Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Sloth »

ElPrzemas pisze: 19 maja 2022, 19:01
Ragathol pisze: 18 maja 2022, 13:20 Czy mogę tak zrobić:
Gram Elfickim Łotrem: robię akcje ruchu i wykorzystuje wszystkie 5 ruchów. W ostatnim ruchu wchodzę do pomieszczenie i pojawia się goblin. Wykonuje bohaterską akcję i rzucam zaklecie CIENISTY KROK. I co dalej, mogę znowu wykonać akcję ruchu? Jeśli tak to o ile pół?
Cienisty krok daje możliwość skradania się (i zadania 1 obrażeń wszystkim w pokoju w którym zakończysz ruch) - nie zwiększa/odnawia ruchu.
Skąd info że Cienisty krok zadaje wszystkim po -1. Nie ma tam ikonki oznaczającej wielu
ElPrzemas
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2022, 07:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: ElPrzemas »

Jest ikonka zadawania obrażeń wszystkim wrogom w pokoju.
Hlepcio
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2023, 09:17
Has thanked: 1 time

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Hlepcio »

Co się dzieje w takim przypadku:
Odkrywam pomieszczenie i pojawią się goblin, standardowo obniżam poziom życia o 1, ale na 2 rękach mam tylko atak łukiem, który nakazuje mi atakować najbliżej w zasięgu 1 (nie w tym samym pomieszczeniu). Co się wtedy dzieje kiedy nie mogę w żaden sposób walczyć wręcz z goblinem? Czy mogę wykonać akcje bohaterską odpoczynku i nic się nie dzieje? Czy jako że nie mogę zaatakować goblina, bo nie mam jak to on mnie atakuje w kontrze?
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Rayos »

Nie musisz atakować przeciwnika, możesz zrobić dowolną dostępną (poza ruchem, przeszukiwaniem, rozbrajaniem) heroiczną akcję :) Jako, że goblina nie atakujesz, on nie kontruje - bo nie ma czego, ale może Cię zaatakować, jeśli od razu po Twojej turze przesuniesz pochodnie na pole aktywacji przeciwników
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Sloth »

Pytanie mam 3 przedmioty heroiczne.

Rękawica pantery, długi luk pantery, opończa pantery.
Każdy z posiadanych podmiotów ma ikonę typu "gdy zatakujesz wroga z dystansu" czyli łuku. Jak liczę zdolności aktywowane. Z każdej karty czyli kostki + 2 za rękawice + 2 za łuk + dwa za opończa co dałoby mi dodatkowo 6 punktów ataku czy zdolność aktywowana odpala się tylko z jednej karty.
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Rayos »

nie, te kropki nad modyfikatorami oznaczaja jak mocny bonus dostaniesz w zależności od tego ile części danego legendarnego setu posiadasz.

Czyli odpowiednio, jeśli masz tylko jeden item z setu Pantery, to nie masz bonusu, jeśli masz dwa, to masz +1 do ataku dystansowego, jeśli trzy, to +2 i jeśli wszystkie 4, to +3 do ataku dystansowego :) nie sumujesz tych wartości.
Hlepcio
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2023, 09:17
Has thanked: 1 time

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Hlepcio »

A jeszcze mam pytanie: Czy jak jest faza wrogów i akurat mamy akcję goblinem popychaczem, który ma albo ruch, albo atak w zasięgu jednego pola, to czy wtedy gdy stoimy z goblinem na tym samym polu to nic się nie dzieje czy on się odsuwa pole dalej?

I czy jeżeli to byłby goblin z ruchem + atakiem w zasięgu np. 2 pomieszczeń to on by się poruszał i zadał nam obrażenia?

I czy ogólnie myślę prawidłowo, że ten atak w obszarze 1 lub 2 to nie dotyczy tego samego pola?
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Rayos »

Ad 1. Goblin Cię atakuje, te ikonki oznaczają, że atakuje wszystkich w podanym zasięgu, tj. jeśli zasięg jest 1, to atakuje w pomieszczeniu "0" (tam gdzie stoi) i sąsiadującymi z nim.

Ad. 2 Nie ruszyłby się, bo już ma cel w zasięgu ataku

Ad. 3 mylisz się, dotyczy tego samego pola ;) bodajże na stronie 11 instrukcji jest to opisane
Hlepcio
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2023, 09:17
Has thanked: 1 time

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Hlepcio »

Obrazek

To wtedy w fazie wroga szlam zadaje obrażenia nam obu?
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Rayos »

Tak :) i dodatkowo tracicie po jednym itemie
sindelar
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2018, 15:35
Has thanked: 3 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: sindelar »

Czesc.
Czy bohaterska akcją kończy ruch czy nie? W instrukcji str7 jest napisane że tak. A tutaj na forum są różne zdania..
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: sliff »

sindelar pisze: 10 wrz 2023, 11:00 Czesc.
Czy bohaterska akcją kończy ruch czy nie? W instrukcji str7 jest napisane że tak. A tutaj na forum są różne zdania..
Tak kończy.
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

Czyli w ponizszym interaktywnym tutorialu tez jest zle?
https://app.dized.com/play/5732265d-3d6 ... 3876/en-US
Jest wspomniane, ze akcje bohaterska mozna wykonac na poczatku lub na koncu ruchu ("move").
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: sliff »

Mce pisze: 11 sty 2024, 15:49 Czyli w ponizszym interaktywnym tutorialu tez jest zle?
https://app.dized.com/play/5732265d-3d6 ... 3876/en-US
Jest wspomniane, ze akcje bohaterska mozna wykonac na poczatku lub na koncu ruchu ("move").
Jest dobrze możesz wykonać akcję w dowolnej kolejności ale w całości. np możesz odpocząć i ruszyć. To czego nie można robić to np ruszyć się, walczyć, a potem iść dalej.
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

A tak racja. Ruch w sensie 'move' a nie tura sie konczy. Dzieki
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

Pytanie o kontratak wroga.
W instrukcji jest, ze gdy sie wyrzuci "Pochodnia" to: "Nie otrzymujesz obrazen, ale znacznik pochodni przesuwa sie o 1 pole w dol toru".
Czy nalezy to rozumiec tak, ze:
1. przesuwam znacznik pochodni 1 pole w dol konczac kontratak
2. koncze ture i znowu przesuwam znacznik pochodni 1 pole w dol
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: sliff »

Mce pisze: 16 sty 2024, 15:25 Pytanie o kontratak wroga.
W instrukcji jest, ze gdy sie wyrzuci "Pochodnia" to: "Nie otrzymujesz obrazen, ale znacznik pochodni przesuwa sie o 1 pole w dol toru".
Czy nalezy to rozumiec tak, ze:
1. przesuwam znacznik pochodni 1 pole w dol konczac kontratak
2. koncze ture i znowu przesuwam znacznik pochodni 1 pole w dol
Tak. Jeśli po ataku wróg żyje, rozpatrujesz kontratak, jak wypadnie pochodnia przesuwasz znacznik, rozpatrujesz efekt z pochodni.
Na koniec tury znowu przesuwasz pochodnie, rozpatrujesz efekt.
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

Pytanie o pole podziemi Studnia (Well). W appendix jest taki opis:
Well Free Action: Move the torch on the torch track down 1 and heal to max health.

Jest to free action, wiec moge kontynuowac ruch (np ruszyc sie, wykonac akcje bohaterska). Ale jak rozumiem najpierw musze zaplacic koszt tej free action czyli przesunac pochodnie a potem kontynuowac ruch. Czy jesli pochodnia przejdzie na pole, gdzie wykonuje sie akcje wroga (ruch/atak) to najpierw wykonuje wszystko z tym zwiazane a potem wracam do kontynuowania mojego ruchu? Jesli tak trzeba, to co w sytuacji, gdy w trakcie akcji wroga wrog (goblin) wejdzie na pole z moja postacia? Wciaz moge kontynuowac ruch i sie poruszyc?
ElPrzemas
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2022, 07:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: ElPrzemas »

Z tego co pamiętam to jak ty wejdziesz na pole gdzie jest wróg to kończy się ruch, ale odwrotnie nie.
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

Mam dwa pytania o laczenie kart z ekwipunku przy ataka.
Obrazek

1) Sir Lanon: Czy mozna laczyc atak w ten sposob ze:
- rzucam zaklecie Szybkosc Orla co mi daje atak z dystansu +3
- robie atak z dystansu toporkami i mam +2 i poprzednie +3 czyli w sumie +5 do rzutu koscmi?

Obrazek

2a) Thordin: Troche podobnie jak powyzej ale bardziej rozbudowane:
- rzucam zaklecie Sila Ognia i mam atak wrecz +3
- uzywam dlugiego miecza i mam +1 oraz z zaklecia +3 czyli w sumie do rzutu koscmi dodaje +4?
- dodatkowo w trakcie ataku mam wszystko co Tarczy (+1 do obrony, mozliwosc przerzutu kostka) oraz moge z Miecza za dwa skupienia dodac +1 jeszcze do wyniku rzutu (czyli w calosci finalnie +5 do rzutu koscmi)

2b) Thordin: pytanie o przykrywanie mlota tarcza:
- czy gdybym nie posiadal Dlugiego miecza, a Tarcze Lwa polozyl z lewej strony w ekwipunku (przykrywajac atak Mlotem oczywiscie) to czy zgadza sie, ze:
- nie moglbym rzucic zaklecia Sila Giganta (nie mam zadnego ataku wrecz)
- nie moglbym uzyc zdolnosci Tarczy (podobnie, nie mam zadnego ataku wrecz).
Ostatnio zmieniony 19 sty 2024, 09:56 przez Mce, łącznie zmieniany 8 razy.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: litk »

Co do 1 i 2 to wydaje mi się że nie, bo zarówno zaklęcie, jak i atak dystansowy to akcje bohaterie, a taką możesz wykonać tylko raz w turze. Co do 3 to też mi się wydaje, że te zdolności podstawowe nadrukowane na karcie bohatera i potem przykryte używanymi przedmiotami już nie działają.
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

Oj wlasnie probuje wstawic obrazki do pytan a widze ze juz jest odpowiedz :) Nie wiem dlaczego nie dziala mi z IMG.
Od razu dodam do pierwszej odpowiedzi, tam raczej na pewno sie da atak wykonac ("wewnatrz" zaklecia) karta zaklecia pewnie to wyjasni z obrazka. Bardziej pytam o laczenie dodatkow z kilku kart.
EDIT: @litk obrazy sie zaladowaly, moze teraz bedzie latwiej sie odniesc do calosci? :)
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: radarek »

Mce pisze: 19 sty 2024, 09:45 Mam dwa pytania o laczenie kart z ekwipunku przy ataka.
Obrazek

1) Sir Lanon: Czy mozna laczyc atak w ten sposob ze:
- rzucam zaklecie Szybkosc Orla co mi daje atak z dystansu +3
- robie atak z dystansu toporkami i mam +2 i poprzednie +3 czyli w sumie +5 do rzutu koscmi?
Jak najbardziej możesz. Oczywiście musisz jeszcze zapłacić koszt w przypadku sukcesu tego pierwszego, czyli 3 punkty skupienia.
Mce pisze: 19 sty 2024, 09:45 Obrazek

2a) Thordin: Troche podobnie jak powyzej ale bardziej rozbudowane:
- rzucam zaklecie Sila Ognia i mam atak wrecz +3
- uzywam dlugiego miecza i mam +1 oraz z zaklecia +3 czyli w sumie do rzutu koscmi dodaje +4?
- dodatkowo w trakcie ataku mam wszystko co Tarczy (+1 do obrony, mozliwosc przerzutu kostka) oraz moge z Miecza za dwa skupienia dodac +1 jeszcze do wyniku rzutu (czyli w calosci finalnie +5 do rzutu koscmi)
Zgadza się.
Mce pisze: 19 sty 2024, 09:45 2b) Thordin: pytanie o przykrywanie mlota tarcza:
- czy gdybym nie posiadal Dlugiego miecza, a Tarcze Lwa polozyl z lewej strony w ekwipunku (przykrywajac atak Mlotem oczywiscie) to czy zgadza sie, ze:
- nie moglbym rzucic zaklecia Sila Giganta (nie mam zadnego ataku wrecz)
Moim zdaniem nie mógłbyś. Gdyby jednak tak nie było to czy widzisz sens używania tego? Ja go nie widzę.
Mce pisze: 19 sty 2024, 09:45 - nie moglbym uzyc zdolnosci Tarczy (podobnie, nie mam zadnego ataku wrecz).
Tu na pewno nie mógłbyś bo tarcza jest zdolnością wyzwalaną (dwukropek po ikonie miecza) w momencie wykonania ataku wręcz. Nie posiadając takiego ataku nie możesz wyzwolić takiej zdolności.
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Mce »

Dzieki za wyjasnienie, juz mi sie to poukladalo. Czyli np MIECZ: mozna sumowac z kilku kart, ale sam miecz jako akcja bohaterska musi byc wybrana jedna jako glowny atak (gdy mam np na obu przedmiotach MIECZ i MIECZ bez dwukropka).
Neohrabia
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2024, 20:37

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Neohrabia »

Witam.
Mam problemy z MEPodziemiami a mianowicie nie przemawiają do nie ataki np. jak mam leśna elfka łotrzyca, to chociaż ona ma 3 do zręczności, to może atakować tylko poprzez siłę z modyfikatorem -1 i 2 kośćmi ?
I od razu drugie pytanie o tą samą elfkę, jak zdobędę jakiś łuk i położę go na sztylet, to wtedy tracę możliwość ataku wręcz a zyskuje atak na odległość ?
I jak zdobędę tarcze, i położę na wytrychu to tracze zdolność wytrych ?
ODPOWIEDZ