(Warszawa: Tarchomin) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

A która to wersja Clash of culture czy stara z dodatkiem czy najnowsza? Ja w 1 kwartału tego roku do poży... nagrałem się w to pierwsze; ale to wspaniała gra cywilizacyjna. Nie wiem czy będę mógł przyjść bo być może w niedziele będę wyjeżdżał na 1 lub 2 tygodniowe wakacje.
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

berem pisze: 07 lip 2022, 18:56 A która to wersja Clash of culture czy stara z dodatkiem czy najnowsza? Ja w 1 kwartału tego roku do poży... nagrałem się w to pierwsze; ale to wspaniała gra cywilizacyjna. Nie wiem czy będę mógł przyjść bo być może w niedziele będę wyjeżdżał na 1 lub 2 tygodniowe wakacje.
Sezon urlopowy i przestałem zaglądać na forum. Tylko wydarzenia na FB porobiłem.
CoC nowa edycja tzw.monumentalna z dodatkiem, nadal ogarniamy zasady, tak żeby dwie osoby znały grę na przyzwoitym poziomie.

Może w tą niedzielę się uda...
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Do końca lipca robimy wakacyjną przerwę. Najbliższe spotkanie 6 sierpnia.
Po ostatniej sesji możemy już z Wojtkiem tłumaczyć Clash od Cultures :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Czy w niedziele jest planowane Clash of Culture? Mam chętnego kolegę z którym grałem w tą grę, lecz w starszej wersji z dodatkiem, przez wiele miesięcy.
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Mogę wziąć, jeszcze nic nie planowaliśmy. Planowałem w podobnym klmacie - Cywilizację: Nowy Początek (jak ogarnę dodatek, to by było miejsce dla piątego gracza)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Aktualizacja pierwszego posta pod spotkanie 7.08.2022
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

czternastego sierpnia również gramy ;)

obecne propozycje: Civilization Nowy Początek, Alchemicy, Ulm, 7 cudów świata
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Kolega który wygrał ostatnio w Clash of culture wybrałby się i tym razem ale tylko na tą grę.
Może i ja bym mógł być od 15:30 (po pracy) i jeśli tak to mam nadzieję że zdąży się z rozgrywką do 18:00.
Jeśli nie to może inne "rasowe planszówki" bym mógł przynieść - trudno wybrać z bogatej listy.
Preferuję umawianie się na forum ale zapytam - nie ma już arkusza internetowego do umawiania?
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Nie wszyscy są na forum. Tak samo nie wszyscy są na FB. Trzeba czasem lawirować ;)
Ja clasha mogę wziąć, nie ma problemu, ale chciałbym też przetestować gry , w które jeszcze nie grałem.

Od 15:30 do 18:00 to na pewno nie zagrasz w CoC 8)
Cywilizacja jest taka odchudzona wersją, ale nadal unikalną. Ale z tłumaczeniem zasad to też możemy nie zdążyć...
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Jak graliśmy we 3 to przyzwyczaiłem się że od 10 do niecałej 17 ze 3 razy rozgrywaliśmy tą grę; ale na 4 to może i dłużej
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Ostatnio ledwo się wyrobiliśmy w 4 osoby od około 15:30 do 20:30. Fakt, że nie nikt nikogo nie popędzał i często zaglądaliśmy do instrukcji ;)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

A może byliby chętni np. na Battlestar galactica. Może byś na miejscu przepytał uczestników czy są chętni/znają.
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Jak będzie kogo pytać to spytam :D
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Najbliższe spotkanie 28.08
szczegóły w pierwszym poście
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Tak jak już pisałem np. Galactica czy inne gry ociekające klimatem mógłbym kiedyś przynieść jak będą chętni a jutro w razie czego najwcześniej przed 16 mógłbym być.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Czy ktoś byłby chetny w niedzielę np. na: Achaja, Alea iacta est, Battlestar galactica PL, El Grande, Game of thrones Oatbreaker, Gloria mundi, Glory Droga do chwały, Martwa Zima, Middle Earth Quest PL, Pokój 25, Salamanca, Słup Ognia, Spartacus PL, Szogun, Tikal, Troyes, Zagłada Atlantydy, Star wars Rebeli, Warrior knight?
A może ktoś lubiący gry historyczne/wojenne by się znalazł – mam mnóstwo propozycji w tym temacie a z tych lżejszych to może na początek 878 Vikings?
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: Mln »

berem pisze: 02 wrz 2022, 18:50 Czy ktoś byłby chetny w niedzielę np. na: Achaja, Alea iacta est, Battlestar galactica PL, El Grande, Game of thrones Oatbreaker, Gloria mundi, Glory Droga do chwały, Martwa Zima, Middle Earth Quest PL, Pokój 25, Salamanca, Słup Ognia, Spartacus PL, Szogun, Tikal, Troyes, Zagłada Atlantydy, Star wars Rebeli, Warrior knight?
A może ktoś lubiący gry historyczne/wojenne by się znalazł – mam mnóstwo propozycji w tym temacie a z tych lżejszych to może na początek 878 Vikings?
Ja mam Dust 1947 jeżeli chciałbyś zagrać w planszowo-bitewną grę wojenną ?
Z Twoich propozycji mógłbym zagrać w Pokój 25, Szoguna i Rebelie, ale musiałbyś wytłumaczyć mi zasady ;)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Pokój i Shogun to wieloosobówki i chętnie, tylko by ktoś chętny się zgłosił.
W Rebelię to na 2 osoby.
Natomiast twojego Dusta nie znam a niestety tak mam, że do gier przystępuje zawsze po przetłumaczeniu i ułożeniu sobie ich zasad; natomiast u mnie na półce jest długi szereg tak rozpracowanych a prawie nie granych pozycji.
Ja mógłbym mieć czas około 16 bo znów pracuję w niedzielę do 15.
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: Mln »

A są jutro w ogóle planszówki na BOKu, bo na FB nie ma wydarzenia na ten weekend ?
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Nie wiem czy wyznaczona osoba będzie ale być może wystarczy powiedzieć gdzie się chce iść i klucz dadzą.
A tak to słabo, że nikt nie wpisuje się do arkusza internetowego, czy na to forum, czy nawet na FB.
Dla mnie ważnym jest by wiedzieć do jakiej gry przygotować się i zarezerwować czas.
To może umówić się na 2 osobówkę o tematyce historycznej jak np.: Commands Color Epic, Conflict of Heroes: Guadalcanal, Price of Honour, Awakening the bear, Fires of Midway, Hannibal RvC, Manoeuvre, Men of iron tripack (na to najchętniej), Orzeł i Gwiazda, Rebel Raiders on the high seas, Semper Fidelis, Ścieżki Chwały, Talon, W imieniu ziemi, Zimna wojna + dodatek.
Bym napisał więcej tytułów lecz są jeszcze bardziej czasochłonne i nie da się skończyć za jednym razem (choc i niektóre z tych co wymieniłem też są dłuugie) – ale dla mnie to nie wada.
Ciekawy jestem czy bardziej lubisz gry heksowe czy card driven czy inne?
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: Mln »

Może dadzą może nie dadzą. Rozpoczął się rok szkolny... Jak nie będzie konkretnego info czy jest coś grane czy nie to ja nie idę w ciemno.

Z tego co wymieniłeś to szczerze nie zagram w nic. Raz, że nie przepadam, za tematyką historyczną, a dwa, że te gry wyglądają okropnie, a po za mechaniką lubię gry które fajnie wyglądają, a o tych co wymieniłeś nie można tego powiedzieć :P
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Dla mnie liczy się taka tematyka by po rozgrywce (lub w o oczekiwaniu na dogranie w innym terminie) jeszcze wspominać co się działo i nawet czasem napisać raport z rozgrywki.
A piękny wygląd bywa że i przeszkadza bo gra staje się nieczytelna np. gdy żetony zlewają się kolorystycznie z mapą.
Pewnie spodobała by ci się ta ostatnio wydana edycja gry Successors (mam ją) szczególnie gdyby użyć do gry figurek z tej gry; ale ja wolę dowódców przedstawionych na standach lub żetonach bo można łatwiej ich rozpoznać i ich parametry - nie lubię rozpraszaczy.
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: Mln »

Jasne, czytelność jest ważna i mam sporo gier pięknie wydanych, z pomalowanymi figurkami, które są czytelne (przynajmniej żaden z moich współgraczy nigdy nie narzekał na czytelność), a rozgrywka w taką grę jest po prostu przyjemniejsza.

Myślę, że wspominanie rozgrywki zależy nie tyle od tematyki, a od współgraczy i tego czy gra jest po prostu dobra.

Sukcesorzy wyglądają ok, ale wykonanie dupy nie urywa. Figurki trochę ratują ogólny średni wygląd gry, natomiast czas rozgrywki ok 5h (wg. BGG) to trochę dla mnie za długo. Pond to wg. BGG gra słabo działa na 2 os.

Póki co i tak nie ma informacji czy coś dzisiaj jest czy nie także i tak nie ma chyba o czym rozmawiać ;)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: d0man »

Sala jest co niedzielę do dyspozycji graczy wszelkiej maści. Wydarzenie tworzymy jak wiemy, że ktoś na 100% przyjdzie. Ja też wolę się umówić na konkret i przygotować przynajmniej pobieżnie, ale żeby spotkania odbywały się regularnie, ktoś musi czasem przyjść w ciemno i ryzykować, że przesiedzi sam te pół niedzieli - rozumiem, że niewielu jest takich psychopatów, więc nie namawiam... może kiedyś ktoś się zgłosi do pomocy, bo we dwóch widać nie jest łatwo obsadzić każdą niedzielę ;) Następnym razem piszcie jak uzbieracie ekipę, to stworzymy wydarzenie, a z BOKu nikt Was nie przepędzi - trzeba tylko zgłosić w kasie, żeby otwarto salę i w jakim celu.

Dla tych, co nie korzystają z fejsbuka - z tego co widzę najbliższa niedziela się odbędzie. Szczegóły zaktualizowane w pierwszym poście.

PS. W sukcesorów też bym chętnie spróbował kiedyś, ale we wrześniu wszystkie niedziele mam zajęte, więc mogę tylko w tygodniu
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa: Tarchomin) Granie na BOKu

Post autor: berem »

Jutro uczę się do późna lecz gdyby ktoś zechciał umówić się na takie gry o których ostatnio prawiłem to będzie to dla mnie mobilizacja by przyjść - lecz i tak zapewne bliżej 16.
ODPOWIEDZ