwowania społeczności. Zawsze znajdzie się jakiś „oszczędniś”, który napisze posta lub elaborat o tym, jak to po raz kolejny doją biednych kowalskich na odgrzewanym kotlecie. Znajdą się i tradycyjni prześmiewcy sypiący żartami, sarkazmem i ironią, naigrując się z produktu jak i z tych, którzy ów produkt chcą kupić. Pojawia się też grupa obrońców zacierające rączki… no i grupa zwolenników wolnego rynku, do której i ja należę. Generalnie… jest o czym czytać. ;)
Dokładnie to. Plus komentarze może przenieść praktycznie bez zmian z innych KSowych tematów.
Zmartwie was. Ten i ten cytowany komentarz są uważane za dużo bardziej bezużyteczne, wtórne i nic nie wnoszące komentarze od każdego przez was wymienionego. Załóżcie sobie osobny temat: czy konsumenci mają prawo komentować nowy produkt czy morda w kubeł?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Pan_K »

elayeth pisze: 07 kwie 2022, 22:18 W tego typu przypadkach najwięcej funu mam z obserwowania społeczności. Zawsze znajdzie się jakiś „oszczędniś”, który napisze posta lub elaborat o tym, jak to po raz kolejny doją biednych kowalskich na odgrzewanym kotlecie. Znajdą się i tradycyjni prześmiewcy sypiący żartami, sarkazmem i ironią, naigrując się z produktu jak i z tych, którzy ów produkt chcą kupić. Pojawia się też grupa obrońców zacierające rączki… no i grupa zwolenników wolnego rynku, do której i ja należę. Generalnie… jest o czym czytać. ;)
Dodałbym jeszcze do tej plejady różnych postaw:
...a potem znajdzie się jakiś szyderca, który z wyżyn własnej doskonałości jako kogoś, kto ślepo wierzy w bożka tzw. "wolnego rynku" z pobłażliwością i sarkazmem wypowiada się o wszystkich innych. Nie dostrzega przy tym, że opinie potencjalnych klientów stanowią ważny element "wolnego rynku", wpisują się zatem w wyznawaną przez niego religię. 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: planszufka »

Zadna gra nie potrzebuje takiego odswiezenia bardziej niz Zamki, wiec na pewno kupie. Szkoda tylko, ze wyjdzie pewnie za 4-5 lat.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 487
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 440 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: vnzk »

Jestem zdania, że Zamki zasługują na "odbrassowanie" i na pewno będę obserwował postęp (możliwe, że tylko do momentu ujawnienia cen ;) ). Marzy mi się przekonać żonę do ZB, bo jednak zniechęcił ją zarówno wygląd pierwszej jak i drugiej edycji, a przecież sama gra to rarytas.

Oczywiście Awaken Relams mogą mocno przegiąć z wydaniem, ale liczę, że jednak trochę wsłuchają się w komentarze. Czytałem je wczoraj i gruba większość zawiera wyraźne "no minis!" (w grubiańskim tłumaczeniu: "sFeldalać z tym plastikiem!"). No ale nadzieja matką wynalazków, czy coś.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: brazylianwisnia »

planszufka pisze: 08 kwie 2022, 08:52 Zadna gra nie potrzebuje takiego odswiezenia bardziej niz Zamki, wiec na pewno kupie. Szkoda tylko, ze wyjdzie pewnie za 4-5 lat.
To będzie szybka kampania. AR długo się męczy z fabularnymi kobylami. Nemesis Lockdown poszedl już dużo szybciej. Tutaj nawet zasad nie trzeba wymyślać. Moim zdaniem dostawa będzie w 2023.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: elayeth »

MichalStajszczak pisze: 08 kwie 2022, 09:47
MaciekK5454 pisze: 08 kwie 2022, 09:18 Pamiętaj, że zawsze znajdzie się też komentator, który podzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi innych komentujących .
Oraz komentator, który skomentuje tego komentatora :wink:
MaciekK5454 pisze: 08 kwie 2022, 09:18
elayeth pisze: 07 kwie 2022, 22:18 W tego typu przypadkach najwięcej funu mam z obserwowania społeczności. Zawsze znajdzie się jakiś „oszczędniś”, który napisze posta lub elaborat o tym, jak to po raz kolejny doją biednych kowalskich na odgrzewanym kotlecie. Znajdą się i tradycyjni prześmiewcy sypiący żartami, sarkazmem i ironią, naigrując się z produktu jak i z tych, którzy ów produkt chcą kupić. Pojawia się też grupa obrońców zacierające rączki… no i grupa zwolenników wolnego rynku, do której i ja należę. Generalnie… jest o czym czytać. ;)
Pamiętaj, że zawsze znajdzie się też komentator, który podzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi innych komentujących ;).
:lol:
planszufka pisze: 08 kwie 2022, 08:52 Zadna gra nie potrzebuje takiego odswiezenia bardziej niz Zamki, wiec na pewno kupie. [..]
I to jest świetne zdanie.

AR ma moim zdaniem dobrą intuicję biznesową, co wielokrotnie udowodnił. Pewnie będzie drogo, ale sukces kampanii murowany. Ostatecznie to potencjał zysku ma decydujące znaczenie... ale, ale... AR do tego dorzuca świetną politykę "słuchania sugestii społeczności".
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: mineralen »

No i fajnie. Ja nigdy w Zamki nie grałem i nie kupiłem (a myślałem nad tym), bo gra nie jest zbyt atrakcyjna wizualnie, więc odświeżona wersja to będzie gra na którą będę czekał.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: dispe »

Świetna wiadomość. Miałem obawy, że po tym pstrokatym Big Boxie długo nie zobaczymy nowej wersji Zamków a tu proszę bardzo. Mam nadzieję że wreszcie dostaniemy odpowiednią szatę graficzną, do tego mogliby troszkę powiększyć hexy. Liczę również na dobry insert i jakieś fajne podajniki ewentualnie woreczki na płytki itp. nowy dodatek też byłby mile widziany :) ciekawe co tam dadzą w tych stretch goalach...
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: krisow »

Grubsze i większe heksy to obowiązek, od razu powinny być wszystkie dodatkowe mapki. W stretch goals pewnie będę plastikowe figurki zamiast heksów ;) Ale to będzie 1500 zł wtedy kosztować :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Hardkor »

Widzę idealnie sprzedałem 2 tyg temu swoją wersję Big Boxa xD Ciekawy jestem w jakiej formie tam wsadzą tone plastiku.+
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Witchma »

Aż strach pomyśleć, co się tu rozpęta, kiedy zacznie się kampania i wreszcie czegoś konkretnego się dowiemy. Bo teraz to tylko wróżenie z fusów...

Mam pierwszą wersję zamków, mam Big Boxa (do którego niestety się nie przekonałam). Kto wie, może do trzech razy sztuka, mam tylko nadzieję, że będzie mnie stać.
ODPOWIEDZ