Katedra Koszmarów / Nightmare Cathedral (Błażej Kubacki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Torquemada666 »

Ostatnio zmieniony 21 lip 2023, 09:11 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 1 raz.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

W końcu ktoś przejrzał całość i porównał. Pewnie gdyby nie kilka osób na bgg to by to nigdy nie wypłynęło, że mamy prototyp zamiast końcowej wersji. Jeśli są też tutaj dziękuję. Czacha widać ogarnęła się i poprawią wszystko co jest skopane.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Sarna »

Jestem pod wrażeniem, Czacha postanowiła się nie wykręcać, tylko wziąć odpowiedzialność za produkt, to się chwali i odczarowuje stary PR.
Heubuder
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2020, 15:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Heubuder »

Cześć,
przeglądam te karty i wydaje mi się, że problem, który mnie gryzie nie został rozwiązany. Może Wy znacie odpowiedź. Mianowicie na znacznej części kart występuje słowo LUB, czasem jest napisane normalnie, czasem wielkimi literami, a czasem jest nawet pogrubione. Przykład takiej karty poniżej:
Obrazek
Zapisy tych kart często sugerują, że należy wybrać jedną opcję z dwóch, czyli w tym przypadku np. zagrać kartę ulepszenia albo dobrać 1 kartę. Chyba wszyscy znamy ten problem w grach planszowych, że spójnik LUB nie do końca tak działa i zgodnie z definicją umożliwia również wykonanie obu tych czynności. W zdecydowanej większości gier jest to rozwiązane i stosuje się tam spójniki "albo" lub "lub" w stosunku do właściwej sytuacji. Tutaj chyba nigdzie nie zastosowano "albo". I teraz pytanie jak należy interpretować takie LUB napisane wielkimi literami, albo pogrubione (nie mam tej gry więc nie mam jak pokazać takiej karty) w tej grze. Do tej pory grając w Katedrę interpretowaliśmy LUB zgodnie z definicją, czyli możliwe jest wykonanie jednej lub obu czynności. Niestety w poprawkach nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

PS. Prośba do moderatora o przeniesienia posta do wątku z pytaniami o zasady. Pomyliłem wątki, przepraszam.
viewtopic.php?p=1580393
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

Sarna pisze: 21 lip 2023, 08:25 Jestem pod wrażeniem, Czacha postanowiła się nie wykręcać, tylko wziąć odpowiedzialność za produkt, to się chwali i odczarowuje stary PR.
Ogólnie rozmowy z czachą zawsze wyglądały jakoś tak:

- Zepsuliście to i to
- Nie
- Zepsuliście
- Nie
- Zepsuliście
- No dobra, zepsuliśmy.
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Strud »

Heubuder pisze: 21 lip 2023, 10:26 Chyba wszyscy znamy ten problem w grach planszowych, że spójnik LUB nie do końca tak działa i zgodnie z definicją umożliwia również wykonanie obu tych czynności.
Gry planszowe posługują się językiem powszechnym a nie specjalistycznym 9matematycznym, logicznym czy informatycznym), a w nim znaczenie "lub' jest jasno określone. Gdy ma być to traktowane niewyłącznie jest często stosowane "i/lub".
Owszem, czasem autor używa "lub" niewykluczająco, ale wtedy jest to przeważnie opisane w instrukcji.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Sarna »

Leinadus pisze: 21 lip 2023, 10:34
Ogólnie rozmowy z czachą zawsze wyglądały jakoś tak:

- Zepsuliście to i to
- Nie
- Zepsuliście
- Nie
- Zepsuliście
- No dobra, zepsuliśmy.
Nie sledziłem całej sprawy zbyt dokładnie, ale mam wrażenie, że właśnie to "nie" tym razem nie padało?
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

Sarna pisze: 21 lip 2023, 11:52
Leinadus pisze: 21 lip 2023, 10:34
Ogólnie rozmowy z czachą zawsze wyglądały jakoś tak:

- Zepsuliście to i to
- Nie
- Zepsuliście
- Nie
- Zepsuliście
- No dobra, zepsuliśmy.
Nie sledziłem całej sprawy zbyt dokładnie, ale mam wrażenie, że właśnie to "nie" tym razem nie padało?
Oj padło, padło i to w dużo gorszym wydźwięku niż zazwyczaj. Ogólnie fajnie, że się opamiętali, szkoda, że ich własna grupa na FB musiała przez 2 dni dosłownie ich wyklinać i grozić absolutnym końcem kupowania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

Sarna pisze: 21 lip 2023, 11:52
Leinadus pisze: 21 lip 2023, 10:34
Ogólnie rozmowy z czachą zawsze wyglądały jakoś tak:

- Zepsuliście to i to
- Nie
- Zepsuliście
- Nie
- Zepsuliście
- No dobra, zepsuliśmy.
Nie sledziłem całej sprawy zbyt dokładnie, ale mam wrażenie, że właśnie to "nie" tym razem nie padało?
W najbardziej medialnej kwestii zgodzę się, ale instrukcję i błędne tłumaczenie kart już bronili praktycznie do wyjścia na jaw druku tylko 1 strony koszmarów.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Sarna »

Ok, czyli coś mnie ominęło, dobrze jednak, że kończy się to w ten sposób.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Torquemada666 »

No i pięknie, dodatkowe korekty:

https://czachagames.pl/instrukcje-i-pliki/

Obrazek
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

Torquemada666 pisze: 29 lip 2023, 10:20 No i pięknie, dodatkowe korekty:

https://czachagames.pl/instrukcje-i-pliki/

Obrazek
Znów wydrukowałem na dzień przed nowsza wersją :/
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: XLR8 »

Czy ktoś pograł więcej niż raz i udało mu się osiągnąć te mityczne 60min?
Zastanawiam się nad sprzedażą tej gry, bo czas gry jest zabójczy jak na to co oferuje. Jednak jakby dało się zagrać w te 60min na 4 to spokojnie znalazłaby miejsce w kolekcji.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

XLR8 pisze: 07 sie 2023, 22:48 Czy ktoś pograł więcej niż raz i udało mu się osiągnąć te mityczne 60min?
Zastanawiam się nad sprzedażą tej gry, bo czas gry jest zabójczy jak na to co oferuje. Jednak jakby dało się zagrać w te 60min na 4 to spokojnie znalazłaby miejsce w kolekcji.
Ja nadal nie zagrałem pełnej partii ale noo... Znasz jakąkolwiek eurasowatą grę z wagą ~~3.0, którą da się skończyć w 60min w 4 osoby? Bo mi to trochę brzmi jak jakiś oksymoron i wręcz nie bardzo bym chciał do czegoś takiego siadać bo czułbym się jak po grze w zapychacza.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: vnzk »

prib4 pisze: 08 sie 2023, 07:22 Ja nadal nie zagrałem pełnej partii ale noo... Znasz jakąkolwiek eurasowatą grę z wagą ~~3.0, którą da się skończyć w 60min w 4 osoby? Bo mi to trochę brzmi jak jakiś oksymoron i wręcz nie bardzo bym chciał do czegoś takiego siadać bo czułbym się jak po grze w zapychacza.
Hansa Teutonica, polecam :) Z Katedrą Koszmarów łączy ją to, że oprawa graficzna również może niektórych przestraszyć (ja lubię).
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: XLR8 »

prib4 pisze: 08 sie 2023, 07:22
XLR8 pisze: 07 sie 2023, 22:48 Czy ktoś pograł więcej niż raz i udało mu się osiągnąć te mityczne 60min?
Zastanawiam się nad sprzedażą tej gry, bo czas gry jest zabójczy jak na to co oferuje. Jednak jakby dało się zagrać w te 60min na 4 to spokojnie znalazłaby miejsce w kolekcji.
Ja nadal nie zagrałem pełnej partii ale noo... Znasz jakąkolwiek eurasowatą grę z wagą ~~3.0, którą da się skończyć w 60min w 4 osoby? Bo mi to trochę brzmi jak jakiś oksymoron i wręcz nie bardzo bym chciał do czegoś takiego siadać bo czułbym się jak po grze w zapychacza.
Ja nadal nie zagrałem pełnej partii, ale się wypowiem nie wprowadzając niczego ciekawego do dyskusji.
I tak, znam sporo gier, w które można zagrać w 60min na 4 i nie czuć, że zagraliśmy w fillera.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Atk »

prib4 pisze: 08 sie 2023, 07:22
XLR8 pisze: 07 sie 2023, 22:48 Czy ktoś pograł więcej niż raz i udało mu się osiągnąć te mityczne 60min?
Zastanawiam się nad sprzedażą tej gry, bo czas gry jest zabójczy jak na to co oferuje. Jednak jakby dało się zagrać w te 60min na 4 to spokojnie znalazłaby miejsce w kolekcji.
Ja nadal nie zagrałem pełnej partii ale noo... Znasz jakąkolwiek eurasowatą grę z wagą ~~3.0, którą da się skończyć w 60min w 4 osoby? Bo mi to trochę brzmi jak jakiś oksymoron i wręcz nie bardzo bym chciał do czegoś takiego siadać bo czułbym się jak po grze w zapychacza.
Jeśli 2.85 to ~~3.0 i zaliczymy ja do eurosowatych to Endeavor się w to wpisuje! Baaa i na 5 osób idzie w godzinę ogarnąć!
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: buhaj »

XLR8 pisze: 07 sie 2023, 22:48 Czy ktoś pograł więcej niż raz i udało mu się osiągnąć te mityczne 60min?
Zastanawiam się nad sprzedażą tej gry, bo czas gry jest zabójczy jak na to co oferuje. Jednak jakby dało się zagrać w te 60min na 4 to spokojnie znalazłaby miejsce w kolekcji.
Tak ale na 2 osoby
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

Z facebooka Czachy:

𝗞𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮 𝗞𝗼𝘀𝘇𝗺𝗮𝗿𝗼́𝘄 - AKTUALIZACJA
Wydruk poprawionych kart oraz instrukcji został zlecony, więc tak jak zapowiadaliśmy, zaczynamy zbierać Wasze adresy.
Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem "fixpacka" prosimy o wysłanie danych korespondencyjnych na dedykowany adres mailowy📧 𝗸𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮@𝗰𝘇𝗮𝗰𝗵𝗮𝗴𝗮𝗺𝗲𝘀.𝗽𝗹
O terminie rozpoczęcia wysyłek poinformujemy w kolejnej aktualizacji. Przesyłki będą realizowane za pośrednictwem Poczty Polskiej.
do miłego 🙂
Ostatnio zmieniony 15 sie 2023, 10:13 przez Jdn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: AnlAir »

Jdn pisze: 11 sie 2023, 14:41 Z facebooka Czachy:

𝗞𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮 𝗞𝗼𝘀𝘇𝗺𝗮𝗿𝗼́𝘄 - AKTUALIZACJA
Wydruk poprawionych kart oraz instrukcji został zlecony, więc tak jak zapowiadaliśmy, zaczynamy zbierać Wasze adresy.
Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem "fixpacka" prosimy o wysłanie danych korespondencyjnych na dedykowany adres mailowy📧𝗸𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮@𝗰𝘇𝗮𝗰𝗵𝗮𝗴𝗮𝗺𝗲𝘀.𝗽𝗹
O terminie rozpoczęcia wysyłek poinformujemy w kolejnej aktualizacji. Przesyłki będą realizowane za pośrednictwem Poczty Polskiej.
do miłego 🙂
Wszystko ładnie ale moje emaile na ten adres nie dochodzą.
Też tak macie?
Spoiler:
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

AnlAir pisze: 15 sie 2023, 06:01
Jdn pisze: 11 sie 2023, 14:41 Z facebooka Czachy:

𝗞𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮 𝗞𝗼𝘀𝘇𝗺𝗮𝗿𝗼́𝘄 - AKTUALIZACJA
Wydruk poprawionych kart oraz instrukcji został zlecony, więc tak jak zapowiadaliśmy, zaczynamy zbierać Wasze adresy.
Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem "fixpacka" prosimy o wysłanie danych korespondencyjnych na dedykowany adres mailowy📧𝗸𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮@𝗰𝘇𝗮𝗰𝗵𝗮𝗴𝗮𝗺𝗲𝘀.𝗽𝗹
O terminie rozpoczęcia wysyłek poinformujemy w kolejnej aktualizacji. Przesyłki będą realizowane za pośrednictwem Poczty Polskiej.
do miłego 🙂
Wszystko ładnie ale moje emaile na ten adres nie dochodzą.
Też tak macie?
Spoiler:
Ja bez problemu wysłałem. Może skrzynka przez to że jest długi weekend im się zapchała lub spam im zapchał.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: tomp »

Dzięki za info. Szkoda, że nie napisali do osób, które u nich zamówiły - maile mają...
U mnie podobnie:
Wiadomość nie została dostarczona
Podczas próby dostarczenia wiadomości na adres 𝗸𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮@czachagames.pl wystąpił problem. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z administratorem serwera zdalnego.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Gromb »

Może spróbujcie wpisać z ręki adres do klienta pocztowego. Jeden znak więcej przy kopiowaniu i może być problem.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Wender »

tomp pisze: 15 sie 2023, 07:28 Dzięki za info. Szkoda, że nie napisali do osób, które u nich zamówiły - maile mają...
U mnie podobnie:
Wiadomość nie została dostarczona
Podczas próby dostarczenia wiadomości na adres 𝗸𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝗮@czachagames.pl wystąpił problem. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z administratorem serwera zdalnego.
Też tak miałem, po skopiowaniu wywalał błąd, że mail nie może zawierać znaków specjalnych. Przepisanie go pomogło.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Fojtu »

U mnie to samo - Gmail odrzucił maila jak skopiowałem, ale jak się ręcznie wpisze, to jest ok.
ODPOWIEDZ