Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Gizmoo »

Planet Unknown

Autorzy: Ryan Lambert, Adam Rehberg
Ilustracje: Yoma
Wydawnictwo: Adam's Apple Games
Strona BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... et-unknown

Liczba Graczy: 1-6
Pudełkowy czas rozgrywki: 70 minut. (realnie 45-60)
Gatunek: Polyomino, tile placement, draft.

Obrazek

Planet Unknown to pewnego rodzaju fenomen. Gra, która dosyć sprawnie ufundowała się na Kicksterterze, a następnie miała strasznie dużo problemów w realizacji. Twórcy co chwila zmieniali koncepcje dotyczącą komponentów, pokrętnie się przy tym tłumacząc. Dość powiedzieć, że opóźnienie w dostarczeniu gry do wspierających wyniosło dobre dwa lata. Był to projekt, który mnie fascynował, w który wszedłem bez chwili wahania, a następnie (jak żaden) - mnie zirytował:

( viewtopic.php?f=64&t=74443#p1434048 )

Wszystko wynikało z komunikacji, którą najprościej podsumować - jedna wielka ściema. Twórcy pokrętnie tłumaczyli się z opóźnień i w pewnym momencie wręcz straciłem nadzieję, że to wyjdzie. Na całe szczęście dowieziono projekt do końca, a gra okazała się... Najlepszym projektem z KS od kilku dobrych lat. Kiedy dostarczono projekt do wspierających, niemal wszyscy jednogłośnie uznali, że to HIT! Gra bardzo szybko przebiła się do Hotness na BGG, otrzymała bardzo wysokie oceny i pnie się w rankingu BGG, wręcz szybuje.

Obrazek

Na czym polega sama rozgrywka?

Planet Unknown, to euro o terraformowaniu planet. Dodajmy - dość abstrakcyjne. To układanie kafelków polyomino (czyli Tetris) na planszy, by podnosić współczynniki na pięciu torach. Wydawałoby się, że to produkt jakich wiele - mieliśmy przecież rewelacyjny Park Niedźwiedzi, Patchwork i inne układanki Rosenberga i wydawało się, że koła się już nie da się wymyślić. A jednak się udało. Centralnym elementem Planet Unknown jest koło. :lol: Ta obrotowa plansza o wdzięcznej nazwie Leniwa Suzan, pozwala na symultaniczny draft kafli. Dzięki czemu rozgrywka jest sprawna i szybka, nie tracąc przy tym na głębi. Bo Planet Unknown wbrew pozorom jest wymagający. Musimy kombinować nie tylko nad tym by jak najlepiej naszą planetę zabudować tetrisową układanką, ale jeszcze by sprawnie podnosić się na torach, kręcąc przy okazji minicombosy, czyli takie ruchy, które będą podnosiły nas na tych torach jeszcze sprawniej. Kolejnym nowatorskim pomysłem są cele, które dzielimy z sąsiadami. Ścigamy się bowiem nie tylko o punkty z wielu źródeł (nasza planszetka, tory, medale, ukryte cele, etc), ale też ścigamy się z naszymi sąsiadami w przewagi na wylosowanych kartach celów (których jest całe mnóstwo). Mało oryginalności? No to jeszcze dochodzą do tego ruchome łaziki, którymi będziemy jeździć po planszy, by zbierać życiodajne kapsuły, oraz meteoryty, które psują nam punktowanie. Świetnych, zazębiających się ładnie mechanik jest tu całe mnóstwo. A dodatkowo - wszystko jest super eleganckie w zasadach, intuicyjne i łatwe do wytłumaczenia. Dodam, że w grze jest duże pole do eksploracji, bowiem jak znudzą nam się standardowe planety i korporacje - mamy do dyspozycji asymetryczne planszetki z planetami i asymetryczne planszetki korporacji, z różnymi poziomami trudności! Miód!!!

Wady?

Dla mnie w zasadzie tylko jedna - Lazy Suzan jest ogromna i nieporęczna. Dodatkowo coś tam zostało spartolone w wersji deluxe, bo pudełko nie domyka się do samego końca. No i zapomniałem dodać... Gra zajmuje OGROMNĄ powierzchnię na stole. Na mniejszym stoliku w to nie zagramy. Partia sześcioosobowa musi wymagać stołu... Amerykańskich rozmiarów. :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zagrałem na razie tylko cztery razy, ale jestem grą absolutnie oczarowany. Krótki, szybki, elegancki tytuł, który ma IDEALNY stosunek móżdżenia do długości rozgrywki. Polecam przynajmniej sprawdzić. Jestem przekonany, że to będzie hit i ktoś wyda to u nas nad Wisłą. Ode mnie 8.5/10. ;)

P.S. Zamieszczone powyżej zdjęcia pochodzą z moich rozgrywek z wersji deluxe. ;) Nie mam niestety pojęcia, czy standardowa wersja gry jest równie atrakcyjna wizualnie.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: nidhog »

Porównanie wersji retail i wersji deluxe jest na stronie kampanii.
Ja osobiście ubolewam, ze za późno się dowiedziałem o tej grze, bo wygląda mega i na zdjęciach i na gameplayach.
Zapisałem się do możliwości zakupienia, bo rozesłaniu wspierającym. Może się uda. Widze tu tez duży potencjał regrywalności przy nieskomplikowanych zasadach.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: vnzk »

Zagrałem wczoraj na 5 osób (wszyscy po raz pierwszy), partia zajęła równo godzinkę, więc bardzo dobry czas. Rozgrywka jest prosta, nie ma przestojów, są ciekawe decyzje, jest element rywalizacji o cele, "Lazy Susan" jest na pewno elementem mocno usprawniającym rozgrywkę. Wykonanie jest w porządku (miłe plastikowe elementy, dwuwarstwowe planszetki graczy, tetrisowe kafelki są czytelne, acz całość graficznie z nóg nie zwala). Wrażenie nieco psuje fakt, że kilka kafelków nie chciało spasować się z drugim po odwróceniu go stroną z "ostrą" krawędzią ku górze. W grze, która opiera się na manipulowaniu nimi to trochę zgrzyta.
Zauważalną cechą jest wybitnie pasjansowe odczucie gry (gdyby nie wspólne cele, moglibyśmy właściwie kręcić kołem, wybierać kafelki z sekcji, która losowo wypadnie i nie zrobiłoby to różnicy w rozgrywce).

Z minusów na pewno wymienię ilość potrzebnego miejsca przy większej liczbie osób oraz trochę zbyt podobne do siebie ikonki torów (trochę na wyrost, bo to tylko dodatek do kolorów).

Nie czuję potrzeby mieć PU na swojej półce, ale szybka i przyjemna rozgrywka sprawia, że chętnie zagram jeśli znów nadarzy się okazja. :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Gizmoo »

To jeszcze wkleję link do recenzji Dice Tower, którą popełnił Tom Vasel:

https://www.youtube.com/watch?v=pbgBgNuAvCQ

Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: garg »

Dostałem z KS, pograłem w weekend, a potem gra poszła w świat. Na BGG dałem 6/10, ale w normalnej skali, czyli od 1 do 10 :) .

Gra mi się podobała, bo lubię tetrisopodobne układanki. Miała jednak kilka cech, które sprawiły, że bez żalu puściłem ją dalej:

1) Wykonanie jest fajne i bardzo funkcjonalne, ale ogromny podajnik i wielkie plansze graczy wymagają prawie dywanu, że w to grać. Więcej miejsca to chyba tylko ameritrashe zajmują, a i to nie wszystkie. Cenię sobie jednak kompaktowość. Drobiazgiem - choć dziwnym - było niedomykające się pudełko.

2) Regrywalność jest doskonała, dzięki zarówno asymetrycznym torom rozwoju, ale także różnorodnym planszom. I jest ich od groma. Tylko że wszystkie (no dobra, nie grałem we wszystkie :) ) dają mi takie samo odczucie - ciasnoty. Wolę gry nieco luźniejsze.

3) Kolorystyka i ikonografia wprawiały mnie często w konfuzję i myliłem tory ze sobą. Można było to lepiej zaprojektować.

4) Punktacja jest trochę żmudna, bo polega na trzydziestokrotnym dodaniu do siebie jedynek, dwójek i trójek. No takie to po prostu nieeleganckie.

Żeby nie było, że tylko marudzę - gra jest fajna i gdyby wydano ją w mniejszym pudełku, to pewnie zagościłaby u mnie na dłużej. Polecam sprawdzić i zagrać, bo jest tego warta - po prostu u mnie nie zagrzała miejsca.

Ciekaw jestem, jak wypadnie w porównaniu z Wyspą Kotów - ona czeka u mnie następna kolejce do ogrania :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Strike
Posty: 99
Rejestracja: 03 paź 2006, 10:36
Lokalizacja: Zebrzydowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Strike »

Ja napiszę krótko - REWELACJA ,podpisuje się obiema rękami pod tym co napisał Gizmoo zarówno jeśli chodzi o wady jak i zalety ,
bierzcie jeśli gdzieś da się kupić:)

mam wersję Deluxe.

pozdrawiam
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Lubel »

Chodziły słuchy, że ma wyjść po polsku, tylko nie było wiadomo kto i kiedy wyda. Ma ktoś przecieki kto i kiedy ?
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: szurubur »

jest gdzieś do kupienia wersja EN w polsce?
bo chyba na pełne polskie wydanie nie ma szans :(
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Zet »

szurubur pisze: 08 sty 2023, 18:58 jest gdzieś do kupienia wersja EN w polsce?
bo chyba na pełne polskie wydanie nie ma szans :(
W Planszostrefie jest przedsprzedaż wersji EN.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: XLR8 »

Lubel pisze: 14 lis 2022, 12:30 Chodziły słuchy, że ma wyjść po polsku, tylko nie było wiadomo kto i kiedy wyda. Ma ktoś przecieki kto i kiedy ?
Liczę, że ktoś ogłosi jej lokalizację w Polsce w nadchodzących tygodniach. Wygląda jak coś co by pasowało do portfolio galakty.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: garg »

XLR8 pisze: 08 sty 2023, 19:50
Lubel pisze: 14 lis 2022, 12:30 Chodziły słuchy, że ma wyjść po polsku, tylko nie było wiadomo kto i kiedy wyda. Ma ktoś przecieki kto i kiedy ?
Liczę, że ktoś ogłosi jej lokalizację w Polsce w nadchodzących tygodniach. Wygląda jak coś co by pasowało do portfolio galakty.
Cenowo także - z tym plastikowym podajnikiem to będzie jak nic 750 złotych :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 445
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: wrojka »

To chyba warto też tu wrzucić info.

Portal Games wyda Planet Unknown.

PortalCon 2023. 29 minuta
" będzie to edycja z dodatkiem, gdzie jeśli kupicie razem, macie prawie że edycje kickstarterową
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kurdzio »

Wspominali w którym kwartale może się pojawić?
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: anitroche »

wrojka pisze: 21 sty 2023, 16:44 To chyba warto też tu wrzucić info.

Portal Games wyda Planet Unknown.

PortalCon 2023. 29 minuta
" będzie to edycja z dodatkiem, gdzie jeśli kupicie razem, macie prawie że edycje kickstarterową
Dodam, że w polskiej grze podstawowej będzie lazy susan (ten obrotowy dysk na środku), ktorej normalnie w anglojęzycznym wydaniu retail ponoc nie ma.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: IrasArgor »

Potwierdzam i ta tortownica to fantastyczna sprawa bo rozłożenie gry to jest jej wyjęcie i rozdanie planszetek graczy :lol:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Gizmoo »

Gizmoo pisze: 04 maja 2022, 12:04 Jestem przekonany, że to będzie hit i ktoś wyda to u nas nad Wisłą.
Krzysztof Jackowski lubi to! :lol: :lol: :lol:
IrasArgor pisze: 21 sty 2023, 20:13 tortownica to fantastyczna sprawa bo rozłożenie gry to jest jej wyjęcie i rozdanie planszetek graczy
Prawie, bo jednak kafelki przed grą powinno się dodatkowo zrandomizować. Przekręcenie środeczka Suzan i losowe cele niby mogą wystarczyć, ale po każdej rozgrywce powinno się dodatkowo przetasować kafelki. :wink:
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: IrasArgor »

Gizmoo pisze: 21 sty 2023, 22:42
Gizmoo pisze: 04 maja 2022, 12:04 Jestem przekonany, że to będzie hit i ktoś wyda to u nas nad Wisłą.
Krzysztof Jackowski lubi to! :lol: :lol: :lol:
IrasArgor pisze: 21 sty 2023, 20:13 tortownica to fantastyczna sprawa bo rozłożenie gry to jest jej wyjęcie i rozdanie planszetek graczy
Prawie, bo jednak kafelki przed grą powinno się dodatkowo zrandomizować. Przekręcenie środeczka Suzan i losowe cele niby mogą wystarczyć, ale po każdej rozgrywce powinno się dodatkowo przetasować kafelki. :wink:
Oczywiście napisałem to z lekkim przekąsem, ale prawda jest taka, że spokojnie te kafelki można przetasować po każdej rozgrywce pakując kafelki. Jestem bardzo ciekawy asymetrycznych plansz i korporacji (jakkolwiek nazywają się te planszetki z suwakami). Ale po podstawowej wersji gry, jakkolwiek prostej z zasady jestem pełen dobrych przeczuć.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: zix »

W opowiadaniu o grze pojawia się kwestia wydania także dodatku - o czym dokładnie mówią?

Na KSie była wersja "retail", która została chyba anulowana.
W PL będzie jednak ta tańsza, która będzie można podkręcić do "Hobby edition"?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Gromb »

zix pisze: 25 sty 2023, 12:59 W opowiadaniu o grze pojawia się kwestia wydania także dodatku - o czym dokładnie mówią?

Na KSie była wersja "retail", która została chyba anulowana.
W PL będzie jednak ta tańsza, która będzie można podkręcić do "Hobby edition"?
Mają być dwa pudła. Retail z drewnianymi komponentami i dodatkowe pudło podbijające wydanie do prawie KS z modelami surowców i prawdopodobnie i prawdopodobnie grubszymi planszetki dwuwarstwowymi. Ale nikt do końca nie znał szczegółów wydania, więc planszetki nie mogę z pewnością potwierdzić.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: rand »

Bez planszetek to byłaby słaba opcja. Zwłaszcza, że Grzegorz wspominał, że cena za całość (podstawka + dodatek) to koło 500 zł, więc podstawową wersja musiałaby ze 300 zł kosztować, tylko za co? Lazy Susan chyba 200 zł nie kosztuje?
Trochę obawiam się o cenę i wersję tej gry. Póki co ląduje na mojej wishliście, ale zobaczymy co i za ile dostaniemy.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: ekwilibrystyczny »

Grzegorz na live PN mówił że planszetki w dodatku będą dwuwarstwowe tak jak w podwodnych miastach. Cena mnie też trochę zaskoczyła, myślałem że uda się to zamknąć z dodatkiem w 350-400 zł, no ale trudno, zobaczymy za ile będzie ostatecznie w sklepach
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Lubel »

rand pisze: 25 sty 2023, 13:18 cena za całość (podstawka + dodatek) to koło 500 zł
tanio nie będzie. Kwestia tego co zmieni dodatek czy tylko SUSAN na taką fajną czy też tylko z dodatkiem będą dodatkowe plansze i dwustronne plansze gracza.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Atk »

Ktoś tą cenę fajnie rozpisał w komentarzu na FB PN o tej grze. Z wyliczeń cena koło 500 jest całkowicie normalna 😉
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Curiosity »

Dziś przypadkowo się na tę grę natknąłem, bo przeglądałem nominacje do "Golden Geek Awards 2022" i ta gra jest nominowana w kategorii "Medium Game of the Year". Kliknąłem, obejrzałem jakieś wideo, zobaczyłem, że szykuje się polska edycja, a potem trafiłem na wątek na forum.

Jeśli cena, którą wieszczycie się potwierdzi, to będzie to raczej strzał w kolano. Widzę, że w kampanii na KS, gra kosztowała 70$ (w wersji "na bogato"). Wiadomo, że przez 3 lata wszystko podrożało, ale z Waszych wpisów wynika, że cena podskoczy prawie dwukrotnie (!). 500zł za średniej ciężkości grę euro (czyli mówiąc wprost: bez figurek i innych fajerwerków) to dużo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 04 maja 2023, 10:32 Jeśli cena, którą wieszczycie się potwierdzi, to będzie to raczej strzał w kolano. Widzę, że w kampanii na KS, gra kosztowała 70$ (w wersji "na bogato"). Wiadomo, że przez 3 lata wszystko podrożało, ale z Waszych wpisów wynika, że cena podskoczy prawie dwukrotnie (!). 500zł za średniej ciężkości grę euro (czyli mówiąc wprost: bez figurek i innych fajerwerków) to dużo.
Pisali gdzies o tym, ze na KSie gra byla underpriced + przestanmy podawac cene bz shippingu za rzeczy z KSa ;-)
Juz sama retailowa wersja kosztuje ~ 350 zl
https://planszostrefa.pl/pl/p/Planet-Unknown/14748
ODPOWIEDZ