Parks / Parki - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
superthulee
Posty: 78
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Parks / Parki - pytania o zasady

Post autor: superthulee »

Cześć,

Mam pytanie dotyczące Znaczników Przyrody. W instrukcji jest napisane, że znacznika przyrody można użyć zamiast dowolnego innego znacznika przy kupowaniu ekwipunku, natomiast na filmiku z zasadami na oficjalnym kanale (oraz kilku innych) pada informacja, że nie można.

Przyznaję, że tłumaczenie Znaczników Przyrody jest mało intuicyjne. Bardzo bym prosił o podanie i potwierdzenie w przystępnej formie, jak one działają i kiedy je można, a kiedy nie można wykorzystać.
PRZYRODA I LIMIT ZNACZNIKÓW
PRZYRODA • Znaczniki przyrody występują w 12 różnych kształtach, ale wszystkie
oznaczają po prostu dziką przyrodę. Znaczniki te służą jako dżokery. Znacznika
przyrody można użyć zamiast dowolnego innego znacznika przy zwiedzaniu parków,
robieniu zdjęć, kupowaniu ekwipunku i odwiedzaniu miejsc. Znaczniki przyrody nie
mogą być używane do napełniania manierek ani nie mogą być zwracane / zdobywane
jako część akcji miejsca wymiany x2 lub manierki.

DziękI!
Paweł
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Parks / Parki - pytania o zasady

Post autor: dave20_ »

My gramy tak jak jest napisane w polskiej instrukcji.

Napisałeś sam jak działają. :)

Mogę użyć dowolnego znacznika przyrody (zastępując inny) przy zwiedzaniu parku, ewentualnie przy zakupie ekwipunku, albo gdy robie zdjęcie.

Nie mogę znacznikiem przyrody napełnić manierki ani wymienić go na inny znacznik.
superthulee
Posty: 78
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Parks / Parki - pytania o zasady

Post autor: superthulee »

Już wszystko wiem, to odpowiedź od wydawnictwa:
Jeżeli chodzi o różnice, to wynikają one z różnych wersji instrukcji. Mianowicie, filmik który Pan załączył został nagrany (przez wydawcę oryginalnego - wydawnictwo Keymaster) na podstawie pierwszej wersji instrukcji. W tejże pierwszej wersji znaczników przyrody NIE można wydawać przy kupowaniu ekwipunku.
Jednakże: już po ukazaniu się gry, Wydawca zmienił zapis w instrukcji. Od tamtej pory wszystkie egzemplarze zawierają instrukcję opisaną jako "wersja 1.1", na podstawie której powstało nasze tłumaczenie na język polski. W nowej wersji zapis ten brzmi:

Parki_dzika_przyroda.png
Czyli, tak jak w zdjęciu przesłanym przez Pana:

znacznika MOŻNA użyć przy: zwiedzaniu parków, robieniu zdjęć, kupowaniu ekwipunku i odwedzaniu miejsc;

znacznika NIE MOŻNA użyć do napełniania manierki ani przy wykonywaniu akcji Parki_akcja.png - niezależnie od tego, czy jest to akcja z manierki czy z płytki szlaku;
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Parks / Parki - pytania o zasady

Post autor: rutra1992 »

Mam dwa pytania:

1) kiedy dodaje się karty ekwipunku? W instrukcji jest napisane że po odwiedzeniu parku natychmiast dodaje się nowa kartę ale przy ekwipunku tego nie widzę. Nie widzę też informacji na żeby odświeżało się na koniec sezonu

Ekwipunek też odświeża się natychmiastowo

2) w instrukcji jest napisane że jak zostanie jeden turysta to musi przejść na koniec planszy, a co jeśli zostaną dwaj turyści tego samego gracza? Czy mogą przesuwać się po prostu po 1 polu aż jeden z nich nie dojdzie do końca?

Dokładnie tak można, dlatego nie warto zostawić przeciwnika z dwoma turystami na szlaku na koniec

Edit: sam sobie odpowiedziałem po obejrzeniu gameplay'a. Zostawiam post bo komuś może się przydać
ODPOWIEDZ