Coriolis - space opera w klimatach baśni z 1001 nocy

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Coriolis - space opera w klimatach baśni z 1001 nocy

Post autor: Mr_Fisq »

U Karczmarza można sobie posłuchać sesji:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Coriolis - space opera w klimatach baśni z 1001 nocy

Post autor: ponika »

Free league ogłosiło spin off Coriolisa. Ma być to samo uniwersum, ale bardziej nastawione na odkrycia i nieznane. Ponoć inspirowane wyprawami polarnymi.
Na razie nie wiadomo zbyt wiele o mechanice, ale nie jest tajemnicą, że akurat Coriolisowi przydałaby się korekta zasad (i przejście na kości stopniowane, oby!). Oby zmiany nie były na tyle duże, żeby korzystanie z dodatków do C:Trzeci horyzont stało się zbyt upierdliwe.

Gra pojawi się na KS za miesiąc, FL obiecuje dostęp do plików PDF na długo przed retailem (co akurat u nich jest normą, pliki w wersji beta lecą do wspierających właściwie od razu po wspieraczce). Jak dla mnie must have, zobaczymy na ile spełnia pokaldane nadzieję.

PS. Biorąc pod uwagę ciszę w polskim eterze po wydaniu podręcznika głównego, domyślam się że system nie jest zbyt popularny więc na polskie dodatki chyba nie ma co liczyć.

Edit: tu więcej informacji: https://www.gamespress.com/Coriolis-The ... RmVF9Tnxxw
Ostatnio zmieniony 21 lut 2024, 12:46 przez ponika, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Coriolis - space opera w klimatach baśni z 1001 nocy

Post autor: Mr_Fisq »

ponika pisze: 21 lut 2024, 10:07 PS. Biorąc pod uwagę ciszę w polskim eterze po wydaniu podręcznika głównego, domyślam się że system nie jest zbyt popularny więc na polskie dodatki chyba nie ma co liczyć.
Obecnie systemów RPG zrobiło się na polskim rynku całkiem sporo i trudno może być się przebić...

Z drugiej strony, spodziewałem się że system chwyci, bo na polskim rynku raczej nie ma przesadnego urodzaju RPG SF. Mamy:
- Obcego od Galakty, ale to raczej horror niż SF.
- Diuna od Alis (nie znam, nie wypowiem się)
- Blade Runner od Mnichów, ale to bardziej Neo Noir niż SF (po kosmosie sobie nie polatamy).
- Mothership od Mnichów, ale to inny kaliber i chyba raczej też skręcony w stronę horroru.

brakuje mi jakiejś Space Opery, czy kosmicznego westernu rodem z Firefly...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Coriolis - space opera w klimatach baśni z 1001 nocy

Post autor: ponika »

Też miałam nadzieję że chwyci, bo jednak takiego przygodowego sci fi nie było.
Wiem że sporo osób odstrasza setting i tłumaczenie. Ciekawe czy nowa wersja będzie się mocno trzymać realiów świata czy raczej umiejscowią ją "na obrzeżach".

Tak czy inaczej dla mnie must have, YZE jest moim ulubionym silnikiem i każdy system wprowadza jakieś małe smaczki, aż jestem ciekawa co będzie tu.

Tutaj można posłuchać wywiadu z twórcami:
ODPOWIEDZ