Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

Miszon pisze: 11 sie 2022, 22:34 Ok, bo ja klikalem dalej na link do sklepu :-P .

No to nie wiem o co chodzi - dobre ceny.
ceny które już były np na rebelu, allegro i w sklepie lacerty... chodzi mi wielkie marketingowe "ostateczna wyprzedaż" a ceny
...no takie not great, not terrible ;)
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 87 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: mirukan »

Miszon pisze: 11 sie 2022, 22:34 No to nie wiem o co chodzi - dobre ceny.
Cały czas chodzi o to samo :) po prostu niektórzy uważają że gry powinny być rozdawane najlepiej za dopłatą :wink:
Ja nie rozumiem mnie jak cena wydaje się za droga to po prostu nie kupuje. Jeśli faktycznie jest za wysoka to wieczność w magazynie sprzedawca jej nie będzie trzymał :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: psia.kostka »

Bo to nie jest akcja aby oproznic magazyny, tylko "ostatnia promocja" w wykonaniu ludzi Lacerdy. Potem zwijaja interes, a reszte towaru bedzie mial u siebie Rebel. Nie jest to amerykanskie "clearance - all must go". A przynajmniej ja tak to rozumiem.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Bruno »

psia.kostka pisze: 11 sie 2022, 22:46 Bo to nie jest akcja aby oproznic magazyny, tylko "ostatnia promocja" w wykonaniu ludzi Lacerdy. Potem zwijaja interes, a reszte towaru bedzie mial u siebie Rebel. Nie jest to amerykanskie "clearance - all must go". A przynajmniej ja tak to rozumiem.
Bingo!
rastula najpierw coś sobie dopowiedział, a potem jest rozczarowany, że to nie o to chodzi...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

duże słowa tu padają :)...w tym od moich forumowych "ulubieńców"...co to ja sobie, wyobrażam, uważam i dopowiadam ...

dziękuję, bo bym nie wiedział co myślę;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MichalStajszczak »

rastula pisze: 11 sie 2022, 22:57 co to ja sobie, wyobrażam, uważam i dopowiadam ...

dziękuję, bo bym nie wiedział co myślę;)
Skoro napisałeś już prawie 10 tysięcy postów, to nic dziwnego, że wiele osób wie lepiej od Ciebie co myślisz :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

MichalStajszczak pisze: 11 sie 2022, 23:03
rastula pisze: 11 sie 2022, 22:57 co to ja sobie, wyobrażam, uważam i dopowiadam ...

dziękuję, bo bym nie wiedział co myślę;)
Skoro napisałeś już prawie 10 tysięcy postów, to nic dziwnego, że wiele osób wie lepiej od Ciebie co myślisz :lol:
w sumie, czemu nie :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: psia.kostka »

Jeszcze taka refleksja:
Padaly tu domysly, ze firma prawdopodobnie sama sie zaorala poprzez nieodpowiednie decyzje lub inne niefrasobliwosci. Nie umiem tego ocenic, bo nie sledzilem nigdy ich poczynan, ale zgaduje ze ciut prawdy w tym musi byc. Niemniej byloby mi przykro, gdyby teraz na koniec byli zmuszeni wyprzedawac majatek firmy za cene makulatury i zlomu :cry: Jasne, ze mialbym chytra ochote cos wyrwac za grosze dla siebie #cebula, tylko byloby to juz żerowanie na nieszczesciu, ponizej pasa. Fajnie, ze nie sa do tego zmuszeni. Oby ta umowa z rebelem tez nie byla zbyt wyżyłowana.

Spirit island i Park niedzwiedzi sprzedaja nowe w cenie uzywanych na olx.

PS pamietacie te akcje na urwisie.pl z wyprzedaza gier funiverse? Wtedy bylem w skowronkach lapiac te okazje, a dla wlascicieli to musialo byc jak strzal w glowe :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: karp »

psia.kostka pisze: 11 sie 2022, 23:32 PS pamietacie te akcje na urwisie.pl z wyprzedaza gier funiverse? Wtedy bylem w skowronkach lapiac te okazje, a dla wlascicieli to musialo byc jak strzal w glowe :?
Funiverse to był jeden maluteńki podbrand AB. Nikt, kogo warto żałować.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rav126 »

Pamiętaj, że nawet małe wydawnictwo tworzą ludzie. Ludzie, którzy też mają jakies plany i ambicje, a jeżeli wydawnictwo wzięło się za tak ambitne gry jak Maracaibo i Wenecja (jaka wyszła ostatecznie to inna rzecz) to znaczy nie były to osoby tylko liczące ceferki, a gracze. Takich ludzi też szkoda.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: eveni »

rav126 pisze: 12 sie 2022, 08:37 Maracaibo i Wenecja
Te tytuły to Fishbone Games :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

psia.kostka pisze: 11 sie 2022, 23:32 Jeszcze taka refleksja:
Padaly tu domysly, ze firma prawdopodobnie sama sie zaorala poprzez nieodpowiednie decyzje lub inne niefrasobliwosci. Nie umiem tego ocenic, bo nie sledzilem nigdy ich poczynan, ale zgaduje ze ciut prawdy w tym musi byc. Niemniej byloby mi przykro, gdyby teraz na koniec byli zmuszeni wyprzedawac majatek firmy za cene makulatury i zlomu :cry: Jasne, ze mialbym chytra ochote cos wyrwac za grosze dla siebie #cebula, tylko byloby to juz żerowanie na nieszczesciu, ponizej pasa. Fajnie, ze nie sa do tego zmuszeni. Oby ta umowa z rebelem tez nie byla zbyt wyżyłowana.

Spirit island i Park niedzwiedzi sprzedaja nowe w cenie uzywanych na olx.

PS pamietacie te akcje na urwisie.pl z wyprzedaza gier funiverse? Wtedy bylem w skowronkach lapiac te okazje, a dla wlascicieli to musialo byc jak strzal w glowe :?
czas na wątek "jak zmieniło się wasze podejście do wydawców wraz z komercjalizacja rynku"?
Rozumiem, że za kazdym nieudanym biznesem, upadającą firmą stoi czyjaś strata, ktoś musi zmienić pracodawcę, komuś zmniejszył sie kapitał...ale już widzę tę naradę zarządu

- co tam kochani ? musimy obniżyć te ceny bo mamy wspaniałych graczy, którzy przecież mają rodziny do wykarmienia...

jasne, to była "fajna" firma, wydala sporo dobrych gier (mam kilkanaście na półce, więc "sumienie" mnie nie gryzie) - ale na prawdę nie mialbym zadnego moralnego dylematu z kupieniem Caverny za 100 zł.

Jeśli sprzedawca, Lacerta czy Rebel uważają, że np kolejna wyprzedaż za 179 za Caverna to cena, która pozwoli wyczyścić magazyn to jest to ich prawo. Ja poczekam jeszcze troche... najwyżej nie kupię...mam "luksus" długiej półki z grami i dobrze zaleczone FOMO. Nie uwazam, że ktoś "ma mi dawać grę w cenie makulatury" - generalnie emocji tu zero z mojej strony.

idealizm w ekonomii piękna rzecz - szczególnie jak się go wymaga od kupujących...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

eveni pisze: 12 sie 2022, 08:39
rav126 pisze: 12 sie 2022, 08:37 Maracaibo i Wenecja
Te tytuły to Fishbone Games :wink:
no i Maracaibo PL sprzedało się do czysta bez żadnych przecen w cenie podówczas sporo ponad średnią cenę gier euro na rynku ...wiem bo nie kupiłem:)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rav126 »

O kurde, faktycznie, oba na "f" :wink: Mimo wszystko, zawsze szkoda ludzi pracujących w wydawnictwie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

rav126 pisze: 12 sie 2022, 08:52 O kurde, faktycznie, oba na "f" :wink: Mimo wszystko, zawsze szkoda ludzi pracujących w wydawnictwie.
zawsze lepiej jak się coś udaje, niż jak się nie udaje :)...ale wiesz, jak ktoś dobry w fachu to sobie na ogół poradzi...jak kiepski, to może trzeba czegoś innego spróbować...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

także , ten teges... Dibbler "Gardło Sobie Podrzynam" ma jeszcze trochę powietrza w tych przecenach...

Obrazek

Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Mr_Fisq »

To cena za najnowszy druk?

Obecnie na planszove najniższa cena to: 219.94PLN.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

Mr_Fisq pisze: 12 sie 2022, 09:45 To cena za najnowszy druk?

Obecnie na planszove najniższa cena to: 219.94PLN.
I nikt łez nie wylewa gdy cierpią pracownicy sklepów?
Drodzy moi - żeby nie zaogniać sztucznego sporu - jest wyprzedaż - moim zdaniem taka trochę jak w media markt czy innym RTV - ale ktoś na pewno będzie zadowolony . Nie ma co się emocjonować w jedną albo druga stronę. Generalnie pieniądze emocji nie lubią.

Miłych zakupów wszystkim chętnym, a niechętnym jeszcze głębszych obniżek i lepszych okazji ... reszcie smacznej kawusi :D.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: psia.kostka »

rastula pisze: 12 sie 2022, 08:46 ale na prawdę nie mialbym zadnego moralnego dylematu z kupieniem Caverny za 100 zł.

Jeśli sprzedawca, Lacerta czy Rebel uważają, że np kolejna wyprzedaż za 179 za Caverna to cena, która pozwoli wyczyścić magazyn to jest to ich prawo. Ja poczekam jeszcze troche... najwyżej nie kupię...
Ciekawe cwiczenie myslowe, bo w sumie tez nie mialbym wyrzutow sumienia kupic, gdyby byla oferowana w tej cenie. Tylko raczej to sie nie wydarzy, bo naklad lezy w cieplym magazynie rebela i moze tam zimowac bezpiecznie, szczegolnie przy braku Uczty dla Odyna na rynku.

Kluczem jest decyzja sprzedawcy. Jesli wystawialiby Caverne za 100zl, tzn ze maja w tym jakis plan i jej zakup to nie kradziez, nie postepujesz wbrew planom sprzedawcy :P W przypadku Funiverse prawdopodobnie ktos na szczycie przekrecil wajche i caly magazyn polecial do kasacji. Uznali, ze tak chca sie pozbyc problemu. Przy Lacercie wybrano rozwiazanie z przejeciem towaru przez rebela i powolnym skapywaniu, zamiast rozprzedazy. Ceny jednak sa widocznie obnizone w czasie akcji promocyjnych. W sumie nie mozna powiedziec, ze jedno rozwiazanie jest lepsze od drugiego. To zalezy, a decyzje podejmuje sprzedawca, nie klient. Nam pozostaje tylko rozczarowanie i gderanie ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Mr_Fisq »

rastula pisze: 12 sie 2022, 09:54 Drodzy moi - żeby nie zaogniać sztucznego sporu - jest wyprzedaż - moim zdaniem taka trochę jak w media markt czy innym RTV - ale ktoś na pewno będzie zadowolony . Nie ma co się emocjonować w jedną albo druga stronę. Generalnie pieniądze emocji nie lubią.
Czyli co... Lacerta przed wyprzedażą podniosła ceny, żeby móc teraz sprzedawać gry w promocji w cenie wyższej niż ta przed podwyżką? Bo te z euro i media właśnie z takimi praktykami mi się kojarzą => promocja! 50% taniej! (dalej 30 % niż u konkurencji...).

I rozumiem, że screen Twój był z pierwszego druku. a wtedy i SCD było niższe z tego co pamiętam...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

psia.kostka pisze: 12 sie 2022, 09:58

Ciekawe cwiczenie myslowe, bo w sumie tez nie mialbym wyrzutow sumienia kupic, gdyby byla oferowana w tej cenie. Tylko raczej to sie nie wydarzy, bo naklad lezy w cieplym magazynie rebela i moze tam zimowac bezpiecznie, szczegolnie przy braku Uczty dla Odyna na rynku.

Kluczem jest decyzja sprzedawcy. Jesli wystawialiby Caverne za 100zl, tzn ze maja w tym jakis plan i jej zakup to nie kradziez, nie postepujesz wbrew planom sprzedawcy :P W przypadku Funiverse prawdopodobnie ktos na szczycie przekrecil wajche i caly magazyn polecial do kasacji. Uznali, ze tak chca sie pozbyc problemu. Przy Lacercie wybrano rozwiazanie z przejeciem towaru przez rebela i powolnym skapywaniu, zamiast rozprzedazy. Ceny jednak sa widocznie obnizone w czasie akcji promocyjnych. W sumie nie mozna powiedziec, ze jedno rozwiazanie jest lepsze od drugiego. To zalezy, a decyzje podejmuje sprzedawca, nie klient. Nam pozostaje tylko rozczarowanie i gderanie ;)
jako wytrawny niskocenocholik "gram" jednak na niższą cenę w przyszłości, może nie 100 ...zobaczymy :D.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 12 sie 2022, 08:46 Jeśli sprzedawca, Lacerta czy Rebel uważają, że np kolejna wyprzedaż za 179 za Caverna to cena, która pozwoli wyczyścić magazyn to jest to ich prawo.
Pamietaj, ze w sklepie rebel.pl są jeszcze rabaty i to do 25% (10% stałego + 15% kod urodzinowy)
Ja Kawerne w sklepie rebela kupiłem za 144 zł, a Spirit Island za 185 zł, wiec sa to naprawde bdb ceny
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MichalStajszczak »

psia.kostka pisze: 12 sie 2022, 09:58 W przypadku Funiverse prawdopodobnie ktos na szczycie przekrecil wajche i caly magazyn polecial do kasacji. Uznali, ze tak chca sie pozbyc problemu.
Różnica jest taka, że Funiverse to nie była osobna firma tylko jedna z kilkudziesięciu marek w ofercie Rekmana. A Rekman to niewielka działka w firmie AB. A dla firmy tej wielkości nawet kilkaset tysięcy straty z powodu przeceny to nie jest problem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: rastula »

@rabaty w Rebel

Też o tym pomyślałem.

kody urodzinowe jeszcze wysyłają? bo coś mi się obiło o oczy, że już nie ( mam ur. w październiku)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: psia.kostka »

MichalStajszczak pisze: 12 sie 2022, 10:42
psia.kostka pisze: 12 sie 2022, 09:58 W przypadku Funiverse prawdopodobnie ktos na szczycie przekrecil wajche i caly magazyn polecial do kasacji. Uznali, ze tak chca sie pozbyc problemu.
Różnica jest taka, że Funiverse to nie była osobna firma tylko jedna z kilkudziesięciu marek w ofercie Rekmana. A Rekman to niewielka działka w firmie AB. A dla firmy tej wielkości nawet kilkaset tysięcy straty z powodu przeceny to nie jest problem.
Hmm, czyli na takiej globalizacji skorzystali gracze. Efekt skali sprawil tez, ze mieli lepsze ceny na wejsciu. Kolejny rozdzial o wojnie Asmodeusza z Pania Krysia z lokalnego sklepiku FLGS? :mrgreen:

To po co sie szczypac w garazu zamawiajac druk 250sztuk, jak mozna w takim molochu klepnac druk tysiecy Kemetow, Western Legends, a potem to wszystko zaorac bez konsekwencji dla kierownictwa. Mala przedsiebiorczosc nie ma sensu? :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ