Karcianka z combosami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Minom
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2015, 00:52
Been thanked: 3 times

Karcianka z combosami

Post autor: Minom »

Cześć,
zastanawiam się nad powiększeniem kolekcji jakąś nową karcianką. Interesuje mnie bardziej zaawansowany tytuł ze sporą możliwością tworzenia combosów. Głównie do grania 1vs1, aczkolwiek możliwość zagrania w więcej osób będzie tylko na plus.

Z gier które posiadam/grałem i są w tym typie to:
1) Warhammer Inwazja
2) Na Chwałę Rzymu
3) Dominion
4) Hero Realms
5) Mtg (kiedyś próbowałem, ale przerosła mnie ilość kart w tej grze, szukam jednak gry nie lcg)

Ostatnio wpadło mi w oko Storm Siege: Siege Mode, czy ktoś grał i poleca? Czy wiadomo kiedy pojawią się pozostałe frakcje w polskiej wersji? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Może jesteście w stanie polecić jakieś inne ciekawe tytuły w tym stylu? Mogą być też tytuły, które jeszcze nie wyszły, bo możliwe, że o nich nie słyszałem. :D
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Fidel-F2 »

Race for the Galaxy
Master od Orion
Monopoly Deal
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Beskid »

Ostium
Zdobywcy kosmosu
Do boju towarzysze
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: The Fifth Horseman »

Minom pisze: 17 kwie 2022, 15:205) Mtg (kiedyś próbowałem, ale przerosła mnie ilość kart w tej grze, szukam jednak gry nie lcg)
Jeżeli grasz ze znajomymi to nikt was nie zmusza do grania według oficjalnych formatów - możecie sobie umowić "własny" format jaki wam najbardziej pasuje.
Nawet w oficjalnych formatach są takie gdzie ilość kart jest zredukowana - np Pauper gdzie dozwolone są tylko Commony i ich przedruki (notatka: bywa że coś co było Commonem miało przedruk jako Uncommon lub Rare) czy casualowy Cube Draft. Połacz oba i masz "swój" format
Oprócz tego też opcja grania gotowymi taliami które są w sprzedaży (zerknij na Magic Game Night, jest do tego przeznaczony), konstruowania talii tylko z zadanego rozszerzenia (kiedyś był oficjalny format Block Constructed, teraz nie ma bloków i takie coś oficjalnie istnieje tylko w formatach sealed/draft). No i jest Jumpstart gdzie konstrukcja talii sprowadza się do otwarcia i potasowania dwóch specjalnych pakietów kart.
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: hxvrt »

Osadnicy: Narodziny Imperium,
O mój zboże
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Yuri »

A może sprawdź "Street Master"? Jak najbardziej karcianka, jak najbardziej kombosy, ale dochodzi też taktyczna walka figsami.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Curiosity »

Fantastyczne Światy? Niski próg wejścia, niska cena, polska wersja językowa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: trixon »

-Res Arcana - prosta i dość szybka karcianka
- Waleczne piksele (pixel tactics) - gra stricte pojedynkowa. Każda karta może być zagrana na wiele sposobów
-Millennium Blades - zdecydowanie największa kobyła spośród mojego zestaienia. Gra o turnieju karcianym. Sama gra jest wyłącznie w języku angielskim. Przyjemniej gra się w większym składzie, ale na dwie osoby też nie gra się źle.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karcianka z combosami

Post autor: BOLLO »

KeyForge
SiegeStorm
WH40 Podbój
Android Netrunner/NISEI
51 Stan
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Toluvel »

+1 do Androida, Keyforge i WH 40k Podbój
Zwłaszcza Keyforge teraz tanio można dostać
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: loaru »

Twisted Fables 8)
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Niewodnik »

Terraformacja Marsa!
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Seykan »

Innowacje, tylko weź to znajdź w normalnej cenie...
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: dizzit »

Już było ale potwierdze:
51 stan - ja mam akurat starą wersje w zestawie: Nowa Era + Winter + Ruiny (mijają lata, coraz ładniejsze grafiki ale jeśli chodzi o komba to ta jest najlepsza, co ciekawe mechanizm który był wywalony w osadnikach: narodziny imperium robi robote. Chodzi o to że żetony punktujace zostawiamy na karcie i może być ich tam maksyalnie 3, co oznacza że podczas jednej partii trzeba zbudowąć 3-4 różne silniczki i naprawdę pomimo dziesiątek partii zawsze coś ciekaweg się wykręca. O nowej wersji sie nie wypowiem - nie wiem jak śmiga, było troche zmian)

Terraforacja - z planszą znaczniami itd ale główny core to karty i kombosy - również wymiata, polecam sprawdzić podstawke przed dokupowaniem dodatków - kart i tak jest taka masa że zanim zobaczy się wszytsko co podstawka oferuje to i tak kilkadziesiąt partii trzeba zagrać

Race for the galaxy - co tu pisać :P nic nie trzeba
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: agt »

Minom pisze: 17 kwie 2022, 15:20 Cześć,
zastanawiam się nad powiększeniem kolekcji jakąś nową karcianką. Interesuje mnie bardziej zaawansowany tytuł ze sporą możliwością tworzenia combosów. Głównie do grania 1vs1, aczkolwiek możliwość zagrania w więcej osób będzie tylko na plus.

Z gier które posiadam/grałem i są w tym typie to:
1) Warhammer Inwazja
2) Na Chwałę Rzymu
3) Dominion
4) Hero Realms
5) Mtg (kiedyś próbowałem, ale przerosła mnie ilość kart w tej grze, szukam jednak gry nie lcg)

Ostatnio wpadło mi w oko Storm Siege: Siege Mode, czy ktoś grał i poleca? Czy wiadomo kiedy pojawią się pozostałe frakcje w polskiej wersji? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Może jesteście w stanie polecić jakieś inne ciekawe tytuły w tym stylu? Mogą być też tytuły, które jeszcze nie wyszły, bo możliwe, że o nich nie słyszałem. :D
Może rozszerzenie do Dominiona?
To niby nie będzie nowa gra, ale w Dominionie większość rozszerzeń wprowadza nowe mechaniki czy inne nowinki. A im więcej nowych kart, tym więcej możliwości nowych kombosów :)
Podobno Dark Ages ma dużo ciekawych kart, które dobrze się kombią :)
Jeszcze nie wyszło po polsku. IUVI Games ma wydać, bo zadeklarowali wydać wszystko do Dominiona, ale nie wiadomo kiedy.
Minom
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2015, 00:52
Been thanked: 3 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Minom »

agt pisze: 26 wrz 2022, 19:08
Minom pisze: 17 kwie 2022, 15:20 Cześć,
zastanawiam się nad powiększeniem kolekcji jakąś nową karcianką. Interesuje mnie bardziej zaawansowany tytuł ze sporą możliwością tworzenia combosów. Głównie do grania 1vs1, aczkolwiek możliwość zagrania w więcej osób będzie tylko na plus.

Z gier które posiadam/grałem i są w tym typie to:
1) Warhammer Inwazja
2) Na Chwałę Rzymu
3) Dominion
4) Hero Realms
5) Mtg (kiedyś próbowałem, ale przerosła mnie ilość kart w tej grze, szukam jednak gry nie lcg)

Ostatnio wpadło mi w oko Storm Siege: Siege Mode, czy ktoś grał i poleca? Czy wiadomo kiedy pojawią się pozostałe frakcje w polskiej wersji? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Może jesteście w stanie polecić jakieś inne ciekawe tytuły w tym stylu? Mogą być też tytuły, które jeszcze nie wyszły, bo możliwe, że o nich nie słyszałem. :D
Może rozszerzenie do Dominiona?
To niby nie będzie nowa gra, ale w Dominionie większość rozszerzeń wprowadza nowe mechaniki czy inne nowinki. A im więcej nowych kart, tym więcej możliwości nowych kombosów :)
Podobno Dark Ages ma dużo ciekawych kart, które dobrze się kombią :)
Jeszcze nie wyszło po polsku. IUVI Games ma wydać, bo zadeklarowali wydać wszystko do Dominiona, ale nie wiadomo kiedy.
Dzięki za propozycję. Do Dominiona posiadam już 4 dodatki 😅

Ostatecznie kupiłem Siege Storma, udało się znaleźć angielską wersję z kickstartera z wszystkimi frakcjami. Za resztę propozycji również dziękuję, pewnie wybiorę coś z nich jak będę szukał kolejnej gry tego typu 😁
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: tomwro »

Gizmos bądź Wild Space
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Rafal75 »

A myślałeś o Skytear Horde?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Leser »

Jednym wielkim kombosem w niewielkiej cenie są Najemnicy. W sklepach już od dłuższego czasu brak, ale na allegro wciąż dostępni.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Mayh
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2021, 14:03
Has thanked: 19 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Mayh »

Minom pisze: 17 gru 2022, 08:54
agt pisze: 26 wrz 2022, 19:08
Minom pisze: 17 kwie 2022, 15:20 Cześć,
zastanawiam się nad powiększeniem kolekcji jakąś nową karcianką. Interesuje mnie bardziej zaawansowany tytuł ze sporą możliwością tworzenia combosów. Głównie do grania 1vs1, aczkolwiek możliwość zagrania w więcej osób będzie tylko na plus.

Z gier które posiadam/grałem i są w tym typie to:
1) Warhammer Inwazja
2) Na Chwałę Rzymu
3) Dominion
4) Hero Realms
5) Mtg (kiedyś próbowałem, ale przerosła mnie ilość kart w tej grze, szukam jednak gry nie lcg)

Ostatnio wpadło mi w oko Storm Siege: Siege Mode, czy ktoś grał i poleca? Czy wiadomo kiedy pojawią się pozostałe frakcje w polskiej wersji? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Może jesteście w stanie polecić jakieś inne ciekawe tytuły w tym stylu? Mogą być też tytuły, które jeszcze nie wyszły, bo możliwe, że o nich nie słyszałem. :D
Może rozszerzenie do Dominiona?
To niby nie będzie nowa gra, ale w Dominionie większość rozszerzeń wprowadza nowe mechaniki czy inne nowinki. A im więcej nowych kart, tym więcej możliwości nowych kombosów :)
Podobno Dark Ages ma dużo ciekawych kart, które dobrze się kombią :)
Jeszcze nie wyszło po polsku. IUVI Games ma wydać, bo zadeklarowali wydać wszystko do Dominiona, ale nie wiadomo kiedy.
Dzięki za propozycję. Do Dominiona posiadam już 4 dodatki 😅

Ostatecznie kupiłem Siege Storma, udało się znaleźć angielską wersję z kickstartera z wszystkimi frakcjami. Za resztę propozycji również dziękuję, pewnie wybiorę coś z nich jak będę szukał kolejnej gry tego typu 😁
Zagrałeś? Jak combosy ;)? Uwielbiałem „Na Chwałę Rzymu” za to :) Ja swego czasu czaiłem się na „Nightfall” ale zrezygnowałem z braku czasu na nowe gry :)
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Karcianka z combosami

Post autor: Alextasha »

A ja jeszcze pory roku dorzucę
SPRZEDAM >> *click*
ODPOWIEDZ