Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: probbi »

MaciekK5454 pisze: 10 cze 2022, 08:32 Lucrum - ze sztandarowym Brzdękiem, to też oddział większego wydawnictwa
Jakiego większego wydawnictwa? Fakt byli oddziałem firmy od kalendarzy, ale zostali wykupieni przez Blog Ojciec
MaciekK5454 pisze: 10 cze 2022, 08:32 Zostaje Portal z dość agresywnym marketingiem, choć mam wrażenie, że oni wciąż czekają na hicior sprzedażowny
Portal sprzedaje bardzo dobrze i jest znany za granicą. A Robinson czy Detektyw, który miał nominacje do Spiel to już popularnością przebijaja większosć rodzimych planszówek.

Lacerta w moim odczuciu to takie przyjazne wydawnictwo z sąsiedztwa (jak Spiderman), które zawsze gdzieś było ,zawsze na konwentach ale bez tłumów i budowania hajpu wokół swoich produktów. Obecnie bez tego chyba się nie pojedzie daleko :(
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: arturmarek »

Jeśli chodzi o nakłady Portalu, to pamiętajcie, że oni najwięcej sprzedają w US. Ja w ogóle mam wrażenie, że te gry na licencji to biznesowo mogliby sobie odpuścić. Jeśli spojrzymy na ich top gier z BGG, które wydają w Stanach jako Portal:
Robinson
Osadnicy NI
Neuroshima Hex
Detektyw
Cry Havoc
51. Stan
Królestwa Pólnocy
...
Każda z tych gier ma ponad 5k ocen na BGG (Robek prawie 40k). Ciężko ocenić jak to się przekłada na sprzedaż, ale biorąc pod uwagę, że Wingspana sprzedało się ponad milion pudełek, a ma 80k ocen, to domyślam się, że sprzedaż niektórych z tych gier jest 6-cyfrowa. Wydaje mi się, że kiedy Detektyw dostał nominację do Kenner Spiel des Jahres to Ignacy między wierszami sugerował, że była potrzeba (a wręcz wymaganie) zrobienie kilkudziesięciotysięcznego dodruku na sam rynek niemiecki. W Niemczech to wydaje Pegasus Spiele na licencji, ale pokazuje skalę. Także myślę, że Portal nie potrzebuje Brzdęków ani Azulów na Polskę, tylko kolejnego Robinsona wydanego w US.

A co do Lacerty to czekam z niecierpliwością na ich kolejne kampanie wspieraczkowe. Jeśli pójdą "swoją ścieżką" Rosenbergów i Phisterów to będę często wpierał ich projekty.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: bobule »

Z czego Portal jest faktycznie "wydawcą", a nie tylko " wydawcą lokalizujacym planszówki na język polski" ;) Więc to chyba trochę inny rodzaj działalności.

A tak z ciekawości. Kiedy to prawa do Patchworka przejal rebel? Bo nic o czymś takim nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Wehr »

Jak będą wydawać ograniczone serie naprawdę dobrych eurasów, to myślę, że to wyjdzie na dobre nam, graczom. Myślę, że w takiej formule np. Innowacje by obecnie lepiej poszły (out of print, gra bez wątpienia kultowa, ale echa przeszłości cały czas leżą na wyprzedażach).

Podzielam niepokój, ale naprawdę mam nadzieję na bardziej skoncentrowaną formę wydawania gier, unikającą tego co jest zmora branży, czyli magazynowania gier, które potem trzeba sprzedawać za grosze na wyprzedażach. A jak portfolio jest zbyt bogate, to ja sam z moją obsesją zbierania euro-sucharów mam problem nadążyć (a nie mam problemu z posiadaniem Marco Polo, Lorenzo i Newtona jednocześnie, dla mnie są wystarczająco zróżnicowane, żeby nie zastanawiqć się, której się pozbyć, bo wszystkie trafiają na stół często).

Jasne, że nakupiłem teraz na promkach gier Lacerty, których mi brakowało, ale wolę zamawiać gry, które mnie interesują w przedsprzedaży z uczciwą ceną (GAH zamówione, ostatnimi czasy Tinner's Trail, Rocketman, Europe Divided tak zamawiałem i byłem zadowolony), niż na siłę kupować gry na promocjach, gdzie obecnie rzadko coś dobrego trafia, a jak trafia to nie są to jakieś noesamowite promocje (i dobrze!).
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MaciekK5454 »

Żartobliwie powiem, że pewnie każdy by chciał mieć swojego Brzdęka, ale oki, czuje się przekonany jeżeli chodzi o Portal ;)

Natomiast Blog Ojciec to ciągle znacznie szersza działalność, także wydawnicza, niż tylko gry planszowe.

U mnie rzutem na taśme, pod wplywem ogloszonych zmian wpadło Puerto Rico i Le Havre. GTW wpadło też niedawno, ale zanim jeszcze bylo wiadomo o zmianach.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Miszon »

arturmarek pisze: 10 cze 2022, 10:22 Jeśli chodzi o nakłady Portalu, to pamiętajcie, że oni najwięcej sprzedają w US. Ja w ogóle mam wrażenie, że te gry na licencji to biznesowo mogliby sobie odpuścić.
W cyklu "20 lat Portal Games" Trzewiczek podawał czasami orientacyjne nakłady tytułów.
Ale też w ostatnim odcinku, o roku 2019, opowiadał że w ostatnich latach rynek w US bardzo się popsuł, stąd ponownie się skupili na Polsce, a USA lekko sobie odpuścili.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: bogas »

Miszon pisze: 10 cze 2022, 15:12
arturmarek pisze: 10 cze 2022, 10:22 Jeśli chodzi o nakłady Portalu, to pamiętajcie, że oni najwięcej sprzedają w US. Ja w ogóle mam wrażenie, że te gry na licencji to biznesowo mogliby sobie odpuścić.
W cyklu "20 lat Portal Games" Trzewiczek podawał czasami orientacyjne nakłady tytułów.
Ale też w ostatnim odcinku, o roku 2019, opowiadał że w ostatnich latach rynek w US bardzo się popsuł, stąd ponownie się skupili na Polsce, a USA lekko sobie odpuścili.
W dzisiejszym "lajwie" Trzewik co prawda nie był w stanie odpowiedzieć czy za oceanem sprzedaż gier też spadnie (bo że w Polsce wszystkim spadła to potwierdził), ale zwrócił uwagę, że USA jednak są w zupełnie innej sytuacji niż my teraz, a wojna na Ukrainie dla przeciętnego Amerykanina to jednak coś mocno odległego. Także może się sytuacja z tymi rynkami gier znów odwrócić.
No i nie było "tańczenia nad grobem konkurenta", a co było to kto chce może sobie zobaczyć i posłuchać.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Miszon »

Padły też ciekawe dane, których pewnie raczej normalnie nie szukamy:
- w I 2018 średnia cena kontenera gier (ok. 8 tys. egemplarzy tam wchodzi) to było 8 tys. zł. W styczniu 2022 - 52 tys. zł
- ceny papieru w tym roku podrożały o 100%
To pokazuje ogromny wzrost kosztów produkcji i transportu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rav126 »

bogas pisze: 10 cze 2022, 17:20 No i nie było "tańczenia nad grobem konkurenta"
Ale to było oczywiste, po takiej fali komentarzy. Gdyby była jakakolwiek docinka w stronę Lacerty to chyba najbardziej zapaleni obrońcy w końcu zaczęliby się zastanawiać czy wszystko w porządku z Ignacym.
Ale cały raban był nad tym, że to tańczenie nad grobem konkurenta właśnie już się odbyło poprzez wrzucenie clickbaitowego tytułu niedługo po ogłoszeniu Lacerty. Trzewik nic nie powiedział, czego gracze komentujący sytuację Lacerty wcześniej nie napisali. Jego komentarz można podsumować zdaniem: "w sumie to nic nie wiem i nie powiem bo nie znam sytuacji od środka". No to po co w takim razie taki clickbait w grafice z posta poza przyciągnięciem do własnego kanału?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: tomp »

Miszon pisze: 10 cze 2022, 17:28 Padły też ciekawe dane, których pewnie raczej normalnie nie szukamy:
- w I 2018 średnia cena kontenera gier (ok. 8 tys. egemplarzy tam wchodzi) to było 8 tys. zł. W styczniu 2022 - 52 tys. zł
- ceny papieru w tym roku podrożały o 100%
To pokazuje ogromny wzrost kosztów produkcji i transportu.
Czyli gry sprowadzane w styczniu 2022 mają wartość dodaną = (wzrost ceny papieru + 6,5 zł) + ubezpieczenie + marża + Vat do ceny ?
Ciężko mi w to uwierzyć. Lepiej zweryfikować te wartości. Czy ktoś pracuje w logistyce i może skorygować dane ?

edit: poprawione
Ostatnio zmieniony 10 cze 2022, 22:22 przez tomp, łącznie zmieniany 2 razy.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Miszon »

No nie no, jak to wyliczyles?
Wcześniej za kontener trzeba było doliczyć za transport po 1zł do egzemplarza gry (8000zł za 8000 pudełek). Teraz ten koszt wzrósł do 6,5zł za egzemplarz (52tys. za tyle samo pudełek).
Cena papieru z 2018 nie była podana, tylko ta różnica w tym roku.
Plus różnica wynikająca ze spadku wartości złotego.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: karmazynowy »

tomp pisze: 10 cze 2022, 22:06
Miszon pisze: 10 cze 2022, 17:28 Padły też ciekawe dane, których pewnie raczej normalnie nie szukamy:
- w I 2018 średnia cena kontenera gier (ok. 8 tys. egemplarzy tam wchodzi) to było 8 tys. zł. W styczniu 2022 - 52 tys. zł
- ceny papieru w tym roku podrożały o 100%
To pokazuje ogromny wzrost kosztów produkcji i transportu.
Czyli gry sprowadzane w styczniu 2022 mają wartość dodaną = (wzrost ceny papieru + 52 zł) + ubezpieczenie + marża + Vat do ceny ?
na oko cena transportu między 2018 a 2022 to różnica około 60-80 zł na sztuce gry ?
Ciężko mi w to uwierzyć. Lepiej zweryfikować te wartości. Czy ktoś pracuje w logistyce i może skorygować dane ?
Ja mogę potwierdzić, w krytycznym momencie ściągnięcie kontenera potrafiło kosztować ponad $13.000, zależnie od portu załadunku w Chinach. Kilka lat temu, przed pandemią $1300-1500.

Sam transport i jego koszt to nie jedyny problem, problemem był tez czas załadunku, braki kontenerów, oopoznienia (np blokada kanału przez Evergreen), słaba złotówka, braki w surowcach i ich chore ceny, no i inflacja. Ja myślę, że czeka nas niezła recesja a zwijanie się małych firm to będzie norma. Nawet takich z długim stażem na rynku.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: tomp »

no ale to dotyczy, których kontenerów 20 czy 40 stop ?
Moja historia z kontenerami zakończyła się w 2008 roku, sprowadzenie 40 z Mombaju kosztowało 400 usd, stąd cieżko mi uwierzyć w 52 tys. zł
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: karmazynowy »

tomp pisze: 10 cze 2022, 22:27 no ale to dotyczy, których kontenerów 20 czy 40 stop ?
Moja historia z kontenerami zakończyła się w 2008 roku, sprowadzenie 40 z Mombaju kosztowało 400 usd, stąd cieżko mi uwierzyć w 52 tys. zł
40.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MaciekK5454 »

Ja bym tak się nie przywiązywał do tych liczb podanych na livie. To znaczy nie mówię że one są nieprawdziwe, niemniej są wyrywkowe. Coś tam w złotówkach, coś tam w procentach, coś tam w kontenerach. Ogólnie zawsze jak jakaś instytucja, firma czy władza podają jakieś oficjalne liczby to podają tylko to co chcą i w jaki sposób chcą podawać, by wywołać odpowiednie wrażenie.

To co ja wyłapałem z liva: Lacerta była jednym z pionierów branży planszowkowej w Polsce obok, co zostało kilkukrotnie podkreślone, Galakty i Portalu - Rebel w owym czasie był "tylko" sklepem. Wg Trzewiczka, inaczej niż pisali niektórzy w tej nitce Lacerta w swojej ofercie miała mnóstwo świetnych tytułów, które się dobrze sprzedawały. Wycofanie się firmy jest dla wydawców, z którymi prezes ma kontakt, szokiem, w powietrzu wisi pytanie "kto następny". Dla graczy nic się nie zmieni, tytuły będą dostępne ale oczywiście obsługa klienta już nie będzie taka fajna (znów przytyk do konkurenta). O wpływie Asmodee raczej się w branży nie mówi. Ogólnie ciekawie, minus to "kupujcie Robinsona" w połowie swojej wypowiedzi na temat Lacerty.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: citmod »

MaciekK5454 pisze: 10 cze 2022, 22:40 Ja bym tak się nie przywiązywał do tych liczb podanych na livie. To znaczy nie mówię że one są nieprawdziwe, niemniej są wyrywkowe. Coś tam w złotówkach, coś tam w procentach, coś tam w kontenerach. Ogólnie zawsze jak jakaś instytucja, firma czy władza podają jakieś oficjalne liczby to podają tylko to co chcą i w jaki sposób chcą podawać, by wywołać odpowiednie wrażenie.

...
Tak,
Spec od shippingu (miał jego zawód jakąś nazwę, ale było to już jakiś czas temu i usłyszałem ją wtedy pierwszy raz, więc nie zapamiętałem) który zajmuje się shippingiem dla kilku firm i z tego co pamiętam też dla innych branż mówi, że podrożało -> nie wierzcie mu!
Lucky Duck Games mówią, że podrożało -> nie wierzcie im!
Arcane Wonders mówią, że podrożało -> nie wierzcie im!
Pandasaurus games mówią, że podrożało -> nie wierzcie im!
Portal mówi, że podrożało -> nie wierzcie im!
Przypadkowi ludzie na forum piszą, że podrożało -> nie wierzcie im!

Walić to, że wersje wszystkich osób się mniej więcej pokrywają. To jeden wielki spisek! Cały świat się zmówił i stwierdzili, że czasy gigantycznych inflacji to właśnie idealny moment na zamach na portfele graczy, bo przecież gry planszowe to dobra pierwszej potrzeby i nie ważne w jakich będą cenach to oni te gry i tak będą musieli kupić!


....

(nie tak ostro, proszę - Curiosity) bo zaśmiecacie swoimi teoriami spiskowymi każdy wątek w którym ktoś się wypowie na temat cen albo każdy wątek gry którą bardzo chcieliście kupić a cena jest dla was za wysoka i czujecie potrzebę spuszczenia trochę ciśnienia.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: SetkiofRaptors »

MaciekK5454 pisze: 10 cze 2022, 22:40 Coś tam w złotówkach, coś tam w procentach, coś tam w kontenerach.
Zgadzam się z przedmówcą i nie do końca rozumiem co insynuujesz. No coś tam zdrożało przez kursy, coś przez transport, coś przez papier i razem składa się to na wzrost cen / spadem marż. Nie mówiąc o opóźnieniach, co dla małych firm bywa zabójcze, bo płynność nie jest aż taka. Jeśli ktoś zapłacił już za druk i nagle się dowiaduje, że dostanie produkt z 2 miesięcznym opóźnieniem i transport będzie go kosztował 3x to co założył w budżecie, to nie wiem jak to się nie klei ci w głowie do katastrofy. Jeszcze gorzej jak ominiesz przez to sezon prezentowy np. a takich przypadków w zeszłym roku np nie brakowało. To są miesiące z zamrożonym kapitałem. O problemach z globalnymi liniami zaopatrzeniowymi i z portami itd. https://www.ft.com/content/aa24d82e-16c ... bd32f593be mówi się w mediach mainstreamowych od dawna. Bo sytuacja była i nadal jest bezprecedensowa. W LA statki stoją czekając na wejście do portu z zarzuconą kotwicą po ponad dwa tygodnie. Widać to na zdjęciu w artykule.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MaciekK5454 »

Oki to doprecyzuje. Moja wypowiedź nie miała na celu zasugerowanie, że dane są nieprawdziwe i że jesteśmy robieni w balona, ale to że przedstawione dane liczbowe są zbyt ogólne, żeby na ich podstawie widz mógł oszacować o jaką dokładnie kwotę wzrośnie cena konkretnego pudełka w sklepie. Tym samym nawiązałem do wypowiedzi kolegów, którzy wyżej na ich podstawie zaczęli robić wyliczenia że cena gier wzrosła o 6.5 zł plus coś tam.

Edit: te dane to tylko ilustracja a nie podstawa do wyliczeń. Co więcej, prezes zauważył, że sytuacja gospodarcza powoduje nie tylko wzrost kosztów ale także powoduje z że kupujący mniej środków przeznaczają na gry. Więc uderzenie idzie z dwóch stron.

To tak jak premier powie że rząd przeznacza 20 miliardów zł na walkę z inflacja a pojedynczy obywatel próbuje wykminic ile więcej będzie miał w następnym miesiącu w portfelu bo sobie podzielił tę kwotę przez ilość ludzi w Polsce.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: bogas »

Nieistotne ile konkretnie zł trzeba teraz dołożyć do każdego pudełka. Więcej. Do tego dochodzi spadek sprzedaży gier i ogólna drożyzna (koszty utrzymania siedziby, a i ludzie chcieliby zarobić więcej skoro wszystko wokół drożeje). Jeśli faktycznie okaże się, że jeszcze musieli oddać Azula to ich decyzja staje się w pełni zrozumiała.
Tymczasem od dzisiaj mamy wyprzedaż części ich gier i tak np. chwalona tu Montana jest za 39 zł a dwuosobowa Kawerna za 24 zł. Normalnie bym się cieszył z takiej promocji, a teraz jakoś tak smutno.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 197
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 201 times
Been thanked: 89 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Elo »

Ta wyprzedaż w jakimś konkretnym miejscu?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Mr_Fisq »

Elo pisze: 11 cze 2022, 10:56 Ta wyprzedaż w jakimś konkretnym miejscu?
W oficjalnym sklepie Lacerty.

Montanę już zamówiłem, ale mała Kawerna jakoś mi umknęła...

Z gier "porzucanych" przez Rebel dziwi mnie trochę Kawerna... (do której jak widać dodatek też się nie sprzedał...). A martwi fakt, że pewnie nie ma szans na drugi dodatek - szczerze wątpię w organizację wspieraczki z nim.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: eveni »

Mr_Fisq pisze: 11 cze 2022, 11:10 Z gier "porzucanych" przez Rebel dziwi mnie trochę Kawerna... (do której jak widać dodatek też się nie sprzedał...).
A to nie jest dodruk dodatku?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Mr_Fisq »

eveni pisze: 11 cze 2022, 14:13 A to nie jest dodruk dodatku?
Rzeczywiście, wygląda na to, że to był dodruk. Bo jest info o wyczerpaniu nakładu:
18 marzec 2020 - https://www.lacerta.pl/post/great-weste ... do-sklepow
jak i wzmianka sugerująca że dodatek jest dostępny:
05 maj 2020 - https://www.lacerta.pl/post/pudelko-kaw ... graficznej
później już chyba nie było informacji o wyczerpaniu/dodrukach dodatku.

Wygląda jakby pierwszy druk sprzedał się dość szybko (na przełomie 2019/2020), a dodruk który miał miejsce w maju 2020 przeleżał do dziś.

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko fakt, że dodruk był niedługo po premierze, i od tamtego czasu leży na magazynach...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Miszon »

MaciekK5454 pisze: 11 cze 2022, 06:21 Oki to doprecyzuje. Moja wypowiedź nie miała na celu zasugerowanie, że dane są nieprawdziwe i że jesteśmy robieni w balona, ale to że przedstawione dane liczbowe są zbyt ogólne, żeby na ich podstawie widz mógł oszacować o jaką dokładnie kwotę wzrośnie cena konkretnego pudełka w sklepie. Tym samym nawiązałem do wypowiedzi kolegów, którzy wyżej na ich podstawie zaczęli robić wyliczenia że cena gier wzrosła o 6.5 zł plus coś tam.
nie chodziło o wzrost ceny gier, tylko wzroszt kosztów dla producenta. A czy te koszta przerzuci na kupującego, to inna sprawa. Wyglądało na to, że na razie tego wydawcy nie robili, po prostu mniej zarabiali.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: japanczyk »

Wydzieliłem dyskusje o sytuacji w branży, tutaj mysle, ze temat został wyczerpany viewtopic.php?f=64&t=75943
ODPOWIEDZ