Radlands (Daniel Piechnick)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kolosm
Posty: 305
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 457 times
Been thanked: 53 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: kolosm »

Pierwsze dwie partie za mną, więc wrażenia są absolutnie wstępne. Ale to co już czuję to duże pozytywne zaskoczenie! Spora ilość taktyki i kombinacji, bardzo odczuwalna negatywna interakcja, prostota zasad. Czekam niecierpliwie na kolejne partie bo potencjał czuć niezły. I to wsio za śmieszne jak na owe czasy 68zł....
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Rykas »

Wosho pisze: 06 gru 2022, 09:51 To niekoniecznie jest wada, jesli sa karty ktore zyskuja za zniszczone obozy, a pelna reka moze pozwolic na kontrole przeciwnika przez dluzsza czesc gry, ale to tak na sucho, nie wylosowal mi sie wiec nie testowalem.
Takich kart zyskujących na zniszczonym obozie są dokładnie 3( w tym jeden obóz). Gralem 2 razy z tym obozem, wiadomo 3 karty kuszą, więc odrazu go brałem jak tylko widziałem. Ale nie odczułem żeby było po grze, właściwie to jedną z nich przegrałem :lol:.


Bardzo podoba mi się mała liczba wody i kart, czuć postapo, przy czym decyzji do podjęcia nie brakuje. Ciągłe dylematy czy zagrywać karty, czy używać umiejętności, a może odrzucać karty, albo je dociągnąć. Wszystkiego naraz nie zrobimy.

Przyczepie się do wykonania:
- Karty w koszulkach nie mieszczą się bez ucięcia wypraski(karton),
- Żtony wody krzywo nadrukowane, za co tacy tyrantsi byli wieszani(przesunięcie dużo mniejsze w radlands)
- Rozmiar kart, w koszulkach rebel long mieszczą się ledwo co na wysokość, a lubię jak koszulka ma troche zapasu.

Ale jak narazie gra mi mocno siadła, pomimo dociągania losowej karty nie mam odczucia, że przegrałem przez losowość, ani zachwytu o tak ta karta wygrywa. Są mocne karty, ale ich koszt zagrania to 3 lub nawet 4 wody, coś za coś, podoba mi się to w tej grze.

Pare postów wyżej było porównanie do star realmsow (których bardzo lubię), że Radlands nie ma startu. To dwie całkowicie inne gry, łączy je tylko pojedynek. W radlands nie mamy wpływu na to co dostaniemy na rękę, ale za to mamy sporo decyzji co zrobimy z tą ręką. Dla mnie obie gry mają miejsce na półce.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

Racja rzeczywiscie karty ledwo sie mieszcza w rebelowe koszulki no i srednio mieszcza sie do pudelka :/
B_A_R_T_S
Posty: 78
Rejestracja: 26 wrz 2020, 07:19
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: B_A_R_T_S »

Rykas pisze: 06 gru 2022, 13:56
[...]
Pare postów wyżej było porównanie do star realmsow (których bardzo lubię), że Radlands nie ma startu...
[...]
W którym miejscu te gry są do siebie podobne? :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: RUNner »

Wosho pisze: 06 gru 2022, 15:48 Racja rzeczywiscie karty ledwo sie mieszcza w rebelowe koszulki no i srednio mieszcza sie do pudelka :/
No a wystarczyło zrobić nieco szersze pudełko... o 5mm. Szkoda, bo pudełko jest ładne i solidne, a po koszulkowaniu kart poleci w ...
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: karmazynowy »

Po wywaleniu wypraski, mieszczą się karty w koszulkach.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Xyhoo »

B_A_R_T_S pisze: 06 gru 2022, 18:01
Rykas pisze: 06 gru 2022, 13:56
[...]
Pare postów wyżej było porównanie do star realmsow (których bardzo lubię), że Radlands nie ma startu...
[...]
W którym miejscu te gry są do siebie podobne? :shock: :shock: :shock:
Przecież obie te gry zapełniają tę samą niszę 2osobowych karcianek pojedynkowych. Co jest dziwnego w tym porównaniu? Przy czym Star Realms jest szybki i emocjonujący, a Radlands, cóż... nie jest.
kolosm
Posty: 305
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 457 times
Been thanked: 53 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: kolosm »

Przecież to kompletnie inne gry! Łączy je tylko mianownik czyli, że to karcianki...Realms się człowiek bawi nawet w 4 os, a w Radlands szare komórki już parują w pojedynkach 1vs1! Jak wspomniano, warto mieć obie na "inne okazje" tym bardziej, że cena jest śmieszna.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1530
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Furan »

Mam (bardzo dobra jakość kart, grafiki też mi nawet pasują), nie grałem (jeszcze), ale przecież pierwsze sensowne skojarzenie to nie SRealms, tylko raczej Konwój (albo Revolver na podstawie którego powstał)...
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
venomik
Posty: 540
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 235 times
Been thanked: 249 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: venomik »

kolosm pisze: 06 gru 2022, 23:13 Przecież to kompletnie inne gry!
Byłem niedawno na kolacji z koleżanką. Jak patrzyliśmy w menu to spytała mnie co biorę. Odpowiedziałem, że zastanawiam się nad spaghetti albo kaczką.
Przecież to kompletnie inne potrawy! - odpowiedziała

;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Wosho »

To co laczy te gry to mozliwosci grania 1 vs 1 pvp, SR to deckbuilder gdzie sam sobie budujesz talie i decydujesz w ktorym kierunku idziesz, tutaj grasz tym co dociagniesz i starasz sie wyciagnac jak najwiecej.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: RUNner »

karmazynowy pisze: 06 gru 2022, 22:16 Po wywaleniu wypraski, mieszczą się karty w koszulkach.
Tylko wtedy gdy się użyje koszulek na styk. Założyłem rebelowskie longi, ale nie lubię jak karta się ledwo mieści, więc jak przełożę do FFG to już w pudle się nie zmieszczą :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3355
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: seki »

Zagrałem parę partii i nieco się zawiodłem. Na plus łatwe zasady, fajnie narysowane karty i duża zmienność obozów tworzących warunki startowe i możliwości każdego gracza. To wpływa na regrywalnosc i chęć zagrania kolejny raz. Myślę jednak, że i tak zmienność zacznie nudzić bo rozgrywka jest dość nijaka. Brakuje poczucia rozwoju, rzeczywiście mizerny dobór kart nie pozwala na jakieś spektakularne zagrania. Ta gra to przeciąganie liny i żmudna praca w wyniszczanie przeciwnika. Na pewno zagram jeszcze conajmniej parę razy i pójdzie bez żalu na sprzedaż. Małych szybkich karcianek pojedynkowych trochę już mamy a Radlands nie urzeka rozgrywką. Dla mnie to 6/10 czyli poprostu gra ok, do zagrania i zapomnienia.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: RUNner »

Dla przeciwwagi napiszę, że po dwóch partiach gra podeszła i będzie grana. Karty można zagrywać lub złomować, więc nie ma tutaj złych wyborów i złych kart. Do tego ciekawy patent ze zbiornikiem wody, który można wziąć na rękę kosztem 1 wody, by w kolejnej turze złomować i tę wodę odzyskać. Wtedy za 4 wody można chociażby dobrać 2 dodatkowe karty, więc ja tutaj nie widzę problemu z dociągiem. Jest on elementem taktyki, a nie gratisem, który się graczowi należy. Fajną sprawą jest zasłanianie kluczowych kart innymi, najlepiej Punkami ;) No i wydarzenia czy Najazd, odpalane z opóźnieniem. Losowość obozów mi nie wadzi. W końcu każdy gracz wybiera 3 z 6, więc ciężko mi uwierzyć w totalnie zły układ, choć teoretycznie jest to możliwe. Pytanie czy w tak krótkiej grze jest to dużą wadą? W ogóle super, że tych obozów tyle jest, bo mocno zwiększa to regrywalność.
Dla mnie Radlands oferuje całkiem sporo przestrzeni do kombinowania, a jednocześnie nie męczy mnogością dostępnych opcji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
gregoff
Posty: 791
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 516 times
Been thanked: 153 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: gregoff »

Ja proponuje grać dwie rozgrywki pod rząd ale tylko wymienić się obozami. Zobaczycie, że nie jest tak prosto wygrać zestawem przeciwnika.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: _Berenice_ »

I troszkę o Radlands, przy którym niestety musimy dołączyć do tych, którzy jednak się zawiedli :cry: Materiał od środka, bo wcześniej i później jest coś innego :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=9sDi2RRNHCI
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
radoslaw.cielisty
Posty: 13
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:34
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: radoslaw.cielisty »

_Berenice_ pisze: 06 sty 2023, 11:10 I troszkę o Radlands, przy którym niestety musimy dołączyć do tych, którzy jednak się zawiedli :cry: Materiał od środka, bo wcześniej i później jest coś innego :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=9sDi2RRNHCI
od ktorej minuty jest o Radlands, bo filmik nie ma oznaczen co sie kiedy zaczyna?
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: _Berenice_ »

radoslaw.cielisty pisze: 06 sty 2023, 12:23
_Berenice_ pisze: 06 sty 2023, 11:10 I troszkę o Radlands, przy którym niestety musimy dołączyć do tych, którzy jednak się zawiedli :cry: Materiał od środka, bo wcześniej i później jest coś innego :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=9sDi2RRNHCI
od ktorej minuty jest o Radlands, bo filmik nie ma oznaczen co sie kiedy zaczyna?
15:11 - Sory, zaraz powinny pojawić się widełki :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Lucky Duck Games »

Hej,

na naszej stronie pojawiły się polskie maty :)

https://luckyduckgames.com/pl/gry/421-r ... mat-do-gry
Rafmix
Posty: 66
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Rafmix »

Lucky Duck Games pisze: 14 mar 2023, 16:30 Hej,

na naszej stronie pojawiły się polskie maty :)

https://luckyduckgames.com/pl/gry/421-r ... mat-do-gry
Tylko u was będzie do dostania czy w ogólnej dystrybucji też będzie?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: herman »

Tylko na stronie LDG
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Rykas »

Brak obszycia mat, które było w wersji angielskiej.
gregoff
Posty: 791
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 516 times
Been thanked: 153 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: gregoff »

Bo wtedy cena była by jeszcze większa a robili maty w Polsce za zgodą oryginalnego wydawcy.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Lucky Duck Games »

Rykas pisze: 15 mar 2023, 08:26 Brak obszycia mat, które było w wersji angielskiej.
Informowaliśmy o tym bardzo otwarcie.
Maty były robione w Polsce, gdzie jest znacznie drożej niż w Chinach - żeby zamknąć się w tej samej kwocie co oryginalny wydawca trzeba było podjąć taką decyzję.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Radlands (Daniel Piechnick)

Post autor: Rykas »

Lucky Duck Games pisze: 16 mar 2023, 15:05
Rykas pisze: 15 mar 2023, 08:26 Brak obszycia mat, które było w wersji angielskiej.
Informowaliśmy o tym bardzo otwarcie.
Maty były robione w Polsce, gdzie jest znacznie drożej niż w Chinach - żeby zamknąć się w tej samej kwocie co oryginalny wydawca trzeba było podjąć taką decyzję.
Nie mówię, że to ukrywaliście. Poprostu informuje bo nie widziałem informacji w tym wątku, a sam dopiero po zakupie dowiedziałem się o tym fakcie z wideo planszowych newsów.
ODPOWIEDZ