NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Miesiąc temu dotarły do mnie karty NISEI z fanowskiego druku i dzisiaj miałem okazję zagrać (obaj gracze ograni). Na start wzięliśmy System Gateway, System Update 2021 i Scalvaged Memories.

Pula kart nie była wielka, więc szybko złożyliśmy talie i było całkiem spoko. W każdym kolorze coś sensownego się powinno móc zbudować, choć czuć niedostatki kart ekonomicznych (karty, kredyty) u Runnera. Nie ma co udawać, że taki zbiór kart starczy na dłużej, np. są tylko trzy Konsole, ale na początek/powrót się nada.

Trafiając w internecie na przykłady kart NISEI, mierziły mnie trochę arty, zbyt często zbyt kreskówkowe, ale mając karty przed sobą na żywo, nic nie razi.

Przeoczyłem fakt, że Scalvaged Memories ma przody kart FFGowe i mi to nie pasuje, więc wystawiłem na sprzedaż.
orzelczyreszka
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2022, 23:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: orzelczyreszka »

Na discordzie Green Level Clearance pojawiła się fajna inicjatywa dla osób dopiero zaczynających z Netrunnerem - cotygodniowa liga z pulą kart tylko z System Gateway, mecze grane oczywiście na Jinteki

Kod: Zaznacz cały

https://www.reddit.com/r/Netrunner/comments/135ft2p/welcome_to_all_beginner_friendly_casual_league/
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Już za tydzień w sobotę gramy w Katowicach turniej Circuit Opener w Startupa, więc zapraszamy wszystkich chętnych którzy grają w czysto 'niseiowym' formacie :)

Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Coval »

Cześć fajnie że tyle ciekawych opinii na temat mojej ulubionej gry się tutaj pojawia (forum gry-planszowe).
Nie chce być źle odebrany bo to chyba najstarsze forum odnośnie gier planszowych w Polsce, i cały czas mocno mu kibicuje ALE odnośnie Netrunnera zapraszam Was na FB na Netrunner Polska.
https://www.facebook.com/groups/netrunner.polska
Jest tam cała masa osób które nie tylko podyskutują z Wami na forum odnośnie Tej gry i wszystkiego co nią związane, ale też chętnie się z Wami spotkają żeby w praktyce/grając odpowiedzieć na Wasze wątpliwości.

Jeżeli chodzi o Warszawę i okolice polecam się :)

pozdrawiam
I've had worst!
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Emil_1 »

Problem jest taki, że tacy wymiatacze samą talią zjedzą początkujących na obiad :D
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Coval »

Pisząc:
"Jest tam cała masa osób które nie tylko podyskutują z Wami na forum odnośnie Tej gry i wszystkiego co nią związane, ale też chętnie się z Wami spotkają żeby w praktyce/grając odpowiedzieć na Wasze wątpliwości.

Jeżeli chodzi o Warszawę i okolice polecam się :)"

Oczywiście nie maiłem na myśli gry mocnym turniejowym Deckiem z początkującym graczem dysponującym podstawową talią.
Chodziło mi o realną pomoc rozwój skila poprzez grę i rozmowę np. oba startowe decki nowego gracza na siebie, następnie 2 mocne decki doświadczonego gracza na siebie.
W absolutnie każdej grze jest tak że doświadczenie wygra z początkującym, co doskonale widać w szachach w których obaj gracze na starcie od tysięcy lat mają takie same pozycje wyjściowe.

Środowisko Netrunnera chce się rozwijać bo po prostu uwielbiamy tą grę :) dlatego masa osób staje na głowie aby przyciągnąć nowych graczy. Zapraszam na spotkania na żywo aby się o tym przekonać.

pozdrawiam
I've had worst!
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Coval dobrze mówi, nikt nikogo nie zje :) Akurat mamy fajny okres, bo popularność gry rośnie po relatywnie długim i stabilnym dołku (z wiadomych powodów), a biorąc pod uwagę istnienie Startupa jako formatu to serio nie ma co się obawiać przychodzenia na spotkania z ludźmi, którzy grają od 2012. Jak ktoś chce grać w Magica w Standard to przychodzi na Standard najnowszą rotację i się nie przejmuje, że gra istnieje od lat 90 :D i ze Startupem powinno być tak samo. Mam nadzieję, że już niedługo obecne turnieje na -naście graczy zmienią się w -dzieścia, a Mistrzostwa Polski to chętnie bym zobaczył na -dziesiąt, ale to chyba jeszcze nie w tym roku ;)

A dzisiaj bardzo dobra wiadomość, bo zapowiedziano nowy cykl, orientacyjnie celują w połowę lipca:
https://nullsignal.games/blog/announcin ... ion-cycle/
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: myszons »

Panowie jeszcze dołożył bym Discorda i jego kanały np: #Netrunner Polskam, #Netrunner Śląsk, czy #Netrunner Łódzkie. Warszawa napewno też jest obecna. ;)
A dla tych, którzy nie mają możliwości pogrania w okolicy lub wolą domowe otoczenie polecam platformę jinteki do grania z innymi fanami Netka. :)
wojciechsulich
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2023, 09:26

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: wojciechsulich »

Przepraszam jeśli zadaję pytanie w niewłaściwym temacie. Czy jest szansa w najbliższym czasie na fanowski druk kart do Netrunnera w języku angielskim?
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Qnnrad »

wojciechsulich pisze: 15 maja 2023, 21:51 Przepraszam jeśli zadaję pytanie w niewłaściwym temacie. Czy jest szansa w najbliższym czasie na fanowski druk kart do Netrunnera w języku angielskim?
W najbliższym - nie wiem.
Na Q3 2023 jest zapowiedziany nowy zestaw kart (The Automata Initiative) więc z pewnością z tej okazji będzie organizowany druk zbiorczy Null Signal Games (dawne NISEI). Polecam obserwować ten wątek i grupy facebook oraz discord polecane wyżej.

Jak potrzebujesz jeszcze w tym tygodniu to ktoś oferuje nierozpakowany fanowski druk na OLX. Szukaj "NISEI" lub "netrunner" i dopytaj co wchodzi w zakres oferowanego zestawu.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: staniach21 »

wojciechsulich pisze: 15 maja 2023, 21:51 Przepraszam jeśli zadaję pytanie w niewłaściwym temacie. Czy jest szansa w najbliższym czasie na fanowski druk kart do Netrunnera w języku angielskim?
Plus tu na forum jeśli już mówimy o drukach to jednak w języku polskim u Fulgrima. Dodatkowo jest też MB Print, ale tu byś potrzebował informacji, od kogoś kto tam z nimi działał, bo realizują tylko zamówienia grupowe. To są możliwości tu w kraju, a pozostałe do dołączyć do kogoś kto będzie zamawiał w zagranicznych drukarniach. Z pomocą pewnie facebook i grupa Netrunnera :D
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

wojciechsulich pisze: 15 maja 2023, 21:51 Przepraszam jeśli zadaję pytanie w niewłaściwym temacie. Czy jest szansa w najbliższym czasie na fanowski druk kart do Netrunnera w języku angielskim?
Sprawdź to co jest na OLX, możliwe że kupisz w miarę tanio duży zestaw. Ewentualnie jeśli nie przeszkadza Ci wydać trochę więcej, to Nick z UK oferuje karty w bardzo dobrej jakości:
https://netrunnercards.co.uk/product-category/cards/
Minusem jest to, że do tej ceny trzeba sobie doliczyć 23% VAT który dowalą celnicy, bo UK już nie jest w Unii Europejskiej. Nick trochę zaniża wartość paczek (zwłaszcza jeśli poprosisz) ale wiadomo, że to jest trochę risky business.

Jak wyjdzie pierwszy set nowego cyklu to będziemy raczej od niego zamawiać, na wydruk możliwe że trzeba będzie troszeczkę dłużej poczekać bo trzeba przygotować pliki dla MBprintu - Parhelion był drukowany jakiś miesiąc temu, a wyszedł w grudniu, na przykład.
Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Coval »

Ja organizowałem na przełomie roku duży druk zbiorowy w MB Print. Ogłaszałem na FB.
I najprawdopodobniej po ukazaniu się nowego dodatku który zapowiadają na lipiec, będę organizował kolejny dodruk.
Jakość kart w MB Print powszechnie znana, NIE MA SIĘ DO CZEGO PRZYCZEPIĆ :)

Zamawiałem łącznie około 19 000 kart (tyle miałem zebranych zamówień) i wyszło mniej więcej 50 groszy za sztukę karty plus koszt pojedynczej paczki oczywiście.
Drukowałem wszystkie aktualne (format standard) dodatki i w lipcu te inne dodatki (poza oczywiście tym najnowszym) również będą dodane do zapisów.
Gdyby robiłem wszystko w wersji angielskiej.
Ogłoszenie będzie na 100% na FB Netrunner Polska.

Pozdrawiam
Przemek Coval Kowalski
I've had worst!
wojciechsulich
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2023, 09:26

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: wojciechsulich »

Dziękuję wszystkim za rady i wskazówki. Będę obserwował to forum i facebookową grupę Netrunnera i zapewne zapiszę się na lipcowy druk wraz z nowym dodatkiem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Pompa85 »

Ile ostatnio kosztował cały zestaw?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Wszystkie karty NISEI 620 zł z wliczoną przesyłką. Kolejny druk, gdy będzie uwzględniony nowy dodatek, wyniesie pewnie ok. 700 zł.

EDIT: Chodzi o angielską wersję, u Fulgrima chyba jest taniej, ale tylko polska.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2023, 10:03 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Pytanko o granie na jinteki - czy jest możliwość gry nie w czasie rzeczywistym? Tak jak w bga - klikam turę kiedy mam czas. Z chęcią bym pograł:) mam 3 partyjki nisei na żywo za sobą i jestem zachwycony!
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Galatolol pisze: 16 maja 2023, 23:12 Wszystkie karty NISEI 620 zł z wliczoną przesyłką. Kolejny druk, gdy będzie uwzględniony nowy dodatek, wyniesie pewnie ok. 700 zł.
Jestem pewien, że biorąc od Fulgrima, a potem resztę na zbiórce z fb w MBPrint było zdecydowanie taniej.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Ktoś zapytał, ile wyszło, i dokładnie tyle zapłaciłem na ostatniej zbiórce w styczniu.

Dopisałem, że była to angielska wersja, bo pewnie mówisz o polskiej, która mnie nie obchodzi (Fulgrim drukuje tylko po polsku, przynajmniej tak mi napisał).

Spoiler:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: warlock »

Szanowni, wybaczcie podstawowe pytanie: nie grałem i jeszcze nie wiem czy coś tam zakupię żeby przetestować, ale jak to jest w przypadku Netrunnera - wystarczy, że tylko jedna osoba ma kolekcję i dwie osoby mogą z niej rzeźbić talie (jedną dla korporacji, drugą dla runnera)? Nie ma tu jakiegokolwiek pokrywania się kart?
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: piwko »

warlock pisze: 17 maja 2023, 14:19 Szanowni, wybaczcie podstawowe pytanie: nie grałem i jeszcze nie wiem czy coś tam zakupię żeby przetestować, ale jak to jest w przypadku Netrunnera - wystarczy, że tylko jedna osoba ma kolekcję i dwie osoby mogą z niej rzeźbić talie (jedną dla korporacji, drugą dla runnera)? Nie ma tu jakiegokolwiek pokrywania się kart?
Tak, wystarczy jeden zestaw.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Na początek na pewno się to sprawdzi. Docelowo jednak najfajniej się gra, że najpierw jedna osoba gra swoją talią runnera druga swoją talią corpo, a potem mecz rewanżowy, gdzie gracze zmieniają swoje talie - Corpo na runnera i na odwrót.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Qnnrad »

Runner składa swój deck z wyłącznie kart dla runnera, a korpo składa deck wyłącznie z kart korpo (mają inne rewersy, czerwony dla runnera i niebieski dla corp).

W Core Set od FFG jest wysarczająco kart aby złożyć talię dla runnera i oddzielną talię dla korpo (i to z każdej frakcji, ale tylko po jednej naraz, bo niektóre karty, w tym neutralne, mogą być używane w różnych deckach).
Z Null Signal Games (dawne NISEI) w zestawie System Gateway również znajdziesz dość kart aby złożyć ciekawą talię dla runnera i talię dla korpo, więc taki zestaw wystarczy do grania towarzyskiego. Do takiego grania polecam wziąć od razu System Update.
Ciekawe decki premade na System Gateway i System Update można znaleźć tutaj (już filtrowane na karty z tylko tych zestawów):
https://netrunnerdb.com/en/decklists/find?(...)&packs%5B%5D=su21&packs%5B%5D=sg#allowed_packs
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Mi się super gra w modelu, gdzie jeden gracz ma w danej chwili karty korpo, drugi runnera, składa się talie, gra, i wymienia klaserami. Dawniej żałowałem, że przez to nie składamy obu decków, ale teraz to doceniam - mogę się skupić na jednym, jestem bardziej nahajpowany na granie nim, a tak to by się to rozmywało między dwoma. Tylko my zazwyczaj gramy 4-5 partii na spotkanie (w tym 1-2 talią przeciwnika), więc nie zdąży się znudzić.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

zombiak pisze: 13 maja 2023, 22:18 Już za tydzień w sobotę gramy w Katowicach turniej Circuit Opener w Startupa, więc zapraszamy wszystkich chętnych którzy grają w czysto 'niseiowym' formacie :)

Zapraszamy jutro do Katowic :)

https://discord.gg/azKr8HVHfP
ODPOWIEDZ