Radlands (Daniel Piechnick)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: kolosm »

Premiera już za tydzień, cena całkiem spoko jak za ilość frajdy, o której ludzie piszą...
Ciekawe czy będą do niej w przyszłości jakieś dodatki?
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: menelobej »

Jak dla mnie ta gra wydaje się produktem dość kompletnym w obecnej formie. To chyba jakieś nowe mechaniki musieliby dodać, żeby dodać odpowiednią ilość kart postaci i wydarzeń z tymi mechanikami i kilka nowych baz. Tylko czy w takiej obliczonej na szybką rozgrywkę grze ma to sens skoro obecna działa dobrze. To już jakby mieli to rozszerzać, to chyba wolałbym, żeby zrobili Radlands 2 który jest zbalansowany pod kątem nowych kart i mechanik, ale nadal jest to szybka i nieskomplikowana gra.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: gregoff »

Wie ktoś coś o matach do tej gry. Czy będą gdzieś dostępne??
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: kolosm »

Są pliki playmat na BGG, jeśli nie będzie nic w sklepach można by pomyśleć nad prywatnym drukiem.
Powstał całkiem funkcjonalny moduł na TTS, ktoś chętny spróbować?
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: szparx »

Szczerze mówiąc to czuję się taki trochę oszukany na 15zl przez "kaczki" xD. Czekałem na zakup gry w ich sklepie bo chciałem połączyć to z matami a tu się przedsprzedaż skończyła a mat jak nie było tak nie ma. To, że może będą to już napisali ale kiedy? W tym miesiącu, w grudniu popołudniu czy w przyszłym roku?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, 11:46 przez szparx, łącznie zmieniany 1 raz.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Pluck »

Jest black friday na stronach roxley. Jesli zamowimy np. 5 mat to koszt 1 wyniesie ok 135pln. Wiecej niz gra…
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: gregoff »

To jednak podziękuje...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: kolosm »

I jak pierwsze wrażenia? Gra już ląduje u właścicieli! Ja spodziewam się jutro swojej kopii... Coś mało recenzji :(
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Vandal »

Jakiś czas temu sprzedałem swoją angielską wersję, nie podeszło ani mi ani partnerce.

+ super grafiki
+ wiele kart obozów, zminejszające powtarzalność rozgrywek

- minus i to ogromony-ponieważ nie ma darmowego dociągu na starcie rundy karty są mega cenne i zarazem drogie do dociągania, w efekcie dosyć szybko kończy się nam ręką i każda nowa karta jaka ciągniemy jest natychmiast zagrana albo na stół, albo dla ikonki, nasze rozgrywki szybko zmieniły się w top-deckowanie
John_S_PJK

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:08 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Marek Ch. »

Vandal pisze: 28 lis 2022, 23:47 - minus i to ogromony-ponieważ nie ma darmowego dociągu na starcie rundy karty są mega cenne i zarazem drogie do dociągania, w efekcie dosyć szybko kończy się nam ręką i każda nowa karta jaka ciągniemy jest natychmiast zagrana albo na stół, albo dla ikonki, nasze rozgrywki szybko zmieniły się w top-deckowanie
Jak to nie ma? Co rundę dobiera się 1 kartę.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: NeXuS AlphA »

Do tego:
Wykonaj dowolną z poniższych akcji w dowolnej
kolejności dowolną liczbę razy:
• Zagraj kartę.
• Dobierz kartę
[...]
2 żetony za dociąg, a tak to co rundę jedna karta
I z tego co widziałem są karty typu dobierz 4 odrzuć 3
:roll:

Ps: Ogólnie ja wstępnie się grą zaciekawiłem jako typowym 2P, gdzie jest jak pokombinować; zwłaszcza słysząc różne pozytywne zagraniczne opinię. Ale czytając już polska instrukcję daną przez Kaczki na stronie, zacząłem mieć takie poczucie coś na kształt skrzyżowania Zombiaków z powiedzmy mtg (typu niby mam karty ale zasoby ograniczone).
Owszem ciężko nie widząc dokładnie wszystkich kart zobaczyć jakieś większe opcje, ale trochę na zasadzie, sprawdzam wydarzenie, dobieram jedną kartę, zagrywam z “summoning sickness", coś złomuję... i zaczęło póki co zanikać na radarze :roll:
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Xyhoo »

Zagrałem raz, ale już po tym razie podziękuję. Takie przeciąganie liny, ja coś zagram fajnego, przeciwnik mi to uszkodzi zanim wykorzystam, on coś zagra, ja mu uszkodzę i tak sobie pykamy, az gra się w końcu skończy. Bez podjazdu do Star Realms w kategorii pojedynku na 2 osoby.
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: szparx »

No i bardziej dobrze. Polowałem na tytuł żeby kupić go z matami, (Kaczki wiedzą ale nie powiedzą kiedy będą dostępne) przez co mój hype opada z dnia na dzień, a tu jeszcze wasz opinie. Zatem raczej tego poprostu nie kupię i skupię się na El Dorado, aktorem jeszcze nie grałem.

Dzięki Kaczki za pomoc w oszczędzaniu około 200 PLN.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

To skad tak wysokie opinie na bgg, 8.1 to sporo jak na wesołą nawalankę z top decku?

"The game is balanced for more experienced players, rather than for new players. This might be a mistake, but that's the way it works. As you get more experienced, I think you'll find that Raiders are quite fair.

I'd encourage you to keep playing the game as it is, and let us know if this issue persists once you've played 10 or 50 times."
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Vandal »

Marek Ch. pisze: 29 lis 2022, 00:30 Jak to nie ma? Co rundę dobiera się 1 kartę.
Racja, pamięć szwankuje. Ale nadal żeby dobrać drugą trzeba zapłacić 2 z 3 zasobów jakie masz, przez co gdy gra już się rozkręci to rzadko ktoś będzie miał na koniec rundy chociaż 2 karty na ręcę.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

A nie ma opcji na granie wolniejsze, zeby sie bronic pozbierac karty i zasoby i walnac w late game?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: karmazynowy »

Wosho pisze: 29 lis 2022, 13:09 A nie ma opcji na granie wolniejsze, zeby sie bronic pozbierac karty i zasoby i walnac w late game?
Jest, jeśli chodzi o karty, właściwie granie z 1 kartą na ręku to przepis na przegraną jeśli przeciwnik zbudował sobie większą rękę. W tej grze istotny jest timing, nie należy się od razu wypstrykać ze wszystkiego co mamy a raczej skleić dobrego kombosa i zgrać go z wydarzeniami. Można to zrobić nawet poświęcając 1 camp na początku.

Zasobów, poza 1 wodą nie przeniesiesz na kolejną rundę.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

Nie potwierdzam wczesniejszych zarzutow, widocznie ktos nie ma doswiadczenia w pvp karcianki skoro taka gre szybko zmienia w top deckowanie.
Zagralismy dwie gry i obie byly wyrownane, bez problemu mozna wrocic do gry gdy nas przeciwnik skontroluje i nie trzeba absolutnie wyrzucac od razu wszystkich kart na stol, smialo mozna czasem zrobic ture biore zbiornik i dociagam karte, kupa kart jest bardzo fajnych nawet jesli na pierwszy rzut oka nie wygladaja na mocne.
Jedyne co mnie martwi to sytuacja gdy ktos dobierze obozy z 2, 2 i 3 kartami.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: karmazynowy »

Wosho pisze: 04 gru 2022, 10:29 Nie potwierdzam wczesniejszych zarzutow, widocznie ktos nie ma doswiadczenia w pvp karcianki skoro taka gre szybko zmienia w top deckowanie.
Zagralismy dwie gry i obie byly wyrownane, bez problemu mozna wrocic do gry gdy nas przeciwnik skontroluje i nie trzeba absolutnie wyrzucac od razu wszystkich kart na stol, smialo mozna czasem zrobic ture biore zbiornik i dociagam karte, kupa kart jest bardzo fajnych nawet jesli na pierwszy rzut oka nie wygladaja na mocne.
Jedyne co mnie martwi to sytuacja gdy ktos dobierze obozy z 2, 2 i 3 kartami.
Ogólnie to obozy powinno się draftowac jak cudy w 7C Pojedynek.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

Moznaby ciekawe czemu takiej opcji nie dodali.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Rykas »

Obóz dający 3 karty wchodzi zniszczony do gry, więc nie wydaje się przegięty. Dziwi mnie, że gra nie ma żadnej recenzji na polskim youtube.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Pluck »

Chce juz zagrac ale czekam na maty……. :-O
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: szparx »

A ja jednak na Radlands się skusiłem 😅. Maty z żetonami jadą do mnie z Czech bo w tej kwestii Kaczki za dużo nie kwacza ....
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

Rykas pisze: 05 gru 2022, 21:01 Obóz dający 3 karty wchodzi zniszczony do gry, więc nie wydaje się przegięty. Dziwi mnie, że gra nie ma żadnej recenzji na polskim youtube.
To niekoniecznie jest wada, jesli sa karty ktore zyskuja za zniszczone obozy, a pelna reka moze pozwolic na kontrole przeciwnika przez dluzsza czesc gry, ale to tak na sucho, nie wylosowal mi sie wiec nie testowalem.
ODPOWIEDZ