Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: vnzk »

nakago pisze: 05 cze 2022, 19:50 czy ktoś doczytał się na kampanii czy te akrylowe żetony żółte będą mieć z tyłu napisy wyjaśniające działanie żetonów czy nie? bo gdzieś ktoś pisał, że nie da rady tego zrobić na nich
Nie będą. Jest to napisane po kliknięciu w żetony w sekcji Addons.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: nakago »

vnzk pisze: 05 cze 2022, 20:07
nakago pisze: 05 cze 2022, 19:50 czy ktoś doczytał się na kampanii czy te akrylowe żetony żółte będą mieć z tyłu napisy wyjaśniające działanie żetonów czy nie? bo gdzieś ktoś pisał, że nie da rady tego zrobić na nich
Nie będą. Jest to napisane po kliknięciu w żetony w sekcji Addons.
dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie: jeśli kupię wersję najtańszą na kampanii - jakie benefity w stosunku do gry, która pojawi się zapewne potem w sklepach otrzymam? czy będę miał tą grę szybciej chociaż?
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

I w końcu jest! Wersja full mini
https://gamefound.com/projects/awaken-r ... updates/13
Obrazek
Kupując Majestic pledge za jedyne 267,00 € dostaniesz kompletny zestaw kartonowych żetonów, akrylowych żetonów i miniatur każdego kafelka. Bez tego nie da się grać.

Natomiast szanuję za apgrejd żetonów towarów do drewna.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: hipcio_stg »

Ładnie wygląda, ale nadal wymaga kafli podstawowych... bo i jak tu obiektywnie losować z worka takie plastusie?
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

hipcio_stg pisze: 09 cze 2022, 20:19 Ładnie wygląda, ale nadal wymaga kafli podstawowych... bo i jak tu obiektywnie losować z worka takie plastusie?
Nie ma to żadnego sensu, poza możliwością zrobienia ładnych zdjęć, by pochwalić się komuś w mediach społecznościowych.

Gratulują AR wyczucia. Gdyby było to dostępne od 1. dnia, to jestem pewien, że dużo trudniej byłoby im prowadzić kampanię przez szum wywołany tym plastikiem. Tak, Ci co chcieli lepszej wersji to już ją mają obiecaną, bo sporo dobrego pokazali po drodze, a na plastik i tak złapią jeleni klientów.

Spodziewam się jeszcze jakiegoś ulepszenia żetonów pracowników, być może jeszcze tarcz.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2022, 20:51 przez poxi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: eveni »

poxi pisze: 09 cze 2022, 20:17 Kupując Majestic pledge za jedyne 267,00 € dostaniesz kompletny zestaw kartonowych żetonów, akrylowych żetonów i miniatur każdego kafelka.
:shock: oh my God!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: rav126 »

Ja nie będę brał z tym plastikiem, ale rozumiem, że komuś koże się to podobać, na takiej samej zasadzie jak plastikowe heksy terenu w TM. Czytelność i obsługa swoją drogą, a wrażenia estetyczne swoją. Jeżeli znajdzie się na to klient, to po co nazywać go jeleniem? Na tej samej zasadzie można Ciebie nazwać jeleniem, bo kupiłeś coś wyłącznie dla względów estetycznych (i nie mówię tu wyłącznie o planszówkach).
Ostatnio zmieniony 09 cze 2022, 20:39 przez rav126, łącznie zmieniany 1 raz.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: autopaga »

Statek na żwirze to mój faworyt.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

rav126 pisze: 09 cze 2022, 20:38 Ja nie będę brał z tym plastikiem, ale rozumiem, że komuś koże się to podobać, na takiej samej zasadzie jak plastikowe heksy terenu w TM. Czytelność i obsługa swoją drogą, a wrażenia estetyczne swoją. Jeżeli znajdzie się na to klient, to po co nazywać go jeleniem? Na tej samej zasadzie można Ciebie nazwać jeleniem, bo kupiłeś coś wyłącznie dla względów estetycznych (i nie mówię tu wyłącznie o planszówkach).
Kupuję mnóstwo rzeczy wyłącznie dla względów estetycznych. Nawet za dużo, zwłaszcza w kontekście planszówek. Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam.
Moje zdanie nie ma żadnego znaczenia. Po prostu komentuję sobie na forum.
W Terraformację da się grać tylko plastikiem. W przypadku Zamków Burgundii nie, a jeszcze i tak dorzucają kolejny komplet kafelków. Uważam, że przekroczono granicę zdrowego rozsądku. Tyle.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2022, 20:53 przez poxi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: garg »

To jeszcze jest gra planszowa, czy już klocki Lego? :shock:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: hipcio_stg »

rav126 pisze: 09 cze 2022, 20:38 Ja nie będę brał z tym plastikiem, ale rozumiem, że komuś koże się to podobać, na takiej samej zasadzie jak plastikowe heksy terenu w TM. Czytelność i obsługa swoją drogą, a wrażenia estetyczne swoją. Jeżeli znajdzie się na to klient, to po co nazywać go jeleniem? Na tej samej zasadzie można Ciebie nazwać jeleniem, bo kupiłeś coś wyłącznie dla względów estetycznych (i nie mówię tu wyłącznie o planszówkach).
Z terraformacją jest nieco inaczej, ponieważ dołożenie hexa z palety jest wynikiem działania karty a nie wahlowania tymi modelami. ciągłe. Z szybkiej i dynamicznej gry zrobi się masakra. Ja nie jestem nawet potencjalnym kupcem, ale lata mi kto i za ile to kupi :D
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: trance-atlantic »

Statki, łupy, wszystko do d... bo najważniejsza rzecz została pominięta

Jak będą wyglądać nowe kostki ja się pytam :?: :!:

:mrgreen:

btw. szkoda że powierzchnia mieszkań, na które obecnie nas stać, jest odwrotnie proporcjonalna do wymiarów pudełek proponowanych nam przez wydawców :twisted:
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: garg »

trance-atlantic pisze: 10 cze 2022, 13:54 Statki, łupy, wszystko do d... bo najważniejsza rzecz została pominięta

Jak będą wyglądać nowe kostki ja się pytam :?: :!:

:mrgreen:

btw. szkoda że powierzchnia mieszkań, na które obecnie nas stać, jest odwrotnie proporcjonalna do wymiarów pudełek proponowanych nam przez wydawców :twisted:
Spokojnie - w przyszłym roku zostanie wydana jeszcze bardziej kolekcjonerska wersja Zamków Burgundii. Tym razem w zestawie będzie zamek w skali 1:1. W nim sobie zamieszkasz :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: trance-atlantic »

Plastikowy, akrylowy czy dmuchany? 8)

Jeszcze niech mi dadzą planszetkę gracza w postaci kilku hektarów ziemi gdzieś nad Loarą i mogę w to wejść.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: litk »

Wiadomo czy ta edycja będzie dostępna w sklepach?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

litk pisze: 02 lip 2022, 11:21 Wiadomo czy ta edycja będzie dostępna w sklepach?
Będzie dostępna. Stretch Goale będą jako osobne produkty. Chyba nie było żadnych exclusive'ów. Nie wiem jak będzie z add-onami typu: Sundrop, mata itp.
Awatar użytkownika
HissaH
Posty: 62
Rejestracja: 09 mar 2022, 14:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: HissaH »

Nie grałem w to nigdy, czy ktoś z doświadczeniem mógłby ocenić wartość użytkową tych miniaturek (zamki i te dodatkowe za 6 stów)? Bo wydaje mi się, że jest ujemna i będą wręcz utrudniać grę. Serio pytam :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Witchma »

HissaH pisze: 05 gru 2022, 17:46 Nie grałem w to nigdy, czy ktoś z doświadczeniem mógłby ocenić wartość użytkową tych miniaturek (zamki i te dodatkowe za 6 stów)? Bo wydaje mi się, że jest ujemna i będą wręcz utrudniać grę. Serio pytam :)
Po obejrzeniu zdjęć też dochodzę do wniosku, że tylko będą przeszkadzać i wszystko zasłaniać.
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: _Jarek_ »

Zasłanianie, to pół biedy. Podejrzewam, że to nawet może się podobać. Ale jak to sensiwnie obsłużyć? Kafelki losuje się, więc trzeba używać te standardowe dopóki nie wejdą na planszę. Potem pewnie trzeba szukać odpowiednika 3d w puli gdzieś na boku, żeby postawić to zamiast kafelka. Ładny bajer, ale funkcjonalnie to musi być strasznie niewygodne.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

_Jarek_ pisze: 05 gru 2022, 20:25 Zasłanianie, to pół biedy. Podejrzewam, że to nawet może się podobać. Ale jak to sensiwnie obsłużyć? Kafelki losuje się, więc trzeba używać te standardowe dopóki nie wejdą na planszę. Potem pewnie trzeba szukać odpowiednika 3d w puli gdzieś na boku, żeby postawić to zamiast kafelka. Ładny bajer, ale funkcjonalnie to musi być strasznie niewygodne.
Zamków się nie losuje poza czarnymi.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: brazylianwisnia »

arturmarek pisze: 05 gru 2022, 20:30
_Jarek_ pisze: 05 gru 2022, 20:25 Zasłanianie, to pół biedy. Podejrzewam, że to nawet może się podobać. Ale jak to sensiwnie obsłużyć? Kafelki losuje się, więc trzeba używać te standardowe dopóki nie wejdą na planszę. Potem pewnie trzeba szukać odpowiednika 3d w puli gdzieś na boku, żeby postawić to zamiast kafelka. Ładny bajer, ale funkcjonalnie to musi być strasznie niewygodne.
Zamków się nie losuje poza czarnymi.
Przecież żółte, bezowe i zwierzęta też są różne i trzeba je wylosować.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: arturmarek »

A figurki nie miały być jedynie zamków?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: JollyRoger90 »

wydaje mi się, że konkretną figurkę kładzie się na plansze dopiero w momencie położenia kafla w naszej posiadłości. Wcześniej gra się samymi kaflami. Jeśli się mylę to proszę o poprawkę :)
Awatar użytkownika
HissaH
Posty: 62
Rejestracja: 09 mar 2022, 14:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: HissaH »

_Jarek_ pisze: 05 gru 2022, 20:25 Kafelki losuje się, więc trzeba używać te standardowe dopóki nie wejdą na planszę. Potem pewnie trzeba szukać odpowiednika 3d w puli gdzieś na boku, żeby postawić to zamiast kafelka.
O kurde, to zamyka dla mnie temat :shock: Dzięki. To już wolę przeinwestować w akryl.
mluckner
Posty: 340
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: mluckner »

Akryl też ma minusy. Na tylnej stronie żetonów nie będzie przypomnienia o ich funkcji.
ODPOWIEDZ