Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Zorann
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2022, 18:47

Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: Zorann »

Witam forumowiczów!

Zajawiłem się ostatnio tworzeniem planszówek i udało mi się stworzyć grę dla dzieci (~4-10 lat).
Konkretnie jestem na etapie w którym zrobiłem niechlujny prototyp fizyczny, napisałem instrukcję i stworzyłem byle jak z użyciem przypadkowych grafik z google elementy w wersji cyfrowej. Odbyłem też serię testów. Ogólnie przymierzam się do ostatnich szlifów i wysłania tego w świat.

W tym miejscu zaczynają się wątpliwości.
Znany jest mi tryb działania wydawnictw książkowych: debiutujący autor powinien mianowicie wysłać swoją książkę do WSZYSTKICH wydawnictw które wydają książki o danej tematyce/przedziale wiekowym, poczekać na odpowiedzi i jeśli takowe w ogóle otrzyma, wybrać sobie jedną. Ponieważ na taką odpowiedź czeka się wiele tygodni/miesięcy nim ktokolwiek w ogóle siądzie do maila, nie ma sensu wysyłać książki do jednego wydawnictwa i czekać. Czy z wydawnictwami planszówek jest podobnie?

Moja gra jest dla dzieci, więc znalazłem stosowne wydawnictwa i przeczytałem ich wytyczne "dla autorów". Genialny jest tutaj obszerny opis na stronie wydawnictwa Lacerta, tam jednak znalazłem takie zdanie:
UWAGA: nie proponuj prototypu kilku wydawcom jednocześnie. Jeśli okaże się, że kilku wydawców zaangażuje się w proces w tym samym czasie, a Ty nie powiesz im o innych wydawcach, współpraca może zakończyć się rozstaniem i brakiem chęci współpracy w przyszłości (u wszystkich tych wydawców).
Jak należy to rozumieć? Nie chciałbym tutaj popełnić jakiegoś faux pas na starcie.

Przy okazji, jeśli są tu osoby mające za sobą doświadczenie lub wiedzę - czy moglibyście polecić w jakim wydawnictwie najlepiej wydać karciankę dla dzieci? Moje poszukiwania wskazują na Lacerta, Muduko, Granna, Foxgames i Zielona Sowa. Może pominąłem jakieś istotne do których warto uderzyć? A może są jakieś wydawnictwa, których z jakichś powodów lepiej unikać, mimo że pasują profilem?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: BOLLO »

Hej,
Konkretnie jestem na etapie w którym zrobiłem niechlujny prototyp fizyczny, napisałem instrukcję i stworzyłem byle jak z użyciem przypadkowych grafik z google elementy w wersji cyfrowej. Odbyłem też serię testów. Ogólnie przymierzam się do ostatnich szlifów i wysłania tego w świat.

W tym miejscu zaczynają się wątpliwości.
No ja też mam wątpliwości czy po takim wpisie ty i twoja gra jesteście gotowi na podbijanie świata. Nie żebym ci przycinał skrzydła ale musisz pamiętać że czasem masz u wydawcy 1 (JEDNĄ) szansę by się zaprezentować więc nie zmarnuj tego.....
Zorann
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2022, 18:47

Re: Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: Zorann »

Wedle wszelkich szkół i poradników, jak również opisów w samych wydawnictwach, jakość i walory wizualne prototypu nie mają najmniejszego znaczenia. Wręcz przeciwnie - szkoda na nie czasu i wysiłku.
Oczywistym jest, że tego nie wyślę do wydawcy - mowa jedynie o fizycznym prototypie na potrzeby testów.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: Dr_Kecaj »

A seria testów to ile testów? I ile obcych Ci osób wzięło w niej udział?
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: BOLLO »

Zorann pisze: 14 cze 2022, 19:49 Wedle wszelkich szkół i poradników, jak również opisów w samych wydawnictwach, jakość i walory wizualne prototypu nie mają najmniejszego znaczenia. Wręcz przeciwnie - szkoda na nie czasu i wysiłku.
Oj to nie wiem co za poradniki czytales bo "Poradnik projektowania gier planszowych" mowi o czyms zgola odmiennym.
Zorann
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2022, 18:47

Re: Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: Zorann »

A mógłbyś ten poradnik podlinkować? Opieram się na wytycznych na stronach wydawnictw, oraz filmach twórców na yt, m.in. Wookiego.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Karcianka dla dieci - jak, gdzie i kiedy wydać?

Post autor: BOLLO »

Zorann pisze: 25 cze 2022, 08:22 A mógłbyś ten poradnik podlinkować? Opieram się na wytycznych na stronach wydawnictw, oraz filmach twórców na yt, m.in. Wookiego.
Musisz szukac juz tylko uzywek jak cos.
Obrazek
ODPOWIEDZ