Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafmix
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Rafmix »

Na stronie producenta pojawiła się instrukcja w wersji 1.1. Co ciekawe jest też wersja pl.
https://www.daysofwonder.com/heat/en/
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: gregoff »

Rafmix pisze: 20 kwie 2023, 20:01 Na stronie producenta pojawiła się instrukcja w wersji 1.1. Co ciekawe jest też wersja pl.
https://www.daysofwonder.com/heat/en/
Wygląda na o niebo lepiej skonstruowaną i są przykłady użycia danych reakcji, kart obciążenia i Turbo.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Rafmix
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Rafmix »

gregoff pisze: 21 kwie 2023, 10:42
Rafmix pisze: 20 kwie 2023, 20:01 Na stronie producenta pojawiła się instrukcja w wersji 1.1. Co ciekawe jest też wersja pl.
https://www.daysofwonder.com/heat/en/
Wygląda na o niebo lepiej skonstruowaną i są przykłady użycia danych reakcji, kart obciążenia i Turbo.
Jak myślicie istnieje cień szansy uzyskania poprawionej w wersji papierowej od rebel?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: gregoff »

Kup drugą grę ;)

Ogólnie dzisiaj rozmawiałem z Asgerem Hardingem Granerudem. Pokazał mi planowany dodatek (dwa nowe tory oraz nawet 12 bolidów na planszy).

Bardzo pozytywny człowiek i miło było go poznać ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Apos »

Mamy kontretne info o pierwszym dodatku Heavy Rain

Wywiad

2 x New Maps (Japan and Mexico)
Japan starts with 7 Heat Cards, 2 laps, 58 spaces, 4 corners.
On Rain days, in rain areas (which are marked on the track) it costs +1 Heat to gear down if you start your turn on a water space.
Water spaces are grouped in about 4-5 squares.
Probably one new car in the first expansion, maybe two, hoping for a second (and more) expansion.
Heavy Rain will add the 1964 Season with New 12 Upgrade Cards and New Events.
New Upgrades have a Purple Droplet Symbol which is a new Cooldown that takes Heat to your Engine from your Discard, not your Hand.
Release: Essen (2023, I think) as preview hopefully, released six months after.
Nowe mapy i modyfikacje zasad chętnie przyjmę. Mam nadzieję, że będzie możliwość gry w 8 osób, bo chętnych do gry zawsze jest więcej :D

Tu też widać, jak mało sensu ma polskie tłumaczenie "Turbo" zamiast "Heat" czyli przegrzania.
it costs +1 Heat to gear down if you start your turn on a water space - czyli w wersji PL, dorzucamy turbo aby hamować pojazd i redukować bieg :roll: :lol:. U nas zawsze tłumaczę, że to karty przegrzania bolidu (silnika, hamulców, opon, sprzęgła/skrzyni biegów) i dla graczy jest to o wiele bardziej logiczne oraz zrozumiałe :D.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Odi »

Ja też bardzo szybko przeszedłem na Turbo->przegrzanie i obciążenie->zmęczenie.
Już mi się prawie nie myli ;) ale faktycznie zdecydowanie całość nabiera wtedy sensu.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: PytonZCatanu »

Turbo awans na BGG - aktualnie Heat gra numer 100.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Apos »

PytonZCatanu pisze: 08 maja 2023, 06:32 Turbo awans na BGG - aktualnie Heat gra numer 100.
I zdobyło główną nagrodę Golden Geek Awards 2022 w kategorii gry średnio-zaawansowanej :D.


https://boardgamegeek.com/thread/308006 ... nners-2022
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: itsthisguyagain »

Ja zagrałem wczoraj pierwszy raz w 4 osoby. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Niesamowicie solidnie odwzorowany model jazdy że gra płynie jak abstrakcyjny symulator. Nawet bardzo wybredny kolega, który wypowiada się o grach bardzo oszczędnie przyznał, że gra jest bardzo dobra.
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

Widziałem, że na BGG jest sporo fanowskich tras. Wchodził ktoś w temat, przy okazji Turbo albo innej gry, drukowania plansz albo w innej formie (składanej, ale cieńszej niż plansza / zwijanej) dodatków w dość sporych rozmiarach - tu chodzi o 85 x 60 cm? Zastanawiam się jak to ogarnąć żeby było sensownie zrobione i w rozsądnych kosztach, bo nie mam doświadczenia w tym zakresie, a wolałbym inaczej to ogarnąć niż sklejania kilku A4.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: PytonZCatanu »

rednulk pisze: 16 maja 2023, 16:36 Widziałem, że na BGG jest sporo fanowskich tras. Wchodził ktoś w temat, przy okazji Turbo albo innej gry, drukowania plansz albo w innej formie (składanej, ale cieńszej niż plansza / zwijanej) dodatków w dość sporych rozmiarach - tu chodzi o 85 x 60 cm? Zastanawiam się jak to ogarnąć żeby było sensownie zrobione i w rozsądnych kosztach, bo nie mam doświadczenia w tym zakresie, a wolałbym inaczej to ogarnąć niż sklejania kilku A4.
W tym wątku ktoś się chwalił tymi trasami, poszukaj
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

PytonZCatanu pisze: 16 maja 2023, 16:49
rednulk pisze: 16 maja 2023, 16:36 Widziałem, że na BGG jest sporo fanowskich tras. Wchodził ktoś w temat, przy okazji Turbo albo innej gry, drukowania plansz albo w innej formie (składanej, ale cieńszej niż plansza / zwijanej) dodatków w dość sporych rozmiarach - tu chodzi o 85 x 60 cm? Zastanawiam się jak to ogarnąć żeby było sensownie zrobione i w rozsądnych kosztach, bo nie mam doświadczenia w tym zakresie, a wolałbym inaczej to ogarnąć niż sklejania kilku A4.
W tym wątku ktoś się chwalił tymi trasami, poszukaj
Tak, Kolega Miker pisał o drukowaniu, ale we własnym zakresie, ja pytam o drukowanie zlecane komuś ze sprzętem pozwalającym na realizację w innej formie niż sklejanie kilku A4.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: miker »

rednulk pisze: 16 maja 2023, 17:40 Tak, Kolega Miker pisał o drukowaniu, ale we własnym zakresie, ja pytam o drukowanie zlecane komuś ze sprzętem pozwalającym na realizację w innej formie niż sklejanie kilku A4.
Hej, tak. Druknąłem parę map testowo na A4. Nawet nie bawiłem się w sklejanie, tylko rozłożyliśmy i zagraliśmy. Było fajnie, ale nie mam tyle czasu, żeby szukać jakichś lepszych rozwiązań i je testować. Jakbyś znalazł jakieś sensowne rozwiązanie, to podziel się proszę. W końcu Monako, Suzuka, Spa czy Monza zasługują na wydruk. A jak wiadomo wydawca nie będzie płacił licencji za użycie prawdziwych torów.

A sklejanie A4, laminowanie i cudowanie nawet brzmi do kitu, nie mówiąc ile czasu trzeba się w to bawić. Może ktoś ogarnąłby wydruki kilku plansz? Możnaby się zrzucić na kilka to może cena byłaby bardziej znośna?
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

miker pisze: 16 maja 2023, 21:01
rednulk pisze: 16 maja 2023, 17:40 Tak, Kolega Miker pisał o drukowaniu, ale we własnym zakresie, ja pytam o drukowanie zlecane komuś ze sprzętem pozwalającym na realizację w innej formie niż sklejanie kilku A4.
Hej, tak. Druknąłem parę map testowo na A4. Nawet nie bawiłem się w sklejanie, tylko rozłożyliśmy i zagraliśmy. Było fajnie, ale nie mam tyle czasu, żeby szukać jakichś lepszych rozwiązań i je testować. Jakbyś znalazł jakieś sensowne rozwiązanie, to podziel się proszę. W końcu Monako, Suzuka, Spa czy Monza zasługują na wydruk. A jak wiadomo wydawca nie będzie płacił licencji za użycie prawdziwych torów.
Poza postem tutaj napisałem z pytaniem do MB Print, bo tą Firmę kojarzę z realizacji takich fanowskich projektów, ale jeszcze nie odpisali. Jeśli się czegoś dowiem napiszę.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: itsthisguyagain »

miker pisze: 16 maja 2023, 21:01
rednulk pisze: 16 maja 2023, 17:40 Tak, Kolega Miker pisał o drukowaniu, ale we własnym zakresie, ja pytam o drukowanie zlecane komuś ze sprzętem pozwalającym na realizację w innej formie niż sklejanie kilku A4.
Hej, tak. Druknąłem parę map testowo na A4. Nawet nie bawiłem się w sklejanie, tylko rozłożyliśmy i zagraliśmy. Było fajnie, ale nie mam tyle czasu, żeby szukać jakichś lepszych rozwiązań i je testować. Jakbyś znalazł jakieś sensowne rozwiązanie, to podziel się proszę. W końcu Monako, Suzuka, Spa czy Monza zasługują na wydruk. A jak wiadomo wydawca nie będzie płacił licencji za użycie prawdziwych torów.

A sklejanie A4, laminowanie i cudowanie nawet brzmi do kitu, nie mówiąc ile czasu trzeba się w to bawić. Może ktoś ogarnąłby wydruki kilku plansz? Możnaby się zrzucić na kilka to może cena byłaby bardziej znośna?
Kolega drukował kiedyś plansze do terraformacji w formie plakatu. Dostawał plakaty przed zawinięciem więc były płaskie ale wiadomo do wysyłki pewnie by zwijali. Zapytam go ile to wychodzi jak będę go widzieć.
Awatar użytkownika
Adrian_P
Posty: 34
Rejestracja: 02 gru 2019, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Adrian_P »

rednulk pisze: 16 maja 2023, 16:36 Widziałem, że na BGG jest sporo fanowskich tras. Wchodził ktoś w temat, przy okazji Turbo albo innej gry, drukowania plansz albo w innej formie (składanej, ale cieńszej niż plansza / zwijanej) dodatków w dość sporych rozmiarach - tu chodzi o 85 x 60 cm? Zastanawiam się jak to ogarnąć żeby było sensownie zrobione i w rozsądnych kosztach, bo nie mam doświadczenia w tym zakresie, a wolałbym inaczej to ogarnąć niż sklejania kilku A4.
Tak. Ja kilka lat temu zlecałem drukowanie dwóch map o wymiarach 120x80 cm do fanowskich gier kolarskich Homas Tour Pro i Flandrien na bazie gry Um Reifenbreite (polski Peleton). Ostatnio też planszę okrętu do U-BOOTa.
Każde studio reklamy w mieścinie, które drukuje banery to wykona. Materiał taki jak na banery reklamowe. Ładnie odwzorowane kolory, lekka struktura od spodu, dzięku czemu nie ślizga się tak po podłożu, wytrzymały i można zwinąć w rolkę. Przy rozkładaniu brzegi lekko docisnąć i będzie dobrze.
Sam mam chrapkę na trasy do Turbo. Taki Nurburgring z liczbą stu pól :roll: Niebawem będę zlecał druk to podam jakie koszty. Wtedy bodaj 40 zł wyszło za mapę, ale nie pamiętam dokładnie.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 275 times
Been thanked: 860 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: XLR8 »

Osobiście polecam east colours na Allegro. Można zamówić kilka sztuk na jednym dużym arkuszu i wyjdzie dużo taniej, a sprzedawca nie ma problemu z docinaniem. Że skrawków często sobie domawiam różne planszetki graczy.
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

Materiałem na coś takiego miałaby być "mata winylowa"? Nie miałem z takim materiałem (świadomie) do czynienia. To leży płasko, nie odstaje po rozwinięciu i ogólnie może robić za planszę?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2023, 22:41 przez rednulk, łącznie zmieniany 1 raz.
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

XLR8 pisze: 16 maja 2023, 21:54 Osobiście polecam east colours na Allegro. Można zamówić kilka sztuk na jednym dużym arkuszu i wyjdzie dużo taniej, a sprzedawca nie ma problemu z docinaniem. Że skrawków często sobie domawiam różne planszetki graczy.
Napisałem pytanko o tę kwestię, zobaczymy co napiszą 🙂

Dzięki za podpowiedź 💪
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 275 times
Been thanked: 860 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: XLR8 »

To chyba pp blockout. Co do mat to trzeba je zwijać nadrukiem na zewnątrz. Wtedy bez problemu się rozkłada na płasko. Jedyną jego wadą jest podatność na zarysowania. Paznokciem czy ostrą krawędzią figurki.
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

Mam odpowiedź od MB Print:
"W przypadku plansz tekturowych minimalny nakład to 20 sztuk".

A playmatę można wycenić tutaj - https://sklep.mbprint.pl/produkt/playmata/

W przypadku tego co sprawdziłem jak dla mnie sporo za dużo... 😓

Mata ok. 85x60 kosztowałaby ponad 120zł...
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: miker »

rednulk pisze: 17 maja 2023, 13:20 Mam odpowiedź od MB Print:
"W przypadku plansz tekturowych minimalny nakład to 20 sztuk".

A playmatę można wycenić tutaj - https://sklep.mbprint.pl/produkt/playmata/

W przypadku tego co sprawdziłem jak dla mnie sporo za dużo... 😓

Mata ok. 85x60 kosztowałaby ponad 120zł...
To nie ma sensu. To wolę grać na wydruku na zwykłej kartce papieru z pobliskiej drukarni...
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: rednulk »

rednulk pisze: 17 maja 2023, 13:20 Mam odpowiedź od MB Print:
"W przypadku plansz tekturowych minimalny nakład to 20 sztuk".

A playmatę można wycenić tutaj - https://sklep.mbprint.pl/produkt/playmata/

W przypadku tego co sprawdziłem jak dla mnie sporo za dużo... 😓

Mata ok. 85x60 kosztowałaby ponad 120zł...
Dodam, że od 10szt. w górę jest już niespełna 79 za sztukę.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: gregoff »

PS: podobno jest rozważane przy dużym sukcesie wydanie osobnych dodatków z torami.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Adrian_P
Posty: 34
Rejestracja: 02 gru 2019, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Adrian_P »

Zamówiłem wczoraj w lokalnym studiu reklamy druk dwóch map ( Nurburgring oraz Monako) na materiale, z którego robią banery reklamowe. Wymiar mapy wynikający z pliku .jpg to ok. 120x80 cm. Koszt jednej sztuki 45 zł. Myśle, że to dobra cena. Odnośnie samego materiału pisałem w poprzednim poście.
ODPOWIEDZ