Prototyp gry a podatki

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
kasztan4321k
Posty: 141
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Prototyp gry a podatki

Post autor: kasztan4321k »

Dzień dobry,

Tworzę swój prototyp gry - na obecnym etapie jestem w trakcie dopieszczania szczegółów, mechanik po zebranym feedbacku oraz zbieram sobie pieniądze na kolejne etapy produkcji czyli opłacenie grafika oraz wyprodukowanie komponentów.
I właśnie tutaj mam problem - jako że prowadzę jednoosobowa działalność gospodarczą to kusi człowieka by odpisać sobie VAT za komponenty/podwykonawców, a może nawet wrzucić coś w koszty.
Niestety nie jestem pewny czy jest to możliwe do wykonania - kod PKD pewnie znajdę ale czy Urząd Skarbowy w czasie kontroli nie przyczepi się, że tworzę prototyp? Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z panami z Urzędu Skarbowego?
Czy gra nie warta świeczki?
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Prototyp gry a podatki

Post autor: Fojtu »

kasztan4321k pisze: 27 lip 2022, 11:24 Dzień dobry,

Tworzę swój prototyp gry - na obecnym etapie jestem w trakcie dopieszczania szczegółów, mechanik po zebranym feedbacku oraz zbieram sobie pieniądze na kolejne etapy produkcji czyli opłacenie grafika oraz wyprodukowanie komponentów.
I właśnie tutaj mam problem - jako że prowadzę jednoosobowa działalność gospodarczą to kusi człowieka by odpisać sobie VAT za komponenty/podwykonawców, a może nawet wrzucić coś w koszty.
Niestety nie jestem pewny czy jest to możliwe do wykonania - kod PKD pewnie znajdę ale czy Urząd Skarbowy w czasie kontroli nie przyczepi się, że tworzę prototyp? Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z panami z Urzędu Skarbowego?
Czy gra nie warta świeczki?
Ja do swojej działalności dopisałem PKD i wrzuciłem w koszty materiały. Ogólnie miałem plan to monetyzować i też bym to robił przez działalność, więc nie widzę problemu dlaczego miałby być z tym problem z urzędem. Na poparcie mam wszystkie tworzone plik/prototypy i korespondencję z wydawcami.
Czego wg. Ciebie urząd miałby w ogóle się przyczepić? To normalny proces tworzenia produktu, który ma koszty.
ODPOWIEDZ