Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: StanleyStone »

Wiem, że pytanie, na które nikt mi nie da precyzyjnej odpowiedzi, ale czy ta gra jest regrywalna? Nudzi się po 20 partiach czy wciąga jeszcze bardziej?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: itsthisguyagain »

StanleyStone pisze: 10 mar 2024, 18:33 Wiem, że pytanie, na które nikt mi nie da precyzyjnej odpowiedzi, ale czy ta gra jest regrywalna? Nudzi się po 20 partiach czy wciąga jeszcze bardziej?
Turbo to raczej gra z ciekawą mechaniką, którą się fajnie odkrywa w pierwszych grach a później szybko natrafiasz na limity tej mechaniki. Pierwsze kilka gier byłem Turbo oczarowany ale im dalej tym bardziej te oczarowanie mija.

Od jakiegoś czasu jak przychodzą znajomi to robimy taki myk, że każdy na kartce zapisuje kilka gier w które by zagrał/a. I Turbo jest u praktycznie wszystkich na 3-4 miejscu, przez co kumulatywnie zyskuje dużo punktów i jest dosyć często grane. Taka topowa gra drugiego wyboru.

Mi się już nudzi ale i tak powiem, że warto mieć na półce jako dobra gra kompromisowa.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Apos »

StanleyStone pisze: 10 mar 2024, 18:33 Wiem, że pytanie, na które nikt mi nie da precyzyjnej odpowiedzi, ale czy ta gra jest regrywalna? Nudzi się po 20 partiach czy wciąga jeszcze bardziej?
Mam 63 rozgrywki na koncie i nie mam zamiaru jej sprzedawać z 4 powodów:
- to dobra propozycja, aby wprowadzać nowych do świata gier planszowych. Ma proste zasady (o ile tłumaczymy te po swojemu, a nie w/g instrukcji), a daje frajdę i emocje wyścigu. Można zagrać z każdym;
- w naszej grupie sprawdza się jako lekki filler na godzinę (gramy z modułem garażu);
- to szybka gra na 6 osób, która nie jest imprezówką, a mało takich jest;
- dużo gram ze znajomymi z całej Polski przez BGA i mając grę u siebie, wspieram w pewien sposób jej twórców.

Zamówiłem dodatek. aby urozmaicić rozgrywkę oraz móc grać na 7 graczy.

Gdy chcemy jednak pograć na poważnie, a gra wyścigowa ma być głównym daniem wieczoru, to na stole ląduje Race! Formula 90 2nd ed.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: kolosm »

A jakbyś porównał ten Race 90! do Turbo?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Turbo / Heat (A. H. Granerud, D. S. Pedersen)

Post autor: Apos »

kolosm pisze: 10 mar 2024, 19:30 A jakbyś porównał ten Race 90! do Turbo?
Mimo tego że to gry wyścigowe i w obu zagrywamy karty, aby jechać do przodu, są przeznaczone dla zupełnie innego odbiorcy.

Turbo to gra rodzinna.

Race! Formula 90 to tytuł dla średniozaawansowanych graczy z wieloma smaczkami dla fanów motoryzacji. Poziom skomplikowania zasad można porównać do np. Great Western Trail. Rozgrywka przypomina symulację wyścigu. Mamy strategie jazdy, różne rodzaje opon, dynamiczną pogodę, pit stopy, zarządzanie poziomem paliwa. Dużo klimatu dodają prawdziwe tory wyścigowe z charakterystycznymi dla nich cechami: zakrętów, szykan czy przejazdów. Jazda po Spa-Francorchamps czy Silverstone daje dużo frajdy i wiele elementów przypomina mi jazdę w symulatorze. Jest wiele wariantów gry, od krótkiego wyścigu trwającego około 1,5h, aż po pełny wyścig i ten może zająć nawet 3-4h.
ODPOWIEDZ